Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2003., 11:26   #1
Rasvjeta

hitno tražim jednu specifičnu lampu, sobnu, stožastog oblika, bijele boje.
jednostavne je forme, visina otprilike 170/180cm, s jednom žaruljom a stožac je formiran od nekakvog tvrdog papira.
ima je u DOMI na žitnjaku ali je to dio njihovog inventara
pitala sam ih gdje su ih nabavili, kažu u massiveu, ne budi lijena ja ih nazvala a oni mi tamo tvrde da to više ne prodaju.
što sad da radim šta?
lampa nije za mene, nego za poklon zato je stvar još i više bitnija i važnija.
ima li tko kakav savjet? se onome tko ima.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 12:14   #2
Nema ti druge nego ukrasti
Ili ih pitaj možeš li im kupiti neku sličnu, zamjensku
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 19:43   #3
po opisu je to tipicna Ikea lampa. Jedna od jeftinijih. Svrati na njihovu web stranicu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 08:52   #4
pa je dosta slična ali je ikeina puno bolja.
jučer sam dobila informaciju da su te lampe prošlogodišnji modeli i da se više nigdje ne mogu naći.
šteta.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 13:03   #5
Rasvjeta u stambenom prostoru

Kupio sam kuću u nizu u Zaprešiću i sad bih htio riješiti rasvjetu. Znam da treba paziti na boju, temperaturu i intenzitet svjetla. Kako ništ o tome ne znam jel ima netko kakav prijedlog i jel se isplati (cost/benefits) otići u neku firmu kaj to dela, te kolko to more koštat. Teba mi za prostor kuhinje, blagavaone i dnevne sobe.
Vidio sam u jednoj kući nešto kao spušteni strop u kuhinji s mlječnim staklom iza kojeg je rasvjeta. Ne izgleda loše ali nisam videl kak izgleda kad svijetli.

Ima li tko sugestija, opaski, pripomena, prijedloga, kritika???
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:11   #6
totalno i ofskroz offtopik ali kumek, uvijek se poderem od smijeha kad vidim tvoj nick.
ajnfah genijalno!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 18:29   #7
Fala.
Nadam se da u avataru prepoznaješ prototipa pravog muškarca i mojeg velikog idola Al-a Bundy-a.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 09:40   #8
naravno kako da ne.
kumek je pravi kumek.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 08:01   #9
Re: Rasvjeta u stambenom prostoru

Quote:
kumek kaže:
Kupio sam kuću u nizu u Zaprešiću i sad bih htio riješiti rasvjetu. Znam da treba paziti na boju, temperaturu i intenzitet svjetla. Kako ništ o tome ne znam jel ima netko kakav prijedlog i jel se isplati (cost/benefits) otići u neku firmu kaj to dela, te kolko to more koštat. Teba mi za prostor kuhinje, blagavaone i dnevne sobe.
Vidio sam u jednoj kući nešto kao spušteni strop u kuhinji s mlječnim staklom iza kojeg je rasvjeta. Ne izgleda loše ali nisam videl kak izgleda kad svijetli.

Ima li tko sugestija, opaski, pripomena, prijedloga, kritika???
Kako izgledaju spušteni stropovi s rasvjetom? Uglavnom nije loše, ali se vidi svaka mušica koja se tamo zavuče pa moraš dobro paziti da to možeš čistiti.
Ovo je dobra tema, jer se po pitanju uređenja stana nitko toga nije dotakao, a ljudi uglavnom rješavaju rasvjetu jednom žicom koja viri iz sredine plafona pa na to nakačiš luster ili plafonjeru. S druge strane nevjerovatno je koliko rasvjeta može dati na uređenju i atmosferi nekog prostora, samo je treba osmisliti već pri uvođenju instalacija, a tada bi već trebao znati gdje će ići kauč a gdje televizor. S raznim dimmerima, halogenkama i slično se može čuda napraviti. Pri tome nemaš ograničenja možeš ih staviti u žardinjeru sa cvijećem, spušteni strop (moraš izvoditi cijeli strop radi rasvjete - ali može mrak izgledati), stepeničasti zid (izgradiš na zid još jedan visine 1 -1,2 m širine 15 cm, i u gornju plohu nakačiš halogenke po cijeloj duljini. Imaš indirektno svjetlo koje tuče odozdola, dobio si policu za drvenu čaplju (nužan rekvizit u svakoj poštenoj kući) i slične rekvizite, a ornamenti na zidu od svjetla izgledaju super. Treba pustiti maštu na volju, ma zapravo kad bolje razmislim nije to ni tako skupo obzirom da bolji luster košta 2000 kn, a halogenke koštaju 50 kn po komadu.
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 09:31   #10
Re: Re: Rasvjeta u stambenom prostoru

samo pitanje je gdje nabaviti drvenu čaplju?!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 10:22   #11
Dal sam frendici koja se bavi uredjenjem prostora da to malo sredi. Moram priznati da sam dobro napravil jer je donijela nekoliko odličnih zamisli kak da se uredi i pregradi veci prostor u kući (blagavaona, kuhinja i dnevna soba). Tko može nek te stvari da nekome kaj se tim bavi jer nevjerojatno puno pomogne. Svatko od nas misli da zna kak treba ,a na kraju nit se ne sjetiš ovakvih rješenja. Mislil sam spustiti strop samo u kuhinji, a ostalo halogenke i stolne tj stojne lampe. Ne vjerujem da bum spuštal strop u cijeloj dnevnoj sobi iako ovo sa stepeničastim zidom mi se čini odlična ideja. Fala konspirator. Mislim da vec znamo kak bude namještaj tak da budemo se uskoro ozbiljnije primili rasvjete.
Umjesto čaplje u grčkoj sam kupil brončani kip atene pa bu mi to nadomjestak
Chiquita drvene čaplje možeš nabaviti na ulasku na autocestu kad ideš prema Krapini. Ima tam jedan kombikaj prodaje legendarne suvenire a isto tako i na ulazu na Karlovačku autocestu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:38   #12
Quote:
kumek kaže:
Chiquita drvene čaplje možeš nabaviti na ulasku na autocestu kad ideš prema Krapini. Ima tam jedan kombikaj prodaje legendarne suvenire a isto tako i na ulazu na Karlovačku autocestu.
odlično!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 07:36   #13
jel ima i onih patki koje jedu cigarete?
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:37   #14
Legendarne patke. Čim bum išel na autocestu kubil bum čaplju, magarca i patku za cigarete.I još za auto onaj pas koji klima glavom za pod zadnje vjetrobransko i dvije velike kockarske kocke od spužve za retrovizor.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:55   #15
Quote:
kumek kaže:
Legendarne patke. Čim bum išel na autocestu kubil bum čaplju, magarca i patku za cigarete.I još za auto onaj pas koji klima glavom za pod zadnje vjetrobransko i dvije velike kockarske kocke od spužve za retrovizor.
I još lisičji rep na antenu, pa si kompletan
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 13:15   #16
Quote:
Ruda kaže:
I još lisičji rep na antenu, pa si kompletan
Eeeeee, da da i još volan obučen u onu mucastu tkaninu ko čupavac.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 19:38   #17
ebiga...kad ste svi offtopic bum i ja...

a na stražnje blatobrane one gume kaj stružu po kotačima u vožnji.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:26   #18
Rasvjeta

Da li netko zna da li postoji kakav standard kod postavljanja halogenih zarulja za interijere?!?!
Naime, stavljat cu iskljucivo takvu rasvjetu u kucu, bez klasicnih zarulja,pa se bojim da ne stavim premalo zaruljica pa da nebude premracno...
Konkretno - da li je u prostoriju od 15m2 dovoljno staviti 6x35w ili je to premalo?
I jos nesto...Da li se na takvu vrst rasvjete moze staviti regulator kolicine svijetla odnosno onaj okrugli klizni regulator pomocu kojeg se moze smanjiti/pojacati jacina svijetla?!?!
TiM_Company is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:32   #19
u subotu san bila u jednoj kući u kojoj ima 6 halogenki od 50w
to tuče u oči
ne bi mi naodmet bile sunčane cvike
baš san se razočarala
a opet, kad ih podigneš da ne idu u oči nekako je, neznan, čudno prostorija osvijetljena
bezveze
mi imamo reflektorske žarulje od 40w
3 na prostor od 10ak kvadrata
i nije mračno
Janjesce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 16:28   #20
ukoliko stavljaš potenciometar (ovo za regulaciju jakosti svjetla), možda bi ti bilo bolje staviti jače halogenke (npr. 50w) kojima ćeš postići više svjetla ukoliko ti zatreba, a pritom ga možeš i smanjiti ukoliko ti je prejako. pazi na trafo i pitaj u trgovini čovjeka koji to prodaje. on bi trebao sve znati. pogotovo ako ima naoćale
lift boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.