Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 13:49   #41
Iznos ovisi o godistu auta i njegovoj snazi u kW. To je definirano u Zakonu o financiranju jedinica lokalne i podrucne samouprave. Evo tablice:http://propisi.pu.mfin.hr/uploads/982_490_cmv.jpg

Vaci, ovo za kamate... vidis da su meni uredno naplatili kamate od datuma kad su prvi put poslali obavijest iako su bili obavijesteni o tome da ju nisam podigla. Mislim da sam se mogla s njima natezati oko ovoga, al bilo je rijec o svega par kuna, pa mi se nije dalo.

Isto tako pripazite na datume ako kupujete novo vozilo. Meni je one godine kad sam kupila auto dosla "cestitka" u kojoj je pisalo da je auto na meni od 4. mjeseca te godine, sto nije bilo tocno. Auto je bio registriran na Auto kucu u 4. mjesecu, a ja sam ga kupila i prepisala na sebe tek u 9. mjesecu. Odnjela sam im uredno knjizicu vozila i stornirali su rjesenje (zena ga je poparala predamnom i bacila u smece ) i nakon par tjedana je doslo novo, s dobrom cifrom (jer ako je vozilo novo onda je porez umanjen za dio godine prije nabave vozila)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:48   #42
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post

Vaci, ovo za kamate... vidis da su meni uredno naplatili kamate od datuma kad su prvi put poslali obavijest iako su bili obavijesteni o tome da ju nisam podigla. Mislim da sam se mogla s njima natezati oko ovoga, al bilo je rijec o svega par kuna, pa mi se nije dalo.
okej, al ja nikakvu obavijest nisam dobila. To me buni
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:45   #43
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
famozni papirić za preuzimanje je sigurno bio, ali ti je poštar učinio uslugu da ne ideš na poštu po pošiljku, pa je vjerojatno on stavio neku žvrljotinu na mjesto tvog potpisa i računa ti se primitak od tog dana...

sigurno su to slali s povratnicom, znam jer sam osobno prije par dana preuzela rješenja za muža i sebe, sjećam se toga....
nije bio famozni papirić, znam iz pouzdanih izvora da to porezna sve šalje onako... kao običnu poštu, bez povratnice.. nigdje ne traže nikakav potpis...
ovo tvoje mora da im se zalomilo... ili je došla neka nova tetica koja ne zna...
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:51   #44
ja sam moje rjesenje i uplatnice dobio obicnom postom.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 17:48   #45
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
A ja kupih auto ove godine u 3 mj. (polovno), prenjela ga na sebe, sve 5, nikakvo porezno rješenje niti uplatnicu još nisam dobila. E sad mi se javlja bivši gazda auta da je on dobio uplatnicu za porez za ovu godinu i da bi on da ga ja platim jer je on eto samo 3 mjeseca u ovoj godini bio vlasnik tog auta. Čitajući sve vaše postove dolazim do zaključka da će bez obzira na njega i meni doći na naplatu porez za 2007.-u i da bivši vlasnik priča piz*arije. Jesam li u pravu? Jel takva praksa - da se porez za auto naplaćuje svim vlasnicima auta u određenoj godini?


Reci ti bivšem vlasniku da ode s tim rješenjem i kupoprodajnim ugovorom u poreznu upravu i onda će oni razrezat porez na njega koliko je auto bio u njegovom vlasništvu i ostatak na tebe. To će biti čist račun i duga ljubav za sve!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:40   #46
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
ja sam moje rjesenje i uplatnice dobio obicnom postom.
ajde da nisam jedina, već rekoh - nije mi valjda poštar toliko berlav da me potpiše.
Al zamisli logike - 15 dana od primitka inače računaju kamate od kad?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:47   #47
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ajde da nisam jedina, već rekoh - nije mi valjda poštar toliko berlav da me potpiše.
Al zamisli logike - 15 dana od primitka inače računaju kamate od kad?


iznenadili ste me sad...i ti i hasselbank....ja sam stvarno, ali stvarno potpisala povratnice za oba porezna rješenja...možda ovisi koja porezuna uprava šalje? ja sam trešnjevka...ti?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:59   #48
Meni su prije mjesec dana isto stigle dvije uplatnice:
- otprilike 400 kn za prošlu godinu i
- 600 kn za ovu godinu.

Sve u svemu, pljunuo sam 1000kn poreza za Hyundai Accent, motor 1.4, kupljen u travnju prošle godine.
Da sam kupio Maybacha, platio bi samo 2,5 puta više, dok auto košta najmanje nekoliko desetaka puta više...
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 08:28   #49
kad se ne racuna porez prema cijeni automobila, nego prema snazi motora.

@ kladionica:
ja sam iz vukovara.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:46   #50
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
kad se ne racuna porez prema cijeni automobila, nego prema snazi motora.

. . .
Osim toga, samo do 130KW, da tajkunčići ne bi platili previše.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:04   #51
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
iznenadili ste me sad...i ti i hasselbank....ja sam stvarno, ali stvarno potpisala povratnice za oba porezna rješenja...možda ovisi koja porezuna uprava šalje? ja sam trešnjevka...ti?
zagreb
iz avenije dubrovnik stiglo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:39   #52
Porez pri kupovini auta?

Imam jedno pitanje. Kupujem rabljeni auto i jasno je da ću morati platiti porez 5% od iznosa. Međutim, da li ću paralelno s tim porezom morati platiti i godišnji porez na auto ili je to jedno te isto???
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 15:40   #53
Godisnji porez na auto se placa svake godine i nema veze s porezom na promet motornog vozila (5%) koji placas samo kod kupnje vozila.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:25   #54
A koliko bi iznosio porez za auto star 10 god, 75 kW?
hamstergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 18:28   #55
Quote:
hamstergirl kaže: Pogledaj post
A koliko bi iznosio porez za auto star 10 god, 75 kW?
uvijek je 5 % od cijene
Steinbrenner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:28   #56
Nije ti dovoljna snaga auta i godište, već model, oprema,... Najpreciznije je nazvati poreznu upravu i pitati referenta za automobile kolika je procijenjena vrijednost auta, pa onda x0,05
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:33   #57
porez na vozila

došao mi je na naplatu porez za auto koji sam prodao prošle godine u 10.mj (reg u 8.) obzirom da je porez godišnji tj. za 2008 g. nije mi nekako jasno da ja moram platiti taj porez a ne novi vlasnik.

imam kupoprodajni ugovor i smatrao sam da sam s time prodao/kupio sva prava i obveze, kupac je podmirio porez itd.

po novom zakonu sam naime dužan na poreznu/policiju prijaviti prodaju auta u roku 15 dana, ali ja sam auto prodao prije pa nisam na čistu jel da se žalim (50.kn žalba) ili da platim 200 kn i sačuvam živce.

tip u poreznoj kaže da neće/ne može preknjižiti rješenje o porezu na novog vlasnika
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 13:13   #58
samo 200 kn?
bolje plati to i sacuvaj zivce
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 13:36   #59
ajme mi zaboravili na to.
koga se to može pitati? koga da nazovem u poreznu?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 09:56   #60
Quote:
lovac luka kaže: Pogledaj post
došao mi je na naplatu porez za auto koji sam prodao prošle godine u 10.mj (reg u 8.) obzirom da je porez godišnji tj. za 2008 g. nije mi nekako jasno da ja moram platiti taj porez a ne novi vlasnik.

imam kupoprodajni ugovor i smatrao sam da sam s time prodao/kupio sva prava i obveze, kupac je podmirio porez itd.

po novom zakonu sam naime dužan na poreznu/policiju prijaviti prodaju auta u roku 15 dana, ali ja sam auto prodao prije pa nisam na čistu jel da se žalim (50.kn žalba) ili da platim 200 kn i sačuvam živce.

tip u poreznoj kaže da neće/ne može preknjižiti rješenje o porezu na novog vlasnika
Nama su s prethodnim autom to objasnili ovako: porezna uprava šalje uplatnice za porez u rujnu svake godine, godišnji porez za tu godinu plaća bivši vlasnik vozila, a tek za narednu godinu porez prelazi na novog vlasnika. Drugim riječima, za njih godina počinje i završava u rujnu pa ako si prodao auto nakon prethodnog slanja uplatnica onda i za tu godinu moraš platiti porez.

Proguglaj, ima precizirano u zakonu, a možeš zvati i poreznu upravu, no mislim da ćeš dobiti ovakav isti odgovor, samo možda malo bolje sročen.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.