Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 12:19   #41
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Daj ne pričajte gluposti. 1.4hdi je odličan mali motorić, troši ko upaljač a prelazi 400.000km bez problema.

Slobodno uzmi taj 207, to je redizajn, svi problemi su ispravljeni. 7000€ je ok cijena za 2011. godište, probaj još malo spustiti.

U odnosu na C3, Corsu, Punto, 207 iznutra djeluje puno ozbiljnije.

Corsa sa 1.3cdti motorom uopće nije nešto pouzdana, ima i DPF, i dvomaseni i oboje često odlazi, i još par felera. Na 1.4hdi odlaze samo podloške dizni što je zanemariv trošak, inače samo toči i vozi.
Bitno je da si ti pametan i ozbiljan. Jel ko uopće kaj loše reko za taj motor? Neka kupi čovjek kaj hoće briga me ... al to što par njih napravilo 400000 ne znači da će svi ... vjerujem da uz redovito održavanje hoće ... danas će to skoro svaki auto napravit ... sam kaj ostalo neće pratit na putu od tih 400 iljada ... oće (sve se da popravit) al će koštat

Eto susjed kupio novovoga 308 mk1 1.4 16v pa na 50000 km auto počeo trošit litru ulja na soma km ... metneš nove karike i voziš dalje ... do 400000 bu doš samo ak bu mu novčanik mogao pratit ...

i još ga top gear proglasi najgorim autom ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:39   #42
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ne znam vidi što ti odgovara ... al ja ti govorim iz svojeg iskustva trenutno u kući imam dvije 207 ... i gori u auto u životu nisam imao ... po meni se makni od Peugeota/Citroena jer ove novije ne možeš uspoređivat sa starim. Corsa s tim motorom je ok, to ti je isti motor ko iz punta ... Swift? Polo .. bar tih malih ima
koje imaš? godište i benzinci il dizelaši? zašto su to baš toliko loši auti? meni se auto baš sviđa, i više od C3, Punta i Corse, lijep autić za grad + dizel + za mlade ljude i sve šta vole mladi ... ako stvarno malo troši, a vjerujem da da, da su servisi/održavanja jeftini, a nadam se i popravci - ne vidim razloga da ne Corsa mi možda izgleda za gospodu u srednjoj životnoj dobi, oko 50-60-te, nije mi baš nešto atraktivna po tom pitanju
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:48   #43
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
koje imaš? godište i benzinci il dizelaši? zašto su to baš toliko loši auti? meni se auto baš sviđa, i više od C3, Punta i Corse, lijep autić za grad + dizel + za mlade ljude i sve šta vole mladi ... ako stvarno malo troši, a vjerujem da da, da su servisi/održavanja jeftini, a nadam se i popravci - ne vidim razloga da ne Corsa mi možda izgleda za gospodu u srednjoj životnoj dobi, oko 50-60-te, nije mi baš nešto atraktivna po tom pitanju
Melo prostora ima. Inače je sve meni bilo ok kod njega. Punto odnosno GP je dosta komotniji unutra. Za C3 ne znam. Corsa je isto prostranija od 207.
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 08.02.2016. at 17:38. Reason: tipfeleri
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:33   #44
Ni Corsa, ni Grande punto SIGURNO nisu prostraniji od 207. Inače, 207, sasvim ok auto.
SilverMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:37   #45
Quote:
SilverMoon kaže: Pogledaj post
Ni Corsa, ni Grande punto SIGURNO nisu prostraniji od 207. Inače, 207, sasvim ok auto.
Jesu, prostraniji su... Nisi nikad onda sjedio u njima...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 22:54   #46
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Bitno je da si ti pametan i ozbiljan. Jel ko uopće kaj loše reko za taj motor? Neka kupi čovjek kaj hoće briga me ... al to što par njih napravilo 400000 ne znači da će svi ... vjerujem da uz redovito održavanje hoće ... danas će to skoro svaki auto napravit ... sam kaj ostalo neće pratit na putu od tih 400 iljada ... oće (sve se da popravit) al će koštat
A šta to neće pratit?

Nemoj samo reć elektronika...

Auto je 2011. godine bio već 5 godina u proizvodnji, facelift, nema se uopće šta tu kvariti previše. Nema dvomasenog (mislim), nema DPF. Nema uopće nekih poznatih kvarova. Kod 1.4hdi je poznato da im odlaze podloške dizni jedino. Ok ima loš mjenjač, ali sve u svemu 207 djeluje puno ozbiljnije i od GPunta, i od Corse, pogotovo Swifta i sličnih kartonskih proizvoda. Možda ima malo manje mjesta otraga, istina, ali to nije razlog da se proglasi govnom.

1.4 16v je puno lošiji motor od bilo kojeg HDI-a, taj motor problemi prate još od početka (curenje ulja na dihtunzima i takve pizdarije). HDi je druga priča.

I da, svaki prelazi 400 tisuća, uz normalno održavanje, BEZ KVAROVA.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:42   #47
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
koje imaš? godište i benzinci il dizelaši? zašto su to baš toliko loši auti? meni se auto baš sviđa, i više od C3, Punta i Corse, lijep autić za grad + dizel + za mlade ljude i sve šta vole mladi ... ako stvarno malo troši, a vjerujem da da, da su servisi/održavanja jeftini, a nadam se i popravci - ne vidim razloga da ne Corsa mi možda izgleda za gospodu u srednjoj životnoj dobi, oko 50-60-te, nije mi baš nešto atraktivna po tom pitanju
Gle ako ti se sviđa kupi ... tvoja lova tvoj izbor, možda ćeš ti imat više sreće nego ja ... uglavnom održavanje nije jeftino ... (ne mislim tu na ulje filter i remen) ja sam u zadnjih godinu i pol u održavanje dao preko 10000 kn što redoviti servisi što kvarovi ... a mogao bih još jedno 5000 kn kad bih baš dotjerao da bude 100%.


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
A šta to neće pratit?

Nemoj samo reć elektronika...

Auto je 2011. godine bio već 5 godina u proizvodnji, facelift, nema se uopće šta tu kvariti previše. Nema dvomasenog (mislim), nema DPF. Nema uopće nekih poznatih kvarova. Kod 1.4hdi je poznato da im odlaze podloške dizni jedino. Ok ima loš mjenjač, ali sve u svemu 207 djeluje puno ozbiljnije i od GPunta, i od Corse, pogotovo Swifta i sličnih kartonskih proizvoda. Možda ima malo manje mjesta otraga, istina, ali to nije razlog da se proglasi govnom.

1.4 16v je puno lošiji motor od bilo kojeg HDI-a, taj motor problemi prate još od početka (curenje ulja na dihtunzima i takve pizdarije). HDi je druga priča.

I da, svaki prelazi 400 tisuća, uz normalno održavanje, BEZ KVAROVA.
Ništa drugo ...

Po toj tvojoj teoriji ja ne bi trebao imat nikakvih problema. Ovog kojeg vozim auto je 2009 1,4 8V dobro poznat još iz 206, Xsara, 106, Berlingo itd svi sa istom greškom dihtung glave. Koji izdrži 40-50000 km i onda otvaraš motor. Znači idu radit novi model 207 i stave isti taj motor sa greškom bez da je isprave. A znaju godinama da imaju problem. A moj je još 2009 nakon prve revizije. Tak da ta tvoja teorija kod Peugeot pada u vodu. A dalje da ne pričam .. na 130 tisuća getriba prozuji ... ležaji se raspadaju ...itd. crijeva od vode pucaju ... od struje .. sonda i bobina ko za dobar dan ... sad i kompjuter nešto jebe krivo očitava temp .. morat će na reprogramiranje ... alnaser se čuje, kiler grijanja procio, sva plastična kućišta i crijeva na motoru sam zamjenio jer su od temperature i ne kvalitete s vremenom popucala .. tj smrvila se ... to je samo dio sad zadnjeg kaj sam se sad sjetio ... a o ostalim sitnicama na koje se ne obazirem da ni ne pričam ... vrata se objesila .. tapicirunzi se odlijepili ...sjedalo propalo, armatura se deformirala ... u zadnje lampe ušla voda i prljavština ... ne znam ni di curi .. lak a krovu se ljušti ...plastiku iz unutrašnjosti moraš dobro pazit jer s noktom je ogrebeš koliko je loša ... i tako u nedogled. Zamjenski dijelova slabo ima ako i ima jeftiniji je od originala možda 10-15% ... cijene paprene ... rabljeni još kupnje ...itd. mogao bit ti napisat još dvije strane A4 kaj sam sve popravljao i mijenjao na njemu .... a da se razumijemo svakih 10 tisuća ulje i filter i svi ostali intervali po knjizi ... toči se samo total od ulja do antifriza sve po preporuci proizvođača. ... i 70% dijelova mećem original jer su neznatno skuplji od zamjenskih .... ne isplati mi ga se prodat jer sam pola auta zamijenio ... vozit ću se još godinu dvije da izrentam to kaj sam uložio i onda ću ga dat ispod cijene samo da se riješim tog smeća ..

A za ovo zadnje ... ti daješ garanciju?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:20   #48
hvala svima na prijedlozima/sugestijama/savjetima/prijedlozima

šta više čitam - to je teže izabrati vozilo, pogotovo kada čitam o dizelima, čak me i pomalo strah priznajem (svugdje se spominje "ne-prava" vožnja istih, servisi DPF filera, EGR ventila i redovito "deranje" od strane automehaničara,... ) nakon svega, uopće nisam ni sam siguran koliko bi stigao i dali bi uopće mogao na "ispravan" način voziti dizela, npr. da kupim P207 diesel sa 80.000 km - 100.000 km, ako je vožen po gradu tih zadnjih 5 godina, komotno mogu očekivati zamjenu/servis EGR ventila - odnosno probleme s istim? Pošto je starija konstrukcija motora, koliko sam shvatio nema DPF filter, tako da je to čisti plus?

Za nekih mjesec dana planiram uzeti vozilo, tako da toliko vremena imam još "ispred sebe". Koja bi preporuka bila za benzinca do 7000€? Dali postoji uopće koji benzinac (danas) koji u gradu troši ispod 10 litara?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-16578457
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...oglas-13145801
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-14550852
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-17482429
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:22   #49
focusa odmah izbaci taj ti je teski cuger.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:27   #50
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
focusa odmah izbaci taj ti je teski cuger.
OK, a koliko troše ti megane-i benzinci?

...i šta je sa opcijom plin? na to jedva da i pomislim, a ne bi bilo loše uzeti u obzir, pogledajte ovo;

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...oglas-18075908
http://www.njuskalo.hr/auti/opel-cor...oglas-17975416

P.S. ja bi benzinca, koji se održava kao benzinac, a troši kao dizelaš
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:27   #51
Vlasnik sam 207 1.4 vti iz 2009 godine, tj. moja supruga ga vozi. Auto kupljen nov, prvi sam vlasnik, sada ima 90000 km. 90% vožen po gradu, kvarova nikakvih. Promijenjen zadnji lonac, dva puta prednje pločice i dvije sijalice. Potrošnja po Zagrebu 8-9 litara, otvoreno 6,5.
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:27   #52
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
hvala svima na prijedlozima/sugestijama/savjetima/prijedlozima

šta više čitam - to je teže izabrati vozilo, pogotovo kada čitam o dizelima, čak me i pomalo strah priznajem (svugdje se spominje "ne-prava" vožnja istih, servisi DPF filera, EGR ventila i redovito "deranje" od strane automehaničara,... ) nakon svega, uopće nisam ni sam siguran koliko bi stigao i dali bi uopće mogao na "ispravan" način voziti dizela, npr. da kupim P207 diesel sa 80.000 km - 100.000 km, ako je vožen po gradu tih zadnjih 5 godina, komotno mogu očekivati zamjenu/servis EGR ventila - odnosno probleme s istim? Pošto je starija konstrukcija motora, koliko sam shvatio nema DPF filter, tako da je to čisti plus?

Za nekih mjesec dana planiram uzeti vozilo, tako da toliko vremena imam još "ispred sebe". Koja bi preporuka bila za benzinca do 7000€? Dali postoji uopće koji benzinac (danas) koji u gradu troši ispod 10 litara?

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-16578457
http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...oglas-13145801
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-14550852
http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-17482429
Da je samo EGR onda to nije problem ... ali ako se malo voziš pitanje koliko ti je isplativo davat za Diesela.

Prvo odluči šta ti više odgovara Diesel ili benzin ... pa onda traži ... ja da kupujem sada uzeo bih pola ili swifta a od jeftinijih punta. Polo je za klasu bolji auto od 207. Svi ti oni u prosjeku troše oko 8-9 litara gradske ...

Kolegica ima Swifta iz 2007 ima 201000 km na satu baš sam ga vozio neki dan. Auto je bolji na 200 iljada nego moj Peugeot na 130. Motor san. Veli da samo mijenja potrošni materijal.

Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam 207 1.4 vti iz 2009 godine, tj. moja supruga ga vozi. Auto kupljen nov, prvi sam vlasnik, sada ima 90000 km. 90% vožen po gradu, kvarova nikakvih. Promijenjen zadnji lonac, dva puta prednje pločice i dvije sijalice. Potrošnja po Zagrebu 8-9 litara, otvoreno 6,5.
Koliko ti ulja troši? Obično je taj VTI prince smeće ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:31   #53
Ne troši nist ulja. Mijenjam na 10 t, stavljam ono Quartz Total 9000
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:43   #54
Eto vidiš .. ja još ni za jedan taj 16V VTI prince (koji je kao rađen sa BMW-om) nisam čuo da ne troši ulje ... vjerojatno do serije ...jedino ako je onaj stari od peugeota 1,4 16V
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:53   #55
Ne to no ovaj noviji od 70 kw. Možda nesto ulja i potroši, al nije alarmantno jer se lampica ne pali. Vozi ga supruga pa bas ne obraćamo pažnju. Prije njega je imala Polo 1.2, taj je pio ulje ko lud
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:00   #56
onaj 3 cilindra? ma taj motor je promašaj ....
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 12:06   #57
Pozz
Naletio sam na jedan pezo 207,2007 godiste sa 1.4 hdi motorom sa 160tisuca km.
Mjenjac je malo mlitav{ima dosta hoda kad ga prodrmam) i ne radi struja za namjestanje ogledala.
U voznji sam ugodno iznenađen..ne trosi nista,ide ok..taman za po gradu i okolici.
Gospođa je rekla da mehanicar mora popraviti grijanje i rekao sam ako moze zategnuti tu rucicu mjenjaca.
Ostatak trzista je koma,ona da daje povoljno..sto kazete?
E da i regan je godinu dana..
Da uzmem pa kod svog mehanicara na servis?
banarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 13:59   #58
Quote:
banarama kaže: Pogledaj post
Pozz
Naletio sam na jedan pezo 207,2007 godiste sa 1.4 hdi motorom sa 160tisuca km.
Mjenjac je malo mlitav{ima dosta hoda kad ga prodrmam) i ne radi struja za namjestanje ogledala.
U voznji sam ugodno iznenađen..ne trosi nista,ide ok..taman za po gradu i okolici.
Gospođa je rekla da mehanicar mora popraviti grijanje i rekao sam ako moze zategnuti tu rucicu mjenjaca.
Ostatak trzista je koma,ona da daje povoljno..sto kazete?
E da i regan je godinu dana..
Da uzmem pa kod svog mehanicara na servis?
ja prodao pljugera 106 za 5000čuna, koliko ova traži, ako je kupac imao 2000čuna ulaganja to je super ali sve ostalo je bilo OK
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 14:15   #59
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
ja prodao pljugera 106 za 5000čuna, koliko ova traži, ako je kupac imao 2000čuna ulaganja to je super ali sve ostalo je bilo OK
Vjerovao ili ne i ja sam kupio prije 106 za 5000kn..vozio ga godinu ulozio par tisuca i prodao.
Uvijek pali vozi..super auto
banarama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.