Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2014., 20:36   #1901
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ovo s pinatom mi zvuci bas fora gdje ste ju nabavili i koliko kosta? Jel se s njom dobije nesto s cime ju se udara ili to treba posebno nabavljati?
i mene zanima pinata, super zvuči
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 22:08   #1902
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Zar nisi dosad bila ni na jednoj svadbi?

Pa obicno se stvori "kolona" do mladenaca, gdje im se preda poklon, cestita im se, i to je to... dok se svi ne izredaju...nikakve posebne procedure... Iako sam cula i za "prozivke" i za situacije kad se citalo na mikrofon tko je koliko dao i sto je dao...ali ne znam gdje je takav obicaj, ja to dosad nigdje nisam vidjela a bila sam u jako puno svatova...
Da bila sam zadnji puta kada sam imala šest godina..A i mi nemamo takav običaj.Kod nas se cijeli tjedan donosi doma pokloni..

Valjda ne će prozivati i govoriti koliko je tko dao..
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 06:19   #1903
Quote:
noemi3 kaže: Pogledaj post
Da bila sam zadnji puta kada sam imala šest godina..A i mi nemamo takav običaj.Kod nas se cijeli tjedan donosi doma pokloni..

Valjda ne će prozivati i govoriti koliko je tko dao..
Ma ne vjerujem da ce biti tako, gdje su svatovi?
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 06:54   #1904
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Ma ne vjerujem da ce biti tako, gdje su svatovi?
U Rijeci, ali imaju rođake iz Slavonije.Tako da će ih biti oko dvjesto na vjenčanju..
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:52   #1905
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ovo s pinatom mi zvuci bas fora gdje ste ju nabavili i koliko kosta? Jel se s njom dobije nesto s cime ju se udara ili to treba posebno nabavljati?
Mi smo ju kupili u Dominionu (ducan s balonima) za 100injak kn, i stap za lupanje za 60 kn. To smo kupili dan prije svadbe jer do tad nismo imali ideju kaj da napravimo, inace bi vjerojatno na internetu nasli i jeftinije da smo se prije sjetili. Stap je obican stul od metle ukrasen krep papirom bio
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:57   #1906
pozdrav svima, tema ima 96 stranica pa isprike unaprijed ako je pitanje već bilo postavljeno. neda mi se sve čitat. zanime me ima li netko možda napisan tekst ili ga zna napamet pa da može napisat govor starješine na svadbi u međimurju kad se sa mladencom dolazi po mladu. neki zovu to kupovinom mlade. generalno znam kako to ide al neki točan tekst ako netko ima. hvala unaprijed. molio bih ako može netko napisat to što prije. malo je hitno.
LLMB0611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:13   #1907
Sinoc smo se klali oko himne. Ja sam tek prosle godine 1.put cula na svadbi u Slavoniji da se svira himna na pocetku....na sto sam poludila. Molitva mi je ok,jer sam vjernik i vecina mojih je isto...al ovo...pa nije to sluzbeni protokol ni utakmica repke.

I to,prosle godine, čim je himna počela, dala sam do znanja na komičan način i njemu i šogorici, "na mojoj svadbi taj film ne bute gledali"
I on sad dođe sinoć.... "A zašto ne bi bila himna,pa to je obicaj"

Da.... ok. Nek ti bude.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 13:18   #1908
Meni se to isto ne svida, a mislim da to cak i nisam vidala na svadbama, ne znam kakav je to obicaj
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 17:50   #1909
nikad čula za takav običaj, meni je upitna i molitva jer nisu svi vjernici
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 17:55   #1910
U nas je recimo običaj da svira himna,u skoro svakoj svadbi u kojoj sam bila svirala je,a ako je to nešto što mladenci žele zašto ne. Tko ne želi,ne mora. Vrlo jednostavno.
soon to be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 19:28   #1911
Joj koma. sad i himna...
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 11:45   #1912
I kod nas se i moli i svira himna i onda još Hercegovina u srcu i tek se onda jede
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 18:13   #1913
Ne znam di postaviti pitanje, pa ću ovdi..Znate li, što se običaja tiče, da li je mjesto djeveruše rezervirano samo za neudate cure? htjela bih da mi jedna udata prija bude djeveruša, ali kažu mi da to nema smisla
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 21:15   #1914
Nisam cula jos da je nekome udana zena bila djeverusa, ali nije kako da ce pasti nebo na zemlju ako ti uzmes udanu
Zapravo, za mene je djeverusa ona koja hoda s mladozenjom prije vjencanja, a to je njegova najbliza neudana rodakinja
A sad djeveruse po americki ja neznam sta bi trebale raditi, ja cu imati dvije cure koje ce kititi goste i aute
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:03   #1915
Nisam nikad čula da djeveruše trebaju imati ikakve veze sa mladoženjom Ja najvjerojatnije neću uzeti tu udatu, nego slobodne prijateljice, al to su moje curke, koje će taj dan bit uz mene, a moj svakako nema bliže rodice
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 16:45   #1916
ja ću imati vjenčanje pred matičarom u restoranu.
Ono što mene zanima, da li postoji neki protokol kod takvog vjenčanja, tipa da li svira muzika, da li mladoženja stoji kod stola a mladenka dolazi (sama ili sa ocem) ili kad se gosti smjeste, mi zajedno dođemo do stola matičara.
moram priznati, sve mi je to nekako glupo i izgleda (kao da sam pobrala iz filmova), al neka ceremonija valjda mora biti.
kad već plaćamo tako skupo izlazak matičara na teren, voljela bi da to malo potraje i da ima neke romantike u tome.
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 16:02   #1917
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
nikad čula za takav običaj, meni je upitna i molitva jer nisu svi vjernici
kod nas se ne svira himna, ali se svira neka kao crkvena pjesma, koja kao zamjenjuje tu molitvu. to toliko ruzno zvuci da je to uzas. bolje bi bilo da svi gosti mole na glas, a ne muzikasi drndaju s trubama.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 17:58   #1918
A sto kada mladozenja dode po mene doma, a ne zelimo nikakve standardne obicaje?
Ne zelimo placanje mlade, cijepanje drva, lazne mlade, nikakve takve stvari. Zelim izaci van i to je to No bojim se da ce biti prenaglo i nezanimljivo da on dode i ja jednostavno izadem van
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:15   #1919
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
A sto kada mladozenja dode po mene doma, a ne zelimo nikakve standardne obicaje?
Ne zelimo placanje mlade, cijepanje drva, lazne mlade, nikakve takve stvari. Zelim izaci van i to je to No bojim se da ce biti prenaglo i nezanimljivo da on dode i ja jednostavno izadem van
Kod nas u Dalmaciji harmonikaš i ostali pjevaju pred kućom/zgradom/vratima, a kad zapjevaju "izađi mala", onda mala izađe Nekad ne izađe kad zapjevaju prvi put pa se zna pjevati i 4-5 puta.
mishmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 12:22   #1920
Female Toxic, pa pošaljite samo lažnu mladu ili tako nešto?

Imam ja pitanje u vezi običaja u crkvama. Ja sam dosad vidjela samo da mladenci idu zajedno u crkvu. Može li kod nas otac dopratiti mladu do oltara?

Edit: tek sad vidim da female ne želi lažnu mladu. Onda samo neka malo pregovaraju, pa neka pošalju kuma da te izvede van. To se kod nas radi, a lijepo mi je to, da kum dovede mladu do mladoženje.

I može li se bacati buket, a da se nakon toga ne baca podvezica, da to jednostavno preskočimo?

Kod nas nema himne, nikad, nisam to čula ni na jednoj svadbi :-D

Zadnje uređivanje Velika_kokos : 21.09.2014. at 12:27.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.