Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 00:29   #121
I ja sam bila nasla kvrzicu, ali tek nakon sto mi se iscjedak pojavio iz dojke... Moj ginekolog me odmah primio isti dan kad sam ga zvala.... Jedino kaj kad sam dobila uputnicu za UZV nisam mogla dobit termin.... Znate kako je to s nasim zdravstvom. Pa sam otisla privatno...... Fala Bogu pa za sad nije nista strasno... Imam papilom koji moram kontrolirati samo... A sad isuci tjedan ili onaj poslije idem na jos jedan UZV ali ovaj put u bolnicu, pa da vidim i drugo misljenje.....
__________________
Ima tišina kojih se sjećam više nego najljepših riječi....
Đorđe Balašević
Pepelguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 22:44   #122
aluminium chlorohidrate
to je sastojak koji se nalazi u svim deo roll on,i u svim sprejevima, za sad sam samo jedan sprej nasla koji ga nema.
dobila sam mail koji kruzi kako je upravo on sastojak zbog kojeg se ne znojimo, ali i zbog kojeg nastaje rak dojke.
nekako mi to i ima smisla,jer se sprjecava rad lojnih žlijezda, i onda to mora se nekako rezultirart.
tak da ovaj dezic kojeg koristim je vise kremast, znojim se, ali barem ne smrdim.
mene zanima, jeli nastanak kvrga po dojkama moze biti uzrokovano hormonskim tabletama? imam sad slican problem, pa sam tome pripisala.
draza86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 05:16   #123
Znam za te informacije u vezi roll on-a. Vjerojatno ima logike. Ja sam našla bila Vichyjev prošle godine. Ne bih ni znala da mi friško trudna frendica nije išla kupiti Vichyjev deo Roll-on. A ova ženska za šalterom (kraljica ) je pita: "oćete li bez ili sa aluminijem". Prijateljica mi ostala ko trica i kaže: dajte mi taj bez. Bila je jadna pod dojmom par dana i nije joj bila svejedna ta spoznaja pogotovo onako friško trudna kad je pazila da sve bude prirodno. Hebiga, tko čita ona sitna slova.... A to bi zapravo i trebali ponekad.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:25   #124
Što se tiče aluminium chlorohidrate alias antiprespiranta, cijela frka se digla zato što su ga našli u tkivu izvađenog tumora, no bez relevantne studije je stupidno tvrditi da samo zato što je pronađen u tkivu tumora je i uzrok njegovog nastanka. Sve što nanosimo na kožu ulazi u naše tijelo, pa tako i u stanice tumora, ukoliko postoje, bilo štetno ili ne, tako da ako se nešto negdje nađe, ne znači nužno da je i loše.
S obzirom da znam kako su u USA i Europi jake udruge žena oboljelih od raka dojke, da postoji iti mala osnovana sumnja, već bi se treslo i nebo i zemlja od njihove vike.
Ono što antiprespirant sigurno može učiniti jest prouzročiti upalu žlijezda znojnica jer svojim spojem blokira njihov rad.

Od ovakvih priča, puno veća je opasnost nepreventabilnog ponašanja žena, na način da ne vrše mjesečne samopreglede dojke, da ne idu jednom godišnje na UZV (žene između 20 i 40), a starije da ne idu na mamografiju. Rano otkrivanje je još uvijek najbolji način uspješne borbe protiv raka dojke.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 23:51   #125
Povećani limfni cvorovi

zanima me jeli ikad iko ima ovakav problem od vas...vec 2 miseca iman problema s limfnin cvorovima ispod pazuha...non stop me boli...nekad se smanje na 2-3 dana...i onda opet nabubre i boli me uzasno kad dignen ruku...mislila sam da je problem u stikovima koji imaju alkohola u sebi pa san vec ima mjesec dana uzela bez alkoholni ali nista se nije promjenilo....,,,moze li bit nesto opasno?..kad san to rekla doktoru ima 3 tjedna oni su rekli da to nista nije strasno...ja to vise nebi rekla -.-
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 09:15   #126
Ni ja ne bih rekla!
Naravno, može biti nešto bezazleno, ali može biti i znak neke ozbiljnije bolesti.
Vrati se ti lijepo doktoru i kukaj da te boli, da ti ometa normalno funkcioniranje. Neka to malo istraže.
Ne želim te plašiti, ali poznajem osobu kojoj je krenulo s vrlo sličnim problemima i ispostavilo se da je u pitanju neka sistemska bolest ( ne znam točno što).
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:12   #127
ma nisan nista pozitivno cula o ovome...zato me i zanima jel ima ko jos kakvih iskustava s ovin
plavusa 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 16:07   #128
da nisu možda lojne žlijezde, ajd prestani koristiti anti-perspirant na par dana
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:11   #129
Kao prvo, ako diraš i pipkaš stalno po njima prestani to raditi jer su jako osjetljivi i to ih može iritirati. Drugo, ako imaš povećane i bolne limfne čvorove samo ispod pazuha vjerovatno se radi o nekoj lokalnoj infekciji, vrlo lako moguće da je i alkoholni stick uzrok, a kad se limfni čvorovi povećaju potrebno im je neko vrijeme da se vrate u normalnu veličinu, stoga još jednom kažem prestani dirati i pipkati čvorove ako to već radiš.
Nerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:36   #130
Je, meni isto mala kvržica ispod pazuha i boli. Bila prije tjedan dana i sad se opet pojavila, samo se ne sjećam jel na istom mjestu. Mislim da mi je to od depiliranja, jer mi se nakon tog pojavilo
enne21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:57   #131
cure tek sam sad vidjela da je napravljena zasebna tema...hvala na odgovorima

Obavila sam pregled,i evo sto me zanima..
Sto je nespecificni mezentericni limfadenitis (mislim da se ovo odnosi na kvrzicu koju sam otkrila na desnom pazuhu)...i u desnoj dojci na 12/1 sat anehogena sjena?
trazim na netu i nista konkretno ne nalazim...trebalo bi mi misljenje i savjet buduci da sam narucena tek za 2 tjedna..
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:45   #132
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
cure tek sam sad vidjela da je napravljena zasebna tema...hvala na odgovorima

Obavila sam pregled,i evo sto me zanima..
Sto je nespecificni mezentericni limfadenitis (mislim da se ovo odnosi na kvrzicu koju sam otkrila na desnom pazuhu)...i u desnoj dojci na 12/1 sat anehogena sjena?
trazim na netu i nista konkretno ne nalazim...trebalo bi mi misljenje i savjet buduci da sam narucena tek za 2 tjedna..
vjerovatno se radi o nekoj vrsti ciste, anehogena struktura je obicno benigne prirode..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:47   #133
Question Svrbež, bol ispod pazuha i kvržica

pozdrav svima
ovdje sam prvi put i molila bih vas da mi pomognete. prije 3 dana sam osjetila jak svrab ispod pazuha, a danas me počelo jako boliti i napipala sam kvržicu. imam i mali osjećaj da je malo izbočen taj dio ispod pazuha.
molim vas da mi netko hitno odgovori jer me hvata lagana panika.
kiki
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:04   #134
Opiši malo tu kvržicu. Koje je veličine otprilike, jeli mekana, okruglasta, da li te boli na dodir, kad ju pritisneš, jeli te zateže i boli kad pomičeš ruku gore dolje ili u krug?

Može bit lako da je žlijezda, da je potkožnog tipa, možda se upalio korjen dlake (pogotovo ako se redovito depiliraš i vrlo često nakon toga koristiš razne dezodoranse koji ne daju koži da se znoji prirodno) ili slično.
Vjerujem da bi moglo biti to, ništa strašno. Ako je u pitanju žlijezda vrlo vjerojatno će ti dati antibiotik.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:42   #135
Hvala ti na odgovoru. Nisam se tako brzo nadala da će netko odgovoriti.
Kvržica je jako mala, manja od zrna graška, okruglasta i boli na dodir. Jučer sam bila u teretani nakon dugo vremena i baš sam radila na spravi za prsne mišiće, tako da me danas boli sve.
Ne vjerujem da to ima veze sa ovom boli i kvržicom, kao ni desodoran, jer koristim one koji ne sadrže aluminij.
Danas kad me počelo boliti, malo sam pretražila internet i naravno u oči mi je upala priča od jedne žene koja je sa mužem brala masline i osjetila jaki svrbež i na kraju su joj ustanovili da ima rak.
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:08   #136
Moje osobno mišljenje je da nije ništa, iako je to teško preko foruma reći.
Na netu ćeš svašta pročitati i prepoznat ćeš se u svakakvim dijagnozama i pričama. Nemoj se bespotrebno strašiti i paničariti.
Sigurno nije ništa, već je vrlo vjerojatno upaljeni korjen dlake, nešto potkožnog tipa. Vrlo česta pojava.
Za svaki slučaj otiđi u doktora da pogleda, vjerojatno će ti nešto pripisati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:30   #137
Bitno je da ne koristiš anti perspirant (24 satna zaštita i sl. natpisi), dakle onaj koji onemogućava znojenje, obično ne sadrže alkohol. Probaj par dana koristiti dezodorans (i to samo kad moraš, ako možeš izdržati par dana onda dobro) pa vidi što će biti...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:59   #138
Mislite da je desodoran uzrok svrbežu? To mi se čini ok, ali zar i u kombinaciji sa kvržicom?
!!kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:24   #139
ukoliko je korišten anti perspirant koji onemogućava znojenje, onda da, dogodilo mi se već 5-6 puta, svaki puta ako više dana uzastopno korstim anti perspirant...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 00:06   #140
Sve što mogu reći jest da oni preparati koji onemugućuju znojenje su užas i ovakve pojave nisu za čuditi, no kvržica je uvijek širok pojam i teško je preko računala govoriti što bi moglo biti.
Uvijek je dobro otići kod doktora da pogleda.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.