Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2013., 09:56   #201
Quote:
pašteta kaže: Pogledaj post
je li zbilja tako dobro? Šta liječnici kažu na to?
meni je dermatologinja i preporučila ovaj pripravak eteričnih ulja u kojem ima i ulja čajevca u nekom omjeru
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:39   #202
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
meni je dermatologinja i preporučila ovaj pripravak eteričnih ulja u kojem ima i ulja čajevca u nekom omjeru
uz ulje čajevca u istom omjeru je i ulje origana koje ulupno čine 50% tekućine uz još tri vrste ulja i propolisa koje je 100% djelotvorno uz nisku cijenu na osnovu što kakvih farmakoloških pripravaka kupitih u apotekama
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 00:41   #203
Pozdrav svima,
ja isto muku mučim s noktom na nozi,požutio mi je i mažem s canestenom već mjesecima,al mi se čini kao da bi mogao otpasti..počeo je pucat. pročitala sam da si je netko rezao do korijena nokat,ali mene zanima da li nokat sam s vremenom otpadne ili šta se dešava?? Razmišljam da počnem mazat s tim uljem čajevca,jel bi to moglo spriječit da otpadne ili će vjerojatno bez obzira na to otpast?

Hvala
iha84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 07:44   #204
moja mama si to rjesila sa onim flomasterom... predobro je,kaze...
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 15:45   #205
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
moja mama si to rjesila sa onim flomasterom... predobro je,kaze...
a jel joj je bio nokat takav da izgeda kao da se već lagano raspada?
iha84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 14:50   #206
jel probao netko OLIVAL olovku?

Ili Nailexpert od Wartnera?

Zadnje uređivanje minek : 01.03.2013. at 14:55.
minek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:14   #207
Quote:
iha84 kaže: Pogledaj post
a jel joj je bio nokat takav da izgeda kao da se već lagano raspada?
ako se raspada onda je zaražen gljivicama fajn do kraja i treba bolji pripravak za mazanje da što prije počne rasti zdrav nokat
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:19   #208
Quote:
iha84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ja isto muku mučim s noktom na nozi,požutio mi je i mažem s canestenom već mjesecima,al mi se čini kao da bi mogao otpasti..počeo je pucat. pročitala sam da si je netko rezao do korijena nokat,ali mene zanima da li nokat sam s vremenom otpadne ili šta se dešava?? Razmišljam da počnem mazat s tim uljem čajevca,jel bi to moglo spriječit da otpadne ili će vjerojatno bez obzira na to otpast?

Hvala
točno-ulje čajevca-natopi dobro par puta na dan.Još bolje ako pomješaš kantarion sa čajevcem-pla-pola.Treba mazati bar 4 mj. dok ti ne naraste novi nokat i što manje namakati vodom.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 00:25   #209
Kapam ujutro i navečer uljem čajevca,a popodne namažem s kantarionovim jer dosta isušuje taj čajevac. Da,inače,meni trenutno taj nokat baš i ne raste,tj.jako sporo raste.
iha84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 13:45   #210
Quote:
iha84 kaže: Pogledaj post
Kapam ujutro i navečer uljem čajevca,a popodne namažem s kantarionovim jer dosta isušuje taj čajevac. Da,inače,meni trenutno taj nokat baš i ne raste,tj.jako sporo raste.
naj kvalitetnije ulje čajevca je australski čajevac ali i naj skuplje od čajevaca
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:47   #211
Quote:
minek kaže: Pogledaj post
jel probao netko OLIVAL olovku?

Ili Nailexpert od Wartnera?
Nisam probala,al ću probat ovu olival olovku jer je navodno jako dobra (sadrži ulje čajevca,lavande i klinčića što je sve jako dobro za rješavanje gljivica).
iha84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 14:34   #212
Esencija octene kiseline 80% koja se pazljivo maze na plocu nokta.Paziti da ne dodje u dodir sa kozom jer moze izazvati opekline.Najbolje sa stapicem za usi,nekoliko puta dnevno premazati nokat.
Ne postoji bolje rjesenje od toga.Tko ne vjeruje neka proba.Nikakve olovke ni kreme,najobicniji ocat za zimnicu koji se moze kupiti u supermarketima i ljekarnama.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 18:35   #213
Quote:
determinacija kaže: Pogledaj post
Esencija octene kiseline 80% koja se pazljivo maze na plocu nokta.Paziti da ne dodje u dodir sa kozom jer moze izazvati opekline.Najbolje sa stapicem za usi,nekoliko puta dnevno premazati nokat.
Ne postoji bolje rjesenje od toga.Tko ne vjeruje neka proba.Nikakve olovke ni kreme,najobicniji ocat za zimnicu koji se moze kupiti u supermarketima i ljekarnama.
di ste ga točno kupili i koliko košta?
fsquad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 15:54   #214
Quote:
fsquad kaže: Pogledaj post
di ste ga točno kupili i koliko košta?
Bilo je to prije vise od godinu dana.Kupila sam u Getrou.To stoji u posebnom ormaricu zakljucano.Mislim da je ta najmanja bocica bila oko 25 kuna.I ta najmanja je puno previse.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 01:17   #215
mislim da se to više ne može kupiti budući da je ta konc. octene kiseline jako opasna

ocat i octena kiselina nisu isto!!!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:24   #216
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
mislim da se to više ne može kupiti budući da je ta konc. octene kiseline jako opasna

ocat i octena kiselina nisu isto!!!
Naravno da ocat i octena kiselina nisu isto.
A 80% octena kiselina se svakako moze kupiti u gotovo svim ducanima u vrijeme zimnice i u gotovo svakoj ljekarni.Naprimjer ima je u Farmaciji.
Naziv te kiseline je koncentrirani ocat za zimnicu jer se za to uredno koristi.U ljekarnama poznatiji kao esenca ili prehrambena octena kiselina 80%.
To nije nesto sto sam ja izmislila,ako se progugla naziv naci ce se na stotine ljudi koji su na taj nacin rijesili problem gljivicnih infekcija noktiju.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 23:27   #217
Ja ne bi savjetovala ovakva eksperimentiranja bez konzultacije sa liječnikom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:41   #218
Pozdrav ljudi. Već sigurno pola godine me muči nokat na palcu na ruci. Naime, iz nekog razloga počeo mi se postepeno odvajati od samog prsta. U početku je to bilo u gornjem kutu nokta te se počelo širiti prema sredini nokta. Sad se toliko odvoji da ja mogu vidjet unutra između nokta i prsta i izgleda mi odvratno jer ispod nokta ko da ima neke kože koja se guli. S obzirom da se on odvojio, ja sam počeo zapinjati s njim pa sam ga odrezao koliko god duboko sam mogao jer više nisam znao što da radim s njim. Nisam mazao s ničim nit išta. Jel netko imao možda sličan problem da me posavjetuje ako se uspio riješiti toga jer mi prst izgleda katastrofalno. Hvala. Svaki savjet je doista dobrodošao.
frckomali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:14   #219
Quote:
frckomali kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Već sigurno pola godine me muči nokat na palcu na ruci. Naime, iz nekog razloga počeo mi se postepeno odvajati od samog prsta. U početku je to bilo u gornjem kutu nokta te se počelo širiti prema sredini nokta. Sad se toliko odvoji da ja mogu vidjet unutra između nokta i prsta i izgleda mi odvratno jer ispod nokta ko da ima neke kože koja se guli. S obzirom da se on odvojio, ja sam počeo zapinjati s njim pa sam ga odrezao koliko god duboko sam mogao jer više nisam znao što da radim s njim. Nisam mazao s ničim nit išta. Jel netko imao možda sličan problem da me posavjetuje ako se uspio riješiti toga jer mi prst izgleda katastrofalno. Hvala. Svaki savjet je doista dobrodošao.
Isto to imam ja-liječim već godinu i pol.Najbolje kupi ulje čajevca-pomješaj s kantarionovim uljem-omjer-pola pola i kapaj nekoliko puta na dan.Trebaš kapati BAR 4 mjeseca-dok ti ovaj tvoj nokat ne izraste skroz,zamjeni ga novi.I nakon što ti bude ok maži još mj. dva preventivno,traje dugo,ali se mora!Nemoj namakati vodom-što manje-to bolje.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:43   #220
Hvala ti puno. Gdje mogu kupiti ta ulja? Jesu to ona ulja kao eterična ili su baš neka posebna?
frckomali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.