Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 18:45   #81
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Jer njihovi Opći uvjeti poslovanja ne mogu biti iznad zakona. A svi ti odnosi spadaju pod Zakon o obveznim odnosima - to su nekakvi ugovorni odnosi s obostranim obvezama.
Nisam ni rekla su iznad zakona, vec da reguliraju stvari koje zakon ne moze regulirati. Da zakoni mogu pokriti sve zivo ne bi bilo ni ugovora ni ostalih propisa.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:54   #82
Halo da li ima koga ovdje, za neke lakše teme!?!?
Boro. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:49   #83
Da li pravilnici (konkretno, Pravilnik o studiju) imaju retroaktivno djelovanje?
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:00   #84
Baka udovica, ima penziju. Živi s djecom. Baka umre. Djeca ne prijave. Penzija i dalje stiže. Dokle? I ima li kazne za djecu?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:16   #85
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Baka udovica, ima penziju. Živi s djecom. Baka umre. Djeca ne prijave. Penzija i dalje stiže. Dokle? I ima li kazne za djecu?
Nema kazne ali morat ce vratiti sve sto su stekli bez valjane osnove. Ima nekih tema o tome, pretrazi malo

Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Da li pravilnici (konkretno, Pravilnik o studiju) imaju retroaktivno djelovanje?
Ne bi smjeli imati. Retroaktivno djelovanje mogu imati samo pojedine odredbe zakona i to ako postoje opravdani razlozi.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 17:47   #86
Pitanje legalnosti...
Kako se u zakonu gleda na poluorganizirano naručivanje CD-ova, DVD-ova, igrica i sličnog s raznih webshopova? Konkretnije, da ja sad stavim oglas negdje da naručujem navedene sadržaje na zahtjev od nekud iz inozemstva i uz neku malu naknadu, da li bi to bilo legalno? I da li postoji neka razlika ako imam i web stranicu u tu svrhu?
Hannah87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 23:45   #87
Zakon o izboru predsjednika RH - a sankcije?

Koja je tocno poanta nekih odredbi u tom zakonu ako nema sankcije (lex imperfecta)?

Recimo da se HRT oglusi na neke odredbe i samo na tv pusta jednog kandidata a ostale skroz ignorira. Sto onda? (osim mogucih disciplinskih sankcija unutar HRTa ali to je druga prica)

Nekako sumnjam da bi doslo do toga da se izbori moraju ponoviti.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:56   #88
Može kratkooo pitanje:

spada li upis u javni registar pod pravni posao?
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:48   #89
Exclamation Pomoć

Pozdrav. moje bivše kolege i ja trebamo pravnu pomoć i odvjetnika radi podizanja zajedničke tužbe protiv bivšeg poslodavca.

Priključite nam se u našoj temi ako vam nije problem: https://www.forum.hr/showthread.php?t=492312&page=3
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 16:19   #90
Miranda u hrvata

jel postoji nesto slicno u hrvatskoj?

za one neupucene u mirandu, to su ona prava koja je americka policija potrebna izreci prije uhicenja ili ispitivanja sumnjivca.

kakva su zapravo nasa prava u hrvatskoj?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 16:59   #91
Naravno da postoji... policajac ce reci osobi za koje kazneno djelo se sumnjici, da ima pravo uskratiti iskaz, te pravo na branitelja. Koja je tocna konstrukcija recenice ne znam.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:11   #92
a jel ima ono da ako ti on to ne kaze da se mozes osloboditi sudske procedure?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:54   #93
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
...to su ona prava koja je americka policija potrebna izreci prije uhicenja ili ispitivanja sumnjivca.

kakva su zapravo nasa prava u hrvatskoj?
kako si konstruirao recenicu, ispada da si ti "sumnjivac" pa pitas kakva su vasa prava u HR
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:14   #94
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
a jel ima ono da ako ti on to ne kaze da se mozes osloboditi sudske procedure?
po novom ZKP-u je tako, ali to sada primjenjuje samo uskok, ostali imaju jos vremena da rade po starom (a mozda i nastave, jer tko zna sto ce s tim zkp-om biti) :-)

ovo sto ti pitas odnosi se na postupanje policije kod uhicenja, a to ti danas znaci da se uhicenu osobu mora odmah izvijestiti o razlozima, osim ako to s obzirom na okolnosti nije moguce.
ovo obavjestavanje ne znaci da se osobu mora izvijestiti o zakonskom nazivu i točnom članku i stavku zakona i to je glavna razlika u odnosu na mirandu.
kod nas je za sada dovoljno da se osoba upozna opcenito na njoj razumljiv nacin.

a ovo sto napisah da se i ne mora izvijestiti ovisi npr. o njenom zdravstvenom stanju u trenutku uhicenja, ponasanju, otporu i sl.

to ti je kod uhicenja, a onda imas dalje odredjenu proceduru kada se osoba ispituje u svojstvu osumnjicenika, pa onda okrivljenika..tada vec postoji mogucnost da zbog propusta nesto od dokaza padne u vodu, ali to ne mora nuzno znaciti da pada cijeli postupak.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 01:57   #95
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
kako si konstruirao recenicu, ispada da si ti "sumnjivac" pa pitas kakva su vasa prava u HR
hehe to ti je kada sam sumnjiv
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 08:10   #96
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
jel postoji nesto slicno u hrvatskoj?

za one neupucene u mirandu, to su ona prava koja je americka policija potrebna izreci prije uhicenja ili ispitivanja sumnjivca.

kakva su zapravo nasa prava u hrvatskoj?

"Uhićeni ste zbog kaznenog djela XXXX. Niste dužni ništa iskazivati, imate pravo na branitelja i na obavijest obitelji ili osobe koju za to odredite."

To ti se govori kod uhićenja, ali se i čita s papira (s Izvješća o uhićenju i dovođenju) koji potpisuješ. Tako da ćeš sigurno biti upoznat. A da bi slučaj pao zbog toga (u toj fazi, npr. kod hvatanja na djelu ili naknadnog otkrivanja) baš i nije moguće obzirom da su prava opće poznata i lako razumljiva.

Inače ti je sve zuba lijepo objasnila.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:10   #97
telefonska prodaja, ankete i slicno

na koji nacin se boriti protiv te posasti?

zovu nekoliko puta dnevno iako mi broj uopce nije u telefonskom imeniku (ne znam tko im je prodao informacije, operater?) i maltretiraju me sa sranjima od filtera za vodu, usisavaca, predizborne kampanje

da li im se nekako moze stati na kraj?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 21:12   #98
Obzirom da ljude koji rade bez radne dozvole protjeruju iz RH poput ovog...

http://www.24sata.hr/news/spasio-sta...drzave/150679/

...da li će se ista kazna primjenit i na...

http://www.sportnet.hr/vijesti/38884...-radnu-dozvolu

...ili postoji i neka druga mogućnost kažnjavanja?
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 00:06   #99
pa pise ti vec kako su to rijesili u drugim klubovima.. umjesto progona, oni dobrovoljno prekinu ugovor i odu iz hrvatske. a kasnije ih to vjerovatno ne sprijecava da nanovo potpisu ugovor kada obnove radnu dozvolu...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 04:50   #100
To je jasno, al u slučaju da se on ne proda van (ostaje u Šibeniku), ili da prelazi u Dinamo ili Hajduk?
Točnije da li za takve bez radne dozvole postoji neka druga sankcija osim da ih se protjera iz države?
Filippo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.