Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 07:03   #601
u divljim vodama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:04   #602
Ne bih htjela ispasti nepristojna i viriti u tuđi džep,ali ima li tko da je spreman podijelitu tu koliko vas košta jedan izlet (neke od ovih destinacija koje su tu navedene). Škrtac u meni prije izleta pokuša izbrojiti koliko će nas to koštati i onda vidjeti isplati li se to ili ne.
Da me ne shvatite krivo, na nekim od ovih destinacija smo bili (s malom ili bez nje), ali kad razmislim koliko nas tako nešto košta onaj škrtac često iskoči pa kaže "ma možete i bez toga".

Čak bih razumjela tog škrca da smo neka turbo brojna obitelj pa da nas same recimo ulaznice koštaju oho-ho (mada ima obiteljskih ulaznica pa se i tome doskoči),ali recimo odlazak u Čatež ili Trakošćan meni čini kao popriličan izdatak (i u jedno i u drugom smo bili, prije desetak godina doduše ).

Dajte me razuvjerite
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:52   #603
pa zavisi kaj ces sve placati zavisi koliko ti auto trosi, zavisi hoces li jesti cevape ili teletinu u umaku od tartufa.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:08   #604
Naši izleti obično budu oko 150 kn za nas troje (klopa*, cuga), plus gorivo. Bazeni 200-tinjak, plus gorivo. A Mrežnica i takav tip izleta koštaju i manje jer si kupimo pečeno pile i cugu u Konzumu usput

Ne pijemo, ne pušimo, ne šopingiramo; ti izleti su mi psihoterapija. Baš ih volimo svi troje i ne bude mi žao ni lipe. Idemo ili sami ili s prijateljima.

Meni je tlaka provesti vikend kod kuće kuhajući (računaj vrijeme i novac potrošen za nabavu, pripremu i čišćenje poslije)

*Jedemo narodna jela, nema kerefeka.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:18   #605
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Naši izleti obično budu oko 150 kn za nas troje (klopa*, cuga), plus gorivo. Bazeni 200-tinjak, plus gorivo. A Mrežnica i takav tip izleta koštaju i manje jer si kupimo pečeno pile i cugu u Konzumu usput

Ne pijemo, ne pušimo, ne šopingiramo; ti izleti su mi psihoterapija. Baš ih volimo svi troje i ne bude mi žao ni lipe. Idemo ili sami ili s prijateljima.

Meni je tlaka provesti vikend kod kuće kuhajući (računaj vrijeme i novac potrošen za nabavu, pripremu i čišćenje poslije)

*Jedemo narodna jela, nema kerefeka.
o da

putovanja
nema tih tehnikalija, odjece, kozmetike, koja bi mi mogla zamjeniti dan(e) kad mi guzica puta vidi

kaj se tice klope, ja volim isprobavat po restoranima,al mi nije bed niti kad donesem sendvice i keksice spravljene doma

dijete je jako rano naucilo da se jede ono sto se ima, da nema kerefeka,a srecom ne treba joj puno hrane za prezivit, pa i ak joj se ne svidja ponudjena hrana, nece izumret

s divljim vodama i hranom, imam ista iskustva, al jebemu, ona pastrva je divna.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:51   #606
pastevu niti nista sto pliva ne jedem pa mi nema nista na drugoj strani vage kod divljih voda

sto se love i sve tice, slazem se. 100 -300 kn, zavisi od ulaznica ako se negdje placaju i klope.
meni to nije puno za ono kajnse dobije, maknuti se u prirodu nekam i prekinuti rutinu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:08   #607
Između 150 I 400 kn, ovisi kako I gdje. Spasava nas plin jer trosimo duplo manje. U svakom slucaju manje nego da idem dolje doma.

I izađe me manje otici na Sljeme, popeti se, jesti I vratiti nego se muciti nad stednjakom I usput kava u parku, sladoled...

Imam budzet sa izlete I prilagodim ih mjesecnim primanjima.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:19   #608
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
putovanja
nema tih tehnikalija, odjece, kozmetike, koja bi mi mogla zamjeniti dan(e) kad mi guzica puta vidi
Baš to

Ma i da kakam novac, svejedno bih samo putovala.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
I izađe me manje otici na Sljeme, popeti se, jesti I vratiti nego se muciti nad stednjakom I usput kava u parku, sladoled...
Mene je strah krpelja sada

Mi smo prije imali putnički kombi na plin (u koji je stao madrac ), baš nam fali.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:38   #609
Da, treba mi (nam) očito fond za izlete .

Stvar je prioriteta, netko troši na izlete i puni si tako baterije, netko (kao ja) potroši na druge stvari pa si misli kak je skupo nekamo otputovat.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:41   #610
Pa ako vas to ne veseli, ne treba vam
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:50   #611
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Pa ako vas to ne veseli, ne treba vam
Zapravo imamo podijeljenja mišljenja, mi bi putovali (pogotovo ja, ali i muž zna nakad zakukati kako nikud ne idemo),ali smo škrti kad zamislimo koliko će nas to koštati Jednostavno ne planiramo (osim ljetnog godišnjeg) nikakav iznos za putovanja tijekom mjeseca. I onda kad pogledamo koliko smo već potrošili na tekuće troškove i eventualne nepredviđene, onda se preispitujemo treba li nama uopće taj izlet koji će koštati 150,200, 300, 400 kn za jedan dan. Da, treba, napuni čovjek baterije, ali eto, škrti smo. Treba neke stvari i u glavi posložit prvo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:58   #612
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Zapravo imamo podijeljenja mišljenja, mi bi putovali (pogotovo ja, ali i muž zna nakad zakukati kako nikud ne idemo),ali smo škrti kad zamislimo koliko će nas to koštati Jednostavno ne planiramo (osim ljetnog godišnjeg) nikakav iznos za putovanja tijekom mjeseca. I onda kad pogledamo koliko smo već potrošili na tekuće troškove i eventualne nepredviđene, onda se preispitujemo treba li nama uopće taj izlet koji će koštati 150,200, 300, 400 kn za jedan dan. Da, treba, napuni čovjek baterije, ali eto, škrti smo. Treba neke stvari i u glavi posložit prvo.
Pa mislim, veseli i mene puno toga. Npr. uređivanje stana, ozbiljnija putovanja... Ali za to nemamo love trenutno, pa smo odabrali izlete kao prioritet
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:50   #613
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Zapravo imamo podijeljenja mišljenja, mi bi putovali (pogotovo ja, ali i muž zna nakad zakukati kako nikud ne idemo),ali smo škrti kad zamislimo koliko će nas to koštati Jednostavno ne planiramo (osim ljetnog godišnjeg) nikakav iznos za putovanja tijekom mjeseca. I onda kad pogledamo koliko smo već potrošili na tekuće troškove i eventualne nepredviđene, onda se preispitujemo treba li nama uopće taj izlet koji će koštati 150,200, 300, 400 kn za jedan dan. Da, treba, napuni čovjek baterije, ali eto, škrti smo. Treba neke stvari i u glavi posložit prvo.
Mi smo odavno rekli da nećemo cijelu godinu jesti govna samo da bismo išli na more 10-14 dana. Kad razmislim, da samo stisnuli guzicu i sav taj novac stavili sa strane, imali bismo za dobar morski godišnji.

Ali eto, ove smo godine izletarili ko nespašeni i baš nam je bio gušt, zato na more idem u socijalnom i parazitskom aranžmanu sad, a u osmom ako bude honorara, 5 dana dosta.

Ja ne mogu tako jednostavno, uzimati si to užitka što imam mjesečno jer planiram nešto što se može izjaloviti zbog bolesti, vremena, nekog sranja, pa budžetarim svaki mjesec i imam fond za izlete, a često si uzmem od stvari koje bi mi kao trebale (kozmetika, odjeća, obuća koja se gomila jer eto baš je nešto lijepo) za odlazak nekamo. Ionako nosim uvijek jedne sandale i jedne patike, moš mislit kako mi trebaju još jedne, a ionako su sve ružne ove godine

A iskreno, potrošim više na placu ako smo doma nego kad odem penjati se po brdima. Auto mi ionako jadan plače na parkingu jer za sve osim izleta koristimo bicikle, neka mu veselja
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 14:02   #614
pa bas, spizds 200 kn za cas, draze mi za izlet dati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:44   #615
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pastevu niti nista sto pliva ne jedem pa mi nema nista na drugoj strani vage kod divljih voda

sto se love i sve tice, slazem se. 100 -300 kn, zavisi od ulaznica ako se negdje placaju i klope.
meni to nije puno za ono kajnse dobije, maknuti se u prirodu nekam i prekinuti rutinu
cekja, cekala si tam za cevape/pljeskavice i to?
minus.
ja sam se grizla i radi pastrve kad sam odlucila cekat. al kao ajde, necemo doma, jer ionak nemamo doma kaj jesti.
da su mi se jeli cevapi, otisli bi negdje usput.

a usluga im je koma godinama, i zapravo ih boli k. jer nemaju konkurenciju

kaj se tice love za izlete, auto ionak imamo zapravo samo radi izleta (jer idemo na posao pjeske/biciklom), a jesti nekaj moramo ovak i onak, i zapravo, cesto ne bude neka velika razlika u kuhanju doma i jedenju neceg vani.
ulaznice mi je okej placat, to se osjecam (kad idem u dvorce, muzeje i to) kao da podupirem postojanje toga i ulaganje u cuvanje objekta.

ono sto mi jedino nekad bude zao dat pare jesu bazeni kad bude guzva (recimo tuhelj nedavno), te ulaznice su precjenjene za ono kaj nude.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:03   #616
Bok!

Tražim društvo s malom djecom (oko 5 godina) za izletiće autobusom u okolicu Zagreba ...ako ima tko...neka se javi
Trenutak srece is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:44   #617
Da li ima negdje blizu Zg za otic a da je tipa- livada, hlad, potocic za umocit noge...? Iz Dugog Sela smo. Bili smo u Divljim vodama, lijepo je, ali bi sad nesto blize jer smo vremenski ograniceni.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:09   #618
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Da li ima negdje blizu Zg za otic a da je tipa- livada, hlad, potocic za umocit noge...? Iz Dugog Sela smo. Bili smo u Divljim vodama, lijepo je, ali bi sad nesto blize jer smo vremenski ograniceni.
Zelingrad - Kladescica?

Nije tocno ono sto trazis, ali je blizu. Kladescica je planinarski dom pa se tamo moze napraviti piknik. Moze se autom do gore (makadamska cesta kroz sumu), a usput mozete stati kod izvora s vodom i na Zelingradu.

http://www.medvednica.info/2010/10/pk-kladescica.html
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 17:56   #619
Cowboy, donji Dragonožec
Super smo se zabavili, imaju sprave za klince i u sumi i na suncu, malo smo šetali po sumi, ručali fino, poslije jahali velike konjove

Preporucam

Veliki plus je šta je stvarno blizu grada
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 08:44   #620
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Cowboy, donji Dragonožec
Super smo se zabavili, imaju sprave za klince i u sumi i na suncu, malo smo šetali po sumi, ručali fino, poslije jahali velike konjove

Preporucam

Veliki plus je šta je stvarno blizu grada
Može malo detalja?Gdje je ta šuma, konji, restoran? Guglala sam, ali nisam ništa našla. Blizu nam je pa bih ga stavila na listu izletišta
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.