Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 12:49   #1
Novi Audi A1

Model 2015./2016. je vrlo primamljiv. Koliko znam rađen je na platformi od Pola. Pitanje je vrijedi li tih novaca tj. razlike u cijeni od Audija do Pola.

Izgledom je magnet za mlađu populaciju (naravno onu koja si ga može priuštiti). Vrlo sportski izgled s puno mogućnosti individualizacije. Definitivno "eye candy" izgledom, ali nije sve u izgledu.
Zato me i zanima ima li netko iskustva sa A1 modelom; motor, performanse, mogući problemi, cijene održavanja/servisa... itd.

2015 Audi A1 Review













iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:57   #2
Ne, ne vrijedi. Ima jedan forumaš iskustvo, uglavnom vratio je auto natrag Audiu
Interijer je tiha jeza.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:13   #3
Moje osobno mišljenje, na tom auto je izbor opreme odličan. Cijena je jasna, kvaliteta, teško je reči, toliko koliko više košta od Pola ili ostalih ne vrijedi.
Kolegica također gleda A1, ja je nagovaram na drugi auto.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:16   #4
Ja da imam te pare, kupio bi veci, jaci, vjerovatno slabije opremljeni, ali komforniji auto. Tolke novce dati za taj autic, nebi si to nikako mogo opravdati.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:19   #5
Da, S1 ili malo bolje opremljeni A1 bez problema dosegne cijenu od 40000 Eura. Za te novce se dobije auto srednje klase sa brdo opreme.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:24   #6
E pa to i ja misli. Kupim si c segment sa vise nego dobrom opremom. Cak i d ide.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:12   #7
Ne treba mi veći. Gledam A1 1.0 TFSI sa 95 konja osnovni model metalik boje, a od dodatne opreme Xenon plus paket, krov u kontrastnoj boji i automatsko zatamnjivanje retrovizora. I to je to. Ispadne negdje 150 000. Bio bi sličan ovom crvenom sa slike.

Koji Polo bi bio bolji od njega? Koji model s kojom opremom (tu dolazi u obzir samo dizelaš i mora imati 4 vrata). Jer nisam ni Polo isključila iz odabira.

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ne, ne vrijedi. Ima jedan forumaš iskustvo, uglavnom vratio je auto natrag Audiu
Interijer je tiha jeza.
To se zezaš, jel?

Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
E pa to i ja misli. Kupim si c segment sa vise nego dobrom opremom. Cak i d ide.
Ne kužim se.. daj pojasni te segmente. Hvala
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:19   #8
preskupa pizdarija od auta,još da nije toliko ružan interijer reko bi ajde. Pogledaj si mazdu cx-3, auto je bonbon.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:21   #9
Ako se kupuje kao lifestyle autić onda mu nema premca. Ima susjeda takvoga. Posebna boja, najjači motor, kožna sjedišta, hrpa električnih čuda. Ali košta tonu novca. Kvalitetniji je od Minija svakako.

Ako se kupuje kao obični auto, onda ne nudi ništa više nego Polo ili druga konkurencija.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:45   #10
Kako se zovu ove felge s prve slike? Viđao sam ih i na A4
Lotterer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:46   #11
Quote:
iGirl kaže: Pogledaj post
Ne treba mi veći.
pogledaj si Adama košta cca 40kkn manje, a meni je isto sladak kao i taj A1čak su jako slični izvana...
http://www.njuskalo.hr/auti/opel-ada...oglas-17074412
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:51   #12
@igirl, ako ti se svida, go for it i kupi ga. naravno da nije best buy auto, ali ako ces svakodnevno uzivati vozeci ga, nema razloga da ga ne kupis..
ovo ti je skroz krivo mjesto da trazis savjet u vezi kupnje tako necega.
samo cekaj kad te krenu nagovarat da za te pare mozes kupiti octaviju karavan, ili hjundai, ili cak dvije dacie i jos rabljenog punta..
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:52   #13
Ja bi kupio za te novce peugeot 308. To ti je c segment, sa vrlo solidnom opremom, veci auto, jaci motor... Mozes i focus dobiti, mazgu 3... To bi sve bili racionalniji izbori od tvog. E sad, niko ti ne moze reci da je tvoj izbor pogresan. Tvoji novci, trosis kako hoces. Ako vec mora biti tako nesto, ja bi fiat 500, mozda alfu mito ako ti se svidja. Adam je isto tu negdje, ali meni izgleda ocajno. I na kraju, izbor je na tebi. Ali ako pricamo o isplativosti, ne isplati se.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 18:53   #14
@Zekac: A znam...

A opet nije loše saznat koji je best buy u toj klasi.
iGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 19:08   #15
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako se kupuje kao lifestyle autić onda mu nema premca. Ima susjeda takvoga. Posebna boja, najjači motor, kožna sjedišta, hrpa električnih čuda. Ali košta tonu novca. Kvalitetniji je od Minija svakako.

Ako se kupuje kao obični auto, onda ne nudi ništa više nego Polo ili druga konkurencija.
O ima itekako. Nov Mini Cooper ( u ovom slučaju Mini One) je meni kudikamo ljepši/bolje em izvana,a pogotovo unutra od A1.

Imaš li dokaz da je kvalitetniji od Minija(ovog sada koji je u prodaji od 2014 godine) ?
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 19:56   #16
uzimaj bez razmisljanja! takav S1 zuti sa crnim krovom! fenomenalan! i ovakav kao tvoj je isto odlican! hebes mini, ovaj je auto maneken za njega!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 23:28   #17
Ak ti se sviđa i ak TEBI to nije previše novaca - go for it.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 00:16   #18
igirl - CDRW ti je lijepo rekao. ako ti se sviđa uzmi.

audi je debelo precjenjen, to ti mogu reć kao korisnik nove A6. praktički kupuješ robnu marku u lijepom pakiranju a mašna su prstenovi. ako gledaš premium onda ti tu ni bmw i merc ne mogu ponuditi ništa za te novce, ali netko je spomenuo mazdu cx3, ne znam koliko puta bolji izbor od a1.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 00:43   #19
Novo je novo.... uzmi sto ti se svidja.... Iznutra ima razlike u kvaliteti materijala usporedivsi ga s polom na kojoj je platformi.... A i sama znas da je ti lajfstajl auto koji puca na neki imiđ kao sto je prvi mini to sad vec i prepuhao.... Meni se osobno 500 bas svidja iako sam na v.a.g teritoriju od malih nogu....
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 09:06   #20
Ove dezurne pljuvace netrebate slusati. Po njima netreba kupiti niti Ferrari jer za te novce je moguce kupiti 10 Skode Octavije ili 20 Dacije Sandera ili 50 rabljenih Zastava.


Audi A1 1.2tfsi nabavljen u prosinacu 2010., dosada odradio 82000km. Od kvarova niti k, pod garancijom rijesen lanac i pumpa vode jer je nes sitno kapalo tekucine na pumpi tako da je u 4mj. nestalo 1dl tekucine. No 99% vozaca bi na mom mjestu samo dolijali tih 1dl tekucine i vozi dalje, no ja nisam takav cak niti prema kosilicama i trimerima za koje 99.99% korisnika nemari. Auto osim sto ima par ogrebotina izgleda kao od prvog dana.
Dali bi ga opet uzeo ?
Odgovor je DA !

Drugim rijecima nevidim tu nikakav problem zasto ga ljudi nebi uzimali, naravno da ima i drugih modela no to nije tema jer u tom slucaju mozemo ici iz jedne krajnosti u drugu. Uglavnom u mom slucaju A1 nema neke mane toci i redovno odrzavaj i to je to.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.