Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2006., 12:46   #81
...da malo ozivim topic, jer vidim da dugo nije bilo informacija
dakle, pozivam i molim sve koji imaju friske informacije o sljaki na platformama i brodovima da slobodno komentiraju.
konkretno zanima me kaj je i kak je ak odes ko pomocni radnik ili kuhar radit na brod?
svakako ak neko zna dobru agenciju s kojom se moze posavjetovat, nek javi.
tnx, have a nice day!
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 22:30   #82
Generalno: pomoćnih radnika imaš na kile, i to ti se ne isplati. Možeš i raditi kod nas na građevini i zaraditi dosta.

Ako te zanimaju platforme, položi za kakavog meštra: cjevar, električar, zavarivač i onda je situacija sasvim drugačija, poznanik mi kaže da kod njega meštri počinju s 2000 €, on je došao na 3500 €, ali radi zaista svugdje - od Saudijske Arabije do krajeva koje i Rusi smatraju ledenom pustoši...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 22:34   #83
Quote:
An'Lyn kaže:
Na brodu ti za posadu vlada gotovo pa vojna disciplina, strogo je zabranjeno ici na plaube za goste, zabranjeno je kontaktirati sa gostima i zabranjeno je koristiti sve usluge koje su namjenjene njima.
I sve obratno ako si časnik koji se okolo šetka u bijeloj uniformi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 23:24   #84
kuzim...znaci grdo je kod platformi kaj su uvjeti teski i cujem da je opasno. kaj znaci ustvari opasno? frend mi kaze da su ljudi na platformama marginalci i da je zbog toga opasno...osim kaj se dogadaju nesrece tipa kajjaznam eksplozije i kaj su vremenski uvjeti teski. meni su to sve price rekla kazala pa bi htjela cut nekaj iz prve ruke...
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 02:10   #85
Za rad na platformi ti treba prvo neko iskustvo ili dobra veza jer niko nece primiti neiskusnog radnika.Ako si bijelo osoblje onda to i nije tako lose.Uvijeti su slicni kao i u nekoj velikoj menzi i place solidne a sve to ovisi koje si boje koze,nacionalnosti....
Prije ukrcaja treba proci i neke tecajeve koje najcesce ti placas a nekad ti ih plati kompanija ali to ti sve ovisi.Tecaj ti je o prezivljavanju,spasavanju,protupozarnoj zastiti,prva pomoc,helikopter survival...
Kako se uvijek trazi neko iskustvo najpozeljniji su pomorci sa iskustvom na tankerima jer je to najslicniji posao onome na platformi.
Moj je savjet da se pocne na nekom tankeru kao mornar ili cistac za placu 1000-1700$ pa poslije ti je lakse negdje se uvaliti za lovu oko 3000$ sto ti je prosjek place nekog mehanicara.
Agencija ima dosta i u Rijeci i Splitu i uvijek primaju.
Za casnike i officire su naravno i place vece ali treba skola,znanje,iskustvo....
Ford30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:18   #86
Quote:
Vojky kaže:
I sve obratno ako si časnik koji se okolo šetka u bijeloj uniformi...
To mi je jos uvijek plan ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:11   #87
Ima jedna agencija u zg koja ukrcava na putnicke brodove, najcesce na carnival cruise lines. u pravilu konobare i housekeeping. no ima i ostalih mogucnosti. uvijet je znanje engleskog
u sloveniji, tocnije kopru, ima agencija koja ukrcava stainer (rad u spa, salonima, hairstyling...). uvjeti su malo zahtjevniji, uz to i dosta prakse.
treba proci interview i onda cekas da ti se jave. u medjuvremenu trebas poloziti B2 ( spasavanje na moru), napraviti ljecnicki i vizu.
i to je to. rad na brodu uvelike ovisi od broda do broda, kompanije, posla koji radis, menagementa i ostalih faktora, zato ne dajte se obeshrabriti ako vam neko kaze da se naradio ko slon!
sto se place tice isto ovisi o poslu... manje placeni su recepcioneri, fotogtafi, animatori...
stvar je sto pocinjes od dna i imas prilike za napredovanje.
konobari i sobari imaju lijepe placice, ali isto pocnes kao pomocni i zaista se radi dosta. sto se tice oficira i stroja, ne znam kako se ukrcavju ali znam da ima dosta nasih koji to rade.
well... nadam se da sam malo pomogla!
pozdrav
sadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2006., 16:52   #88

još kad bi dala konkretnu adresu ili link...
Roki Zelenbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:46   #89
@sadie; tnx, pomogla si dosta.
medutim, bila sam ja danas na razgovoru u agenciji i ovak stvari stoje;
ak si konkretno kuhar, placa na rijecnim brodovima 800 eur+500 napojnica, s tim da imas staz i socijalno. na americkim 1200 al nema prijave. na rijekama sljakas 3 mj pa malo doma i tak odradis u jednom ugovoru 10 mj. na morskim ide 8mj. sljake pa 2 mj. odmora. i to je to. na kraju kad sve zbrojis i oduzmes, ne kuzim zakaj se svi pale na morske kad je na rijecnim brodovima povoljnija lova? osim toga, i dolar je fajn oslabil u odnosu na euro, pa ne zaboravimo i taj detalj...
eto, tollko o tome...
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 22:34   #90
ljudi, a koja je to agencija? spominjete, ali ne imenujete...
Buga! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 22:39   #91
Imam 2 frenda koji su radili ili još uvijek rade i išli su u par navrata na brodove. I mogu reć kako imaju samo riječi pohvale. Nemam pojma preko koga su išli, ali znam da im je bilo ok.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 15:54   #92
Agencija u Zagrebu se zove Uspinjaca. probajte naci na internetu.
Istina, sto se love tice, nije bas nesto sjajno od kada je dolar toliko pao.
Ali, kao sto sam rekla sve to ovisi. mnogi na brodu dobivaju placu samo od napojnica, sto znaci 15% od onoga sto za rade, s time da je svaki gost duzan ostaviti napojnicu "tips" za sve radnike koji rade na tom principu. a to su konobari, mislim i housekeeping, osoblje zaposleno u spa centru...
recepcija, foto, animatori... imaju nesto manje place.
ali ako je tko zaista zainteresiran najbolje je stupiti u kontakt s agencijom pa vidjeti. 6 mjeseci i nije tako dugo, kako bilo da bilo, nesto se da ustediti a ako ni to nije dosta, barem ste se malo makli od kuce i nesto i vidjeli!
sadie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 12:29   #93
Proveo sam 5 godina konobareci na Carnivalu.

Ne znam sto te tocno zanima i koliko bi ostala.

Konobarenje na turistickim brodovima puno je frustracija.

Ako dobro pricas engleski preporucio bih ti da preskocis konobarenje i probas se zaposliti kao hotelsko osoblje tkz. purser. Nesto manja placa u pocetku ali puno smireniji i bolji zivot na brodu.

Sretno!
teknoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 09:55   #94
Pozdrav.
Ovako, da i ja dam svoj doprinos. Mogu govoriti samo za konobare, tj. barwaitere, jer sam to bio, no znam kako je bilo i na drugim pozicijama. Dakle, agencija je uspinjaca, mislim na Crnomercu sad, prije u centru.
Sto se tice rada na Celebrity Cruisesu, ovakva je situacija. Placa je losa, mislim 500 dolara, a napojnice nisu uopce tako dobre. Fora je u tome sto se sve manje radi s gotovinom, a sve vise preko raznih kartica i stickera. U prijevodu, kad se gosti ukrcaju, dobiju kartice preko koji kupuju npr. cugu, a kad odlaze, onda podmire racun. Napojnice dobijes bas kad je netko dobricina. Postoje koverte u sobama u koje turisti stavljaju napojnice za stewarde, cistacice, itd., no nista za barwaitera.
A sto se tice toga da kuhar na rijecnim brodovima zaradjuje 700 euta + 500 eura, napijnice, smijesno. Tko je ikad cuo da kuhar dobija napojnice? Jesi li kada radila kao kuhar, 403 chick? Ne vjeruj bajkama.
A ovo da nisi prijavljen na americkim brodovima, to je isto glupost. Ili teski kriminal.
__________________
Život je samo nekoliko besplatnih putovanja oko Sunca. :)
neki_frajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 01:57   #95
ovak stvari stoje; ni meni od starta nije logicno da kuhar dobije nekakvu napojnicu. uopce nem smisla, naravno. ali u agenciji uspinjaca se dijele takve informacije. ja cula na svoje usi
da ne ponavljam sve kaj sam vec napisala, samo cu naglasiti da je sve kaj sam rekla informacija koju sam dobila u agenciji. ko je sad tu lud a nisam ja?
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 12:17   #96
Pozdrav,

Radila sam na brodu i nebi to nikom preporučila. Bilo je ljudi kojima je bilo dobro ali su svi na kraju završili na tabletama za smirenje. Radi se jako puno, niko te ne doživljava i radiš sa zadnjim ološom iz Bugarske, Rumunjske itd.
Napojnice su jadne ili nikakve sve zavisi od gostiju (ako su ameri to je dobro, a ostali nemaju kulturu ostavljanja napojnica). Ako radiš ko konobar u restoranu nemaš plaću nikakvu nego samo napojnica, a u odjelima u kojima imaš plaću rijetko dobiješ napojnicu. Za toliko rada koliko na brodu toliko sati ako radiš doma ko konobar isto ti dođe. Rijetko jedeš jer ne stigneš, rijetko spavaš, a ako te još zapadnu neke debilne obaveze kao mene da moram goste učiti šta se radi u slučaju nesreće nemas vremena za obići luku.Radila sam i u Americi pa znam koja je razlika u napojnicama i plaći i svim mogućim pravima. Samo da napomenem na brodu nemaš nikakvih prava jer te jednostavno pošalju doma ako se nešto buniš.
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 00:57   #97
Uvik mi je zakon kad čujen o šetkanju u bilin uniformama. Ni kad san počeja "šetkati se" nisan ima volje objašnjavati koliko su u krivu, a sada neman ni snage... Bila uniforma, para, žena i ruma... Ne želin nikome razbijati iluzije, ali to jesu iluzije, koje možda te drže neko vrime...samo neko vrime
omni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 22:31   #98
Trenutno živim u Dubrovniku gdje svakodnevno dolazi nekoliko putničkih brodova.
Imam kontakte sa zaposlenicima. Najpozitivnija iskustva imaju oni sa http://www.princess.com/ i http://www.carnival.com/ jer največi broj gostiju koji na njima plovi su amerikanci. Na njihovim sajtovima se možeš prijaviti i pokušati se tako zaposliti.
Personala ima sa svih krajeva svijeta. Svi su rekli da se jako puno radi, ali da su zadovoljni jer drugačije ne bi obišli najatraktivnije lokacije svijeta, a i novce koje zarade da nikada ne bi zaradili doma detalje ih nisam ispitivala

nadam se da sam bar nekome malo pomogla.

Svakako sretno svima koji odluče raditi na putničkim brodovima.
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 01:17   #99
Quote:
omni kaže:
Uvik mi je zakon kad čujen o šetkanju u bilin uniformama. Ni kad san počeja "šetkati se" nisan ima volje objašnjavati koliko su u krivu, a sada neman ni snage...
Ima i toga ako si časnik. Ali, taj brod ima 1000 članova posade, a niti 10 viših časnika...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:38   #100
Quote:
dobardan kaže:
Da li je tko radio na takvim brodovima, kakvi su uvjeti, da li ima kakvih posebnih uvjeta koje moraš ispunjavati ( osim naravno da želiš raditi i znati engleski i možda još koji jezik).
Kolika je odprilike zarada i za koji posao se najbolje prijaviti?
Zna li netko od kuda početi s traženjem, ima li kakva agencija u Hr u koju se mogu javiti pa preko njih da idu razgovori za posao...
Čula sam da se ide u Sloveniju na razgovor, zatim valjda tjedan dana na obuku u Miami ( kartu platiš sam ali ti na prvoj plaći vrate lovu).
Čula sam samo dobre stvari o radu na takvim brodovima pa me baš zanimaju i vaša iskustva, na šta treba pripaziti i slično....

Ja sam bila na tim brodovima ,meni je bilo super ,ako je dobra ekipa sve je super.
Najbolji su englezi pa pogledaj o brodu Queen Mary II ,Cunard.
Znam da imaju ugovore 3-3 ,placu u funtama ...
Ja ti mogu pisat danima o mojim iskustvima ali tako nešto moraš doživjet da bi razumio.
bokyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.