Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2015., 01:36   #1
Rent a car

Dakle kao što naslov kaže potreban mi je rent a car u trajanju otprilike 2 tjedna. Gledam po netu cijene i razne druge stvari, ali nikako ne mogu naći nešto konkretno.
Zanima me jeli tko koristio usluge rent a cara i kojeg bi mi preporučili pošto dolazim iz UK i treba mi nešto tipa Golfa.
Neke okvirne cijene sam gledao za to razdoblje za koje meni treba bi bilo oko 150- 200 funti.
Sad me zanima jel bi bilo pametno kontaktirati direktno kompaniju pa se s njima dogovoriti ili bukirati preko stranice...
I često vidim da piše tipa klase golf što znači da možda neću dobiti željeni auto. Kako to točno znati i koje cijene su prihvatljive... I pomaže li ako bukiram dosta unaprijed jer idem za RH tek u 1. mjesecu

Hvala i pozdrav.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 02:03   #2
Posalji im mail, nek ti posalju listu vozila i rezervisi. Nemoj preko buking nego direktno.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 03:49   #3
Ako dolaziš na Pleso, pokušaj sa Unirentom- imaju tamo svoj ured, ja od njih tu i tamo uzmem kombi kad mi treba, a prije sam za dulja putovanja uzimao i aute, znaju dati povoljne cijene. Imaju i svoju stranicu.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 11:48   #4
Ako pise klasa Golfa onda ces dobiti Golfa ili nesto slicno, recimo Astru, Focusa, ovisi sta imaju na lageru ili cak i veci auto ali nikako manji.

Posto sam vise puta rentao auto, njabolja opcija mi je bila bukirati direktno preko stranice gdje sam kupio avionsku kartu (Ryanair npr) ili preko neke trazilice za usporednu cijena u rent-a-car kucama jer se tako vrlo lako upeca posebna ponuda po smijesnoj cijeni (npr Ford Focus za 4 dana za samo 79,90 eura).

Vjerujem da dolazis avionom, na koji aerodrom ces sletjeti?

Imam neka poznanstva u rent-a-car bransi, mozda ti mogu izvuci neki dobar deal ali trebam znati tocno kad dolazis, gdje ces uzeti i kad i gdje ces vratit auto, prilicno poskupljuje ako ces auto vratit na drugoj lokaciji.

Moze i na private ako neces javno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 11:57   #5
Pa stvar je u tome da ne znam točne datume još ni vrijeme, ali na stranicama za usporedbu sam gledao i ako bih upisivao neki okvirni datum od 27.1. do 13.2. kakav je plan, najjeftiniji kompakt bi mi ispao to što piše golf ili klase golf oko 150 funti...
Ono što me još zanima je da auto bude dizel i mogućnost prelaska granice. Jer planiramo skočit do Sarajeva recimo neki vikend.
Koliko sam gledao mnogi imaju restrikcije za prelazak u ove manje razvijene zemlje brdovitog Balkana.
I da, dolazim na Pleso.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:44   #6
Trenutno najjače cijene direktno kod rentacara ima Fleet Rent a Car.

Ali uvijek je jeftinije uzimati na stranicama posrednika, tipa rentalcars.com ili economycarrental.com

Oni funkcioniraju kao booking.com - rentacarovi im daju super cijene a ovi im dofuraju puno posla.

Pazi samo dobro pročitaj uvjete kod rentanja, prvenstveno da nema ograničenja kilometraže i da je uključeno barem osnovno osiguranje
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:27   #7
Rent a car

Prvo si provjeri stranice airportrentalcars.com i airportrental.com. Zapamti cijene, pa zatim salji mail direktno u npr. oryx i slicne i trazi ponudu. Kad ti daju ponudu, trazi ih jos dodatne popuste. Popust ce ti sigurno dati jer im trenutno nije sezona, i jer ces ga uzimat na dulji period.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 17:40   #8
Daklem, pogledah i raspitah se. Ispada da je najjeftinije preko neke UK stranice to bookirat i rijesit. Kontaktirao sam jednu hrvatsku firmu na cijoj stranici bi mi golf 7 1.6 tdi koštao 9,5 eura dnevno, da bih saznao da je depozit 600 eura. Posto ne vidim nigdje na ovim stranicama da ista pise za to, gdje saznati moram li jos kesirati nakon sto platim unaprijed. I vidio sam da neke primaju samo kreditnu karticu ili je to kod svih jer ja imam debitnu. Sljedeca stvar. Nema sanse da nadjem hoce li auto koji cu preuzeti biti dizel ili ne. Govorim za aute do kompaktne klase, ovi iznad pisu koje gorivo. Kako doskocit tim problemima?
Ispricavam se na davljenju, ali prvi mi je put.
Hvala na pomoci i srdacan pozdrav
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 21:29   #9
bez kreditne je rizik, jer sve u pravilima "traze" kreditnu.
ak pitas prek telefona, takodjer je kreditna uvjet.
s druge strane nikada mi nisu odbili ni debitnu kad bi dosao na salter, ali je to poprilican rizik..
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 22:01   #10
A sto se tice depozita? Mislim 600 eura na cijenu od 150 za najam mi nekako nema logike ili nesto propustam?
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 01:25   #11
Većina firmi provuče karticu ali ne autorizira, to im je osiguranje u slučaju da ne platiš ili da nešto oštetiš pri korištenju vozila itd. Malo izgleda čudno za prvi put, ali tak ti to većina rent-a- car firmi u HR radi, barem ovih većih. 9,5 eura po danu ti je super cijena za auto. I najvjerojatnije ćeš dobit dizela, pogotovo ako je VAG.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 13:50   #12
Ako vozilo košta 20 tisuća eura onda je neka žalba na depozit od 600 eura smješno i spominjati. Ne uzima se depozit na broj dana u najmu nego na tip vozila i na vrstu osiguranja koje ima korisnik vozila. Najpovoljnije je rezervirati na autoeurope, tu su npr. cijene istih vozila puno jeftinije nego one na stranicama kompanije koja ih izdaje. Naravno da bez kreditne kartice nitko neće ulaziti u rizik, osim nekih privatnika koji rade na crno i slično. Zašto bi neki referent na desku velike kompanije riskirao svoj posao, zaobišao jasnu proceduru i davao auto bez kreditne kartice???
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:31   #13
Pa ne traze sve kreditnu karticu koliko sam primjetio a kod vecine ne pise nista o depozitu... Kako cu znat koliki je depozit? Tek kad dodjem u zg?
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:42   #14
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
Pa ne traze sve kreditnu karticu koliko sam primjetio a kod vecine ne pise nista o depozitu... Kako cu znat koliki je depozit? Tek kad dodjem u zg?
Otvrorena cifra, uzmu ti broj pa se ti zezaj do mile volje, napravis neki prometni prekrsaj i slicno, oni samo skidaju
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 18:01   #15
Haha pa to je sjajno, a ništa napravit ću kreditnu to nije neki problem. Ali na stranicama od samih firmi za rentanje za isti period isti auto razlika u cijeni 5000 kn
Moram priznat ima im logike totalno, samo bih volio da mogu dobit dizela al to isto ne mogu nikako saznat pretpostavljam.
A kolega mali zeleni još ništa ne javlja :/
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:21   #16
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
Pa ne traze sve kreditnu karticu koliko sam primjetio a kod vecine ne pise nista o depozitu... Kako cu znat koliki je depozit? Tek kad dodjem u zg?
Provuku je bez cifre ali NE autoriziraju i ako nešto napraviš,upišu cifru. U slučaju da je npr. prometna a ti si kriv. Ako nisi, nikom ništa. Iako imaju kasko, ovako dvostruko zarađuju u slučaju tvoje krivnje. Barem tako radi većina rent-a-carova kod nas...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:22   #17
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
Haha pa to je sjajno, a ništa napravit ću kreditnu to nije neki problem. Ali na stranicama od samih firmi za rentanje za isti period isti auto razlika u cijeni 5000 kn
Moram priznat ima im logike totalno, samo bih volio da mogu dobit dizela al to isto ne mogu nikako saznat pretpostavljam.
A kolega mali zeleni još ništa ne javlja :/
Za dizela bi morao moći saznati svakako. Ali tak i tak je valjda 99% šanse da ćeš dobit dizela.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 21:07   #18
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Provuku je bez cifre ali NE autoriziraju i ako nešto napraviš,upišu cifru. U slučaju da je npr. prometna a ti si kriv. Ako nisi, nikom ništa. Iako imaju kasko, ovako dvostruko zarađuju u slučaju tvoje krivnje. Barem tako radi većina rent-a-carova kod nas...
Čemu ovaj glupi dodatak 'kod nas'? Tako je u apsolutno svim rent-a-carovima svijeta.

Postoji za svaki auto tzv. excess damage ili franšiza ili sudjelovanje u šteti.
Može se uplatiti puno osiguranje i onda si kompletno osiguran. Doduše svejedno će ti autorizirati iznos na kartici, bar nekih 300-400 eura, radi potencijalnih kazni koje možeš zaraditi (slika te radar npr.), a njima dođu nakon što si ti davno vratio auto...

Rent-a-car na excess damage-u ne zarađuje već je svrha pokrivanje troškova. Naime, ukoliko ti razbiješ auto, to vozilo je barem tjedan dana van pogona radi popravka, a rent-a-car i dalje mora plaćati leasing za to vozilo.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 22:24   #19
Pa i nije. Raspitivao sam se za USA rentove, ovisi od firme do firme. Ako platiš u kešu sve unaprijed, i full package, znači 100% osiguranje, kasko i ostalo, u slučaju nesreće te uopće ne terete dodatno. Tako je i po EU u pojedinim firmama.

I nikad nitko ti ne autorizira 300-400 eura, autorizacija znači da su ti uzeli više love nego je dogovoreno, a provlačenje kartice u POS aparat na taj iznos je nešto drugo. Nemoj dezinformacije širiti. U slučaju kazne oni ne moraju ništa napraviti nego policiji poslati presliku ugovora i osobne unajmljivača i to je sve šta imaju s policijom. Dalje je na njima da gone vozača.

Dodatna naplata je čisti profit, jer oni u slučaju popravka vozila dobivaju istovjetno zamjensko koje mogu u tom periodu iznajmljivati. Ili možda misliš da jedna firma koja uzme 100 npr. Golfova TDI-eva za rent neće dobiti istovjetan?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 23:13   #20
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Raspitivao sam se za USA rentove, ovisi od firme do firme. Ako platiš u kešu sve unaprijed, i full package, znači 100% osiguranje, kasko i ostalo, u slučaju nesreće te uopće ne terete dodatno. Tako je i po EU u pojedinim firmama.
Da znaš čitati, vidio bi da sam to i napisao. Dakle, ukoliko uzimaš puno osiguranje ("Full insurance", "Supercover" ili kako ga već koji rentacar komercijalno zove),tada te ne terete u slučaju štete na autu (osim ak si pod cugom).

Ali i dalje ti rezerviraju odnosno autoriziraju određena sredstva na kreditnoj kartici.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
I nikad nitko ti ne autorizira 300-400 eura, autorizacija znači da su ti uzeli više love nego je dogovoreno, a provlačenje kartice u POS aparat na taj iznos je nešto drugo. Nemoj dezinformacije širiti.
Brkaš osnovne pojmove. Autorizacija je upravo rezervacija sredstava. Konkretno, nedavno sam rentao u UK, i rezervacija sredstava se ne vidi kao troškovi po karticama, nego jednostavno umanjuje raspoloživi limit.

Konkretno, na mZABA aplikaciji, pod mastercard karticom, na 'učinjeni troškovi' stajao je samo iznos najma, dok rezervirana sredstva nisu bila pod troškovima. Jedino gdje se moglo vidjeti da su mi autorizirali određeni iznos na kartici je na dijelu 'Mjesečni limit kartice', gdje je sada umjesto 20.000kn stajalo 15.450 kn. Rezervacija se uklanja nakon 30-60 dana.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
U slučaju kazne oni ne moraju ništa napraviti nego policiji poslati presliku ugovora i osobne unajmljivača i to je sve šta imaju s policijom. Dalje je na njima da gone vozača.
Netočno. RAC poduzeća aute nabavljaju leasingom, i recimo parkirne kazne ako ih ne plati krivac, idu na vlasnika vozila, a leasing će to odmah platiti da izbjegne dodatne troškove, i onda prefakturirati RACu. Slično je i za neke INO radar kazne... Stranci ne pitaju tko je vozio, odmah šalju kaznu. K tome čak ni full osiguranja ne pokrivaju gume, stakla i podvozje. I tome onda služi rezervacija sredstava.

Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Dodatna naplata je čisti profit, jer oni u slučaju popravka vozila dobivaju istovjetno zamjensko koje mogu u tom periodu iznajmljivati. Ili možda misliš da jedna firma koja uzme 100 npr. Golfova TDI-eva za rent neće dobiti istovjetan?
Neće. Kratko i jasno. Niti smiju; zamjensko vozilo ti da ga i dobiješ ne smiješ rentati, jer zamjensko vozilo mora imati dodatnu knjižicu za periodični pregled kočnica te mora imati AO policu osiguranja sa dodatkom za rentacar.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.