Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 14:39   #3861
Moja ne voli kad su joj prsti mokri
pist pisti
pojija pojija
ma nema šanse da nešto pokupi za sobom
jučer sam je do 10 ujutro skinula jedno brat bratu 20 puta sa stola u dnevnom, zanimljivo posljepodne se već bolje ponaša, najgora je izjutra valjda dok me se malo ne izdovolji kad sam kući
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:21   #3862
ma moj je počeo pospremati nedavno, iza 2,5g, prije toga uopće to nije doživljavao a kad je počeo doživljavati nije htio. Jedino je oduvijek htio pobrisati vodu koju bi prolio a jedno vrijeme je često okretao čaše .

inače, sa tim rađenjem nereda je isto počeo nedavno (to je situacija u kojoj on radi nešto što zna da se ne radi ali ipak nastavlja), i ponavljam, ako se ja iživciram i počem vikati NE NE...ništa od pospremanja. Moram biti skroz kul sa situacijom (u početku nije išlo ali došla sam do toga) i onda on super surađuje.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 08:49   #3863
Joj i ja sam skontala da je bas kontraproduktivno vikat ne i pridavat paznju
Moja misli da je ti neka igra ona radi nered a ja vicem ne

U dnevnom smo, najednom iz cista mira otrci i rasprpava plastike i suđe u kutnom elementu koji nema vrata. Ja je vratim otmem joj to ili pustim joj nesto npr neku cjedaljku ili poklopac da ponese, ona otrca uskace u kut između dvosjeda i trosjeda i gura nogama cvijece koje je do plafona i malo fali da se ne slomi i prospe zemlju a kez od uha do uha, neda se odatle van

Gasenje tva
Samaranje sobnog bilja,
Posto je visoka dobavljanje svega i svacega sa kuhinje, bacanje stvari na pod, a posebna nagrada je kad se docepa mokre spuzve, pokusava sjest u perilicu, skakanje po kaucu sa mogucnosti pada na stakleni stol, ne mogu prezalit sto nisam ovaj stol delozirala
Obavezno malo brblja na telefon fiksni pa ga baci na pod
Itd

Jedno sam vrijeme isla za njom i branila i odvracala i uvelike to radim i sad, sva sr preznojim i zadisem, ali cini mi se da mi je pogresan pristup

A kad joj slozom igracke prvo sta uradi rasprpa ih ito ne moze cekat da zavrsim, ja slazem, ona rasprpava

Najlakse mi slozit dok spava ali valjda je poanta da i ona sudjeluje bar da gleda...
Itd

Nasi mali neandertalci
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 23:32   #3864
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Moj je danima normalan. Tolko da sam mislila da se mogu mirne duše prebacit na topik o trogodišnjacima.
I sad, kupimo mi njemu nesretni balance bike. I seronja zaključi da će on vozit dok pritom drži u rukama tri autića. Znate kak je to izvedivo? Tako da mama pogne svoja jadna leđa umorna od nošenja njegovih 24 kile
Malo sam offtopic, ali jesi li ti to krivo napisala ili ti mali zaista ima 24 kile?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:43   #3865
Da li još nekome dijete u većini slučajeva je neraspolozeno čim se probudi?

80% jutara se mali probudi cendrajući/plačući i tako nastavi sljedećih sat vremena.
U zadnje vrijeme dobro spava (vjerojatno red dobre faze). Ima jesno buđenje kada popije malo tekućine. Tako da nije nenaspavan.

I ne pronalazim niti jedan nacin da ga smirim. Kao da odluči tih sat vremena zavijati i onda pronađe neku zanimaciju ili mu piatim crtić kako bi se smirio. A nakon toga imam glavovolju jer me sve to umori.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:59   #3866
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Da li još nekome dijete u većini slučajeva je neraspolozeno čim se probudi?

80% jutara se mali probudi cendrajući/plačući i tako nastavi sljedećih sat vremena.
U zadnje vrijeme dobro spava (vjerojatno red dobre faze). Ima jesno buđenje kada popije malo tekućine. Tako da nije nenaspavan.

I ne pronalazim niti jedan nacin da ga smirim. Kao da odluči tih sat vremena zavijati i onda pronađe neku zanimaciju ili mu piatim crtić kako bi se smirio. A nakon toga imam glavovolju jer me sve to umori.
Ovo se pitam već tri mjeseca... A moja mama već 24 godine

E, a propos kilaže, moj je šestogodišnjak, ima 130 cm, 32 kile i nogu 34/35, bio je minibeba, s dvije je imao isto dvadesetak i izrastao u diva
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:06   #3867
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Malo sam offtopic, ali jesi li ti to krivo napisala ili ti mali zaista ima 24 kile?
Ima, bogami.
Strašno je visok, plećat, noga 28, naziru mu se već mišići i izgleda ko da bismo ga već mogli baciti u vaterpolo ili hokej ili negdje di trebaju mrgu.
Al ja sam 183cm, muž 193 i ako on neće bit bar dva metra, neće nitko.

Inače, i moj je kenjkav nakon buđenja. Jedino ako su mu se sve zvijezde dobro posložile i taman je točno odspavao koliko si je zabrijao, onda neće plakati.
Ja se na to ne obazirem, bog zna da bih je plakala zbog buđenja da nisam odrasla.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:16   #3868
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
bog zna da bih je plakala zbog buđenja da nisam odrasla.


i ja isto
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:22   #3869
ja sam plakala nekoliko puta. sjedila na rubu kreveta i plakala ko kisna godina jer moram ustati.
tako da, klinka ima moje razumijevanje za svoju histeriju ujutro, iako me iznervira
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 14:51   #3870
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam plakala nekoliko puta. sjedila na rubu kreveta i plakala ko kisna godina jer moram ustati.
tako da, klinka ima moje razumijevanje za svoju histeriju ujutro, iako me iznervira
Mislila sam da sam jedina

Ja znam reći svom djetetu da ga totalno razumijem i da ne bh ni ja na posao da ne moram, da bih radije uzela bicikl i išla s njim okolo i uživala na suncu, al život je kurva.

Inače, maloprije me kupac probudio...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:09   #3871
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Da li još nekome dijete u većini slučajeva je neraspolozeno čim se probudi?

80% jutara se mali probudi cendrajući/plačući i tako nastavi sljedećih sat vremena.
U zadnje vrijeme dobro spava (vjerojatno red dobre faze). Ima jesno buđenje kada popije malo tekućine. Tako da nije nenaspavan.

I ne pronalazim niti jedan nacin da ga smirim. Kao da odluči tih sat vremena zavijati i onda pronađe neku zanimaciju ili mu piatim crtić kako bi se smirio. A nakon toga imam glavovolju jer me sve to umori.
Ima moja
Danas je još jedno od takvih jutara, i sad se na poslu nastojim oporavit.
Još sam si potkoljenicu odvalila sa vratima od auta.
Koma.....
slonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:07   #3872
Jedva čekam da odraste da mu pokažem sve snimke tantruma koje mi je priuštio!

Sve mi se vraća što s prvim nisam imala nikakvih takvih epizoda.

Padam s jebenih nogu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:45   #3873
Moj je s 11,5 mjeseci naucio reci 'necu'. Naucila ga big sister
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:01   #3874
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da odraste da mu pokažem sve snimke tantruma koje mi je priuštio!



Sve mi se vraća što s prvim nisam imala nikakvih takvih epizoda.



Padam s jebenih nogu

Zasto ga snimas? Ne smeta mu to?


Sent from my iPhone using Tapatalk
vikend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:17   #3875
Kako uopće prepoznati razmaženog dvogodišnjaka tj. kako razlikovati razmaženost od normalnih tantruma i "ja sam centar svijeta" stava koji su tako karakteristični za ovu dob?
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 23:04   #3876
rasprava je prebacena an temu odgoj malenih
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:17   #3877
I dalje nam nije nastupila ta faza užasne dvije. Čitam na netu da kreće od druge, a može trajati do ečtvrte godine, pa očito imamo još vremena.
Ipak, imala je puno tantruma oko godine - godine i pol pa se nekako nadam da smo s tim završili.

Zasad izrasta u malu, skromnu dobricu i ponekad mi je baš bude žao. Jučer, recimo. Na izlazu iz vrtića joj teta daje njezinu dudu u ruke i pita mene je li baš neophodno da još duda, s obzirom da u vrtću ne traži dudu, čak i spava ponekad bez dude. Ja joj rekoh da je ne planiram još odvikavati.
Izašli mi van, hodamo, a ona nosi dudu u ruci i onda me, onako molećivo upita: Mogu li staviti dudu u usta? Kažem joj: Naravno da možeš. Ona me i dalje gleda upitno i još jednom pita: Mogu li? Kažem joj još jednom da može. I onda je stavi u usta i hihoće od sreće.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:44   #3878
Ma i tantrum-dvogodisnjaci su dobra djeca.
Hurmashicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 17:46   #3879
Quote:
Hurmashicaa kaže: Pogledaj post
Ma i tantrum-dvogodisnjaci su dobra djeca.
Ma ne mislim da nisu, opaska o tome kako mi je sva nekako dobrica, nije bila direktno vezana za tantrume. Mada bih stvarno voljela da nam se tantrumi ne vraćaju.
Mada, rasplače seo na ako joj netko poremeti rutinu. Na primjer, uvijek kad idemo u vrtić, moramo se sakriti iza vrata i kad teta otvori, kažemo joj: BU! Neki dan je djed vodio, a ja u zaboravila reći da se treba sakriti, ona mu panično pred vratima počela gvooriti da se sakriju, njemu ništa nije bilo jasno pa se dobro rasplakala.

Uglavnom znam što je nervira i to izbjegavam. Ne smijem joj pomagati oko oblačenja hlača, dude stoje uvijek na istom mjestu, taksistima plaća ona, a ako se zabunim i platim, moram joj brzo pojasniti zašto sam ja platila ako ne želim suze, uglavnom tada kaže: Dobro, ja ću drugi put. E da, mrzi ako starije dijete želi preko reda na tobogan, a ja joj kažem: Pusti seku/bracu, stariji su pa će brže. Tad se rastuži, povuče se, napući usne, suze joj polako krenu i kaže mi da je ljuta. Ali OK, tu je i u pravu, nije pošteno da netko ide preko reda samo zato što je brži pa ni to više ne radim.

Tu i tamo se dogodi neka nepoznata situacija, vanredni problem, ali to nije prečesto.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 18:59   #3880
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
I dalje nam nije nastupila ta faza užasne dvije. Čitam na netu da kreće od druge, a može trajati do ečtvrte godine, pa očito imamo još vremena.
Ja sam čitala da počinje oko prve i traje do treće. Mislim da ovisi o djetetu. Ja kod svog koji je na početku prve već vidim neke naznake tantruma, ali nije nastupilo još ono pravo.
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.