Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 22:17   #41
Da, u pravu si da je ovo pomalo i skakljivo pitanje (ali u zadnje vrijeme i učestalo). Ukoliko ne ide sporazumno, pas ce pripasti onom koji dokaze da će biti bolji skrbnik, koji dokaže da će životinja imati bolje uvjete uvažavajući načela držanja životinja.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:26   #42
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Da, u pravu si da je ovo pomalo i skakljivo pitanje (ali u zadnje vrijeme i učestalo). Ukoliko ne ide sporazumno, pas ce pripasti onom koji dokaze da će biti bolji skrbnik, koji dokaže da će životinja imati bolje uvjete uvažavajući načela držanja životinja.
To bi onda zapravo značilo da se i nad psom provodi postupak povjeravanja na čuvanje i odgoj, onak, ko za djecu...
Baš ću sutra pitat na poslu svoje ove starije i iskusnije, možda znaju za neku sudsku praksu.......
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:51   #43
Apsolutno da, radi se o skrbništvu nad kućnim ljubimcem.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:16   #44
A tko je u toj hipotetskoj situaciji naveden kao vlasnik u cjepnoj knjižici u koju se upisuju sva cjepiva?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:39   #45
Nebitno tko je upisan u knjižice cijepljenja ili one o dodjeli medalja i priznanja. Njihov ljubimac zivi u obiteljskoj zajednici i nabavili su ga zajedno, a kome će biti povjereno skrbništvo odlučiće niz uvjeta....
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 12.10.2008. at 23:46.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:50   #46
ja to pitam jer stvarno nisam pametna dal se i nad kućnim ljubimcima može tražit skrbništvo (opet napominjem, nije mi se dalo izučavat) kao nad djecom, jer su to isto živa bića....nisu rođena od supružnika, ali su njihova....stečena za vrijeme braka.....a ne pada mi ništa drugo na pamet....jer životinje nisu pokretnine i nekretnine pa da se dijele, makar po suvlasničkom omjeru......odnosno, teoretski bi i mogla bit 2 vlasnika psa, ali ako su se ovi razveli pa su si na pas mater i žive sto km jedno od drugog, šta će bit s cuckom.....?
eto,,,razmišljajte i dalje....i ja ću....
a možda je i teško pitanje za kraj vikenda......
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:48   #47
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Apsolutno da, radi se o skrbništvu nad kućnim ljubimcem.
Po kojem se zakonu provodi postupak radi skrbništva nad kućnim ljubimcima?
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:59   #48
Tipična hipotetska situacija koja u praksi ne dolazi do izražaja. Nisam doduše imao razvod, ali raskid veze nakon par godina zajedničkog života nije daleko od toga. Mislim da je malo vjerojatno da bi se supružnici jače zakvačili oko psa, jer obično bude tako da taj pas zapravo već pripada (emotivno) jednoj od strana u braku i ona ga nakon razvoda samo zadrži. Eventualni izuzetak bi mogao biti u slučaju da taj pas predstavlja vrijednost u materijalnom smislu.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:25   #49
Pa kod nas to nije toliko čest problem ali u inozemstvu se po sudovima vode pravi ratovi za skrbništvo nad nekim psima ili drugim kućnim ljubimcima,što i nije čudno s obzirom na to da su neki psi i njihovo potomstvo nasljednici vila i milijunskih bankovnih računa.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:55   #50
Bilo je u novinama prije nekog vremena - mislim u Italiji, sud je odbio dosuđivati kome pripada kućni ljubimac. Nešto u stilu da je to neozbiljno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 11:01   #51
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Bilo je u novinama prije nekog vremena - mislim u Italiji, sud je odbio dosuđivati kome pripada kućni ljubimac. Nešto u stilu da je to neozbiljno.
Nema tu ništa neozbiljno. Dok mi foorest ne odgovori koji Zakon regulira pitanje skrbništva nad kućnim ljubimcima, da odgovorim na pitanja iz prvog posta:

1. Pas je, u pravnom smislu, neupitno imovina
2. Pas kupljen novcem stečenim radom za trajanja braka neupitno spada u bračnu stečevinu
3. Pas je, u pravnom smislu, pokretnina
4. Pas se dijeli kao i svaka druga pokretna imovina, pokretnine se ili dogovorno podijele, ili se u parnici utvrdi koje su sve pokretnine bračna stečevina, procijeni se vrijednost i sud ih podijeli bračnim drugovima
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:08   #52
Pas

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Bilo je u novinama prije nekog vremena - mislim u Italiji, sud je odbio dosuđivati kome pripada kućni ljubimac. Nešto u stilu da je to neozbiljno.
A što ako je pas s rodovnicom, a tamo je jedan--samo jedan--od supružnika naveden kao vlasnik, a stečen je, odnosno kupljen u braku ?
a i jedna i druga ga strana žele ?
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:14   #53
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
A što ako je pas s rodovnicom, a tamo je jedan--samo jedan--od supružnika naveden kao vlasnik, a stečen je, odnosno kupljen u braku?
Isto je bračna stečevina
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:25   #54
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
2. Pas kupljen novcem stečenim radom za trajanja braka neupitno spada u bračnu stečevinu
A ako nije kupljen nego nađen na cesti?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:19   #55
mislim da je bilo slučajeva gdje bi sudija postrojio supružnike, stavi psa ispred, i gledao kome će pas prići.

a naravno da "podjela" psa neznači "polovljenje" psa, isto kao što se ne polovi niti automobil, on pripadne jednom, a drugoga zapada naknada
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:45   #56
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Po kojem se zakonu provodi postupak radi skrbništva nad kućnim ljubimcima?

Zakon o zaštiti životinja je dovoljno jasan i precizan vezano uz ovu tematiku. Pročitaj ga, interesantan je.

btw: svjedoci smo sve češćeg oduzimanja skrbništva nad nemarnim vlasnicima (sjećam se zadnjeg slučaja sa psima iz Karlovca), možda ti životinje nisu interesantne ali imaju i oni svoja prava, jer tvoje pitanje mi je onako podcjenjivački djelovalo
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:14   #57
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Zakon o zaštiti životinja je dovoljno jasan i precizan vezano uz ovu tematiku. Pročitaj ga, interesantan je.

btw: svjedoci smo sve češćeg oduzimanja skrbništva nad nemarnim vlasnicima (sjećam se zadnjeg slučaja sa psima iz Karlovca), možda ti životinje nisu interesantne ali imaju i oni svoja prava, jer tvoje pitanje mi je onako podcjenjivački djelovalo
wrong, zlato.... imam doma najdražeg pesonju na svijetu.......pa kako bi netko tko se hoće sprdat mogao za psa u uvodnom postu upotrijebiti riječ "mališa"


mislim da je baobab ili kako se već zove najviše na tragu onog što i ja mislim...ali, to i dalje ne riješava pitanje - S KIM ĆE PAS ŽIVJETI?
netko je baš pisao o zakonu o zaštiti životinja....ajde, de....baš me zanima šta ću tamo nać.......
keep on posting....
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:15   #58
Quote:
fooreest kaže: Pogledaj post
Zakon o zaštiti životinja je dovoljno jasan i precizan vezano uz ovu tematiku. Pročitaj ga, interesantan je.
Hvala, ali pročitao sam prije postavljanja pitanja. Stoga, ako sam previdio, koje odredbe reguliraju pitanje postupka stavljanja psa pod skrbništvo u slučaju razvoda braka? Drugo, u mom pitanju nije bilo ništa podcjenjivački, pitam te koje su odredbe tog Zakona točno u pitanju, čisto da naučim materiju.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ

Zadnje uređivanje baobab : 13.10.2008. at 17:30.
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:19   #59
Quote:
Bibetta kaže: Pogledaj post
mislim da je baobab ili kako se već zove najviše na tragu onog što i ja mislim...ali, to i dalje ne riješava pitanje - S KIM ĆE PAS ŽIVJETI?
Odgovorio sam ti, ako bračni drugovi sporazumno podijele stečevinu živjeti će s onim s kojim dogovore, može i s oba teoretski, malo kod jednog, malo kod drugog. Ako se pak stečevina dijeli u parnici živjeti će s onim kome ga dodijeli sud pravomoćnom presudom.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 17:23   #60
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
A ako nije kupljen nego nađen na cesti?
Tada pas nije bračna stečevina jer nije stečen radom niti potječe od tako stečene imovine
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.