Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2013., 11:39   #81
Musa a.s ili Mojsije pitanje je sad

Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je interpretacija krscana. Malo sam pogledao, ima i jednih i drugih misljenja.Ne bih da ulazim u tu polemiku, nadam se da ce se krscani naci da daju stav.


Medjutim u Kur'anu takodje veli Allah

Korkut: A kad do nje dođe, neko ga zovnu; "O Musa,
Mlivo: Pa pošto joj stiže, bi pozvan: “O Musa!

Korkut: Ja sam, uistinu, Gospodar tvoj! Izuj, zato, obuću svoju, ti si, doista, u blagoslovljenoj dolini Tuva.
Mlivo: Uistinu! Ja, Ja sam Gospodar tvoj! Zato izuj obuću svoju. Uistinu si ti u svetoj dolini Tuwa,
....
Dakle Allah se Musi, prema nasem stavu obratio iz plamteceg grma, sto je obracanje iza zastora.
A gdje je to Mojsije pao onesviješten ?
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 11:43   #82
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Ma nemam ja ništa protiv teologije tvoje koja bi malo piškila malo kakila ili jedan dan jedno pa jedan drugo no zašto prozivaš teologe ili filozofe danima kad si ti teolog par exalance ovde i još uz to jako neupućena u tuđe spise poput stara zavjeta.
Bar se drži onog djela teologije koje poznaješ.
rekoh, nit sam teolog a nit me teologija zanima, nikad ne brkam ljudsku taštinu teološke naravi nasuprot spoznaje o istini

a u što sam il ne, upućena, to ne moreš znat jer nit ne dajem od sebe
ne sipam onima za koje znam da već i sami znaju, a još manje onima kojima do znanja nit nije
i nije mi poanta naukovat druge nego ih tek podsjetiti... podsjetnik sam

stoga, koju bi to još provokaciju mogo ispalit, a da me njome potakneš na ništa od ničeg što sam nudiš?
jer vidim da ne nudiš ništa osim prokator-specifikacije

bolje ti je brijat s teolozima, s njima moreš beskonačno u krug a da iz kruga nikad ne iziđeš van
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 11:45   #83
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
A gdje je to Mojsije pao onesviješten ?
Mlivo: I pošto dođe Musa sastajalištu Našem i (pošto) je govorio s njim Gospodar njegov, reče: “Gospodaru moj! Pokaži mi da Te vidim.” Reče: “Nećeš Me vidjeti, međutim, pogledaj ka brdu: pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me.” Pa pošto se Gospodar njegov otkri brdu učini ga zdrobljenim, a Musa pade onesviješten. Pa pošto se pribra, reče: “Slava neka je Tebi! Kajem Ti se i ja sam prvi od vjernika.”
7:143
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 11:57   #84
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Ma to ti je skro jednostavno, kad sve bacis u vodu,nadjes isto al oprano niz vodu..eto..vis!
niz vodu... veliš ti, a ja sad mislim 'će da nam ljudi padaju nizvodno'

gdje je rijeka od onog starozavjetnog bunara, na koji su dolazili ljudi?
jel bio koji čovjek da je u bunar opao, pa se kroz tunel prispojio do rijeke, pao preko njenoj slapa... i oprao se zauvijek?

ovakav postupak duhovnosti, za neke bi bio previše, a opet...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 13:47   #85
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Mlivo: I pošto dođe Musa sastajalištu Našem i (pošto) je govorio s njim Gospodar njegov, reče: “Gospodaru moj! Pokaži mi da Te vidim.” Reče: “Nećeš Me vidjeti, međutim, pogledaj ka brdu: pa ako ono ostane na svom mjestu, vidjećeš Me.” Pa pošto se Gospodar njegov otkri brdu učini ga zdrobljenim, a Musa pade onesviješten. Pa pošto se pribra, reče: “Slava neka je Tebi! Kajem Ti se i ja sam prvi od vjernika.”
7:143
'Mi smo slušali Knjigu koja se poslije Musaa objavljuje, koja potvrđuje da su istinite i one prije nje, i koja ka Istini na Pravi put upućuje.'Dakle tek s objavom Kurana Mojsije se onesvijestio,prije toga nije imao problema s niskim tlakom kod sljedbenika Knjige.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:02   #86
Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Islam tvrdi da je nemoguća opcija da se Bog nekada direktno obrati ili nekako ukaže čovjeku, jer je tako nešto nedostojno Boga. Unižavanje Boga bi bilo da se Bog obrati jednom tako malom, u odnosu na Njega, biću. Zato Bog nije sam govorio Muhamedu, već je poslao anđela Džibrila (Gabrijela) da mu prenese Božju objavu, vijest.

Međutim, postavlja se pitanje: ako je za Boga nedostojno da se obrati tako malom biću kao što je čovjek, zar onda nije nedostojno da se obrati i anđelu???
Hm?? Ako je čovjek za direktno obraćanje Boga nedostojan, kako Bog to nedostojno biće izaziva da, bolju knjigu od Kurana napiše? Zar to nije samoponiženje Boga kad nedostojna, ili nesposobna za direktan razgovor izazvati na takvo što može???
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:07   #87
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hm?? Ako je čovjek za direktno obraćanje Boga nedostojan, kako Bog to nedostojno biće izaziva da, bolju knjigu od Kurana napiše? Zar to nije samoponiženje Boga kad nedostojna, ili nesposobna za direktan razgovor izazvati na takvo što može???
Ma nee,to je upuceno onima koji su u negaciji spram Objave ,Zakona Bozijeg!

Nedostojan je svaki onaj koji sebi zeli zlo,a to radi tako sto je otvoreni neprijatelj vjernicima,kako rijecima i djelom tako i srcem,zaprljanim.
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:05   #88
Rade, ispravljam te jer griješiš...

proziran si kao jamenija jer želiš ukazati na neki "očiti" paradox jer ako muslimani misle da je nemoguća komunikacija sa Bogom otkud onda objave?

Komunikacija između Boga i čovjeka je tradicija Islama od prvog čovjeka Adema pa preko Nuha, Muse Ibrahima Isa sve do Muhammeda- neka je Allahova Milost i Blagoslov na njih.
a citat- tebi citat ne može koristiti- preporučujem ti da prvo naučiš kako se Božić kaže na crkvenoslavenskom pa ćemo onda nastaviti
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:11   #89
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Rade, ispravljam te jer griješiš...

proziran si kao jamenija jer želiš ukazati na neki "očiti" paradox jer ako muslimani misle da je nemoguća komunikacija sa Bogom otkud onda objave?

Komunikacija između Boga i čovjeka je tradicija Islama od prvog čovjeka Adema pa preko Nuha, Muse Ibrahima Isa sve do Muhammeda- neka je Allahova Milost i Blagoslov na njih.
a citat- tebi citat ne može koristiti- preporučujem ti da prvo naučiš kako se Božić kaže na crkvenoslavenskom pa ćemo onda nastaviti
Nuha, Musa, Ibrahim dijel su judeo - kršćanske tradicije odnosa sa Bogom, a ne islamske. Islam tvrdi da je nemogućno komunicirati sa Bogom tako da se Bog obrati čovjeku, osim možda u slučaju Muhameda, no to još nismo dokazali.


Kao što sam ti već rekao, ti povezuješ crkvenoslavenski jezik sa makedonskim nazivom za Božić, što nema veze sa vezom. No, hajde, da ti odgovorim na to pitanje. Kaže se "Roždestvo Hristovo" (Rođenje Hristovo), isto kao i u ruskom jeziku.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 12:35   #90
[QUOTE]
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Pa bili ste pitali Duxa a ja sam prvo sačekao da vidim da li će vam on odgovoriti pošto on bolje objašnjava od mene i umije ljepše da se izrazi. A i objektivniji je od mene zato što je netko tko samo istražuje islam.

Dakle, Bog ili arhanđel Gavrilo. Svakako je po Božijem emeru i volji, čak i ako je Gavrilo.
Nije isto je li Gavrilo ili osobno Bog. To je ključno pitanje o kojem ovdje raspravljamo.

Quote:
Doduše, Iz stavaka koje sam postao možda se može oboje zaključiti, međutim iz nekih drugih stavaka je već očitije da se tu izravno Milostivi obraća. Kao na primjer što su ovi stavci, koji siguran sam da bi vam se mogli svidjeti:
  1. "Oprostit ću samo onima koji se pokaju i poprave i to javno ispolje.
    Ja primam pokajanje i Ja sam milostiv". (Kur'an, 2:160)

  2. "A kada te sluge Moje upitaju za Mene - Ja sam sigurno blizu njih!
    Odazivam se molbi molitelja kad Me zamoli.
    Zato neka oni pozivu Mome udovolje i neka vjeruju u Mene da bi bili na putu pravome" (K 2:186)

  3. "Kaži slugama Mojim da govore samo lijepe riječi!
    Jer, satana bi mogao posijati neprijateljstvo među njima.
    Satana je doista čovjekov otvoreni neprijatelj". (K 17:53)

  4. "O sluge Moje, koji vjerujete, Zemlja je Moja prostrana!
    Zato se samo Meni klanjajte!" (K 26:29:56)


Ovdje samo da dam nekoliko pojašnjenja...
Iz data četiri stavka se vidi da se nekada izravno obraća Milostivi Gospodar, nadahnućem Duha Svojega. Muhammed nije govorio sam od sebe, niti po svom nahođenju (hiru, željama), nego onako kako čuje i to je prenosio:
2. vaš drug nije s pravog puta skrenuo i nije zalutao!
3. On ne govori po hiru svome –
4. to je samo Objava koja mu se obznanjuje. (Kur'an, pog. 53)
Na kraju samo da pojasnim dam kada kažem "ono šta čuje" ne mislim na čuvstvo ušima, očima ili drugim osjetilom. Milostivi je poslaniku stavljao retke Kur'ana izravno na srce. Iz srca to išlo je u Muhammedov um gdje bi on to najprije umom shvaćao, a onda prenosio svojim ashabima putem [i]Riječi[/B] (ashab znači drug, slično kao apostol mada ne isto).[COLOR="DarkOliveGreen"]
Ovo je zvaničan stav islama, da se Bog obraćao Muhamedu direktno, mimo Džibrila?

Quote:
Tako je bilo kod poslanika: srce, um pa vani. A kod svih drugih ljudi je obrnut slučaj! Oni bi slušali riječi poslanika, zatim bi umom obrađivali ono šta od njega čuju. Pa bi onda nekima to silazilo iz uma na srce i to su pravi vjernici - gdje je krug objave poklopljen (zaokrugljen). I oni tad imaju jekin (uvjerenje, osvjedočenje). A nekim ljudima, pak, dođe u um ono šta čuju od Objave ali ne siđe i u njihovo srce.. i onda kola po njihovom umu dugo, no ne silazi i dalje u srce, i onda kasnije postanu munafici. Munafici, to znači licemjeri u vjeri, a to su najgora stvorenja (puno gori od mušrika, kafira i zalima). Pozdrav
...
Znači, nakon Muhameda nema više direktnog obraćanje Boga muslimanima? Ovo shvaćam iz tvoga izlaganja.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:05   #91
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
'Mi smo slušali Knjigu koja se poslije Musaa objavljuje, koja potvrđuje da su istinite i one prije nje, i koja ka Istini na Pravi put upućuje.'Dakle tek s objavom Kurana Mojsije se onesvijestio,prije toga nije imao problema s niskim tlakom kod sljedbenika Knjige.
Ovdje ti je sve receno
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=161
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:26   #92
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Ima toga i ovdje rečenog: " Neki od sljedbenika Knjige čitaju je onako kako je objavljena; oni u nju vjeruju. A nastradaće sigurno oni koji u nju ne vjeruju".Po tome nastradat će oni koji vjeruju da je Mojsije pao u nesvijest.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 00:30   #93
čovjek ne zna tko će "nastradati"


EOD
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 00:44   #94
Ima nekih sudova gdje su svi prosvijetljeni znanjem da još danas nečije glave stradavaju.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 05.01.2013. at 00:45. Reason: tradicionalno prosvjetljeni
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 00:47   #95
glava više-manje
gledaj da ti duša u miru živi i poživi
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 01:09   #96
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Ima toga i ovdje rečenog: " Neki od sljedbenika Knjige čitaju je onako kako je objavljena; oni u nju vjeruju. A nastradaće sigurno oni koji u nju ne vjeruju".Po tome nastradat će oni koji vjeruju da je Mojsije pao u nesvijest.
Gle Allahovu potpunu pojavu niko ne moze podnijeti. Sve drugo se ponistava, biva razbijeno. Ono sto je Musa a.s. trazio je bilo nemoguce, no Allah se obznanio (tedzali)Dzelal (Uzvisnim)imenima. Musa a.s. se usljed toga onesvjestio, i kad je dosao sebi pokajao se.
I u Bibliji(SZ) stoji da nitko Boga u punini ne moze 'vidjeti' a da ostane ziv pri tome.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 07:14   #97
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Nije isto je li Gavrilo ili osobno Bog. To je ključno pitanje o kojem ovdje raspravljamo.
Zapravo sam vam rekao da je to pitanje maltene nebitno. To što vi tražite isto je kao da pitate: "Dokažite mi kako Bog mrtve oživljuje". Mene ni to ne zanima. Kako to radi - Njegova stvar. Ja želimo da budem i ostanem muslimani. Da vjerujem u jednog Tvorca i da Njemu nikoga i ništa ne prirodajem kao familiju, asistenta, suvladara, ... i da vjerujem da ću biti proživljen radi polaganja računa za djela svoja. I želim da činim što više dobrih djela a da se klonim hrđavih... i da život lijepo i čestito provedem, da odgojim djecu kao ljude i kao muslimane.. i tako dalje.. (sve ovo i vama iskreno želim, kao i sestri naftali) A doista me osobno me ne interesira kako se Bog obraćao poslaniku i preko kakvih medija, ni kako oživljuje mrtve, ni kako je stvorio materiju... To nije za naše spasenje! Mene znači ne interesira kako se Bog objavljuje Muhammedu. Već želim da vidim ŠTA mu je objavio... dal je to bio Gavrilo, ili Bog izravno... skroz nebitno!

A ja znam zašto je to pitanje (o Muhammedu) vama bitno. Pokušavate osporiti da je Muhammed Poslan od Boga. Vjerovatno smatrate i da ga je satana nadahnuo.. Tu je najbolje analizirati Objavu. A u njoj se jasno vidi tko ju objavljuje. Zato činite jalov posao, umjesto da šta korisno naučite od nas. O takvim pokušajima najbolje je rekao Milostivi (a vi primite pouku iz ovih riječi; istinite su): "Dokazi onih koji raspravljaju o Božijoj vjeri, ništavni su kod njihovog Gospodara, jer su joj se već mnogi odazvali; na njih će pasti gnjev i čeka ih teška patnja" (Kur'an 42:16)

Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Ovo je zvaničan stav islama, da se Bog obraćao Muhamedu direktno, mimo Džibrila?
Pa tko u navodna 4 stavka govori? Gavrilo ili Tvorac? (ili sotona? ) Čija je to poruka?
Za muslimane, zvanično i nezvanično, to jest Božija poruka. I to je ono što je bitno. Pozdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 07:35   #98
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Znači, nakon Muhameda nema više direktnog obraćanje Boga muslimanima? Ovo shvaćam iz tvoga izlaganja.
Nije baš tako, ali odlično zaključujete. Moram pohvaliti, ovo prvi put da vidim da diskutirate sa potpunom ozbiljnošću. Pa ću vam radosno i objasniti. Ovo gore znači da Nema više objava kakav je Kur'an. A Bog se neprestano svaki dan obraća ljudima putem nadahnuća, samo što darove koje ljudi dobijaju nisu u tom rangu riječi koje je dobijao Muhammed. Jer je za Kur'an bilo rečeno da je bio ponuđen nebesima i zemlji oni bi odbili da nose taj emanet (obavezu). A čovjek ju je jedini prihvatio. I tada je Iblis najviše i pao u očaj i ljubomoru zbog toga što će čovjek biti halifa (vladar, namjesnik) na zemlji i što će još u berzehu bilo obećano da će Kur'an biti objavljen kada Milostivi odluči. Zamislite, nebesa se ustegla, a čovjek prihvatio. Onda, kakve su to riječi u Kur'anu, pa su se nebesa ustegla? Evo da i to pokušam objasniti.

Kada bi časnom poslaniku stizao novi ajet (rečenica, stavak) on je izgledao kao da se na njega navaljuje tona.. prema svjedocima i očevidcima, krupne graške znoja su padale sa njegova čela i imao je sklopljene oči. Alija Ebu Turab svjedoči da je jednom zgodom Muhammed bio naslonjen na njega kad mu je počela stizati nova objava i bio je toliko težak, da je ovaj mislio da će mu popucati kosti. Ako je bio na kamili, kamila bi stenjala a kopita bi joj uranjala u pijesak (ima mnogo svjedoka ovomu). Ovaki opisi Muhammedova stanja često su služili zapadnim orijentalistima da na naružbu nekih crkvenih krugova "dokazuju" kako je Muhammed bio epilepričar. Te laži je lako osporiti. U glavnom, radilo se o tome da je na Muhammeda silazila sila koja kao da ga je lomila. A to je zbog težine riječi koje stižu. Jer to nisu obične riječi. Ako želite shvatiti tu težinu, nema vam druge nego tim riječima prići iskrenim srcem. Znači, sa čistim nijjetom (nakanom) i čistim interesovanjem, sa poštenim pristupom.. a ne da samo tražite sotonske tragove u onome šta je Sveti Božiji Duh objavio. Nije problem da vi bilo šta kritizirate ili propitujete, sve dok se koristite jasnim jezikom, dok ste iskreni.. dok se ne služite mahinacijama. Sama kritika nije strašna, čak je i poželjna kada je iskrena. Ali je bitno da ste iskreni u srcu i pošteni u nakanama. Evo, pokušajte sagledati scem ovaj jedan stavak, pa ćete možda nazreti djelić te težine. Čitajte polako i smireno:
Bog je – nema boga osim Njega - Živ i Vječan! Ne obuzima Ga ni pospanost ni san! Pripada Mu sve što je na nebesima i sve na Zemji! Tko bi se pred Njim mogao zauzimati za nekog bez dopuštenja Njegova? On zna što je bilo prije i šta će biti poslije njih. A od onog što On zna drugi znaju samo toliko koliko On hoće. Njegova moć obuhvaća i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo. On je Svevišnji, Veličanstveni! (Kur'an, 2:255)
Rade, bratski vam kažem, kao čovjek čovjeku. Samo taj jedan stavak (od 6236 koliko ih je ukupno u časnom Kur'anu) dovoljan je da pobije sve ono čemu su vas učili u crkvi (tipa trojičnost, "bogorodica", čovjekobog i sl.) Vjerujte brate, da vas mi bolje učimo. A vi nas ne slušate. Zašto kad imamo isti izvor? Nemojte smetnuti sa uma - snaga Isusovih moralnih naputaka i ljepota njegovih riječi o tome kako da volimo ljude - ovdje nije upitna. Prekrasan je taj dio vaše vjere. I to je ono što nas spaja i zbog čega je u Kur'anu rečeno da ste vi najbliži vjernicima. Ali egzibicije o "trojičnosti" i sličnomu - nisu dio Objave već plod srkve, shvatite to. A sve to je zanegirano citiranim stavkom! I to je ono što je bolje za vas. Jedan je Gospodar naš, zaista vam kažem. On nije rodio niti je rođen. Vječan je. I ništa mu nije ravno. A Njemu se sve utiče.

Sad ovdje želim stati kako biste razmislili o ajetu kojeg vam citirah. Izbacite ga na papir štampačem, okačite u ćeliji u kojoj boravite i čitajte ga jutrom i navečer. Razmišljajte o njemu. On je Istina koja dokida zablude ljudske. Pozdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 09:59   #99
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Gle Allahovu potpunu pojavu niko ne moze podnijeti. Sve drugo se ponistava, biva razbijeno. Ono sto je Musa a.s. trazio je bilo nemoguce, no Allah se obznanio (tedzali)Dzelal (Uzvisnim)imenima. Musa a.s. se usljed toga onesvjestio, i kad je dosao sebi pokajao se.
I u Bibliji(SZ) stoji da nitko Boga u punini ne moze 'vidjeti' a da ostane ziv pri tome.
Kako je onda Abraham pred Njim kleknuo i ostao živ ?. Jahve mu se ukaza kod hrasta Mamre dok je on sjedio na ulazu u šator za dnevne žege. 2 Podigavši oči, opazi tri čovjeka gdje stoje nedaleko od njega. Čim ih spazi, potrča s ulaza šatora njima u susret. Pade ničice na zemlju 3 pa reče: "Gospodine moj, ako sam stekao milost u tvojim očima, nemoj mimoići svoga sluge!
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 05.01.2013. at 10:06.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:32   #100
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Kako je onda Abraham pred Njim kleknuo i ostao živ ?. Jahve mu se ukaza kod hrasta Mamre dok je on sjedio na ulazu u šator za dnevne žege. 2 Podigavši oči, opazi tri čovjeka gdje stoje nedaleko od njega. Čim ih spazi, potrča s ulaza šatora njima u susret. Pade ničice na zemlju 3 pa reče: "Gospodine moj, ako sam stekao milost u tvojim očima, nemoj mimoići svoga sluge!
.Kad se "Anđeo Jahvin" predstavio Mojsiju je li spomenuo negdje anđela ?.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 05.01.2013. at 10:41. Reason: suzbijanje
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.