Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 12:20   #2001
Cure, gdje se mogu nabaviti latice od živih ruža za posuti po stolu kao dkoracija u većoj količini? Ili kupujem starije ruže pa trgam sama? Znam da je idiotsko pitanje...hvala svina
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 15:26   #2002
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
to pitaš mene ili nju? orhideja ima različitih visina tak da visina nije problem...
a to s malim ružicama je također super... stavit ću poslije i nešto takvo ak joj se niš od ovog ne sviđa
nju pitam, znam da ti imaš one kuglice
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:06   #2003
ma mislila sam da pitaš mene zbog toga što sam joj to predložila kao ideju

ovo mi je odlično za period cvatnje zumbula... i dosta povoljno
, a ovo
efektno, ali ne znam baš koliko izvedivo

izabrati neko jeftinije sezonsko cvijeće i ovakve posudice

ili efektne vazice s jednim cvijetom

ideja koju sam planirala realizirati za ljetnu svadbu... s drugim cvijećem i bojama, ali na tu foru
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 19:59   #2004
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
od ovog što si sebi osmislila, puno su mi ljepše ljubičaste... narančasto kamenje mi je malo "prejako"
a dobro si provjeri da ti se to plastično oko svjećica ne bi zapalilo ili topili i smrdilo... na dekoracijama imaš link staklenih svijećnjaka koji sam stavila i koji su ti jeftini, a efektni

ne razumijem na što točno misliš kod ovoga za cvijeće u vazama... misliš svaki cvijet u svojoj vazici (kao nešto od ovih slika što sam stavila) ili...?
Hvala ti! Da, imam 2 varijante narančastog pa ću kombinirati- jaka i slabija boja. Probat ću jednu svijećicu pa da vidimo, hoće li se zapaliti ili ne.
Mislila sam na cvijeće u vazama-u zemlji, sadno cvijeće (tako se kaže?) tako da nakon toga ostane i može se pokloniti. Vidjela sam da si stavila jednu sliku za dekoraciju stola, ali ne mogu nikako naći takvo cvijeće za crkvu, a negdje sam to vidjela...
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 22:45   #2005
pa to ti ovisi koje si cvijeće izabereš, ali princip je isti... ili si staviš u neke lijepe teglice ili npr. teglicu u veću staklenu vazu, pa to posipaš ukrasnim kamenčićima da se ne vidi sama tegla i zemlja... ne znam jel na to misliš
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:33   #2006
Da li imaš kave slike za dekoraciju crkve sa cvijećem u zemlji? I kakvo takvo cvijeće je u 5. mjesecu? Meni izgledaju lijepe one margarete/krizantemi, sad ih je bilo krcato: puno ih bude, sitno cvijeće, "bujno" u svakoj boji, i rade baš lijep polu krug izvan vaze, pravilan. Kao xxs krizantemi. Ajme opisa, baš ne poznam cvijeće...
Da li toga ima u 5. mjesecu, ili tomu slicno?
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 07:32   #2007
Ta ideja sa cvijecem u zemlji se i meni motala po glavi jedno vrijeme, a evo sto sam nasla:



Jako su mi slatke ove mini ruze, i kako sam ja racunala, mogle bi sa dekoracijom kostati nekih 20 - 50 kuna po komadu. Mogu se uzeti u veleprodaji, pa onda doma 'pakirati'. Bile bi uvijek svjeze, a mogu se poslije svadbe i super upotrijebiti, jer su visegodisnje biljke.
Diagon Alley is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 11:35   #2008
Poles.ana, već sam prije pisala da se uopće ne kužim kad koje cvijeće cvate... to ti bude netko drugi valjda objasnio... i nemam fotke sa zemljom u crkvi

Diagon A. - i meni su slatke te mini ružice
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 11:57   #2009
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 12:01   #2010
ovo sam već negdje vidjela i super mi je...čak mi paše i za Božić
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:33   #2011
Ove mini ružice su suuuper! Preslatke! Hvala ti na ideji, baš mi se sviđaju.
Ja sam mislila nešto ovakvo, samo jednobojno.
http://xoomer.virgilio.it/monicadituttounpo/1412.jpg
Ali mislim da je to oblik krizanteme, nisam sigurna. Ali kao cvijeće su mi super!
Samo što mi ipak slavimo vjenčanje, ne sprovod, ne bih voljela pogriješiti!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:05   #2012
jel imo ko iskustva sa cvjećarnicom green iz sesveta?
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:03   #2013
Talking

Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
...izabrati neko jeftinije sezonsko cvijeće i ovakve posudice...
Ženo nas dvije si čitamo misli Oćeš pisat samnom blog Ja taman rekoh idem stavit nešto o cvijeću i kako ušparati na stolnim dekoracijama.. a ti vidim isto pisala o tome .
Uglanom super savjeti pa sam ih ja u blogu preskočila bar u ovom da se ne kopiramo.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 12:23   #2014
da, ana, izgleda da stvarno slično razmišljamo...samo ja malo brže tipkam, jer još nemam malog priljepka, pa imam i više vremena, a kad dođe moj priljepak, onda ćemo naizmjence savjetovat

nego, da...ja sam definitivno za "uradi sam" dekoracije, makar još to kod nikog od poznatih nisam vidjela...čini mi se kao da se kod nas ne prakticira baš, ali opet s druge strane vidim da je ovo moje pisanje na forumu potaklo neke cure da se i same u tome okušaju...

ja sam složila dio svojih dekoracija u stanu i skupljam komentare ljudi koji mi dođu u goste (a da im ne kažem za šta mi je ta dekoracija)...za sada je svima super i samo se nadam da se neće izgubiti u onom velikom prostoru
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 13:07   #2015
Cure,
znate li koliko bi kostao buket od frezija i mini ruza u 8.mjesecu? Procitala sam u nekim novinama da frezija ima cijele godine, a u nekim drugim da je to proljetno cvijeće. A meni se bas svidjaju...
ljx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 13:56   #2016
uradi sam

Evo, nakon dugog razmišljanja i kalkuliranja odlučila sam sama napraviti cvjetne aranžmane za salu, možda čak i svoj buket. Ono što želim se da jednostavno napraviti, a cvjećari puno naplačuju. Molila bih za savijete - kako napraviti buket da je on čvrst? Jel se tu i tamo stabljike spajaju žicom? Gdje kupiti žicu? I koja su još pomagala potrebna za izradu (pištolj sa ljepilom npr.?)?
Uglavnom, odlučila sam se za nejjednostavnije kugle od velikih bež ruža za glavni stol posuto laticama i sviječama između. Kako doći do latica? Kupiti stare ruže il latice već postoje za kupnju? Kako ih sačuvati dva dana da se ne smežuraju? Hvala vam puno svima, posebno Kamarili i Lysyyy na prelijepim savijetima i slikama!!!
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:44   #2017
Quote:
TaraT kaže: Pogledaj post
Evo, nakon dugog razmišljanja i kalkuliranja odlučila sam sama napraviti cvjetne aranžmane za salu, možda čak i svoj buket. Ono što želim se da jednostavno napraviti, a cvjećari puno naplačuju. Molila bih za savijete - kako napraviti buket da je on čvrst? Jel se tu i tamo stabljike spajaju žicom? Gdje kupiti žicu? I koja su još pomagala potrebna za izradu (pištolj sa ljepilom npr.?)?
Uglavnom, odlučila sam se za nejjednostavnije kugle od velikih bež ruža za glavni stol posuto laticama i sviječama između. Kako doći do latica? Kupiti stare ruže il latice već postoje za kupnju? Kako ih sačuvati dva dana da se ne smežuraju? Hvala vam puno svima, posebno Kamarili i Lysyyy na prelijepim savijetima i slikama!!!
nemoj se ljutiti ali po tvojim preosnovnim pitanjima se vidi da ne znaš baš puno o tome i ne preporučam ti izradu sama.
Zato postoje cvjećari koji možda jesu skupi ali to im je posao i imaju znanje koje ipak nije besplatno. većina njih se ipak školovala za to.

Zadnje uređivanje lizianthus : 09.12.2009. at 20:19.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:17   #2018
da, ja također ne bih preporučila da buket radiš sama, ali ako si baš tako odlučila, ja sam stvarčice za to vidjela u mbm-u lučko
a kakve si cvjetne aranžmane za stolove zamislila?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 21:41   #2019
Quote:
TaraT kaže: Pogledaj post
Evo, nakon dugog razmišljanja i kalkuliranja odlučila sam sama napraviti cvjetne aranžmane za salu, možda čak i svoj buket. Ono što želim se da jednostavno napraviti, a cvjećari puno naplačuju. Molila bih za savijete - kako napraviti buket da je on čvrst? Jel se tu i tamo stabljike spajaju žicom? Gdje kupiti žicu? I koja su još pomagala potrebna za izradu (pištolj sa ljepilom npr.?)?
Uglavnom, odlučila sam se za nejjednostavnije kugle od velikih bež ruža za glavni stol posuto laticama i sviječama između. Kako doći do latica? Kupiti stare ruže il latice već postoje za kupnju? Kako ih sačuvati dva dana da se ne smežuraju? Hvala vam puno svima, posebno Kamarili i Lysyyy na prelijepim savijetima i slikama!!!
Također bez ljutnje molim, ali moram se složiti s Lyssyy. Možda za aranžmane na stolovima ima smisla, iako ćeš morati angažirati nekoga da na dan vjenčanja to ide slagati tamo; nekoga u koga moraš imati puno povjerenja da će to napraviti kako spada i nekoga kome to neće smetati ili biti teret. Međutim, buket radije nemoj ti slagati, jer kad je meni cvjećarka obrazložila teoriju cijene buketa i zašto je vjnečani buket cjenovno i kvalitetom različit od normalnih cvjetnih aranžmana, moj komentar je bio A-HA! To zaista, koliko sam bar ja shvatila, iziskuje učvršćivanje svakog pojedinačnog cvjeta da izdrži cjelodnevno i cjelonoćno maltertiranje.
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:27   #2020
ej curke
nisam već dugo bila ovdje, pa prvo čestitam novopečenim mladenkama !!
a drugo, vezano uz ovu temu.pristala sam raditi prijateljici buket za svadbu.da, prvo mi je iskustvo baš s buketima, ali sam već aranžirala prije, pa se nadam da će biti ok.napravila sam prvi probni i nakon nekoliko pokušaja je ispao kako treba.i sva sam si važna
a kako će izgledati onaj pravi ,javim nakon svadbe ...ako vas zanima, naravno

tara, ako se misliš upustiti u to , onda ti je moja preporuka da se izvježbaš dosta prije nego dođe taj dan.i drea dobro kaže, svaki cvjetak treba učvrstiti posebno, pa to i dugo traje.ako ćeš raditi sama, pitaj ako što trebaš.

a jesam se raspisalaaa
misica milica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.