Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 16:39   #221
Ja bi ovako razmišljao na tvom mjestu da uzimam kredit kao što ti planiraš a sa tim primanjima.
Rata maksikamlno 2500kn. Kredit na 5 godina (60mj), ukupno vratiš banci 150t kn.
Ako uzmemo da je EKS 5% to bi značil da tražim auto za cca. 130t-135t kn jer ostatak do 150 je kamata koju plaćaš banci.

Za 130t kn mogu se naci jako dobri auti, kako novi tako i polovni 1-3 godine sa malo km (samo treba pratiti i biti strpljiv)

Na tebi je izbor što želiš.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 16:56   #222
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post
To mi nikad nije bilo jasno zašto.
Furaju se na neki zapadni sistem, a ovo naše nema veze s leasingom koji je vani. Deranje kupaca i to je to.
On je pričao o operativnom leasingu kod kojeg se u pravilu vozilo vraća. Za fizičke osobe financijski leasing je bolji zato jer ti postaješ vlasnik nakon otplaćivnja leasinga.
lp_chandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 17:32   #223
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Ja bi ovako razmišljao na tvom mjestu da uzimam kredit kao što ti planiraš a sa tim primanjima.
Rata maksikamlno 2500kn. Kredit na 5 godina (60mj), ukupno vratiš banci 150t kn.
Ako uzmemo da je EKS 5% to bi značil da tražim auto za cca. 130t-135t kn jer ostatak do 150 je kamata koju plaćaš banci.

Za 130t kn mogu se naci jako dobri auti, kako novi tako i polovni 1-3 godine sa malo km (samo treba pratiti i biti strpljiv)

Na tebi je izbor što želiš.
Samo trenutno kako zivi bez auto kredita mu ostane 1000-1500 kuna mjesecno. Znaci 2500 kuna mu je soma kuna prek od onoga sto sada ima "viska". Ode mu 100 eur kredita na kartici dakle imati ce oko 1700-2300 kuna za potrositi. I naravno, za novi auto pa cak i 1-3 godine star ja bih uzeo naravno i kasko, pa onda placas i porez za motorna vozila - sto je auto jaci, to je porez veci itd.

Ja bih radje gledao aute 100-110 tiscu kuna. Ako ne i manje tima Nissan Note Family.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 17:43   #224
Ako će ga zadovoljiti jeftiniji auto tim bolje za njega...više love mu ostane.
Ja sam dao maksimalnu cijenu do koje bi išao, sve ispod je dobitak.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:28   #225
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci mlada ste familija sa malim djetetom i planirate jos jedno dijete; imas rjeseno stambeno pitanje, moras jos uloziti u njega cca 20 tisuca kuna a i imas gdje biti za ljeto. Super.

Placa vas oboje je ajmo reci OK jer nemas druge kredite osim rezija, iako nije bas nesto super bajna. Kada stavis troskove dva djeteta, njihove izvannastavne aktivnosti, sport, kultura (muzicka? kazalista? muzeji?), strani jezici, putovanja i vikend izleti da nekaj i vide i nauce...

Kredit od 7 godina je dug kredit. Bolje bi bilo kredit od 5 godina iako je i taj dug.

Sto se automobila tice, za 30km dnevno i jos tu i tamo neki izlet na more kako god okrenes bolje ti je uzeti benzinac. Isto tako za obiteljske potrebe ti je bolje uzeti hatchback ili karavan.

Isto tako ti si mlada osoba sa mladom obitelji. Kada budes prosjedi cica od 50-60 godina, kao na reklamama Njemacke televizije, onda si kupi auto sa biznis paketom opreme.

Ford Focus 5 vrata 1.0 ecoboost 100KS ti kosta 118 tisuca kuna na cestu, a od 125KS ti kosta 124 tisuca kuna u opremi Trend. Karavn ti dodje 123 odnosno 129 tisuca kuna. Vise od te opreme ti ne treba. A ostatak do 150 tisuca kuna si fino ulozi u sredjivanje stambenog pitanja do kraja.

E da ovo su cijene iz cjenika; znam da ford ima tu i tamo neki popusta cak i 6000 kuna sto je jako dorbo - pa ili trazi ili pricekaj.

To ti je po meni racionalno razmisljanje. A sada ti kako hoces.
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Samo trenutno kako zivi bez auto kredita mu ostane 1000-1500 kuna mjesecno. Znaci 2500 kuna mu je soma kuna prek od onoga sto sada ima "viska". Ode mu 100 eur kredita na kartici dakle imati ce oko 1700-2300 kuna za potrositi. I naravno, za novi auto pa cak i 1-3 godine star ja bih uzeo naravno i kasko, pa onda placas i porez za motorna vozila - sto je auto jaci, to je porez veci itd.

Ja bih radje gledao aute 100-110 tiscu kuna. Ako ne i manje tima Nissan Note Family.
Nisam ništa odlučio, zato i planiram tek krajem godine uzimati, kad vidim kolika će mi biti plaća, dok rješim kreditnu. Ovo sam radio računicu samo na svoju plaću, ženinu nisam uzimao u obzir, a i njoj ostane nešto. Nek mi poraste kakvih 500tinjak kn, plus 700kn kreditna, tu bi već bilo 3000kn ostatka + ženino. Inače ne bi ni razmišljao o novom autu. A kredit bi otplatio dok prvo dijete ne krene u školu, po toj računici od 5 godina, čak i 7 bi bilo granično tamo prvi osnovne. A za zlu ne trebalo imamo neka 2 manja zemljišta za prodati, idealno bi bilo da ona izfinanciraju auto i sve što još treba na kući napraviti, ali tu se ne pita samo mene, ja bi bar jedno još jučer prodao

Daleko sam još od kupnje, tek planiram financiranje da ne radim sve na horuk i na brzinu i ne zajebem stvar. Samo me zanimala nekakva okvirna računica koliko se isplati davati mjesečno na auto. Znam da tu još treba uračunati i gorivo i eventualne popravke i osiguranje i sve, ali uz dobro održavanje ću novi auto moći voziti još duplo nakon isplate kredita, bar si ja tako računam.

Zato ne znam dal bi recimo taj spomenuti focus 1.0 100KS bio idealan za idućih 10+ godina, iskreno ne znam kakve su to mašine tj kolko je živahan. Imam i sad auto koji mi troši nekakvih 9 litara, a ne ide nigdje. Zato bi htio nešta malo jače, ne mislim jurcat, al nek troši i 10-11, pa da me izvuče kad treba, a da ne zvuči ko da će se raspast mašina svaki put kad moram preteći kamion (karikiram, jel ).

Al dobro sad, odabir auta je priča za bližu budućnost, ovo što me zanimalo ste mi odgovorili, hvala!
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:43   #226
Quote:
filip989 kaže: Pogledaj post
Nisam ništa odlučio, zato i planiram tek krajem godine uzimati, kad vidim kolika će mi biti plaća, dok rješim kreditnu. Ovo sam radio računicu samo na svoju plaću, ženinu nisam uzimao u obzir, a i njoj ostane nešto. Nek mi poraste kakvih 500tinjak kn, plus 700kn kreditna, tu bi već bilo 3000kn ostatka + ženino. Inače ne bi ni razmišljao o novom autu. A kredit bi otplatio dok prvo dijete ne krene u školu, po toj računici od 5 godina, čak i 7 bi bilo granično tamo prvi osnovne. A za zlu ne trebalo imamo neka 2 manja zemljišta za prodati, idealno bi bilo da ona izfinanciraju auto i sve što još treba na kući napraviti, ali tu se ne pita samo mene, ja bi bar jedno još jučer prodao

Daleko sam još od kupnje, tek planiram financiranje da ne radim sve na horuk i na brzinu i ne zajebem stvar. Samo me zanimala nekakva okvirna računica koliko se isplati davati mjesečno na auto. Znam da tu još treba uračunati i gorivo i eventualne popravke i osiguranje i sve, ali uz dobro održavanje ću novi auto moći voziti još duplo nakon isplate kredita, bar si ja tako računam.

Zato ne znam dal bi recimo taj spomenuti focus 1.0 100KS bio idealan za idućih 10+ godina, iskreno ne znam kakve su to mašine tj kolko je živahan. Imam i sad auto koji mi troši nekakvih 9 litara, a ne ide nigdje. Zato bi htio nešta malo jače, ne mislim jurcat, al nek troši i 10-11, pa da me izvuče kad treba, a da ne zvuči ko da će se raspast mašina svaki put kad moram preteći kamion (karikiram, jel ).

Al dobro sad, odabir auta je priča za bližu budućnost, ovo što me zanimalo ste mi odgovorili, hvala!

Gle auto je skup predmet ali je isto tako predmet kome pada cijena kako prolaze godine i koji je svaki dan u riskantnim uvijetima da ga izgubis - netko te udari, ti njega ili ti ga netko ukrade.
Znaci prodavati zemljista da bi kupio auto i nije bas pametno. Prodavati zemljista za urediti kucu - to je pametnije.

Ako uzmes auto na kredit na 7 godina pa da ga jos toliko vozis bar najmanje, to znaci da ces imati 14 godina star auto. Auto ce odraditi 200 tisuca pa i vise - to nije problem. Ali pitanje je kako ce biti sve ostalo od ovjesa, lima, stakla, razno raznih guma i crijeva i sto drugih stvari koje se mogu dogoditi.

Ako si tanak sa lovom (a jesi) a zelis auto koji je nov pa da si na miru dugi niz godina, bolje ti je da ides na nize brendove i pakete opreme a koji i dalje zadovoljavaju potrebe obitelji. Kaj se tice zivahnosti, sto jaci motor to veca potrosnja i veci godisnji porez i skuplje osiguranje. Ako zivis na selu gdje cesto moras preticati traktor i autobus onda ajde...tak i tak vozis na otvorenoj cesti bez semafora. Ali ako si u gradu (npr Zagreb) i vozis se u svakodnevnoj guzvi tih par puta dok ides na more bolje se strpi 5 minuta dok se ne stvori bolja prilika za preticanje. Ili odi autocestom.

U svakom slucaju ja bih gledao osim Focusa i Dacia Logan MCV, Citroen C-Elysee, Nissan Note Family, Hyundai i20/i30, Kia ceed, Skoda Fabia Combi, Suzuki Baleno, Fiat Tipo novi, Skoda Rapid pa koji u datom trenutku da super popuste.

Ali ako ti je bitno koji auto vozis da se pohvalis u drustvu i da se pokazes - onda kupi kaj hoces.

No, do jeseni tko zna kakve bu akcije i/ili MMF u HR
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 21:46   #227
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Gle auto je skup predmet ali je isto tako predmet kome pada cijena kako prolaze godine i koji je svaki dan u riskantnim uvijetima da ga izgubis - netko te udari, ti njega ili ti ga netko ukrade.
Znaci prodavati zemljista da bi kupio auto i nije bas pametno. Prodavati zemljista za urediti kucu - to je pametnije.

Ako uzmes auto na kredit na 7 godina pa da ga jos toliko vozis bar najmanje, to znaci da ces imati 14 godina star auto. Auto ce odraditi 200 tisuca pa i vise - to nije problem. Ali pitanje je kako ce biti sve ostalo od ovjesa, lima, stakla, razno raznih guma i crijeva i sto drugih stvari koje se mogu dogoditi.

Ako si tanak sa lovom (a jesi) a zelis auto koji je nov pa da si na miru dugi niz godina, bolje ti je da ides na nize brendove i pakete opreme a koji i dalje zadovoljavaju potrebe obitelji. Kaj se tice zivahnosti, sto jaci motor to veca potrosnja i veci godisnji porez i skuplje osiguranje. Ako zivis na selu gdje cesto moras preticati traktor i autobus onda ajde...tak i tak vozis na otvorenoj cesti bez semafora. Ali ako si u gradu (npr Zagreb) i vozis se u svakodnevnoj guzvi tih par puta dok ides na more bolje se strpi 5 minuta dok se ne stvori bolja prilika za preticanje. Ili odi autocestom.

U svakom slucaju ja bih gledao osim Focusa i Dacia Logan MCV, Citroen C-Elysee, Nissan Note Family, Hyundai i20/i30, Kia ceed, Skoda Fabia Combi, Suzuki Baleno, Fiat Tipo novi, Skoda Rapid pa koji u datom trenutku da super popuste.

Ali ako ti je bitno koji auto vozis da se pohvalis u drustvu i da se pokazes - onda kupi kaj hoces.

No, do jeseni tko zna kakve bu akcije i/ili MMF u HR
Pa no, kažem, zemljište za sredit kuću i kupit auto ili namaknut dobar dio cifre za auto, sve u đuture
I da, živim na selu. Ne treba meni 150-200 konja, kažem čisto nešto dovoljno da me povuče kad treba i to je to. Sadašnji auto mi nije dovoljan i često puta me natjerao da gutam knedlu jer je auto za grad, od semafora do semafora i polaku vožnju.
Focusa i Octaviu sam samo naveo ko modele koji mi se najviše sviđaju u tom maksimalnom rangu kolko bih ja išao. Sad, kakve budu mogućnosti i situacija, tako će taj maskimalni rang varirati, vjerujem da ću u najboljem slučaju biti tu na otprilike 100.000 maksimum kad dođe vrijeme kupnje, a tu vjerujem da opet ima dosta kvalitetnih novih i malo boljih, ne previše rabljenih auta. Tako da ne, nije mi cilj preseravanje pred ekipom
I hvala za preporuke, definitivno ću pregledati sve, al kažem, još ima mjeseci do odluke, ovo su visinske pripreme samo
filip989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:22   #228
Krađa vozila u leasingu

Pozdrav,

već sam se skoro odlučio za financijski leasing s visokim učešćem (40%), na 4 godine, no pitam se kakav je rizik od krađe vozila?

Odnosno, što se događa kod krađe vozila u (financijskom) leasingu?

Koliko sam shvatio, osiguranje iz kaska naknadi štetu leasingu koje od toga zatvara cijeli trošak leasinga, a eventualni ostatak ide natrag meni, i ne moram više dalje plaćati rate (ugovor o leasingu se raskida).

No je li se u taj cijeli trošak uračunava i moje učešće? Jer ako da, onda mi je to veliki rizik koji mi se nikako ne isplati.

Drugo je ako leasing pod svoju štetu računa samo svoje financiranje + kamate i naknade, ali bez mojeg učešća. Onda je to uravnoteženo.

Primjerice, recimo da je vrijednos leasinga 100tkn, od čega ja dam 40tkn učešća. Ako kasko isplati 90tkn, nije isto hoće li sebi leasing zadržati 60tkn (plus ajde još 10 na ime kamata i troškova) ili svih 90tkn...

Što kažete?
pooksee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:38   #229
Provjeri u leasing kući. Prije se iz naknade osiguranja zatvarala glavnica + trošak zatvaranja.
Dakle, u tvom opisu ta glavnica počinje kao 60% i to se zatvara dok bi ostatak leasing kuća trebala vratiti tebi. To se nije trebalo promijeniti, ali iz leasinga sam otišao prije 10 godina, tak da... Prošla su zlatna vremena leasing kuća i bolje ti je sve provjeriti 5× (posebno kaj piše u ugovoru!). Da ti se ne dogodi lizing=pušing (i ovak je, ali kod krađe/totalke je s gutanjem).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:22   #230
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Provjeri u leasing kući. Prije se iz naknade osiguranja zatvarala glavnica + trošak zatvaranja.
Dakle, u tvom opisu ta glavnica počinje kao 60% i to se zatvara dok bi ostatak leasing kuća trebala vratiti tebi. To se nije trebalo promijeniti, ali iz leasinga sam otišao prije 10 godina, tak da... Prošla su zlatna vremena leasing kuća i bolje ti je sve provjeriti 5× (posebno kaj piše u ugovoru!). Da ti se ne dogodi lizing=pušing (i ovak je, ali kod krađe/totalke je s gutanjem).

Hvala na odgovoru. To zvuči korektno i logično, ali kako veliš - pretpostavka je majka svih...
Pitao sam ih, baš me zanima odgovor.
pooksee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 21:45   #231
ak ti npr. auto ukradu nakon dvije godine, osiguranje moze imati vece umanjenje vrijednosti nego si ti uspio platiti rata, pa u takvom slucaju mozes popusiti dobar dio cak i ovako velikog pologa.

Ak ti kradu auto, najbolje je prvi dan, jer bus onda od osiguranja dobio novonabavnu vrijednost.

od takvih stvari se kod leasinga i/ili kredita nemres zasititi, nego ih moras prihvatiti. Dogadjaju se rijetko. A pusiona bi bila i da si auto platio cashom.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:50   #232
Odgovorili su točko kak veliš 8T8.
Zatvara se preostala glavnica + trošak zatvaranja.
pooksee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:38   #233
Dobar dan.

Može mi netko molim vas objasniti kao ide postupak preuzimanja leasinga? Vidim po oglasima primjere gdje je auto pod leasingom, pa me zanima koja je procedura da ja kupim taj auto od te osobe i da bude meni dalje na leasing.
Da li osoba koja prodaje auto vraća vozilo leaasing kući pa ja kupujem od njih ?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:57   #234
Procedura ti je ista kao da otvaraš novi lizing. Ja sam prošle godine htio ustupiti leasing, ali budući korisnik nije imao uvijete, pa smo odustali
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:41   #235
Jedno pitanje a nezz gdje bih ga postavio pa ako je tema kriva, ispričavam se...
Kad sam uzeo auto kredit, uplatio sam predujam, dal imam pravo na povrat istog?
razorinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:51   #236
Quote:
razorinc kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje a nezz gdje bih ga postavio pa ako je tema kriva, ispričavam se...
Kad sam uzeo auto kredit, uplatio sam predujam, dal imam pravo na povrat istog?
Možda da pitaš u banci u kojoj si uzeo kredit!?
zambata14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 14:07   #237
Quote:
razorinc kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje a nezz gdje bih ga postavio pa ako je tema kriva, ispričavam se...
Kad sam uzeo auto kredit, uplatio sam predujam, dal imam pravo na povrat istog?
Kome si ti platio predujam? Auto kuci odnosno kaparu?

Pa ona ti se odbija od ostatka duga. Znaci ako auto kosta 100 tisuca kuna koje trebas platiti da bi ga vozio i dao si 5000 kuna kapare, onda da preuzmes auto trebas jos 95 tisuca kuna i na toliko uzimas auto kredit.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:26   #238
da, platio sam ga autokući i to je navedeno u ugovoru o prodaji. ništa oni meni nisu odbili od ukupnog duga, zato i pitam, koja je procedura s tim. dal netko konkretno zna
razorinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:29   #239
Quote:
razorinc kaže: Pogledaj post
da, platio sam ga autokući i to je navedeno u ugovoru o prodaji. ništa oni meni nisu odbili od ukupnog duga, zato i pitam, koja je procedura s tim. dal netko konkretno zna
Ja sam kupio 3 nova auta u salonu na kredit. Uvijek sam kaoario a razliku od prodajne cijene sa svim davanjima minus kapara sam pokrio kreditom. Ne znam kako ti - valjda imas neki papir gdje pise da si im dao novce ?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:35   #240
dobro hvala na odgovoru.

A je li moguce kupiti auto na leasing ako je taj isti na ime?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.