Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 15:33   #21
a glasovi u glavi, nitko, ha?
neću onda ni počinjati.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:14   #22
Vjerujem u intuiciju i mislim da ju svatko ima, samo je pitanje koliko joj pridajemo paznje.
Cesto ju ne primjecujemo jer je nadglasana svakodnevnom bukom.

Kad ju ignoriram redovito pozalim jer se pokaze tocna.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:41   #23
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ono kao da predosjećam potres, da će netko umrijet ili da će mi netko blizak tamo negdje na drugom kraju grada past i slomit nogu?
Noup.
Po meni to nije intuicija... Meni je intuicija npr kad imaš loš osjećaj za nekog tipa. Nešto ti na njemu viče "pazi, ovo je opasna osoba!" a on na van izgleda simpatično, osmjehuje se i govori sve prave stvari. I ne možeš racionalno objasnit zašto ti nije sjeo jer nema ničega u što možeš pokazati prstom. Ali kad se nađeš slučajno s njim na samo iz nekog razloga umreš od straha i jedva čekaš da pobjegneš. A kasnije se smiješ sama sebi jer nema racionalnog objašnjenja tvoje reakcije.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 17:02   #24
Ja svojoj intuiciji vjerujem, više nego očiglednom i racionalnom. Što se više intuicijom služiš, što joj se više obraćaš, to je izraženija. Treba samo znati prepoznati odgovore.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 17:50   #25
To je onaj prvi istinski osjećaj i neizrečeno mišljenje za neku situaciju, čovjeka i slično... ono prvo. Feeling !
Do nedavno sam to ignorirala. Više ne.
Stavila na papir i sjetila se prvoga dojma o nekome ili nečemu. O mnogo ljudi ili situacija.
Ispalo da sam u 90% slučajeva pogodila bit i istin...uštedjela bih si mnogo muke.

Zato živila intuicija. Žensko tajno oružje.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:09   #26
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a glasovi u glavi, nitko, ha?
neću onda ni počinjati.
a baš

(jednom sam se nešto žalila taji na tu temu pa je komentirao u stilu, ma daj, pa svim ljudima se to dešava, to je nooormalno. čisto sumljnjam, bit će prije porodično ludilo. pardon, genijalnost. )



ja sam sve poniznija, sve manje vjerujem u vlastitu ezoteričnost. bit će da je to ipak razum, uglavnom. a i dosadan život, sreća, slučajnost. nije da upoznajem buahahaha prikriveni vilan ljude masovno. uglavnom su to očite pizdice i jadne prevarantske situacije za koje sam valjda više prestara da ih popušim, kajjaznam. podozriva sam u startu prema svemu i svakome, to isto pomaže.

kak kaže herr freud, voice of reason is soft but it is very persistent. tako nekako.

al ovo je fora, stavila sam već na temu o laganju. kako tijelo intuitivno prepoznaje šta mu je pozitivno, a šta negativno. ili šta je istina a šta laž. podsvijest i te šeme. neuroni, mišići, blablabla...

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=ypKUST0azUQ

kao da malo radi, zbilja. probajte.
razbibrižno interesantno, ako i je neutemeljeno.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:13   #27
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
S druge strane, većina tog dojma i osjećaja je rezultat iskustva i dobrog čitanja ljudi.
To je to.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 23:47   #28
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Smatram da je intuicija pretpostavka zasnovana na našim asocijativnim nizovima koji, u if/then maniri rađaju unaprijed formiran zaključak o nečemu, što u određenom postotku bude točno i to na osnovu kombinacije teorije vjerojatnosti i vlastitog iskustva koje povezuje kako nešto što je "izgledalo/bivalo na određen način u našim prošlim iskustvima, će polučiti isti rezultat i ovaj put".

Dalo bi se to i matematički pojasnit.
E to.
DiGioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:38   #29
Oslanjam se na svoju intuiciju,posebno u procjenama ljudi.
Onako,skoro pa na prvu mogu okarakterizirati neku osubu.Do sada nisam pogriješila.
To mi se i ne sviđa uvijek,jer mi ruši iluzije.

Bi li se to moglo nazvati i šesto čulo?
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:02   #30
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
Idealna tema za ženski kutak, ako već ne postoji

Služi li vas, koliko joj vjerujete, jeli vas ikad iznevjerila? Trebali joj se vjerovati uopće?

Ja baš imam jake psihofizičke simptome kad nešto nanjušim i u 90% slučajeva ako ne i više se pokaže da sam bila u pravu. Kako je kod vas?
Vjerujem u intuiciju. Samo ne treba brkati taj unutrašnji glas sa onim kako mi mislimo da treba.
Hoću reći intucija je kod mene poput bljeska.Nije nešto o čemu se analizira i razmišlja,jednostavno feeling.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:54   #31
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
To mi se i ne sviđa uvijek,jer mi ruši iluzije.

Bi li se to moglo nazvati i šesto čulo?
da, ni meni se ne svidi ponekad...al uvijek je u pravu...a i bolje se "razocarat" na pocetku, neg poslije
ne bih ja to nazvala sestim culom, meni je intuicija kao neki nesvjesni dio mene koji zna vise neg ja

Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Vjerujem u intuiciju. Samo ne treba brkati taj unutrašnji glas sa onim kako mi mislimo da treba.
e, to mnogi ljudi rade, i onda se iscudavaju kak je njima "intuicija" pogrijesila...ma pobogu nije ona pogrijesila, jer to nije niti bila intuicija, to si ti sebi zenska glavo zabrijala da bi ti to tako, pa kenkas da je to intuicija...
__________________
Leave me alone!
Mazilicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 14:22   #32
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
dakle - ti nikada nisi imala nikakav loš (ili dobar) predosjećaj...? gut feeling...? nešto što nema veze sa zdravim razumom, uočavanjima ili iskustvima?

onako kada intuitivno znaš da nešto nije u redu & da se nešto događa iako ne postoji ništa što bi ukazalo na to, nikakav zdravorazumski dokaz? nikada to nisi doživjela?
Inutuicija je ono što preostane kad zaboravimo iskustvo. A mnogo toga zaboravljamo. A taj predosjećaj je sjećanje koje pokušava isplivati.
__________________
Volim ptice ja u letu, volim pčele ja na cvijetu,
volim majmune na grani, volim svaki život znani.
Kumis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 20:36   #33
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
Oslanjam se na svoju intuiciju,posebno u procjenama ljudi.
Onako,skoro pa na prvu mogu okarakterizirati neku osubu.Do sada nisam pogriješila.
To mi se i ne sviđa uvijek,jer mi ruši iluzije.

Bi li se to moglo nazvati i šesto čulo?
To se zove halo efekt: sklonost da ljude procjenjujemo isključivo pozitivno ili isključivo negativno. Prvi dojmovi su najjači, a naknadne informacije primjećuješ/ prilagođavaš ovisno o prvom dojmu. Zato ti se čini da ne griješiš, a zapravo nisi objektivna u procjeni ljudi.
To je tipična iluzija, svi smo joj u nekoj mjeri skloni.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 23:07   #34
Ono kad si u pmsu i ostaneš doma jer ti nije do ničega i na poslu se dogodi neko sranje, požar, a tebe je spasila ženska "intuicija". Ili kad ti iscuri mlijeko jer neko dijete plače u drugom dijelu kvarta. Pobrkala sam temeljne pojmove, trolam.

Zašto ne postoji izraz "muška intuicija"?
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 09:01   #35
Postoji. No muškarci većinom pri upoznavanju i promatranju obraćaju pažnju na druge stvari, više trenutne, odmah vidljive i racionalne. Nešto evolucijski, biologija...
Mislim da su istraživanja pokazala iste rezultate. Zašto se ističe samo ženska, pojma nemam.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 10:43   #36
Žene u prosjeku malo bolje raspoznaju emocije u izrazu lica i glasu.
Intuicija kod svih isto funkcionira. Ovo kako je Alexa objasnila. Vanjski signali trigeriraju informacije iz memorije, quick and dirty. Nema ništa mistično u intuiciji. To je samo vrsta automatskog razmišljanja: korisna i sklona sustavnim greškama.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:14   #37
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Ili kad ti iscuri mlijeko jer neko dijete plače u drugom dijelu kvarta.
Ili kad ti iscuri žuč kad pojedeš burek.
__________________
Volim ptice ja u letu, volim pčele ja na cvijetu,
volim majmune na grani, volim svaki život znani.
Kumis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:30   #38
Quote:
Kumis kaže: Pogledaj post
Ili kad ti iscuri žuč kad pojedeš burek.
Burek ionako nije jelo za dame.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:33   #39
kod mene je to više sposobnost povezivanje točkice iz više izvora informacija koje onda rezultiraju određenim točnim "predviđanjem" događaja...ako se to uopće može nazvati intuicijom...
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:36   #40
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Burek ionako nije jelo za dame.
Ne vjerujem u intuiciju, očito nisam dama.
__________________
Volim ptice ja u letu, volim pčele ja na cvijetu,
volim majmune na grani, volim svaki život znani.
Kumis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.