Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 09:20   #941
nakon par mjeseci što me stalno bolilo kroz ledja,stražnjicu do koljena, luda sam bila više kad bi me zakočilo u stražnjici
odem na godišnji na more kod staraca,dodjem navečer,ujutro kako sam se probudila tako ostala ležati,užas,hodanje nemoguće
nakon tri takva dana,godišnjeg kod mog starog dolazi Marinko Smolčić,fizioterapeut-kiropraktičar iz Jastrebarskog i veli iskočio disk
ljubim tog čovika,eto ako kome zatreba informacija ovaj čovjek ima zlatne ruke i da velim nije klasična kiropraktika
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:58   #942
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
nakon par mjeseci što me stalno bolilo kroz ledja,stražnjicu do koljena, luda sam bila više kad bi me zakočilo u stražnjici
odem na godišnji na more kod staraca,dodjem navečer,ujutro kako sam se probudila tako ostala ležati,užas,hodanje nemoguće
nakon tri takva dana,godišnjeg kod mog starog dolazi Marinko Smolčić,fizioterapeut-kiropraktičar iz Jastrebarskog i veli iskočio disk
ljubim tog čovika,eto ako kome zatreba informacija ovaj čovjek ima zlatne ruke i da velim nije klasična kiropraktika
Osobno ne bih nikad kod kiropraktičara, ali vezano uz spominjanje M. Smolčića: kolegica je nakon jakih bolova, brda lijekova i opetovanih tura fizikalnih terapija otisla na MR gdje su joj ustanovili protruziju diska od 14 mm (ekstruziju od 4) i hitno je poslali na dogovor za operaciju. Njoj je utrnula cijela noga, jedva je mogla hodati i nije osjećala prste uopće. Nakon tretmana kod Smolčića bolovi su ubrzo prestali, a utrnulost se povukla kroz nekoliko dana. I da, koliko sam je shvatila, on ne radi "klasičnu" kiropraktiku što je odlično.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 18:42   #943
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Osobno ne bih nikad kod kiropraktičara, ali vezano uz spominjanje M. Smolčića: kolegica je nakon jakih bolova, brda lijekova i opetovanih tura fizikalnih terapija otisla na MR gdje su joj ustanovili protruziju diska od 14 mm (ekstruziju od 4) i hitno je poslali na dogovor za operaciju. Njoj je utrnula cijela noga, jedva je mogla hodati i nije osjećala prste uopće. Nakon tretmana kod Smolčića bolovi su ubrzo prestali, a utrnulost se povukla kroz nekoliko dana. I da, koliko sam je shvatila, on ne radi "klasičnu" kiropraktiku što je odlično.

ni sama ne bih kod kiropraktičara i da nisam vidila kako ovaj čovjek radi nebi mu se dala u ruke,međutim eto sreća za mene što se sve ovako odigralo
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:41   #944
Poštovane forumašice i forumaši,

molio bih vas da od sada pa nadalje na ovoj temi više ne komentirate kiropraktiku jer ona spada u alternativne načine liječenja a o njima rasprava na pdf-u Zdravlje, sukladno pravilima, nije dobrodošla.

Zainteresirane za kiropraktiku upućujem na istoimenu temu na pdf-u Alternativno liječenje, tema se nalazi ovdje.

Daljnje rasprave o kiropraktici na ovoj temi bit će brisane, a po potrebi i sankcionirane.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 20:27   #945
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
mozda ti je zivac bio ostecen zbog hernije i sada treba vremena da se rehabilitira,
ja jos cekam da li moram na operaciju ili ne, (svi su na odmorima)
kakve si probleme imao sa stopalom prije operacije
ja ne mogu stati na prste desne noge, i stalno mi trne ovaj kusinic ispod prstiju
nisam mogao podići stopalo kao i sada, niti stati na petu...
ivan525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:17   #946
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovane forumašice i forumaši,

molio bih vas da od sada pa nadalje na ovoj temi više ne komentirate kiropraktiku jer ona spada u alternativne načine liječenja a o njima rasprava na pdf-u Zdravlje, sukladno pravilima, nije dobrodošla.

Zainteresirane za kiropraktiku upućujem na istoimenu temu na pdf-u Alternativno liječenje, tema se nalazi ovdje.

Daljnje rasprave o kiropraktici na ovoj temi bit će brisane, a po potrebi i sankcionirane.

Zahvaljujem na razumijevanju.
Ako je ovo tema o herniji diska tada ja imam pravo na ovoj temi reći što je meni pomoglo kad hernije diska
Ja nisam došla na temu "upala krajnika" i napisala e meni iskočio disk, išla ja kod kiropraktičara
Koliko vidim na ovoj temi se raspravlja o herniji diska i najviše o operacijama, zašto onda sve te postove o operacijama ne premjesitie na temu "operacija kralježnice"
https://www.forum.hr/showthread.php?t=171132
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 02:14   #947
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Ako je ovo tema o herniji diska tada ja imam pravo na ovoj temi reći što je meni pomoglo kad hernije diska
Ja nisam došla na temu "upala krajnika" i napisala e meni iskočio disk, išla ja kod kiropraktičara
Koliko vidim na ovoj temi se raspravlja o herniji diska i najviše o operacijama, zašto onda sve te postove o operacijama ne premjesitie na temu "operacija kralježnice"
https://www.forum.hr/showthread.php?t=171132
Naknadno sam uvidio kako je riječ o fizioterapeutu, a ne kiropraktičaru te stoga nema zapreke da se o njemu raspravlja na ovoj temi. Zato ću zatražiti od administratora da povuče karton za ovaj post.

Nadalje, o kiropraktici i dalje nije dozovoljeno raspravljati, neovisno o tome koliko je nekome pomogla jer, kao što rekoh, na ovom pdf-u raspravljamo o metodama liječenja koje koristi medicina utemeljena na dokazima (a tu spada, da ne bude zabune, i fizioterapija, ali ne i kiropraktika), a sve drugo (izuzev biljnih pripravaka) nije dopušteno te moderatori prekidaju takve rasprave, nebitno o tome što netko svjedoči jer za to postoji pdf Alternativno liječenje pa zainteresirani mogu tamo svjedočiti.

Molim da se ubuduće moderatorska upozorenja napisana u boji ne citiraju i ne komentiraju jer je to na cijelom forumu (a ne samo ovdje) zabranjeno i kažnjivo. Ukoliko imate primjedbe, slobodno se obratite moderatorima putem privatnih poruka ili na odgovarajućem pdf-u, no ne ovdje!

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.01.2013. at 02:23.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 03:34   #948
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Naknadno sam uvidio kako je riječ o fizioterapeutu, a ne kiropraktičaru te stoga nema zapreke da se o njemu raspravlja na ovoj temi. Zato ću zatražiti od administratora da povuče karton za ovaj post.

Nadalje, o kiropraktici i dalje nije dozovoljeno raspravljati, neovisno o tome koliko je nekome pomogla jer, kao što rekoh, na ovom pdf-u raspravljamo o metodama liječenja koje koristi medicina utemeljena na dokazima (a tu spada, da ne bude zabune, i fizioterapija, ali ne i kiropraktika), a sve drugo (izuzev biljnih pripravaka) nije dopušteno te moderatori prekidaju takve rasprave, nebitno o tome što netko svjedoči jer za to postoji pdf Alternativno liječenje pa zainteresirani mogu tamo svjedočiti.

Molim da se ubuduće moderatorska upozorenja napisana u boji ne citiraju i ne komentiraju jer je to na cijelom forumu (a ne samo ovdje) zabranjeno i kažnjivo. Ukoliko imate primjedbe, slobodno se obratite moderatorima putem privatnih poruka ili na odgovarajućem pdf-u, no ne ovdje!

Zahvaljujem na razumijevanju.
pa to je smijesno, ja zivim u Canadi, i kiroprakticari su takodjer jedan od priznatih nacina koji pomazu kod problema sa hernijom diska, cak i osiguravajuca drustva podrzavaju i placaju naknadu za te tretmane, a ne za ljecenje biljkama i homeoterapiju,
vrlo vrlo cudno, ali svaki rezim se mora postovati valjda, ako neces u zatvor
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:01   #949
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
pa to je smijesno, ja zivim u Canadi, i kiroprakticari su takodjer jedan od priznatih nacina koji pomazu kod problema sa hernijom diska, cak i osiguravajuca drustva podrzavaju i placaju naknadu za te tretmane, a ne za ljecenje biljkama i homeoterapiju,
vrlo vrlo cudno, ali svaki rezim se mora postovati valjda, ako neces u zatvor

Da, ista stvar je i u SAD-u, ali tamo postoji i formalna edukacija za tu profesiju, a kod nas ne, pa kojekakvi prevaranti sebe proglašavaju kiropraktičarima. Zato treba biti vrlo oprezan.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 18:14   #950
Ja imam 2 diskushernije: vratnu C3-C4 i lumbalnu L4-L5, lumbalnu vučem već 10 godina, 2002 sam bila pred operaciju, išijalgija se širila skroz do stopala koje mi je već počelo "padati". Nisam si mogla niti vezati cipele. Budući da je komentiranje na temi očito ograničeno, ne mogu vam napisati svoje iskustvo jer o kiropraktici ne smijem, ali samo da onda napišem da NISAM operirana, danas živim normalan život, treniram rekreativno kick-boxing i prije 8 mjeseci sam rodila prirodnim putem bez epiduralne bebu od skoro 4 kg. Bolovi mi se javljaju još samo povremeno u leđima, ali više ne idu u ekstremitete. Ako koga zanima više, može na pp. Pozzdrav!

Edit: I samo da dodam da sam isprobala sigurno sve načine liječenja diskushernije (fizikalna terapija,redovita masaža, plivanje, o alternativnima bolje da ne pišem.....), samo je jedno zaista pomoglo, ali eto, tu se o tome ne smije.....
__________________
I refuse to sink.

Zadnje uređivanje Hell Blonde : 09.01.2013. at 18:22.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:36   #951
ja samo smatram da bi ova tema tribala biti sveobuhvatna
čemu tema "hernija diska" ako je ovo za medicinske zahvate,onda moraš ić na podforum alternativa da bi eventualno našao temu hernija diska-kiropraktičari itd i nadam se da će se ovdje dozvoliti da se piše sve ukoliko je to zaista vezano za herniju diska jer ovo nema smisla
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 22:19   #952
Mislim da se mod malo zaletio sa zabranama..vecina ovdje je za da se prica o problemima sa kraljeznicom i rjesavanju istih..pa tako i kiropraktikom koja moze pomoci kod laksih hernija.
Svaka informacija zlata vrijedi ako ce nekome pomoc..
Ja imam 2-3 protruzije,probao sve zivo pa tako i kiropraktiku ali mi nije nesto previse pomoglo..mene uvati ali i prodje za dan dva,ali osjecam ko klin u ledjima i trnjenje duz desne noge..ubrzo idem kod dr.Rotima pa cu vidjet sto on kaze..ako kaze operacija prihvatit cu jer vucem ovo 2 godine,a stanje mi ide nagore..jos dvoje neurokirurga mi je sugeriralo operaciju..

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 22:40   #953
Zadnje moderatorsko upozorenje prije sankcija

Poštovane forumašice i forumaši,

ovo je zadnje upozorenje. Ne, moderator se nije zaletio! Lijepo vas molim da pročitate pravila pdf-a Zdravlje prije uključivanja u temu.

Da, ova tema nije iznimka. O alternativnim načinima liječenja rasprava je zabranjena i na svim drugim temama i forumaši je poštuju pa će tako biti i na ovoj temi. Pravila su jasna - ovaj pdf je namijenjen medicini i načinima liječenja koje propisuje medicina, a podnaslov pdf-a Alternativno liječenje glasi Sve ono što ne spada u službenu medicinu.

Spada li kiropraktika u nas u službenu medicinu?!

Ne spada.

Jedna od bivših moderatorica Zdravlja na temi o kiropraktici izjavila je:
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Kiropraktika u Hrvatskoj nije nicime regulirana i njome se moze baviti bilo tko. Kiroprakticari nisu dr. med., u nas nema formalnog skolovanja za kiroprakticara, a u SAD oni idu na studij kiropraktike, ali jos uvijek nisu doktori medicine, nego doktori kiropraktike sto uopce nije isto.

Kiropraktika moze nastetiti itekako. Nisam jednom pronasla u knjigama kiroprakticarske zahvate kao uzrok nekog poremecaja. Npr., kiroprakticarski zahvat moze uzrokovati CVI - mozdani udar u nekim slucajevima. Tako da nije uopce bezopasno.

Mene prvu zanimaju metode manualne medicine jer se zelim time baviti jednog dana, ali nije za svakoga i u svakoj prilici!
Prema tome, jasno je gdje se o tome može pisati.

Fizioterapija i fizioterapeuti - da, kiropraktika - ovdje NE.

Ovo je bilo ZADNJE upozorenje. Od sada kreću sankcije za prekršitelje!

Zahvaljujem na pozornosti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.01.2013. at 22:51.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:07   #954
Baku mi boli kičma, jako i to već par godina bez prestanka. Tu prilažem nalaz.

Stvar je u tome šta je već bila i u centru za bol na rebru di su joj dali nekakve tablete (Zaldiar mislin), bila je i na magnetima kod njih i na akupunkturi (čudno mi je uopće da ovakav mumbo-jumbo prolazi u bolnicama). Međutim njoj je sad gore nego prije. Otac mi živi u Njemačkoj i kaže da tamo takve pacijente "rješavaju" sa injekcijom u misto boli? Postoji li to kod nas? Žalosno je da žena pati toliko...
pegula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:30   #955
Quote:
pegula kaže: Pogledaj post
Baku mi boli kičma, jako i to već par godina bez prestanka. Tu prilažem nalaz.

Stvar je u tome šta je već bila i u centru za bol na rebru di su joj dali nekakve tablete (Zaldiar mislin), bila je i na magnetima kod njih i na akupunkturi (čudno mi je uopće da ovakav mumbo-jumbo prolazi u bolnicama). Međutim njoj je sad gore nego prije. Otac mi živi u Njemačkoj i kaže da tamo takve pacijente "rješavaju" sa injekcijom u misto boli? Postoji li to kod nas? Žalosno je da žena pati toliko...
Postoji, to se zove blokada, ali to je samo trenutno riješenje (odagnava bol, ali ne riješava uzrok problema). I to se ne može raditi prečesto. blokada ti je isto što i Zaldiar, samo lokalno, a ne oralno. Opusti mišiće pa bol popusti, ali uzrok je i dalje prisutan.

Edit: iz ovog nalaza se vidi samo da ti baka pati od lumboišialgije i diskopatije, ne piše da ima diskusherniju (koja je mogući uzrok). Pretpostavljam da niste učinili MR, a samo na tom pregledu se može sa sigurnošću reći što je uzrok išijalgiji ili diskopatiji, hernija ili nešto drugo.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:40   #956
Quote:
pegula kaže: Pogledaj post
Baku mi boli kičma, jako i to već par godina bez prestanka. Tu prilažem nalaz.

Stvar je u tome šta je već bila i u centru za bol na rebru di su joj dali nekakve tablete (Zaldiar mislin), bila je i na magnetima kod njih i na akupunkturi (čudno mi je uopće da ovakav mumbo-jumbo prolazi u bolnicama). Međutim njoj je sad gore nego prije. Otac mi živi u Njemačkoj i kaže da tamo takve pacijente "rješavaju" sa injekcijom u misto boli? Postoji li to kod nas? Žalosno je da žena pati toliko...
Nalaz ukazuje na dosta teška oštećenja donjeg dijela kralježnice, koja su djelomice ipak razriješena-nažalost, ni neurokirurgija nije svemoguća.
Liječenje boli je iznimno kompleksno interdisciplinarno područje, gdje učinak, nažalost, nije uvijek zadovoljavajuć kako za one koji se time bave, tako i za korisnike iz objektivnih razloga-današnja medicina nije svemoguća.
Akupunktura u kontroliranim uvjetima i pod nadzorom/izvođenjem adekvatno educirane osobe se teško može podvesti pod "mumbo-jumbo".
U Centru za bol na Rebru je vjerojatno procijenjeno što se smije poduzeti,a da ne naškodi još više. Zaldiar je jako dobra kombinacija dva analgetika (paracetamol+tramadol) koji međusobno potenciraju učinak protiv bolova uz relativno malo nuspojava (dakako, sve je individualno).
Vidi se preporuka za daljnje liječenje u toplicama, postoji vjerojatnost kako će tamo ipak biti postignuto bar nekakvo olakšanje bolova, premda s obzirom na dijagnoze, mala je vjerojatnost kako će bolni sindrom biti u cijelosti razriješen,nažalost,pa je sasvim ispravno nakon liječenja u toplicama preporučena kontrola neurologa i neurokirurga-dakle, pokušava se učiniti što je više moguće na konzervativan način,a u slučaju neuspjeha tog pristupa, neurokirurg donosi odluku o eventualnom kirurškom liječenju.
Pretpostavljam kako je otac liječnik u Njemačkoj, kad zna tako precizno procijeniti kako bi samo jedna injekcija (pretpostavljam opet, kako misli na tzv."blokadu", u pravilu mix.lok.anestetika+kortikosteroid, koja isto tako nije svemoguća, a posebice nije baš bezopasna) riješila takove teške bolove koji su posljedica tako teškog oštećenja kralježnice?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:05   #957
Napravili su oni njoj i MR, bila je u toplicama, a i operirana je tri-četiri puta već... Išla je u taj centar za bol 5-6 miseci svaki tjedan, kad je bol malo popustila poslali su je kući, di je ona totalno propala...

Otac nije liječnik već zna par slučajeva ljudi s jakom boli u kralježnici koji dođu na injekciju svako tri miseca, isto su tako imali nenormalne bolove, a sada su ok. Pila je ona Zaldijare i svakojake kombinacije, čak su joj stavljali i morfijske flastere... Pa nije valjda da nema nekog riješenja...
pegula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:38   #958
Quote:
pegula kaže: Pogledaj post
Napravili su oni njoj i MR, bila je u toplicama, a i operirana je tri-četiri puta već... Išla je u taj centar za bol 5-6 miseci svaki tjedan, kad je bol malo popustila poslali su je kući, di je ona totalno propala...

Otac nije liječnik već zna par slučajeva ljudi s jakom boli u kralježnici koji dođu na injekciju svako tri miseca, isto su tako imali nenormalne bolove, a sada su ok. Pila je ona Zaldijare i svakojake kombinacije, čak su joj stavljali i morfijske flastere... Pa nije valjda da nema nekog riješenja...
Nažalost, s obzirom na nalaz i ove nove informacije, stvarno su pokušane sve opcije. Ona stenoza je gadna stvar, pitanje je i koliko je uznapredovala osteoporoza.
Premda nemam uvid u cjelokupno stanje i dokumentaciju, nisam uvjeren ni kako bi bilo koji dodatni operativni zahvat donio neko značajnije i trajnije olakšanje bolova.
Iz kojih se razloga prekinula sa flasterima (Durogesic,Transtec,nešto treće i do koje se dozu flastera išlo)?
Nažalost, blokadu je iznimno rizično davati nakon toliko op.zahvata i s obzirom na dijagnoze, a nisam baš uvjeren kako bi bila od neke pomoći.
Nažalost, u Centru za bol nije moguće trajno držati bolesnike, a potreba stanovništva za takvom vrstom usluge je sve veća, tako da je uobičajeni postupak čim ljudima bude bolje, uputiti ih na nastavak liječenja u kućnim uvjetima gdje njega svakako nije na toj razini. Situaciju vrlo često dodatno pogoršava prekomjerno mirovanje (među ostalim i zbog bolova, to je jasno) i fizička neaktivnost koji samo ubrzavaju i pogoršavaju postojeće stanje.
Nadam se iskreno kako će biti ipak nešto podnošljivije poslije liječenja u toplicama.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:38   #959
Quote:
pegula kaže: Pogledaj post
Napravili su oni njoj i MR, bila je u toplicama, a i operirana je tri-četiri puta već... Išla je u taj centar za bol 5-6 miseci svaki tjedan, kad je bol malo popustila poslali su je kući, di je ona totalno propala...
Možda je problem u ovom boldanom?

Guglaj "failed back surgery syndrome" i "arachnoiditis", moguće je da bi tu opciju trebalo istražiti.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 10:42   #960
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Možda je problem u ovom boldanom?

Guglaj "failed back surgery syndrome" i "arachnoiditis", moguće je da bi tu opciju trebalo istražiti.
Vrlo lako bi moglo biti to... Koliko mi se čini za to i ne postoje baš neki tretmani... Ili?
pegula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.