Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 08:17   #1921
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Izgleda da jedino meni te knjige nisu sjele, probala sam maloj čitati (na muževu preporuku, njemu su super),ali sam na pola drugog poglavlja ja odustala. ne mogu, valjda sam ih prerasla . Ni maloj nije baš bilo napeto, pa nisam forsirala.
ni je ih bas ne volim.
bila mi je zakon prva, pa onda ok druga, kod trece mi je vec sve bilo na isti kalup i nisam ih vise s odusevljenjem citala. ukupno sam ih jedno 6-7 procitala.
mogla bi ih probati malom citati da vidim sto ce reci.
mi smo inace vec mjesecima na svim mogucim minecraft knjigama i enciklopedijama

i jako su mu zgodne neke matematicke interaktivne slikovnice o tajnama dvoraca, spilja i sl., ne da mi se ici pogledati prave naslove, a ne nalazim ih sad online. uglavnom, kupljene u denisu. jako fora
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:51   #1922
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
i jako su mu zgodne neke matematicke interaktivne slikovnice o tajnama dvoraca, spilja i sl., ne da mi se ici pogledati prave naslove, a ne nalazim ih sad online. uglavnom, kupljene u denisu. jako fora
Daj molim te napiši naslove. Gledala sam tako nešto (prvo na Interliberu, onda nedavno u knjižari u Importaneu), ali činile su mi se za malo veću djecu, ove koje sam ja vidjala. Inače jako zanimljive, moraš riješiti zadatak pa odabrati koje je rješenje točno i ono te vodi na određenu stranu. Samo zadaci nisu za male (ima otraga rješenja i objašnjanja zadataka), mislim da su ipak za djecu od 5. razreda nadalje.
Ovo baš nisu slikovnice, tak da se vjerojatno ne radi o istima. Mislim da si se ove za starije jako svidjele mojoj maloj,ali kaj kad ja s matematikom nisam na "ti", a ona ih sama još ne bi mogla čitati.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 09:04   #1923
da, da javite naslove toga! zvuci fora
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:11   #1924
dakle, autor je David Glover, podnaslov zbirke je Matematička potraga.
Naslovi su Muzej Tajni, Špilja s blagom, Tajanstveni zamak i Planet zagonetki.

Idu po dobi i tezini matematickih operacija, u prvoj je zbrajanje, oduzimanje (tamo negdje do 100), onda u drugoj ima mnozenja i dijeljenja itd.
Prva bi bila otprilike za 1./2. razred, pa onda 3./4. itd.

Ono sto je i meni i njemu super je koncept citanja na foru stvaranja vlastite pustolovine ("ako zelis ici lijevo, idi na stranicu 15, ako zelis ici desno, idi na str. 20. ili treba nesto izracunati pa ti ponude rjesenja: ako si izabrao 20, idi na str. 20, ako je rjesenje 25, idi na str. 25 i sl").
mislim ovo sad bezveze bubam, ali skuzile ste.

s obzirom da je moj predskolac, definitivno mu nije ovo za samostalno citanje i racunanje, ali kupili smo jednu (ovaj Tajanstveni zamak) kao poklon klincu za 10. rockas klincu i mali je preodusevljen.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:27   #1925
nasla sam samo ovaj link - to je zadnji naslov iz serije, otprilike za 6./7./8. razred koliko sam shvatila. ovu knjigu nemam doma, samo sam ju listala.
edit: engleski link
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 10.06.2017. at 13:38.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 20:33   #1926
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nasla sam samo ovaj link - to je zadnji naslov iz serije, otprilike za 6./7./8. razred koliko sam shvatila. ovu knjigu nemam doma, samo sam ju listala.
edit: engleski link
E to je to, samo sam ja očito zgrabila ovu za više razrede, ove druge sam ovlaš pogledala i zaključila da je to preteško za tadašnju prvašicu. Znači ove druge su lakše? To bi mogla posudit (ako igdje nađem).

Edit: Gledam malo, čini mi se da bi Škrinja s blagom bila za niže razrede, eventualno Muzej tajni.
http://katalog.dj.zaki.com.hr/pagesR...dnici+za+djecu
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 21:19   #1927
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
E to je to, samo sam ja očito zgrabila ovu za više razrede, ove druge sam ovlaš pogledala i zaključila da je to preteško za tadašnju prvašicu. Znači ove druge su lakše? To bi mogla posudit (ako igdje nađem).

Edit: Gledam malo, čini mi se da bi Škrinja s blagom bila za niže razrede, eventualno Muzej tajni.
http://katalog.dj.zaki.com.hr/pagesR...dnici+za+djecu
da, te dvije bi bile za početne razrede.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:51   #1928
nakon sto sam mu kupila i trecu knjigu iz ove matematicke serije palo mi je na pamet da potrazim one stare knjizice iz serije Odaberi svoju pustolovinu sa 20 zavrsetaka koje sam odusevljeno gutala u osamdesetima.
nasla sam 5 naslova na njuskalu po 10-tak kn i presretna sam jer ih nema nigdje za posuditi, a kamoli za kupiti.
obozavam te knjige i jedva cekam da nam stignu

ima mozda netko neke od tih naslova a da mu ne trebaju?
edward packard je autor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:17   #1929
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nakon sto sam mu kupila i trecu knjigu iz ove matematicke serije palo mi je na pamet da potrazim one stare knjizice iz serije Odaberi svoju pustolovinu sa 20 zavrsetaka koje sam odusevljeno gutala u osamdesetima.
nasla sam 5 naslova na njuskalu po 10-tak kn i presretna sam jer ih nema nigdje za posuditi, a kamoli za kupiti.
obozavam te knjige i jedva cekam da nam stignu

ima mozda netko neke od tih naslova a da mu ne trebaju?
edward packard je autor.
Jel to Vremenski stroj? Ja ih kao mala nisam uspjela pročitati (a jaaaako sam željela, nisam ih našla u knjižnici), kasnije sam na njih zaboravila, ali nedavno sam jednu krajičkom oka vidjela i našoj knjižnici (netko ju je vratio pa je stajala na stolu) i da nisam imala već odabrane knjige u ruci uzela bih i tu. Sad si me podsjetila što da potražim u knjižnici

Edit: Sad sam guglala, nije to to,ali očito je na istu foru.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:27   #1930
ne znam za vremenski stroj, u ovoj seriji je bilo 10-15 naslova, sve sam ih procitala po 1o puta valjda i to u svim mogucim kombinacijama zavrsetaka i tijekova radnje.
mrak su mi bile i bas se veselim sto cemo ih skupa citati.

ovo je jedan od naslova

u katalogu kgz je jedan naslov, cini mi se.
ali cudno mi je to, ja sam ih godinama posudjivala po knjiznicama u centru, ne znam gdje su mogle nestati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:31   #1931
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

u katalogu kgz je jedan naslov, cini mi se.
ali cudno mi je to, ja sam ih godinama posudjivala po knjiznicama u centru, ne znam gdje su mogle nestati.
bile su na srpskom, desila im se 91'
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:44   #1932
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
bile su na srpskom, desila im se 91'
uzas.
da su ih bar onda razdilali po antikvarijatima, kao i mnoge druge odlicne knjige koje se vise nigdje ne mogu naci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:16   #1933
a jesi li potražila po antikvarijatima ili na njuškalu? ili možda dolje na književnosti? znam da tam ima tema gdje traže 5 prijatelja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:27   #1934
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a jesi li potražila po antikvarijatima ili na njuškalu? ili možda dolje na književnosti? znam da tam ima tema gdje traže 5 prijatelja.
nisam fizicki isla po gradu, uzela sam 5 naslova koje sam nasla na njuskalu, online po antikvarijatima i knjizarama nema nista.
kad ulovim vremena i eventualno popuste malo ove vrucine, prosetat cu po antikvarijatima da vidim ima li sto od toga.

na ebayu u originalu ih ima na izvoz, pojedinacno i u cijelim setovima pa razmisljam da cak uzmem nesto i tamo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:15   #1935
matematičke potrage i ja potpisujem... mislim da sam i pisala o njima nakon Interlibera
Kako sam tražila nešto za rješavati kroz ljeto, moram pohvaliti Profilovu "Nauči za 5, zabavi se za 6". Mi imamo "Rođendansku proslavu" (8-9g) a iz iste serije postoje još Priroda i društvo, Hrvatski jezik, Matematika, Logičko mišljenje i to za 6-7g i za 8-9g. Nema ih nigdje na netu
Ova koju sam ja uzela objedinjuje i matematiku i HJ, logiku, prirodu. No doduše ima par zadataka koji su vjerojatno vezani za 3. razred i K ih neće moći riješiti (završila 2.) (npr. pomnoži s 263, brojevi do 1000...) a našla sam par koji su uvreda dobi (npr. pronađi skivene predmete na slici a oni doslovce iskaču iz slike i mislim da bi bilo zanimljivo cca 4-godišnjaku. I to ako). Ali zaista nema puno takvih krajnosti. Sve u svemu zaista ok radna bilježnica za ljeto.
Slušam ako imate još kakvih prijedloga. Jel tko vidio/prolistao "Ljetni koraci"?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 13:51   #1936
Vremenski stroj smo nalazili u knjiznicama, obozava ih, a vidjela sam ih I po antikvarijatima.

Matematicke potrage nikako da uhvatim, stalno Gaćesu I Gatesa cita. I nada se prijevodu ostatka Grega.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:57   #1937
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&u act=8&ved=0ahUKEwikh7ngnsPUAhUH7xQKHR-xCHEQFghGMAY&url=https%3A%2F%2Fwww.abrakadabra.com %2FKatalog-Knjige-Djecje-knjige%2FMatematicka-potraga%253A-Spilja-s-blagom%2Fp%2FF00AONI&usg=AFQjCNHHgqxOWZqzvnm2nMCZQ UTteo1exg
Jel' bi ovo bilo recimo za prvašića (nema u opisu za koju je dob)?

Zadnje uređivanje ančica11 : 16.06.2017. at 23:01. Reason: greška
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 09:18   #1938
nema opisa za dob jer nije to tako striktno zamisljeno da ide u korak s gradivom.
po meni najlaksa je Muzej tajni (otprilike za 1. razred), pa Tajanstveni zamak (2./3./4.) pa Spilja s blagom (isto 2./3./4.).
Razlika izmedju Zamka i Spilje je u tome sto je u Zamku prvenstveno geometrija (tijela, oblici, promjeri, kutevi...), a u Spilji mnozenje i dijeljenje.

Medjutim, evo, mi smo sve tri vrlo uspjesno procitali zajedno, nema nijednog djela kojeg nije skuzio nakon sto sam mu objasnila. Mozda mu je jedino malo nejasno bilo nesto o kutevima ("okreni se za 90 stupnjeva u smjeru kazaljke na satu")
Predskolac je, ali mu je jasan i koncept mnozenja, dijeljenja, opsega, promjera, ploha, bridova... Naravno, ne zna tablicu mnozenja, ali kad polako idemo zakljuciti koliko je 4x6, sam dodje do rezultata.
tako da mislim da i predskolci to mogu itekako dobro prihvatiti iz prve uz pomoc roditelja.
i bas sam jucer dobila feedback od jos jednog malog kojem smo za rockas kupili Muzej tajni i Tajanstveni zamak - mama mi je poslala poruku da ih ne ispusta iz ruku.
a trenutno je kod nas necak od 12 godina - sve tri je progutao u roku sat vremena, ovaj moj je hopsao oko njega da idu van, ovaj je samo mirno lezao i citao dok nije sve tri zavrsio.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:27   #1939
Progutali smo Muzej Tajni Nije htio stat za pauzu, skoro se upisao u gace, al morali smo u subu sve do kraja odjednom rijesiti. Bome nam je trebalo dobrih sat i pol valjda jer je predskolac pa smo dosta toga crtali, objasnjavali, ucili i sl. Onda je dan iza trazio opet al smo namjerno fulavali odgovore da vidimo kako cemo zavrsit Ooooodlicna stvar je knjiga, zaljubila sam se na prvi pogled (tesko zabu u vodu...). Sad jedva cekam uzet i druge, makar moram prvo vidjeti sto se unutra obradjuje da mu ne bude bas kompletno nejasno. I genijalna ideja za rodjendanske poklone Slicno kao i Aginjk.

Ako tko ima jos kakve slicne naslove nek vice. Pogotovo ako tko zna za ove neke price s razlicitim tijekom radnje, ovisno kako odaberes. Sjecam se da sam ja takve stripove citala u djetinjstvu, al knjiga se ne mogu sjetiti. Ovih "Odaberi svoju pustolovinu" nema kod nas u knjiznicama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:25   #1940
bas mi je drago da mu se svidjelo!

mi smo sad kao mala knjizinica - posudjuju ih od nas svi prijatelji, rodbina, susjedi, mali, veliki

mislim da cu mu uzeti i Planet zagonetki, da iskompletiram seriju iako ce mu to sad vjerojatno biti preapstraktno (ne sjecam se vise tocno o cemu se radi, listala sam ju na brzinu prije par mjeseci)

totalno je sad u tom filmu "odaberi svoju pustolovinu" (skupa sa mnom)
stiglo nam je 5 knjiga s njuskala i ipak sam uzela jednu jednostavniju na engleskom s ebaya pa cu vidjeti, ako nam bude brzo i bezbolno islo to simultano prevodjenje, uzet cu ih jos.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.