Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 22:46   #61
he,he...u krivu ste mame...ne znate kakvih sve muzica ima...he,he...jako bi se iznenadile...evo vam jedan primjer...ja naprimjer
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:51   #62
sad me malo grize savjest sto sam ovo gore napisala. bas sam nezahvalna.i moj muzic je dobar i pomaze koliko moze. cesto spakuje subotom ili nedeljom obe u auto i spici u madjarsku kod prijatelja i bude cijeli dan, a mamica uziva sama. i jos stotinu primjera.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:52   #63
ma sve ok, čast muževima....i MM je jako puno sa malcem al u usporedbi samnom to je jako malo......

al dobre sam volje pa im dala 2 %
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:57   #64
ma imas pravo. sta je jedna pisljiva subotica u madjarskoj u odnosu na cijeli mjesec . hajde eto i ja im dajem tih 2%, onako velikodusno
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:00   #65
Tate jako puno pomognu...vise ne vrijedi ona da zena zauzima tri ugla u kuci a muz samo jedan(mislim da tak nekak ide)
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:42   #66
ne žena ne zauzima....muž ih zauzme kad dođe sa posla....guzica na trosjed, noga na stol i daljinski u ruku ....a žena sve ostalo...

evo npr kod nas...MM ima na zadatku usisavanje i iznošenje smeća...usisavam ja kao i sve ostalo..on po kući ne radi ama baš ništa....ne brojim to što mi donese ručnik za malca kad ga kupam i pripremi mu pelenu i kad pospremi nešto što je raskopao.
kuhanje, pranje, peglanje, čišćenje, malac (nahrani, presvuci, okupaj, uspavaj)....sve ja....e pa sad tko koliko drži....računaj...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:49   #67
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ne žena ne zauzima....muž ih zauzme kad dođe sa posla....guzica na trosjed, noga na stol i daljinski u ruku ....a žena sve ostalo...

evo npr kod nas...MM ima na zadatku usisavanje i iznošenje smeća...usisavam ja kao i sve ostalo..on po kući ne radi ama baš ništa....ne brojim to što mi donese ručnik za malca kad ga kupam i pripremi mu pelenu i kad pospremi nešto što je raskopao.
kuhanje, pranje, peglanje, čišćenje, malac (nahrani, presvuci, okupaj, uspavaj)....sve ja....e pa sad tko koliko drži....računaj...
Zato tvoj muzic radi po cijele dane da bi familiji osigurao dobar zivot (citaj shopping,parfemi,obleka....) dok se mama brine o kucanstvu...tak nekak mislim da ide
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 00:09   #68
a mojih plaća od HZZO-a ?
a za 6 mjeseci kad se i mama vrati na posao i opet nastavi radit sve što i sad radi....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:59   #69
Mislim da je uvijek bolje imati 2 nego jedno dijete. Kada imaš jedno, njemu je dosadno, pa tebi dosađuje. Kada imaš dvoje ili više oni si međusobno dosađuju a ti se osjećaš ko u kinu ili kazalištu, sa tim da kada su manji moraš malo više intervenirati, ali zato kada narastu, izvrsno se nadopunjavaju - zajedno rješavaju zadaće, idu u školu, odlaze na sportske aktivnosti, kada počnu izlaziti van - cinkaju jedno drugo, pa si u toku što se događa, itd.
U svakom slučaju, više od jednog..

nickitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:47   #70
Quote:
kikica79 kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine sam se toliko napatila, kako u trudnoći, tako i u porođajno, odnosno postporođajnom periodu, a poslije toga neprospavane noći (koje traju i danas), mnogo vremena odvajam za svoju princezu, da sam sebe zapostavila.
Ne dao Bog da budem morala roditi, ali ja više od jednog-ne pada mi na pamet.
Otkad sam rodila prvo dijete imam osjećaj da sam sebe zapostavila skroz. Sad nakon 4 godine, pogledala sam se u ogledalo jer mi je bilo dosta i previše cike, dreke, svađe među klincima, i gledam ja sebe u ogledalo i prvi zaključak ... pa ti si starija skoro 5 godina. U odnosu na vrijeme prije pet godina brža si bar 10 puta, osim sebe imaš još tri osobe za kojima pereš, pospremaš, radiš kao i prije, spavaš najviše sedam sati na noć, vremena i love je manje za sebe ... pa dobro ti i izgledaš. Otišla sam frizerki, iz tamne otišla u bjondu, malo obnovila šminku (treba mi tri minute za šminkanje, a osjećam se 300 puta bolje), sašila si novo odijelo, ... potrošila na sebe cca 1000 kn, bez da sam vodila sa sobom muža ili dijete ... zaključak... trebalo mi je 4 godine ludnice da shvatim da više ne živim život kao kad sam bila cura. Nije sve tako crno, nekad i ogledalo pomogne (razgovarat s pametnom), a i prekrasno je klince vidjeti kako se druže, čak ima čari i u tim malim svađama ...
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:37   #71
Quote:
nickitha kaže: Pogledaj post
Mislim da je uvijek bolje imati 2 nego jedno dijete. Kada imaš jedno, njemu je dosadno, pa tebi dosađuje. Kada imaš dvoje ili više oni si međusobno dosađuju a ti se osjećaš ko u kinu ili kazalištu, sa tim da kada su manji moraš malo više intervenirati, ali zato kada narastu, izvrsno se nadopunjavaju - zajedno rješavaju zadaće, idu u školu, odlaze na sportske aktivnosti, kada počnu izlaziti van - cinkaju jedno drugo, pa si u toku što se događa, itd.
U svakom slučaju, više od jednog..

zabavi nikad kraja ....al to sve tak brzo prođe...

puppa ni ja se ne osjećam zakinutom ili sl...idemo svugdje, kupujem si što mi se svidi, samo što još i njemu kupujem, imam osjećaj da ako zapustim sebe neću biti hepi kak sam do sad a to će se odrazit na svim ukućanima...uživam u malim stvarima (pranje zubi ujutro, malo make upa, korektor i rumenilo....)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 20:02   #72
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
puppa ni ja se ne osjećam zakinutom ili sl...idemo svugdje, ...
Ma ja sam samo htjela reći da su mi trebale 4 godine da shvatim da nisam više solo, da mi se život promijenio na tumbe i da nema svrhe razmišljat kako sam bila lijepa, dotjerana i njegovana kad sam bila solo.
Trebalo mi je 4 godine da shvatim da i sebi trebam tu i tamo nešto priuštiti (šetnju, kavu s frendicama, šoping solo ili s frendicom), ali bez grižnje savjesti što sam ih ostavila doma (muža i klince).
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:22   #73
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
Pozdrav Katie,pozdrav Alice

Ma filozofiram jer stvarno neznam kaj hocu,ovak je sad dobro,mali raste,ide u vrtic,sad polako svi imamo malo vise vremena,a kad dodje drugo dijete opet sve ponovo...dajte mi jos malo vremena...tako sam i zeni rekao...jos malo govorim vec pola godine he,he
Tko puno bira...
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:30   #74
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Tko puno bira...
Pozdrav Kocul,konacno neki tata na forumu,

nego nekako te ne kuzim...to tko puno bira

Bok
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 22:41   #75
mislim te fore da muž radi zato da bi zaradio za shoping, perfeme i slično! to je meni bzvz.
kad je mm bio na služenju vojnog roka a ja radila za nas oboje nikad nisam pomislila - ja radim a on će trošiti na obleku, restorane i prijatelje.
pa on sad radi za svog sina - ne za mene.
i kad bi tako razmišljala (kao što je navedeno u nekom ranijem postu) onda sigurno ne bi išla na drugo dijete
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:20   #76
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
mislim te fore da muž radi zato da bi zaradio za shoping, perfeme i slično! to je meni bzvz.
kad je mm bio na služenju vojnog roka a ja radila za nas oboje nikad nisam pomislila - ja radim a on će trošiti na obleku, restorane i prijatelje.
pa on sad radi za svog sina - ne za mene.
i kad bi tako razmišljala (kao što je navedeno u nekom ranijem postu) onda sigurno ne bi išla na drugo dijete
strumfek,danas je sve moderno...moderne mame,moderne tate,moderne bebe...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:34   #77
a kad smo kod toga tko radi, moj 2 godien studirao a ja radila is ve financirala...tak da sad imam fore još jednu godinu svu lovu potrošit ....skroz sam zaboravila na to...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 10:59   #78
da se i ja ukljucim:

ja sam prije planirala barem 2 ili 3 djece
danas planiram jedno koje imam...

trudnoca bila teska, od muza nikakve podrske, izdrzao je 2 ili 3 tjedna mog mirovanja dati si truda....
porod bio tezak, ali neka..... drugi bi valjda bio laksi...
rodilo se dijete, sin - muz izdrzao pritisak i u pomaganju neka 3 tjedna.... vratio se na posao, i krenuo starim stazama..... on uvijek umoran, ja kao odmorna

rekla bih da voli malog, a opet ne bih dala ruku u vatru.... puno toga mu je teeeesko za napraviti/pomoci
ali ajde, neke stvari ipak pomaze.....
problem:
sebe i dalje stavlja na prvo mjesto a dijete je tu, koje trazi svoje
novaca nikad nemamo, on uvijek govori nemam novaca, ja nek si mislim
za svaki izdatak - svadja

nemam podrsku od njega, kad je takav ja sam jos kriticnija i zahtjevnija....
ne zelim jos jednom proci sve
i sada sam skoro pa samohrana mama dvojici muskaraca

a sto se tice beb koju imamo:
kad bi svako bilo kao robi - imala bih ih i 5

dvije strane iste medalje..............
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:49   #79
imamo jedno dijete a drugo je na putu dugo smo pričali da mali neće biti sam ali nikako da se odlučimo na još jedno, uvijek smo nalazili neke izgovore: pa sad baš nismo pri lovi, pa je suprug radio na terenu, a ja u 3 smjene i vikende pa je i s jednim bio puno puta problem oko čuvanja jer vrtić radi do17h a bake i djed još nisu u penziji i tako malac sad već ima 5 god i mislim da će to biti prevelika razlika jer se baš neće zajedno igrat. možda se varam, možda će obožavat seku! i tako mm promjenio posao, sad radi 8h na dan, veli da više nikad neće na teren i onda mi odlučili da je krajnje vrijeme za još jedno ako to oboje želimo, a željeli smo. danas sam sama, pustili me da malo odmorim a oni zapalili kod bake i mogu reći da se osjećam cijeli dan ko bedak! fale ,mi! pretiho mi je u kući i sad sam stvarno sigurna da želim to dijete koje nosim.još da porod prođe bez trauma...kome ljepše nego meni

Zadnje uređivanje fatmama : 13.10.2007. at 21:27.
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 20:52   #80
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
imamo jedno dijete a drugo je na putu dugo smo pričali da mali neće biti sam ali nikako da se odlučimo na još jedno, uvijek smo nalazili neke izgovore: pa sad baš nismo pri lovi, pa je suprug radio na terenu, a ja u 3 smjene i vikende pa je i s jednim bio puno puta problem oko čuvanja jer vrtić radi do17h a bake i djed još nisu u penziji i tako malac sad već ima 5 god i mislim da će to biti prevelika razlika jer se baš neće zajedno igrat.
Mislim da ce tako biti i u mom slucaju...ako ce uopce biti
rass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.