Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2024., 11:25   #1
Grupna psihoterapija

Pretpostavljam da već negdje postoji ova tema t.j. da je sigurno netko ranije pokrenuo, ali tko bi to sad istraživao. Trebalo bi za to puno vremena. Neka moderatori ovu temu pridruže moguće već negdje postojećoj. Mene zanima kako grupna psihoterapija funkcionira i može li se na njoj uopće postići kakav napredak? Prvenstveno u otklanjaju suicidalnog promišljanja, ali i općenito negativnog stava prema životu. Naravno zanima me i kako se kreću cijene kod privatnog psihoterapeuta.
__________________
...još po jedna za ubicu / za presrećnu porodicu i veselu udovicu...
Stifler's mom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 12:23   #2
Quote:
Stifler's mom kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da već negdje postoji ova tema t.j. da je sigurno netko ranije pokrenuo, ali tko bi to sad istraživao. Trebalo bi za to puno vremena. Neka moderatori ovu temu pridruže moguće već negdje postojećoj. Mene zanima kako grupna psihoterapija funkcionira i može li se na njoj uopće postići kakav napredak? Prvenstveno u otklanjaju suicidalnog promišljanja, ali i općenito negativnog stava prema životu. Naravno zanima me i kako se kreću cijene kod privatnog psihoterapeuta.
Meni se grupna terapija čini i bolja nego individualna. U smislu da više toga dobiješ u kraće vrijeme. Stvori se jedna grupna dinamika, osjećaj da te drugi ljudi prihvaćaju i brinu za tebe, općenito dobar osjećaj (življi nego na individualnoj). I uvid da i drugi ljudi imaju problema i nose se s njima, pa i to da ti nekome možda možeš pomoći i iskazati empatiju. A i dalje imaš prostor za pričanje o sebi i onom što te muči.

S tim da voditelj tu treba biti dosta vještiji nego u individualnim terapijama jer ima i dodatne elemente na koje treba paziti, recimo da jedan najkomunikativniji član ne preuzme svo vrijeme samo na priču o sebi, da nekog povučenog više uključuje... i tako, razne druge stvari koji se mogu pojaviti u odnosima među članovima.

Što se tiče cijene, bude nešto jeftinija nego individualna.

(Ovo je samo moje mišljenje, vjerujem da to kakva će psihoterapija nekome više pasati zapravo ovisi o tome kakva je osoba.)
miss.silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2024., 12:22   #3
Meni nije bila jeftinija ali kada se sve zbroji, jest "jeftinija" s obzirom na sve što dobiješ. Dobiješ upravo opisano - korak po korak veću otvorenost prema drugima ili s drugima, uvid u tuđe traume i rješavanje/odrađivanje svojih, rad na sebi...
Da, puno ovisi o osobi. Ja sam najprije krenula jedan na jedan i onda sam nakon početne skepse ipak pristala na grupnu terapiju.
Kada pogledam unazad, tri godine psihodrame su me ipak više probudile nego li 6 mjeseci hodanja jednoj osobi za koju sam se još i vezala pa se i iz tog razloga njoj i nisam mogla više otvoriti.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 21:34   #4
Ja bih na onu gdje glumiš šupke iz tuđih života.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 22:50   #5
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja bih na onu gdje glumiš šupke iz tuđih života.
True dat. One gdje je, kada je glumiti šupka iz vlastitog života, brzo dosade.
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.