Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2013., 23:50   #741
Pravi kuskus..se spravlja u ovome tradicionalnom posudju..koje ima po poklopcu male rupice iz kojih se siri neodoljiv miris za nozdrve onih koji ucestvuju u tome...madre mia..kako ovo dobro smeka



..ovaj sa jagnjetinom koja se dinsta,nezaboravan dozivljajsa svim tim orijentalnim zacinima.
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 23:51   #742
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=3RfRFFi6j20

a to kak sam nazvala shadyja ne nalazim shodno da ti eksplicite objašnjavam. ti su pametna curka pa ...
dobro, kad sam pametna, onda vičem preko tri planine:

Shaaaady!!!! Ti vuče jedan u janječem odijelu!!!
Beeeži jer smo se pripremili za lov na vukove!!!

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:17   #743
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ma di to piše

kolko ja znam, ak dijete nije neposlušno, onda nije dijete

klinci su zakon

a živ dokaz tome smo mi, opet bi teli bit mali majušni, tek sad smo se setili da je to ipak najNajbolje
Ima i toga, u pravu si...

Bolje je neposlušno kao malo nego kad odraste..
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:33   #744
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
Ima i toga, u pravu si...

Bolje je neposlušno kao malo nego kad odraste..
ja sam uvijek u pravu, i mimo sve psihologije svijeta (ne zamjeri)

znaš kako danas psihići vele 'nemoj podić glas na dijete, nemoj ga ni krivo pogledat a kamoli šibom po riti'
a ja velim: pogledaj ga okom kad skrivi, uzmi mu najdražu igračku, povisi ton do mjere, i - stavi mu koprive u gege da si zapamti kako peče

i sve što radiš - dokaži mu ljubavlju i zapamtit će tvoju nauku, a kad odraste reći će: Moj tata je the best!

(uf sad će me napast svi psiholozi svijeta)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:47   #745
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek u pravu, i mimo sve psihologije svijeta (ne zamjeri)

znaš kako danas psihići vele 'nemoj podić glas na dijete, nemoj ga ni krivo pogledat a kamoli šibom po riti'
a ja velim: pogledaj ga okom kad skrivi, uzmi mu najdražu igračku, povisi ton do mjere, i - stavi mu koprive u gege da si zapamti kako peče

i sve što radiš - dokaži mu ljubavlju i zapamtit će tvoju nauku, a kad odraste reći će: Moj tata je the best!

(uf sad će me napast svi psiholozi svijeta)
Opet kažem u pravu si...

Al evo pitanje za sviju, ujedno i tumačenje hadisa:

Šta se to promijenilo da je vrijeme ubrzano?
Minuta nam traje 60sek, kao i prije 100 godina, al imamo osjećaj kao da nije.

Sad nam treba psiholog da kaže, da li nam je to smišljeno mozak zatrovan, pa si umišljamo da je sve ubrzano ili??? Prohtjevi ili???
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:58   #746
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
Opet kažem u pravu si...

Al evo pitanje za sviju, ujedno i tumačenje hadisa:

Šta se to promijenilo da je vrijeme ubrzano?
Minuta nam traje 60sek, kao i prije 100 godina, al imamo osjećaj kao da nije.

Sad nam treba psiholog da kaže, da li nam je to smišljeno mozak zatrovan, pa si umišljamo da je sve ubrzano ili??? Prohtjevi ili???
vrijeme, odnosno osjećaj za vrijeme, je ubrzan, turbo ubrzan
svima je čudno jer imaju filing da dan ne traje baš 24h
... imao punu kuću djece, il zahtjevnu firmu, il pak, na koncu, samovao nedjeljom doma... jer, kako god okreneš, dođeš na isto
svi se pitaju 'što, što se to događa'... a nikom jasno

ovdje uvijek velim: nešto je u ozonu, prosipano je kao nevidljivi prah svom planetom, ljudi udišu i poblentave od tog
... naravno, ne mislim ni na koju zavjeru kao zavjeru, nego na notu kojom su proročanstva unaprijed usmjerila... na vrijeme koje, kako mu kraj sve više ide svojim putem... to će se stvari sve više ubrzavati (baš taj filing)

jesi tio čut baš ovo, ne znam, al velim ko da i jesi, a ti ne zamjeri
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 10:39   #747
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
dobro, kad sam pametna, onda vičem preko tri planine:

Shaaaady!!!! Ti vuče jedan u janječem odijelu!!!
Beeeži jer smo se pripremili za lov na vukove!!!
Kad bi samo znala kako ja volim maher, ti bi ju voljela isto ko ja. Ona nikada neće pogriješiti prema tebi i meni. Jaka je kao morski kit a nježna kao travka. Zna šta ljudi misle a tu sposobnost ne zloupotrebljava!
Nego.. upravo mi je od Milostivog došao savjet, onako kako samo On to umije da pošalje:
Ako se smatraš ispravnim (prije toga bi bio dobro dobro razmisliti, s svih strana) nije ti potrebno braniti se. Čast je samo ono što ti osobno smatraš ispravnim. To smatraju i ljudi oko tebe. No, čast je osobni osjećaj ispravnosti i tu nitko, ama baš nitko nema pravo određivati tko je častan, a tko ne. Ljudi u zrelijim godinama znaju razlučiti bitno od nebitnog, da ne gube snagu i emocije ispravljajući krive drine. Svoje principe, ego, pravdoljubivost i žestinu rastavi na proste faktore. Ogoli ih do same srži! Nauči da odvojiš bitno od nebitnog, sagledavaj sadašnje i buduće posljedice. Nitko te ne može povrijediti ukoliko sam ne stvoriš (konstruiraš) kriterije koje smatraš povredljivim. Ono što te vrijeđa su samo riječi. I ako dopustiš da te riječi ozlijede, to samo znači da nemaš uvid u razliku od riječi i od djela. Ljudsku dušu nitko ne može povrijediti ako je zaista dovoljno snažna. A sve ostalo su zapravo naši strahovi, nesigurnosti, iluzija ispravnosti, bojazan jesmo li ipak pogriješili u nečemu, mehanizmi obrane od iluzornog neprijatelja... Opusti se! Nađi svoj mir!
Evo jedna koja me uvijek podsjeti na tebe...
...

Zadnje uređivanje Shady : 07.01.2013. at 10:47.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:42   #748
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kad bi samo znala kako ja volim maher, ti bi ju voljela isto ko ja. Ona nikada neće pogriješiti prema tebi i meni. Jaka je kao morski kit a nježna kao travka. Zna šta ljudi misle a tu sposobnost ne zloupotrebljava!
Nego.. upravo mi je od Milostivog došao savjet, onako kako samo On to umije da pošalje:
Ako se smatraš ispravnim (prije toga bi bio dobro dobro razmisliti, s svih strana) nije ti potrebno braniti se. Čast je samo ono što ti osobno smatraš ispravnim. To smatraju i ljudi oko tebe. No, čast je osobni osjećaj ispravnosti i tu nitko, ama baš nitko nema pravo određivati tko je častan, a tko ne. Ljudi u zrelijim godinama znaju razlučiti bitno od nebitnog, da ne gube snagu i emocije ispravljajući krive drine. Svoje principe, ego, pravdoljubivost i žestinu rastavi na proste faktore. Ogoli ih do same srži! Nauči da odvojiš bitno od nebitnog, sagledavaj sadašnje i buduće posljedice. Nitko te ne može povrijediti ukoliko sam ne stvoriš (konstruiraš) kriterije koje smatraš povredljivim. Ono što te vrijeđa su samo riječi. I ako dopustiš da te riječi ozlijede, to samo znači da nemaš uvid u razliku od riječi i od djela. Ljudsku dušu nitko ne može povrijediti ako je zaista dovoljno snažna. A sve ostalo su zapravo naši strahovi, nesigurnosti, iluzija ispravnosti, bojazan jesmo li ipak pogriješili u nečemu, mehanizmi obrane od iluzornog neprijatelja... Opusti se! Nađi svoj mir!
Evo jedna koja me uvijek podsjeti na tebe...
...
draga maher i ja se ponekad volimo a ponekad volimo... manje
ona zna zabrijat svoje a ja svoje i... eto nama odma neravnoteže
al sve u svemu, ok smo si mi, bar ja mislim

a ti, profa, istina i je da neki put ostaviš dojam vuka
no teško da mene neko može napuntat sam tak, jerbo imam čeg da se držim oko tebe, priča koja je potekla između nas zabetonirala je neke svemire i to je to

lijepo da te ona pjesma podsjeća na mene, jer baš i je, ko da sam ju sama uklopila, i text i studijsku obradu

a ova mene podsjeća na tebe...

http://www.youtube.com/watch?v=vMByhfBv6r4
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 15:53   #749
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
tak mi drago da ti se svidila moja blentava pjesmica

i da, tako te vidim, meni si to ti, a ak sam nešto fulala, oprosti, znaš i sam kako je teško nekog upoznat na daljinu
btw nisam pjesnik, više sam pisac, al dobro, onak, malo da se rasturi dan posred tvojeg srca
Aj, ako je iz srca, primam sa radošću!
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:05   #750
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Aj, ako je iz srca, primam sa radošću!
eh, sad bih ja vama nimalo romantičarski ni duševito o tome kako je srce jedna obična mišićna vreća koja služi kao pumpa, s betasimpatomimetičkom i parasimpatičkom inervacijom, a sve eventualne emocionalne stvarčice dolaze iz limbičkog korteksa...bla,bla...e jesam suhoparna...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:07   #751
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
eh, sad bih ja vama nimalo romantičarski ni duševito o tome kako je srce jedna obična mišićna vreća koja služi kao pumpa, s betasimpatomimetičkom i parasimpatičkom inervacijom, a sve eventualne emocionalne stvarčice dolaze iz limbičkog korteksa...bla,bla...e jesam suhoparna...
Pitaj srce je li to točno.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:21   #752
vi brže pišete nego što ja čitam

zanima me ako neko zna, kako pravite mufine ali da vam se ne zalijepe na papir?
ja nemam ideju pa vas pitam...
dakle, mufini u papirnom omotu a ne ostane ga pola na papiriću pa da se mora glođati
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:29   #753
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
vi brže pišete nego što ja čitam

zanima me ako neko zna, kako pravite mufine ali da vam se ne zalijepe na papir?
ja nemam ideju pa vas pitam...
dakle, mufini u papirnom omotu a ne ostane ga pola na papiriću pa da se mora glođati
hmmm, u mufine se stvarno ne razumijem. pokušaj papirne košarice (obavezno tkz. masni papir z pečenje) namazat malo maslacem. i metni u pećnicu kad je već do kraja vruća.

no limbički korteks u sprezi s iskustvenim, prisjećanjima, frontalnim i frontotemporalnim korteksom mi daje do znanja da je to točno (srce).
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:42   #754
Manje pametovanja i strucnih izraza..neg' se hvataj knjiga sto kuharsko umjece daju,od toga se na licima kusaca,tragovi zadovoljstva ocitaju!

Il' pak nijemo,precutno odobravanje..sa kisalim osmjehom,sve od toga kako koja kuharica...svoga raspolozenja dala..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:43   #755
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
vi brže pišete nego što ja čitam

zanima me ako neko zna, kako pravite mufine ali da vam se ne zalijepe na papir?
ja nemam ideju pa vas pitam...
dakle, mufini u papirnom omotu a ne ostane ga pola na papiriću pa da se mora glođati
Sta su vam ?mufini?

Za mufne sam poodavno cuo..al' mufine
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:46   #756


Ovo su muffini.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 16:51   #757
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Manje pametovanja i strucnih izraza..neg' se hvataj knjiga sto kuharsko umjece daju,od toga se na licima kusaca,tragovi zadovoljstva ocitaju!

Il' pak nijemo,precutno odobravanje..sa kisalim osmjehom,sve od toga kako koja kuharica...svoga raspolozenja dala..
hja, ja sam propali slučaj po pitanju kolača. ne ide mi, pa ne ide. moš ti listat po kuharicama kolko hoćeš, za to je potrebno iskustvo, vještina i puno ljubavi. za kolače imam neke druge umješnije. no, možda bi se dalo kod mene najti nekih drugih talenata, kajaznam npr. montiranje ormara, gletanje, bajcanje, popravljanje pegli, vešmašina, dječjih autića, bicikla...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 17:02   #758
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
hja, ja sam propali slučaj po pitanju kolača. ne ide mi, pa ne ide. moš ti listat po kuharicama kolko hoćeš, za to je potrebno iskustvo, vještina i puno ljubavi. za kolače imam neke druge umješnije. no, možda bi se dalo kod mene najti nekih drugih talenata, kajaznam npr. montiranje ormara, gletanje, bajcanje, popravljanje pegli, vešmašina, dječjih autića, bicikla...
Da,shvatam..

Ipak,mogla bi se ograniciti na samo neke..za koje sam siguran da bi bili vrhunski..razmisli,koji bi to kolaci bili vezani za tvoje, kucne majstorije..

__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 17:07   #759
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post


Ovo su muffini.


Kod nas vlada krilatica..kupujmo domace..pa evo jedan od predloga



hvala na mufinima..ostat cu na ovim domacim americkim
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 17:47   #760
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
vi brže pišete nego što ja čitam
To su ove naše sestrice donijele proljeće sa sobom..... i to usred zime.

Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
eh, sad bih ja vama nimalo romantičarski ni duševito o tome kako je srce jedna obična mišićna vreća koja služi kao pumpa, s betasimpatomimetičkom i parasimpatičkom inervacijom, a sve eventualne emocionalne stvarčice dolaze iz limbičkog korteksa...bla, bla...
A gdje se taj korteks nalazi u odnosu na pupak?

napiši u najkraćem nešto o tome, i izbjegavaj stručne izraze..


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
lijepo da te ona pjesma podsjeća na mene, jer baš i je, ko da sam ju sama uklopila, i text i studijsku obradu
Hvala za Dm. I možeš li da baciš prijevod "Soldier of Fortune"?

E da... pošto smo zabetonirali neke svemire..... uzimam si slobodu i ponovno te vraćam na ovo pitanje.. na tumačenje 8 redaka što su ofarbani bojom zlata. I onda sam imao velika očekivanja a sad još više. Pojasni mi te retke, ali zamisli da sam s marsa pao i da ne znam ništa. pa se potrudi da mi ih objasniš tako da ih mogu razumiti. Može?
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.