Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 10:24   #2301
@KD electronic, puno ti fala na opširnom naputku. Bum to probal, kad najdem cajta. Pri ovom hajfiću treba dobru vuru otšaraflivati i skidati gumbe komandi, da se more dojti do iznutrica. Bum probal i javil efekat od toga. Još jenput fala i puno pozdrava.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:26   #2302
kvar na tv-u

Pozdrav!
Treba mi vaš savjet pa bih vas zamolio za pomoć.
Grom mi je pokvario tj. spržio Qudro crt tv. Kad sam ga rastavio skužio sam da struja ne ide dalje od prekidača za paljenje. Radi se o kdc-a11 128A/4A prekidaču na kojeg dolazi struja iz gradske utičnice, međutim na izlazu nema struje, ne svijetli lampica ispitivača. prespojio sam kabel direktno na matičnu. Na matičnoj se nalazi transformator ( namotaji žice ), ispravljač sa 4 diode i osigurač ( onaj valjkasti prozirni) u kojem žica nije pregorila. Sve mi izgleda ok, ali ne daje nikakave znakove. Na kondenzator sa se pecnuo kad sam ga dotaka sa donje strane matične, dakle struja dolazi a Tv ne radi, ne daje nikakve znakove!!!!
Popravak je vjerojatno skuplji nego nova takva tv.
Može li mi netko objasniti što dalje da radim.
hvala
Jay1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.02.2013., 22:40   #2303
Odnesi na diagnostiku kvara,,,ali vjerojatno ti se ne isplati popravljati!!
medo1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 00:34   #2304
evo upravo se mislim kupiti Sony Trinitron CRT KV 29LS30E Španjolska proizvodnja, znam da su oni imali dosta problema, ali ovaj radi do sad bez greške i uredno izgleda, kad se do sad nije pokario nadam se da i neće, što vi mislite može li mi netko dati savjet ili mišljenje , hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 08:23   #2305
Šasija (FE-2) sa lošim (Slovačkim) VN transformatorima koji su često odlazili te za sobom (putem proboja "divljeg" napona na ABL liniju) povlačili i mikroprocesor te hrpu sitnih smd komponenti oko njega (cca 100 € materijal),... btw, procesora već neko vrijeme nema u nabavi a obzirom na starost prijemnika upitno je i stanje ekrana. Uglavnom, telka ti po svemu navedenom baš i nije za neku preporuku, ... no, ak je malo delal i ima OK sliku,... , it`s your choice.

Service mod za provjeru radnih sati i registriranih grešaka:
1. Telku u standby
2. Pritisnuti redom : i+, 5, vol-, tv (na ekranu se pojavljuje error menu u dnu kojeg se vidi "working time")
3. Izlaz sa tipkom Menu
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 08:41   #2306
,...dakle, premostio si mrežni prekidač, sada imaš fazu i nulu na ispravljačkim diodama ali telka ne radi,... trebalo bi izmjeriti napone na sekundaru mrežnog transformatora,... ako nemaš čime mjeriti i nemaš iskustva poslušaj savjet mog prethodnika, ako imaš napiši model prijemnika pa ćemo nastaviti.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:59   #2307
ako se ovo odnosilo na mene, hvala ti na pomoći , nažalost nemam mogućnost testirati tv dok ne dođe kod mene čim ga dobijem probat ću pa javim ovdje detalje

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 28.02.2013. at 18:55. Reason: Q
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:02   #2308
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa možda isto problem kontakta na potenciometru...hajde prvo stavi WD-a na pot pa možemo dalje...
Jok, krčenje se smanjilo malo, i to na način da kad par puta pojačam,/utišam ispraznim naboj(ili šta vec) i onda nekrči jedno vrijeme pri pojačavanju.Ali nestajanje zvuka i pucketanje nevezano uz to jos uvijek nastaje. Planiram rastvorit cijeli zvucnik, pa bih trebao pomoc, sta da gledam i sta da provjerim?
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 02:34   #2309
Nemogu više editat gornji post, ali evo ako ce ovo pomoći :http://pctuning.tyden.cz/hardware/mu...-korun?start=4
O ovim zvucnicima je rijec. Ima slika kada se otvore, i neka kvazi bazicna shema spoja.
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 06:52   #2310
u chipoteka.hr (par kuna su) pronadji neki odgovarajuc potenciometar, valjda je 50koma i samo el. spoji da vidis da li i on zeza ili onda sve radi ok....
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 20:42   #2311
Sony Mini Hi-Fi MHC-RX99

Glazbena linija(stara 15-tak god. ali meni draga) 2x100W ili 2x170W RMS je do negdjeprije radila bez greške ali u zadnje vrijeme čudno se ponaša, što bi rekli pošandrcala.

Slučaj 1: pritiskom na neku tipku(ima ih more) uključuje se nešto sasvim deseto što ta tipka ne bi trebala uključiti, npr. stisak tipke za surround uključi se memoriranje radio postaje, stisak glavne sklopke otvara ladicu CD-a itd. Nekada radi sasvim normalno a ponekad luduje.

Slučaj 2: Linija ima 4 zvučnika(2 glavna-front i 2 surround-back) pa ima mogučnost izmjene formacije zvučnika tj. može se višekratnim pritiskanjem tipke "SONIC FORMATION" odabrati NORMAL(izlaz na sva 4 zvučnika kao surround), WHISPER(samo mali surround,stišani), LINK(isti zvuk iz glavnih i surround) i FRONT ONLY(zvuk samo iz glavnih-prednjih).
Tu je sada problem koji me najviše muči a manifestira se tako što kada se linija uključi(dok je hladna) čuje se kvrckanje(kao zvuk uključivanja i isključivanja releja) i zvuka nema na nijednim zvučnicima pa se pojavi samo na surround zvučnicima, opet nestane, pojavi se na prednjim, nestane i sve tako nasumce dok se linija ne zagrije i počne raditi normalno. Ponavljam cijelo vrijema čuje se kvrcanje kada zvuk dolazi i kada nestaje. Kada zvuk nestane laganim pritiskom na stražnju ploču(gdje se priključuju zvučnici) zvuk se pojavi i osjetim da tu negdje i dolazi kvrcanje.

Pitanje za stručnjake: U čemu bi bio problem, da li je to veliki kvar i isplati li se popravljati? Je da je stara ali ...
__________________
Listen carefully, I shall say this only once!
Layer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 22:26   #2312
AV-ProbLJem !

Pozdrav i dobro vece. Danas sam prikljucio telemachovu kablovsku. Dobio sam novi resiver sa daljinskim i sve to, ali nemogu da na TV-u pronadjem ono AV. TV je BEKO, starija verzija i nemam daljinski za njeg. Pitanje je da li je moguce postaviti na AV bez daljinskog? Kad prikopcam skart iz dvd-a u tv automatski se prebaci na AV ali na ovom resiveru ne moze, pa ako je neko upucen da pomogne bio bih zahvalan. POZDRAV
corak is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.03.2013., 22:31   #2313
Ima taj beko neki model, vjerojatno pise na naljepnici iza na TV-u.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 01:13   #2314
samo ovo: MODEL NR 6GL

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.03.2013. at 23:51. Reason: Q
corak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 16:09   #2315
Stavila sam pitanje pod konzole, ali vidim da tamo i nije baš neka aktivnost pa ću pitat i ovdje.
Imam trenutno kod sebe neki PS2 koji pokušavam spojit onim crvenim, bijelim i žutim konektorima na Philipsov LCD televizor. Na TVu dobijemo sliku, ali je ona skroz crvena i negledljivo je. Na starom CRTu televizoru je slika ok. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:30   #2316
Quote:
Layer kaže: Pogledaj post
Glazbena linija(stara 15-tak god. ali meni draga) 2x100W ili 2x170W RMS je do negdjeprije radila bez greške ali u zadnje vrijeme čudno se ponaša, što bi rekli pošandrcala.

Slučaj 1: pritiskom na neku tipku(ima ih more) uključuje se nešto sasvim deseto što ta tipka ne bi trebala uključiti, ...
Skinuti prednju masku, odvojiti štampanu ploču sa tipkovnicom od prednje maske (ima hrpa šarafa koje treba skinut i dvije matice ispod jogdial i volumen gumba) i sve funkcijske mikroprekidače pošpricati kontakt-sprayem i dobro razraditi (pritom biti uporan pa pritisnuti svaku i po stotinjak puta ak treba).

Quote:
Layer kaže: Pogledaj post
Slučaj 2: ...Tu je sada problem koji me najviše muči a manifestira se tako što kada se linija uključi(dok je hladna) čuje se kvrckanje(kao zvuk uključivanja i isključivanja releja) i zvuka nema na nijednim zvučnicima pa se pojavi samo na surround zvučnicima, opet nestane, pojavi se na prednjim, nestane i sve tako nasumce dok se linija ne zagrije i počne raditi normalno. Ponavljam cijelo vrijema čuje se kvrcanje kada zvuk dolazi i kada nestaje. Kada zvuk nestane laganim pritiskom na stražnju ploču(gdje se priključuju zvučnici) zvuk se pojavi i osjetim da tu negdje i dolazi kvrcanje.

Pitanje za stručnjake: U čemu bi bio problem, da li je to veliki kvar i isplati li se popravljati? Je da je stara ali ...
Hladni lem, preslabo napajanje releja ili sami releji,... isplati se popravljati, radi se o vrlo solidnom i kvalitetnom proizvodu.

@vendella: model telke i na koji AV priključak ste spojili.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:51   #2317
@corak: to ti nije model televizora,... probaj sa ch- (channel down) tipkom doći do AV-a (zna biti ispod programskog mjesta 1 ili 0).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 00:04   #2318
Pitanje: spajanje tva i pca na iste zvučnike

pozdrav, htio bi spojiti lcd tv i pc na iste logitech 2.1 zvučnike..kako?
hvala=)
Jelly4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 08:57   #2319
@vendella
Možda spajaš na krivi ulaz - komponentni (crveni, zeleni i plavi činč/RCA konektori) umjesto na kompozitni video (žuti činč) + stereo audio (bijeli ili crni + crveni činč).
Ako TV nema kompozitni ulaz preko činča, nabavi ovakav adapter pa spoji na SCART:
http://www.chipoteka.hr/artikl/12596...-sa-preklopkom
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:15   #2320
Quote:
Jelly4ever kaže: Pogledaj post
pozdrav, htio bi spojiti lcd tv i pc na iste logitech 2.1 zvučnike..kako?
hvala=)
Koji LCD proizvodjac i model.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.