Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 13:00   #941
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Idem uskoro do Jelse.
Htio bi i do Hvara.
Koliko košta karta za bus do Hvara i gdje se može vidjeti red vožnje?

P.S. U igri je nekih 6 sati pa mi se ne zadržava u Jelsi.
jelsa je lipša od hvara :P
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:14   #942
Je kitu!
Nije loše. Odmaramo na plaži kraj mula gdje slijecu hidroavioni.
Šteta što tako nema nešto na Heatrowu.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:48   #943
Pa mogao si i do Vrboske u djir.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:18   #944
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Je kitu!
Nije loše. Odmaramo na plaži kraj mula gdje slijecu hidroavioni.
Šteta što tako nema nešto na Heatrowu.
Tu radim piknik preksutra. Navrati.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:38   #945
U VCE sam. Sorry.

Ostali u Jelsi. Lijepo mjesto za jedno poslijepodne na plaži. :nice:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:58   #946
Ma odakle polijece iz Jelse, nije valjda s onog mola u Vitarnji, kraj hotela Fontana??
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:03   #947
U centru luke kraj onog lukobrana. Ne pratim imena i tome slično.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:16   #948
A onda je to ona mala sljuncana plaza, kad ides od luke prema istoku. E da si tek otisao do Vitarnje, najljepsi dio Jelse.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:50   #949
Da. Kod groblja?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:58   #950
Vitarnja je na drugu stranu, prema Vrboskoj. Borova gusta suma koja miriseeeee, sa onom plazom i plazicama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:56   #951
Vidim da ste se ovdje piše o Hvaru. Ako imate nekih pitanja slobodno pišite.
Grad Hvar nije isto što i otok Hvar. Štoviše, grad Hvar je sasvim nešto drugo od otoka Hvara i ako idete u Hvar, a ne posjetite ostala mjesta. Ne možete reći da poznajete otok.
Kad spominjete otok Hvar onda svi govorite da je skupo, a to nije istina. Skupo je u gradu Hvaru dok su druga mjesta sasvim prihvatljiva što se tiće cijena u restoranima, dučanima i smještaja.
Hvar - tko voli gužvu i partije i tko ima novca, odlično. Plaža ima nešto malo i pretrpane su.
Stari Grad - odlična uvala, prihvatljive cijene svugdje. Plaže bolje nego u Hvaru.
Vrboska - meni najljepše mjesto, zovu je i mala Venecija. Nekoliko plaža koje gledaju prema Braču. Prekrasni poluotok na ulazu u uvalu sa šljunčanom plažom i ostalo je sa nevjerovatno ravnim prirodnim kamenim pločama. Udaljenija mjesta poluotoka su nudistička, ali ne isključivo. Možete biti obučeni, ali dobro je znati ako ste sa djecom i ne sviđa vam se nudizam.
Jelsa - prekrasan trg u centru, često su koncerti na trgu. Zadnjih godina ima nešto đeza, klape, foklori, a bude i zvjezdica hrv estrade. 2 parka, brojni restorani uz rivu. Najbolja hrana je u nekoliko restorana koji su u starom dijelu poviše crkve, a i jeftiniji su nego ovi uz rivu. Što se tiče plaža, može se zaključiti da ih na otoku najviše ima u općini Jelsa i obično se pored njih nalazi restoran, bar, tako da možete cijeli dan boraviti na plaži. Između ostalog, dvije velike pješčane plaže. Pjeska ponekad nema jer more odnese, pa vrati. Nekoliko šljunčanih plaža. Gotovo stalno ima hlada i sunca na plažama tako da možete i pržit se i hladiti. Jelsa je sa sjeverne strane, kao i Vrboska(ista općina), a postoji i tunel koji je atrakcija sam po sebi (valjda je netko pisao o tunelu prije) koji vodi na južnu stranu. Cesta vodi do mjesta ZAvala, Sv. Nedjelja, Ivan Dolac. Kad uđete u Zavalu, kod crkve, naglo skretanje lijevo, makadam vodi do Gromin dolca. Putem do tamo, postoje šljunčane plaže na kojima se nitko ne kupa ili par ljudi jer se ne vide sa ceste pa ljudi i neznaju za njih. Trebate malo tražiti da bi našli.
Hidroavion od nedavno vozi iz zračne luke u Splitu, sa obale polazi, i slijeće ispred Jelse i veže se na mul "kanun". Cijena je nešto manje od 40€, 15 minuta vožnje, 19 putnika. Pet prvih karata je po cijeni od 99kn. 4 puta dnevno. Stvara nevjerovatnu buku pri poletanju i vjerovatno će ga protjerati
UNESCo zaštićena nematerijalna baština "za križem". Noć- Veliki Četvrtak na Veliki Petak. Za one koje zanima vrlo interesantno.
Između Jelsa I Vrboske je Vitarnja. Tamo ja imam skromne apartmane. Već je netko pisao. Kamene plaže, šljunčane, mini pješčana, bila je još jedna pješčana ali su je nasilno prekrstili u šljunčanu-nebi o tome.
More čisto, borova šuma, mir i tišina. Ako ste glasniji iz ponoći, doći će vam netko iz susjedstva ili vlasnik reći da se malo umirite. Drži se do mira i uglavnom za obitelji sa djecom.
Na samom istoku otok je Sućuraj. Puno jeftiniji trajekt nego iz Splita, pa ako dolazite iz Slavonije ili Bosne svakako idite trajektom preko drvenika za Sučuraj. Ako idete iz smjera Zagreba razmislite da li vam se isplati duže voziti po ljeti kad je obično gužva na cestama da bi platili jeftinije trajekt. Sućuraj je malo mjesto sa plažom u samom centru, ima ih ih još nekoliko do kojih treba hodati. Između Jelse i Sućurja, postoje sela u kojima možete dobro jesti i kupiti domače prozvode, vino, rakija, prošek i naravno med. Isto tako između Starog Grad i Hvara, starom cestom.
U opčini Jelsa su još brojna naselja. Poznati vinari i najbolja vina.
Sve ostalo pitajte, ako znam i ako pročitam odgovorit ću.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 10.09.2014. at 13:03.
rokoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:56   #952
Quote:
trbuhomzakruhom kaže: Pogledaj post
proveo sam na hvaru u gradu hvaru 3 mjeseca u komadu i mogu reći da mi je pre predobro preko ljeta,znam da je zimi koma ..dosta je skup al jbg.. plaze nisu nesto ima 2-3 plažice jedna kod hotela galeb ,druga kod onog samostana i treća kod hotela amfora ovo ostalno su sve stijene al primjestio sam da dosta cura se kupa u toplesu što i nije loše kad se gleda s muske stane
Možda sam grad Hvar i nema neke plaže (iako meni nisu bile loše, osim toga što su gadljivo prekrcane), ali se na samom otoku mnogu pronaći brojne izvrsne plaže koje redovito nalaze mjesto u TOP 10 Jadranskih plaža kao npr. u uvali Jagodna ili brojne male uvale na Paklenim otocima. A da je skup, skup je. Zapravo i preskup, kad pogledaš što zapravo nudi. Naravno Norvežanima je to sve jeftino ali što bi tek rekli kad bi zapravo došli tamo gdje su cijene normalne
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:10   #953
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Možda sam grad Hvar i nema neke plaže (iako meni nisu bile loše, osim toga što su gadljivo prekrcane), ali se na samom otoku mnogu pronaći brojne izvrsne plaže koje redovito nalaze mjesto u TOP 10 Jadranskih plaža kao npr. u uvali Jagodna ili brojne male uvale na Paklenim otocima. A da je skup, skup je. Zapravo i preskup, kad pogledaš što zapravo nudi. Naravno Norvežanima je to sve jeftino ali što bi tek rekli kad bi zapravo došli tamo gdje su cijene normalne
Nažalost nisam obišao cjeli hvar nisam imao vremena zbog posla,al možda neki drugi puta hoću,eto usput sjetio sam se da je obična kava s mlijekom bila 12kn ,što je za naše prilike malo previše i da, upad u onaj noćni klub Veneranda je bio 100kn ne znam kako je sad jel se šta promjenilo ,i u onom hotelu adriana cuga je bila pre pre skupa ,onaj bar na vrhu hotela ima krasan pogled
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 15:29   #954
TRAZIM RESTORAN U HVARU

Cao drugari

pitam se, da li ima neko ovdje ko je iz hvara i ko mi moze pomoci da nadjem ime jednog restorana tamo?

Bila sam proslog ljeta tamo sa mojom nesudjenom ljubavi i nemogu nikako da se sijetim, kako se zvao taj restoran... a kada cu sledeci put otici tamo NEMAM POJMA... zapravo zivim u svajcarskoj a inace sam iz bosne.

Restoran je imao samo nekoliko stocica ispred i nalazi se desno od katedrale sv. stjepana (desno ako stojite tacno ispred katedrale), cim se popnete uz one stepenice desno je taj restoran... jaooo ko bih znao??

Hvala unaprijed i veliki pozdrav!
Rocckyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:32   #955
Misliš ako gledaš od katedrale prema moru s desne strane? Luculluc?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:13   #956
Tražimo smjestaj na Hvaru za svibanj 4-5 dana, neki ljepsi hotel.U uži su nam krug usli Amfora i Podstine, onda smo gledali reviewe i slike sa tripadvisora i malo ostali razočarani (s obzirom na novce koliko košta, nije da je generalno loše)...
Jel bio netko nedavno u Amfori, gledamo konkretno superior sobu s bračnim krevetom?na rezervacijama nam kazu da bi dobili sobu s pogledom na more, sad vidim da je to isto relativan pojamza taj hotel..
Ili preporuka nekog drugog u tom price rangeu, ne mora biti nuzno u samom mjestu Hvar ali je pozeljno ?

i za kraj 5 stvari za obici na Hvaru kad smo tam - uzmite u obzir da je predsezona - .
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:16   #957
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Tražimo smjestaj na Hvaru za svibanj 4-5 dana, neki ljepsi hotel.U uži su nam krug usli Amfora i Podstine, onda smo gledali reviewe i slike sa tripadvisora i malo ostali razočarani (s obzirom na novce koliko košta, nije da je generalno loše)...
Jel bio netko nedavno u Amfori, gledamo konkretno superior sobu s bračnim krevetom?na rezervacijama nam kazu da bi dobili sobu s pogledom na more, sad vidim da je to isto relativan pojamza taj hotel..
Ili preporuka nekog drugog u tom price rangeu, ne mora biti nuzno u samom mjestu Hvar ali je pozeljno ?

i za kraj 5 stvari za obici na Hvaru kad smo tam - uzmite u obzir da je predsezona - .
Tužno ali malo je dobrih hotela na Hvaru,ako i jedan. Sve je to jadno i zapušteno a cijene da se iznenadiš. Hotel Villa Dalmacija je na prekrasnom mjestu ali ako nisu nešto ozbiljnije poduzimali - sobe su otužne.
Moja preporuka za Park u Hvaru i Lavandu u Starom Gradu.Ali ne očekujte ništa više od korektnog smještaja.
Arkada ima predivan položaj ali je u očajnom stanju.

Obiđite svakako Paklene otoke,u Starom gradu staru gradsku jezgru i Starograjsko polje,Tvrdalj,mene oduševljavaju sela u unutrašnjosti otoka,najavite se kod nekog vinara na kušanje vina...

Zadnje uređivanje Dlapek : 14.04.2015. at 11:26.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:57   #958
Za obilazak po Hvaru iz Hvara svakako obici od pov. znamenitosti Starigrad i Tvrdalj tamo, Jelsu i Vrbosku. Uz to i obici Palmizanu (Paklinski otoci).
Sto se tice plaza, tu vec mozemo vise toga nabrojati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:34   #959
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A onda je to ona mala sljuncana plaza, kad ides od luke prema istoku. E da si tek otisao do Vitarnje, najljepsi dio Jelse.
Zanima me da li je Palmižana totalna zabit, odnosno da li tamo ima signala, ducana i sl?

Hvala.
Mely007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:38   #960
Quote:
čangrizava kaže: Pogledaj post
Ovo je preeeedivno
Ima li na Palmižani signala ?
Mely007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.