Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 11:39   #901
Zna li netko mora li se se nakon Metrx metode ici u toplice, buduci da je ipak rijec o minimalno-invanzivnom postupku, pa se eventualna fizikalna moze odrarditi i ambulantno ili toplice idu od slucaja do slucaja, dakle individualno.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 14:39   #902
Bok imam jedno pitanje za dva tjedna sam naručena u Vinogradsku na lasersku operaciju diska kod dr. Rotima. Zanima me kakva iskustva vi imate i dali se šta plača ako imam dopunsko?? Hvala unaprijed!
točkica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 15:18   #903
Quote:
točkica16 kaže: Pogledaj post
Bok imam jedno pitanje za dva tjedna sam naručena u Vinogradsku na lasersku operaciju diska kod dr. Rotima. Zanima me kakva iskustva vi imate i dali se šta plača ako imam dopunsko?? Hvala unaprijed!
Znam da je on na glasu kao jedan od najboljih. Neuropedijatrica iz Zg (ima problema s kičmom) kod koje sam neko vrijeme išla sa svojom malom kaže da je on jedini neurokirurg kojem bi eventualno dozvolila da joj prčka po kralježnici jer da ima savršeno mirnu ruku. Inače, antipatičan je do neba, ako mene pitaš, pa ako i ti budeš tog dojma, nemoj da te to obeshrabri.

Mislim da ne bi trebala platiti ništa s obzirom da imaš dopunsko, ali nisam posve sigurna u to.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 13:41   #904
Hejlooo!!!
Imam 18 god...
Prije 2 tj operirala sam kraljeznicu..Poremecaj diska L4-L5
Operirana sam bila u vž bolnici(Doktor Kudelić)Predobar doktor...
Sad sljedi terapija 3tj u Vž toplicama...Jel ima da jos neko ide???
Meni pocinje 18.12.. :O
Kikach18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 09:29   #905
pozdrav,
imam nekoliko pitanja za vas "iskusne" ili još bolje stručne (ako ima takvih) jer sam početnik u svemu ovome (trenutno nemam nalaze kod sebe pa pišem "općenito", ali nadam se da će biti razumljivo)

...zbog sve učestalijih bolova poslana sam na "daljnju obradu" kako to doktori opće prakse lijepo zovu... za sada na RTG kralježnice piše da je vidljivo početno iskliznuće diska, čekam EMNG...u međuvremenu stopalo koje je do sad samo trnulo počinje boljeti (oštra probadajuća bol na dnevnoj bazi) pa vas pitam:
1. da li je za konačnu i potpunu dijagnozu potrebno učiniti i MR (klaustrofobična sam i svakako bih htjela izbjeći tu pretragu)?
2. da li ova bol u stopalu nužno znači pogoršanje?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 12:36   #906
Ista situacija kod mene bila....
Trnula je lijeva noga zatim su bolovi bili sve jaci i jaci...
Bila sam na MG u Čk. i nakon kaj sam odnjela nalaze dokt. rekel je bez razmisljanja pod noz..za moje dobro i moje zdravlje..
Evo ima 2 tj od operacije osijecam se dobro ne dobro nego ODLIČNOO...sad slijedi 3 tj rehabilitacija i to je to...
Kikach18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:23   #907
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
pozdrav,
imam nekoliko pitanja za vas "iskusne" ili još bolje stručne (ako ima takvih) jer sam početnik u svemu ovome (trenutno nemam nalaze kod sebe pa pišem "općenito", ali nadam se da će biti razumljivo)

...zbog sve učestalijih bolova poslana sam na "daljnju obradu" kako to doktori opće prakse lijepo zovu... za sada na RTG kralježnice piše da je vidljivo početno iskliznuće diska, čekam EMNG...u međuvremenu stopalo koje je do sad samo trnulo počinje boljeti (oštra probadajuća bol na dnevnoj bazi) pa vas pitam:
1. da li je za konačnu i potpunu dijagnozu potrebno učiniti i MR (klaustrofobična sam i svakako bih htjela izbjeći tu pretragu)?
2. da li ova bol u stopalu nužno znači pogoršanje?
1.Poželjno je učiniti ciljano MR, jer to definitivno pomaže pri odluci o event.operativnom liječenju (dakako uz razvoj kliničke slike)
2.99.9999999999999999% DA

Doktor opće prakse je svakako napripomenuo u kojim se slučajevima treba javiti HITNO! (ne sutra, već isti čas) liječniku-u konkretnom slučaju sigurno je naveo, među ostalim, i ako "stopalo padne", tj,.ako se više ne može voljno "podići" i "zapinje" pri hodu...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:35   #908
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
1.Poželjno je učiniti ciljano MR, jer to definitivno pomaže pri odluci o event.operativnom liječenju (dakako uz razvoj kliničke slike)
2.99.9999999999999999% DA

Doktor opće prakse je svakako napripomenuo u kojim se slučajevima treba javiti HITNO! (ne sutra, već isti čas) liječniku-u konkretnom slučaju sigurno je naveo, među ostalim, i ako "stopalo padne", tj,.ako se više ne može voljno "podići" i "zapinje" pri hodu...
...on nije ni posumnjao na herniju diska (istina, nisam ni ja) to se pokazalo tek na RTG kralježnice (između ostaloga), tek nakon što dobijem nalaz EMNG se vraćam njemu, a nadam se da ću onda biti upućena nekom specijalistu koji će znati rastumačiti sve te nalaze

ovo za stopalo nažalost znam jer sam imala slučaj u obitelji...nadam se da to baš neće ići tako rapidno jer je od trnaca u stopalu do pojave prvih bolova prošlo cca 2 mjeseca, s tim da su bolovi od povremenih unutar 2 tjedna postali svakodnevni
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:46   #909
Ne mora nužno biti hernija, najčešće je. Zato ima smisla učiniti MR uz preporučenu obradu (lab.,Rtg,EMNG...).
Klaustrofobija se, u pravilu, riješi bez većih problema, premedikacija je uglavnom vrlo efikasna kad se da na vrijeme i kad se dobro odabere lijek/kombinacija lijekova. Ako to ne "odradi" liječnik opće prakse, neurolozi (negdje i anasteziolog maestralno odradi taj dio) su u pravilu vrlo susretljivi po tom pitanju. Treba samo pripomenuti taj moment klaustrofobičnosti.
Inače, zna se dogoditi da i obično kihanje, kašljanje, dizanje minimalnog tereta s poda, defekacija i sl.dovedu do protruzije/prolapsa diska...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 17:24   #910
Quote:
točkica16 kaže: Pogledaj post
Bok imam jedno pitanje za dva tjedna sam naručena u Vinogradsku na lasersku operaciju diska kod dr. Rotima. Zanima me kakva iskustva vi imate i dali se šta plača ako imam dopunsko?? Hvala unaprijed!
Lik je super. Ne plaća se ništa ako imaš dopunsko. Ja operiran kod njega prije 2 mjeseca.
Na glasu kao jako dobar operater, jako mirne ruke, sa mnom uvijek super ljubazan. Nit sam došao preko veze nit sam išta plaćao pod stolom čak me sram jer nisam odnio ništa nikad. Zato ne kužim ljude koji ovdje pričaju svašta.
Inače od javnih bolnica mislim da on jedini radi metrx operaciju - najmanje invanzivna. Ni ne znaš da si operiran.
Jedino ne kužim zašto se kod njega treba čekat mjesec dana na pregled pa ti onda da preporuku za toplice. Ili možda to nije do njega? ne znam ni sam, znam samo da tek sada to tražim pa se bojim da ne bi bilo prekasno.
Tamo u bolnici saznao da je to samo kod njega tako.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:23   #911
puno ti hvala ja idem sutra i nadam se da bude sve u redu...ne znam dali poslje te operacije dobijem toplice ili ne?
točkica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:29   #912
Quote:
točkica16 kaže: Pogledaj post
puno ti hvala ja idem sutra i nadam se da bude sve u redu...ne znam dali poslje te operacije dobijem toplice ili ne?
Ne dobiješ, to ti napisao. Kod svih drugih kirurga tamo vidio sam pitali ih sestre odmah nakon operacije u koje toplice žele, pa su im pisali preporuke. Kod Rotima ne. On te hoće vidjeti najprije na pregledu mjesec dana nakon operacije.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:53   #913
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Zna li netko mora li se se nakon Metrx metode ici u toplice, buduci da je ipak rijec o minimalno-invanzivnom postupku, pa se eventualna fizikalna moze odrarditi i ambulantno ili toplice idu od slucaja do slucaja, dakle individualno.
Sve ovisi o preoperativno i postoperativnom stanju, no prema iskustvu svjetskih MISS lidera i ljudi koji su izmislili METRx (Foley, itd.), nakon takvih operacija u toplice se ide iskljucivo ako postoji nekakav neuroloski deficit.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 14:22   #914
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o preoperativno i postoperativnom stanju, no prema iskustvu svjetskih MISS lidera i ljudi koji su izmislili METRx (Foley, itd.), nakon takvih operacija u toplice se ide iskljucivo ako postoji nekakav neuroloski deficit.
Treba pitati doktore fizijatre što misle o tome. Kirurg operira i to je to, on je svoje završio praktički čim odstrani disk a asistenti dalje šivaju i skidaju šavove. Da toplice nisu potrebne, ne bi slali na fizioterapiju ambulantno. Mislim da je stvar samo u tome da su skuplje pa se izbjegava naravno.
Čitao sam po američkim sajtovima o ovim operacijama i postoperativnoj njezi - oni navode da se na posao možeš vratit nakon mjesec dana. E to je pak definitivno pretjerano to mogu sa sigurnošću reći.
Tebi moraju mišići ojačati da drže bolje taj dio kralježnice i živac se mora oporaviti a za to su toplice sigurno najbolje rješenje.
Tako da odmah čim dobiješ otpusno pismo treba s njim kod doktora opće prakse da ti da uputnicu za komisiju ili pak preko doktora fizijatra (ne ti osobno jer nećeš moć) - da ne čekaš jer toplice se čekaju po mjesec dana.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 17:44   #915
Dali ja iz Dubrovnika mogu da se narucim kod dr.Rotima..i na koji broj?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 03:47   #916
Evo sam pokusala procitati sto vise vasih postova, buduci da i ja imam problema sa hernijom diska.
Uglavnom sve se odigralo prije cca 2 mj. kada sam nakon mjesec dana blazih bolova u donjem dijelu kicme odjednom preko noci osjecala pritisak i titranje zivca da bi se sutra dan probudila u totalnom ludilu od bolova.
2-3 sedmice sam samo zivjela u grcu i bolovima i iscekivanju kad mogu popiti sljedecu tabletu s kojom se samo bol spustao na granicu tolerancije. Moj doktor me je poslao na MRI (koji sam dobila na 6 sedmica - zivim u Canadi) i sada cekam pregled kod neurologa.
Moji simptomi su se znatno promjenili u ovih 2 mjeseca.
- Bolovi od ludila dosli na skoro nepostojece
- Nisam uopce mogla tijelo postaviti u poziciju kao da sjedim ( cak sam i na WC- u stajala) - sada mogu sjedati do 5 min (vise se naslanjam na lijevu stranu)
- Desna noga ispod koljena je bila non stop u grcu i tvrda ko kamen, sada uglavnom jos uvijek zateze, i malo grci kad dodjem na hladniji zrak
- stopalo i 4 prsta (ne palac) su mi bili ko komadi drva, hladni i bez cirkulacije, tek kad bi me bolio clanak shvatila bi da mi je noga skroz ledena i nisam je mogla ugrijati bez pomoci, sada mi je jos uvijek utrnut jastucic ispod prstiju i prsti trnu ali ih i osjecam
- opet mogu staviti tezinu na nogu, ali se ne mogu osloniti na prste
- ne mogu jos uvijek obuci sama carape, a ponekad ni donje rublje (ovisi o danu)
- kad hodam jos uvijek sepam i krecem se polako, ali se krecem
- i sto je najvaznije spavam, jer nisam mogla spavati vise od 3-4 sata i onda bih morala hodati 15 min, da bi sva bol se preusmjerila na neki nacin

E sada moje je pitanje, kad se odluciti na operaciju, moj doktor mi je rekao da se na operaciju ide samo kad prijeti opasnost da se zivac osteti vise i cini mi se kao da on naginje toj soluciji, ali sad ceka na pregled neurokirurga.
Ali ako moji simptomi idu na bolje, da li jos uvijek postoji problem da mi se zivac jos vise osteti.

Moj je MRI na engleskom, i uglavnom i imam dva bulging diska (cudno za prevesti, ali nesto kao nabrekla)
i protrusion with extrusion - posteriorly 9 mm inferiorly 12 mm i indents S1 zivac
There is mild narrowing of both neural foramina (nemam pojma sto to znaci, lol)

Ovdje neurokirurzi se odlucuju na operaciju ne na temelju MRI rezultata samo vec simptoma koje pacijent ima u odnosu na MRI prikaze.
Da li ako se moji simptomi krecu na bolje je bolje cekati i koliko dugo ili odmah prihvatiti operaciju ako bude ponudjena, jer istrazivanja na dugi rok pokazuju da u principu je isti opravak na dugi rok ljudi koji su isli na operaciju i onih sto su cekali da tijelo reapsorbira dio diska koji je izasao i pritiska zivac.
Hvala
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 12:05   #917
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
Evo sam pokusala procitati sto vise vasih postova, buduci da i ja imam problema sa hernijom diska.
Uglavnom sve se odigralo prije cca 2 mj. kada sam nakon mjesec dana blazih bolova u donjem dijelu kicme odjednom preko noci osjecala pritisak i titranje zivca da bi se sutra dan probudila u totalnom ludilu od bolova.
2-3 sedmice sam samo zivjela u grcu i bolovima i iscekivanju kad mogu popiti sljedecu tabletu s kojom se samo bol spustao na granicu tolerancije. Moj doktor me je poslao na MRI (koji sam dobila na 6 sedmica - zivim u Canadi) i sada cekam pregled kod neurologa.
Moji simptomi su se znatno promjenili u ovih 2 mjeseca.
- Bolovi od ludila dosli na skoro nepostojece
- Nisam uopce mogla tijelo postaviti u poziciju kao da sjedim ( cak sam i na WC- u stajala) - sada mogu sjedati do 5 min (vise se naslanjam na lijevu stranu)
- Desna noga ispod koljena je bila non stop u grcu i tvrda ko kamen, sada uglavnom jos uvijek zateze, i malo grci kad dodjem na hladniji zrak
- stopalo i 4 prsta (ne palac) su mi bili ko komadi drva, hladni i bez cirkulacije, tek kad bi me bolio clanak shvatila bi da mi je noga skroz ledena i nisam je mogla ugrijati bez pomoci, sada mi je jos uvijek utrnut jastucic ispod prstiju i prsti trnu ali ih i osjecam
- opet mogu staviti tezinu na nogu, ali se ne mogu osloniti na prste
- ne mogu jos uvijek obuci sama carape, a ponekad ni donje rublje (ovisi o danu)
- kad hodam jos uvijek sepam i krecem se polako, ali se krecem
- i sto je najvaznije spavam, jer nisam mogla spavati vise od 3-4 sata i onda bih morala hodati 15 min, da bi sva bol se preusmjerila na neki nacin

E sada moje je pitanje, kad se odluciti na operaciju, moj doktor mi je rekao da se na operaciju ide samo kad prijeti opasnost da se zivac osteti vise i cini mi se kao da on naginje toj soluciji, ali sad ceka na pregled neurokirurga.
Ali ako moji simptomi idu na bolje, da li jos uvijek postoji problem da mi se zivac jos vise osteti.

Moj je MRI na engleskom, i uglavnom i imam dva bulging diska (cudno za prevesti, ali nesto kao nabrekla)
i protrusion with extrusion - posteriorly 9 mm inferiorly 12 mm i indents S1 zivac
There is mild narrowing of both neural foramina (nemam pojma sto to znaci, lol)

Ovdje neurokirurzi se odlucuju na operaciju ne na temelju MRI rezultata samo vec simptoma koje pacijent ima u odnosu na MRI prikaze.
Da li ako se moji simptomi krecu na bolje je bolje cekati i koliko dugo ili odmah prihvatiti operaciju ako bude ponudjena, jer istrazivanja na dugi rok pokazuju da u principu je isti opravak na dugi rok ljudi koji su isli na operaciju i onih sto su cekali da tijelo reapsorbira dio diska koji je izasao i pritiska zivac.
Hvala
There is mild narrowing of both neural foramina - suženje i.v. prostora na lijepom našem.
Čini se da imaš skoro pa identičan problem mojem.
Koliki su ti bulging diskovi? Na MR-u bi trebalo biti izraženo kvantitativno.
Za extrusion ideš na operaciju vrlo vjerojatno odnosno prihvati ju.
Istraživanja my ass. To ti vrijedi možda za par mm bulginga, ne za 12mm ekstruzije. To je statistika, u njoj su u istom košu svi, i oni koji imaju bulging od 1mm i oni sa velikim ekstruzijama.
Razmišljanje o alternativnim terapijama nema nikakvog smisla, nije ti to "kemijska" bolest već čista fizika - nešto pritišće živac i ukoliko to ne ukloniš nastat će sranje. A uklonit ne možeš bez primjene fizičke sile odnosno operacije. Osim ako u Canadi imate nešto nalik teleportaciji.
Bulging mogu ostati ukoliko su recimo posljedica lagane skolioze. Vjerojatnost je tada 5% da će se ikad razviti u problem koji će trebati operaciju.
I to ti je to.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 19:23   #918
Quote:
Tom01 kaže: Pogledaj post
Čitao sam po američkim sajtovima o ovim operacijama i postoperativnoj njezi - oni navode da se na posao možeš vratit nakon mjesec dana. E to je pak definitivno pretjerano to mogu sa sigurnošću reći.
Tebi moraju mišići ojačati da drže bolje taj dio kralježnice i živac se mora oporaviti a za to su toplice sigurno najbolje rješenje.
.
treba biti sretan da dobijes i toliko, ovdje je sve novac, tako da osiguranje nastoji odmah da te vrati u pogon, ne brinu no puno o misicima
a toplice ne postoje,
ako ces se sam rehabilitirati mozes ako imas para da ne radis i da jos sve sam papreno platis
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 05:20   #919
Quote:
Tom01 kaže: Pogledaj post
There is mild narrowing of both neural foramina - suženje i.v. prostora na lijepom našem.
Čini se da imaš skoro pa identičan problem mojem.
Koliki su ti bulging diskovi? Na MR-u bi trebalo biti izraženo kvantitativno.
Za extrusion ideš na operaciju vrlo vjerojatno odnosno prihvati ju.
Istraživanja my ass. To ti vrijedi možda za par mm bulginga, ne za 12mm ekstruzije. To je statistika, u njoj su u istom košu svi, i oni koji imaju bulging od 1mm i oni sa velikim ekstruzijama.
Razmišljanje o alternativnim terapijama nema nikakvog smisla, nije ti to "kemijska" bolest već čista fizika - nešto pritišće živac i ukoliko to ne ukloniš nastat će sranje. A uklonit ne možeš bez primjene fizičke sile odnosno operacije. Osim ako u Canadi imate nešto nalik teleportaciji.
Bulging mogu ostati ukoliko su recimo posljedica lagane skolioze. Vjerojatnost je tada 5% da će se ikad razviti u problem koji će trebati operaciju.
I to ti je to.
kakve posljedice mogu biti za zivac, ja nisam medicinski obrazovana, pa ne znam, dakle sto se moze zivcu dogoditi, da li moze biti gore nego sto jeste, i ako moji simptomi idu na bolje, zar to ne znaci da se oporavlja
ali i moj doktor kaze da cesto taj dio diska vremenom tijelo reapsorbira, znaci da se rastvori, nije to ni kost ni metal, nego zelatinozna masa navodno
ja isto nemam nista protiv operacije
ali gledam realno, operacija je operacija i uvijek ima posljedice (oziljci i priraslice, kao i nedaj boze da nesto ode na krivi nacin), a sto je s druge strane - da li postoji oporavak bez toga
sto se tice drugih metoda, idem na laser jos uvijek i cekam godoaa - neurokirurga, jer su sad svi na odmorima,
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 10:02   #920
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
treba biti sretan da dobijes i toliko, ovdje je sve novac, tako da osiguranje nastoji odmah da te vrati u pogon, ne brinu no puno o misicima
a toplice ne postoje,
ako ces se sam rehabilitirati mozes ako imas para da ne radis i da jos sve sam papreno platis
Divno. Doć će to i kod nas ne brini. Već sljedeće godine planiraju još dodatno smanjenje proračuna za zdravstvo. Jer se ne "isplati" ovako.
Tom01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.