Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2012., 22:53   #21
Nabavi malo lavande ili kadulje pa skuhaj čaj od toga i ispiri usta s tim,pomaže sigurno,to ti je stari lijek.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 22:49   #22
meni nepce i jezik postanu osjetljivi nakon što jedem čips, bombone itd. ali nije mi to baš normalno.
pa i drugi jedu tu hranu.
osim toga nekad mi se pojavi po jedna afta s unutrašnje strane obraza.
jasno mi je da navedena hrana izaziva iritaciju, ali može li ona biti i uzrok aftama?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 08:44   #23
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
meni nepce i jezik postanu osjetljivi nakon što jedem čips, bombone itd. ali nije mi to baš normalno.
pa i drugi jedu tu hranu.
osim toga nekad mi se pojavi po jedna afta s unutrašnje strane obraza.
jasno mi je da navedena hrana izaziva iritaciju, ali može li ona biti i uzrok aftama?
Može netko odgovoriti na ovo? Meni također nepce postane osjetljivo i bolno na dodir nakon jedenja čipsa, smoki-ja, čak i kod kobasica. Zna netko zašto se to događa? Nekakva iritacija ili ?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:30   #24
Zato jer se s navedenom hranom oderete po nepcu (trauma).
O Aftama imate jednu zasebnu temu pa ju malo proucite.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:48   #25
Poštovani !
prije tri dana mi se pojavila kvrga na jievoj strani nepca koja je jako bolna kvrga je udaljena od korjena zuba sigurno oko 2 cm.prva dva dana je bilo bolno ako išta stavim u usta pokišavam progutati.refleksna bol do uha neznam zašto.prije mjesec dana slična stvar mi se desila ali na desnoj strani nepca.prošlo je za tjedan dana.kvrga je nekako plave boje kao i sve oko nje.da li možda netko zna sto bi to moglo biti.za kvrgu na desnoj strani sam bila kod zubara pa je rekla da nezna sto bi to moglo biti napisala mi antibiotike ako ne prođe i to je to.
hvala.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 19:19   #26
Napraviti veliku ortopan snimku i malu intraoralnu snimku područja, detaljno pregledati sve zube...pratiti par dana da se vidi prolazi li, kako izgleda i sl...to sve mora stomatolog da se isključe zubi, ako nije voljan, nađite boljega
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:52   #27
hvala vam puno na odgovoru.bila sam jučer kod zubarice pa mi je rekla da ce mi danas dati uputnicu za slikati najbliži zub ali da misli da to nema veze sa zubima.ta kvržica je topla kad je dodirnem jezikom i malo je manja al još uvijek bolna.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:17   #28
Događa li se još nekome da mu se nekada izdigne malo mjesto na nepcu,otekne,boli i kad prođete jezikom rebrasto je?
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 19:06   #29
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Događa li se još nekome da mu se nekada izdigne malo mjesto na nepcu,otekne,boli i kad prođete jezikom rebrasto je?
meni dosta cesto,al nezz sto je ,no mene ne boli
__________________
We do not choose love. It claims each man as it will!
Luna135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 20:07   #30
Quote:
Luna135 kaže: Pogledaj post
meni dosta cesto,al nezz sto je ,no mene ne boli
Mene boli kad zagrizem slučajno na tu stranu. Mrzim ići kod zubara,tak da ovdje ispitujem. Ne znam niti ja što bi moglo biti. Možda infekcija.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.