Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 15:07   #21
A ako je EGR zašto je otišao tako rano? Lud sam kaj moram toliko iskeširati za nešto kaj sam sam svojom vožnjom skrivio.
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:27   #22
Quote:
Stampy kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam morao promijeniti karburator na relativno malom broju okretaja (C-max, diesel, star 7 god, cca 60000 km), što je stvarno bolno po đep.
Kakve veze imaju okretaji, karburator i 7 godina star dizelaš I kako se to mijenja karburator na malom broju okretaja, znači mijenja se dok radi motor? Ajme sorry nemoj se ljutiti ali ovo što pišeš je za upišati se

Čekamo račun definitivno
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:30   #23
Quote:
coldplug kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju okretaji, karburator i 7 godina star dizelaš I kako se to mijenja karburator na malom broju okretaja, znači mijenja se dok radi motor? Ajme sorry nemoj se ljutiti ali ovo što pišeš je za upišati se

Čekamo račun definitivno
Nikakve, naravno. U brzini pisanja misao ispred tipkanja.... Ali ispravio sam u prvom postu. Početak rečenice se odnosi na pređene kilometre. A ovo ostalo javim o čemu je na kraju riječ... Ali činjenica je da ostajem lakši za 6000+ kuna.

Ali kaj ste me uzeli na pik ljudi... Očito je da lijepo molim za pomoć... Ok ne kužim se u aute, i budem javio nove info, ali nije da vas zavlačim za nos (jebote, ispadam ultimativni troll a da to nikad nisam htio biti... Uh, i to se mora znati )... :/
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:23   #24
Quote:
Stampy kaže: Pogledaj post
A ako je EGR zašto je otišao tako rano? Lud sam kaj moram toliko iskeširati za nešto kaj sam sam svojom vožnjom skrivio.
O autima nemas blage dume, ne znas kako nista radi niti nemas pojima sto ti mehanicar popravlja - OK nema veze.

NO komentiram "za nesto kaj sam sa svojom voznjom skrivio" - kao prvo auto sluzi da bi se vozio. Znaci auto sluzi tebi a ne ti njemu. Da ti je otisla kuplung lamela onda mozes reci da je to zbog tvog stila voznje da ne znas kretati ili drzis nogu na kuplungu dok vozis. Ali ako ti ode nesto kao kod tebe to nema veze sa tvojom voznjom (jos ne znamo sto ti je otislo). Jer je auto napravljen da vozi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:33   #25
Curi mi krov. Otišao sam postolaru koji je rekao da mi je sir pretvrd pa sam u Pevecu jogurtu kupio kičmu. Kako da sačuvam dimnjak?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:47   #26
Ok, nećemo odmah razapeti kolegu Stampyja, ali bilo bilo bi dobro, da bi rasprava uopće mogla krenuti normalnim tokom, da autor teme podupre svoju priču malo konkretnijim i točnijim podacima, da kontaktira majstora ili makar priloži scan računa. U protivnom će biti teško pomoći.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:00   #27
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
O autima nemas blage dume, ne znas kako nista radi niti nemas pojima sto ti mehanicar popravlja - OK nema veze.

NO komentiram "za nesto kaj sam sa svojom voznjom skrivio" - kao prvo auto sluzi da bi se vozio. Znaci auto sluzi tebi a ne ti njemu. Da ti je otisla kuplung lamela onda mozes reci da je to zbog tvog stila voznje da ne znas kretati ili drzis nogu na kuplungu dok vozis. Ali ako ti ode nesto kao kod tebe to nema veze sa tvojom voznjom (jos ne znamo sto ti je otislo). Jer je auto napravljen da vozi.
ETO, updejt ljudi... Krivo sam očito na telefon shvatio. Uglavnom bio je EGR. Pokazao mi ga je čovjek svaka rupa 30% zabrtvljena katranom. Još je mijenjao usisni i ispušni ventil.

Iskrene isprike za kaos koji je nastao. Stvarno nije bila namjera i nisam znao da sam krivo pokopčao. Sorry svima.


Ali ovu temu bih odvukao od off topica i vratio opet na moje inicijalno pitanje. Što sam zapravo krivo radio da je EGR otišao na 60.000 km? Pretpostavljam da je gradska vožnja krivac. Pokušavao sam ga provjetrati svakih mjesec dana, ali to očito nije dovoljno. Nije mi namjera opet za novih 60.000 km se naći na istom mjestu tako da je moje pitanje krajnje svrsishodno i ako je u mojoj moći napravit ću što mogu da to izbjegnem.


Hvala još jednom svima na pomoći i veliko sorry na kaosu koji je nastao...
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:02   #28
Quote:
Stampy kaže: Pogledaj post
Ali ovu temu bih odvukao od off topica i vratio opet na moje inicijalno pitanje. Što sam zapravo krivo radio da je EGR otišao na 60.000 km? Pretpostavljam da je gradska vožnja krivac. Pokušavao sam ga provjetrati svakih mjesec dana, ali to očito nije dovoljno. Nije mi namjera opet za novih 60.000 km se naći na istom mjestu tako da je moje pitanje krajnje svrsishodno i ako je u mojoj moći napravit ću što mogu da to izbjegnem.

Hvala još jednoms vima na pomoći i veliko sorry na kaosu koji je nastao...
Moje podpitanje - da li si ti kupio auto nov sa 0km ili si kupio rabljeni preko oglasnika? Cisto da se zna jel to pravih 60 soma km ili "pravih".
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:04   #29
Da novi, ali je bio od starog prije... Ja sam ga počeo voziti na nekih 20-30 tisuća...
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:31   #30
Ja bih rekao da je 1 mjesečno premalo, a i nisi nam rekao kako ga to propušeš.. Koliko dugo voziš u tom režimu? A i to kočenje motorom i lagana vožnja tko zna koliko se uopće zagrije motor.. Pogotovo u ovim zimskim uvjetima.
Pretpostavljam da dodatno aditivirani dizel u odnosu na "obični" pomaže ali nemoj me držati za riječ.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:33   #31
Oko 7 500 km godišnje koliko radiš nije ni čudo da je otišao.. To je jedan od razloga zašto je za tako malu kilometražu povoljnije vozit benzinca
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:36   #32
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Oko 7 500 km godišnje koliko radiš nije ni čudo da je otišao.. To je jedan od razloga zašto je za tako malu kilometražu povoljnije vozit benzinca
Pa lik kaze da u gradu vozi u 5-toj. Dakle brijem 50-60km/h i auto u petoj. Da vozi u 3-coj ne bi se to desilo bar tako brzo....ali onda je i potosnja veca. Doduse, sve kaj je ustedio a i vise je sada popusio na popravku. Nemre bit vuk sit i koza cijela.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:48   #33
Ako si vec platio ciscenje kanala i zamjenu egr-a, sad si na miru 5 god. Ako nisi platio, vidi s mehanicarem ako se za tvoj model egr moze "blokirati", iskljuciti. Nek pocisti kanale, ispusnu...
Svrha egr-a je da smanji emisiju toksicnih spojeva u ispuhu, pa kad se auto zagrije, dio ispusnih plinova se kroz njega vraca u cilindre, da kvalitetnije sagori.
Posljedice " blokiranja", ako je za tvoj model moguce, potencijalno auto ne prolazi eko test, neznatno veca potrosnja i bolje ide u rezimima u kojima je inace ukljucen egr, jer sagorjeva svjezi (hladni) zrak.
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:50   #34
Rekao je da ne vozi u petoj. Da su ga samo za to optužili.

Ja bih rekao da je za drugog vlasnika i gradsku vožnju to relativno ok. Nama se na 80 000 začepio s puno kratkih relacija.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:55   #35
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Rekao je da ne vozi u petoj. Da su ga samo za to optužili.

Ja bih rekao da je za drugog vlasnika i gradsku vožnju to relativno ok. Nama se na 80 000 začepio s puno kratkih relacija.
Kakvog bozjeg drugog vlasnika? Vozi auto od starog - dakle vozi obiteljski auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:03   #36
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da je 1 mjesečno premalo, a i nisi nam rekao kako ga to propušeš.. Koliko dugo voziš u tom režimu? A i to kočenje motorom i lagana vožnja tko zna koliko se uopće zagrije motor.. Pogotovo u ovim zimskim uvjetima.
Pretpostavljam da dodatno aditivirani dizel u odnosu na "obični" pomaže ali nemoj me držati za riječ.
A recimo 150 na sat 20 ak minuta....

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Oko 7 500 km godišnje koliko radiš nije ni čudo da je otišao.. To je jedan od razloga zašto je za tako malu kilometražu povoljnije vozit benzinca
A znam, realno nemam potrebu za nekom većom kilometražom. Ali ispada da ovako samo radim štetu. :/ Da nisam naslijedio auto nakon očeve smrt, uzeo bih benzinca, ovako nisam birao...

Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
Ako si vec platio ciscenje kanala i zamjenu egr-a, sad si na miru 5 god. Ako nisi platio, vidi s mehanicarem ako se za tvoj model egr moze "blokirati", iskljuciti. Nek pocisti kanale, ispusnu...
Svrha egr-a je da smanji emisiju toksicnih spojeva u ispuhu, pa kad se auto zagrije, dio ispusnih plinova se kroz njega vraca u cilindre, da kvalitetnije sagori.
Posljedice " blokiranja", ako je za tvoj model moguce, potencijalno auto ne prolazi eko test, neznatno veca potrosnja i bolje ide u rezimima u kojima je inace ukljucen egr, jer sagorjeva svjezi (hladni) zrak.
Šteta, nisam znao za to, pitao bih ga prije.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa lik kaze da u gradu vozi u 5-toj. Dakle brijem 50-60km/h i auto u petoj. Da vozi u 3-coj ne bi se to desilo bar tako brzo....ali onda je i potosnja veca. Doduse, sve kaj je ustedio a i vise je sada popusio na popravku. Nemre bit vuk sit i koza cijela.
Da, ne vozim u petoj u gradu. To je samo bila netočna pretpostavka automehaničara.

---

Znači, kad se sve podvuče, ako ne radim veću kilometražu i duže relacije na autocesti, ista stvar će se opet dogoditi za sljedećih 60tkm. :/
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:09   #37
Quote:
Stampy kaže: Pogledaj post
Znači, kad se sve podvuče, ako ne radim veću kilometražu i duže relacije na autocesti, ista stvar će se opet dogoditi za sljedećih 60tkm. :/
Što je u tvom slučaju za 8 godina.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:18   #38
Kažu da se INA poboljšala s kvalitetom, ali možda da pokušaš promijeniti benzinsku.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:37   #39
stampy, vozi i uzivaj
i ne brini, ima auto jos ohoho dijelova koji se u neko doba mogu pobrinuti da ti isuse depove
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:02   #40
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
stampy, vozi i uzivaj
i ne brini, ima auto jos ohoho dijelova koji se u neko doba mogu pobrinuti da ti isuse depove
Lol, utješna misao za kraj.

A ništa, bolje mi je da prihvatim sudbu što znači imati auto.

U polu-šali nekad si mislim da bi za sve to što vozim bilo jeftinije koristiti taksi i nemati auto.
Stampy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.