Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 18:15   #1
plocice na ciglu ????

Da li je moguce zalijepiti zidne plocice na ciglu? Bez zbuke? Trebao bi pokrpati cca 1 m2 pa sam mislio staviti ljepilo za plocice na ciglu da malo poravnam i napravim podlogu (ako se to moze sa ljepilom) i onda kad se osusi na to nalijepiti tih 12 plocica.
Ili se bas mora prvo zazbukati taj komad zida?
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:52   #2
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
Da li je moguce zalijepiti zidne plocice na ciglu? Bez zbuke? Trebao bi pokrpati cca 1 m2 pa sam mislio staviti ljepilo za plocice na ciglu da malo poravnam i napravim podlogu (ako se to moze sa ljepilom) i onda kad se osusi na to nalijepiti tih 12 plocica.
Ili se bas mora prvo zazbukati taj komad zida?
Mislim da bi kao prvo teško poravnao stvar, kao drugo, ostalo bi mnogo šupljina ispod i mislim da bi sve skupa moglo ispasti nezgodno. Kvadrat zida stvarno nije problem ožbukati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:14   #3
ma problem je u tome da nemam sa cime ozbukati, a ljepila za plocice imam, i to je jos uvuceno u zid pa je svakako nezgodno za poravnati.
situacija je ova: kuhinja mi je siroka 112 cm, a meni treba na tom jednom dijelu 120 da mogu otvoriti vrata od perilice za sudje i onda sam tamo ustemao kvadrat u zidu da se vrata mogu otvoriti.
Sada tamo trebam zalijepiti plocice koje ne trebaju niti biti bas ravne nego cisto da zatvorim tu ciglu i da mi to uzme sto manje mjesta. mislim da bi mi sa zbukom uzelo previse vaznih cm, pa me zanima da li bi moglo onako kako sam pitao ili bi s vremenom to sve skupa palo dole?
Ne mogu vise stemati zid jer je to pregradna cigla od 10 cm.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:19   #4
dobro ocisti ciglu navlazi i poravnaj sa ljepilom drugi dan zaljepi plocice i stvar resena danasnja ljepila su dovoljno kvalitetna da se moze ponekad i tak slozit ( osim ak nisu ona za 40kn )
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:47   #5
ok, hvala... ljepilo je flexi cca 100kn
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:28   #6
pozdrav svima

sandi pozdrav
adaptirao sam si stan komplet prije 4 godine i naravno ljepio pločice.
pošto sam skinuo svu žbuku ostali su goli zidovi. na njih sam ljepio pločice direktno na ciglu ali sam najprije sve premazao sredstvom za disperziju zidiva koju sam kupio u MD prfilu. Grund nešto se zove sredstvo plavkaste boje.
Premaži ciglu time i naljepi pločice bilo kojim jeftnijim ljepilom. Ja sam to radio samoborkom koja je odlićna i jeftinija naravno.Pločice drže ko lude a šupljina nema jer sam nanosio deblji sloj.Višak ljepila sam istisnuo pritiskom pločice kroz fugu i stvaj drži ko luda.Upravo si radim fasadu od stiropora i to baš samoborkom koja je jeftina a držat če odlično.

pozdrav
__________________
Ja sam mali, al sam vrijedan i slušam radio 101
Masni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.