Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2019., 09:48   #1
Tuđe je slađe iliti zauzetost=veća privlačnost

Ova me tema oduvijek fascinirala. Pa me baš zanima kako na to gledaju drugi ljudi. Posebno forumašice.
Postoji ona neka teorija u ekonomiji da se vrijednost stvari povećava kad ju posjeduje netko drugi. Po nekoj WTAP teoriji, slika koju nitko ne posjeduje vrijedi manje nego ona koju netko posjeduje. Još ako je WTA visok, WTP raste kako bi to pokrio.

Netko tko godinama nije u vezi, nije napet. Čim takav uđe u dobru, kvalitetnu i stabilnu vezu... ehaaj, da vidiš kako se svi oni prošli potencijalni kandidati uzjogune.
Kad sam bio solo, bilo je prilika. Al sve je to nekako bilo bezveze. Malo očijukanja, malo "šlatanja" tu i tamo. Al niš ozbiljno. Sve su to bile žene kojima je moja pažnja godila, ali nisu bile za nešto ozbiljnije. Nisu me doživljavale ozbiljno.
Sad kad sam u dobroj i finoj vezi, sve su se te žene nekako aktivirale. I sve je to nešto cici-mici. Govorim o barem 5 osoba koje su drastično promijenile ponašanje prema meni od tog momenta. Pa je tu raznoraznih glupih razgovora i pitanja. Od onog "pa zašto nas dvoje nismo?" do onog "jel misliš da će to potrajati?". Malo glupo s obzirom da je stvar odavno gotova. Ad acta. Kad je bilo prilike, onda je sve to neš bilo kilavo. Ko da bljutavu hranu žvaćeš.

I tu je ta moja nedoumica.

Prva teorija mi je da su to osobe koje se žele biti sigurne da si materijal za dobru romantičnu vezu, ali se to ne bi htjele uvjeriti na svojoj koži. Nego gledaju one koji ili redovito skaču iz veze u vezu, ili još bolje, one koji su friško izašli iz dugačke veze.

Druga teorija mi je da su to osobe kojima pašu avanturice, ali te avanturice ne žele s osobama koje nisu vezane, jer ne žele priljepka.

Treća teorija je da su to osobe koje nisu imale "muda" započeti nešto kvalitetno sve do dok voda nije do vrata došla, a da sad pokušavaju "popraviti" stvar krađom. Taj koncept krađe sam čuo od jedne ženske osobe u mojoj okolini. Meni totalno odvratan, a čini se toliko čest i omiljen, posebno kod žena.

I četvrta, zadnja teorija, mi je da su to zle osobe koje ti žele razjebati vezu, čisto zato jer to mogu. Zašto bi ti bio sretniji od njih!?

? Može mi netko to razjasniti? Ovo gledam čisto kao zanimljivi fenomen...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 09:58   #2
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Ova me tema oduvijek fascinirala. Pa me baš zanima kako na to gledaju drugi ljudi. Posebno forumašice.
Postoji ona neka teorija u ekonomiji da se vrijednost stvari povećava kad ju posjeduje netko drugi. Po nekoj WTAP teoriji, slika koju nitko ne posjeduje vrijedi manje nego ona koju netko posjeduje. Još ako je WTA visok, WTP raste kako bi to pokrio.

Netko tko godinama nije u vezi, nije napet. Čim takav uđe u dobru, kvalitetnu i stabilnu vezu... ehaaj, da vidiš kako se svi oni prošli potencijalni kandidati uzjogune.
Kad sam bio solo, bilo je prilika. Al sve je to nekako bilo bezveze. Malo očijukanja, malo "šlatanja" tu i tamo. Al niš ozbiljno. Sve su to bile žene kojima je moja pažnja godila, ali nisu bile za nešto ozbiljnije. Nisu me doživljavale ozbiljno.
Sad kad sam u dobroj i finoj vezi, sve su se te žene nekako aktivirale. I sve je to nešto cici-mici. Govorim o barem 5 osoba koje su drastično promijenile ponašanje prema meni od tog momenta. Pa je tu raznoraznih glupih razgovora i pitanja. Od onog "pa zašto nas dvoje nismo?" do onog "jel misliš da će to potrajati?". Malo glupo s obzirom da je stvar odavno gotova. Ad acta. Kad je bilo prilike, onda je sve to neš bilo kilavo. Ko da bljutavu hranu žvaćeš.

I tu je ta moja nedoumica.

Prva teorija mi je da su to osobe koje se žele biti sigurne da si materijal za dobru romantičnu vezu, ali se to ne bi htjele uvjeriti na svojoj koži. Nego gledaju one koji ili redovito skaču iz veze u vezu, ili još bolje, one koji su friško izašli iz dugačke veze.

Druga teorija mi je da su to osobe kojima pašu avanturice, ali te avanturice ne žele s osobama koje nisu vezane, jer ne žele priljepka.

Treća teorija je da su to osobe koje nisu imale "muda" započeti nešto kvalitetno sve do dok voda nije do vrata došla, a da sad pokušavaju "popraviti" stvar krađom. Taj koncept krađe sam čuo od jedne ženske osobe u mojoj okolini. Meni totalno odvratan, a čini se toliko čest i omiljen, posebno kod žena.

I četvrta, zadnja teorija, mi je da su to zle osobe koje ti žele razjebati vezu, čisto zato jer to mogu. Zašto bi ti bio sretniji od njih!?

? Može mi netko to razjasniti? Ovo gledam čisto kao zanimljivi fenomen...

Ja mislim da nema tu neke posebne psihologije. Mislim da stvar gledaš previše "iz svog kuta".

Što se mene tiče...ljudi su daleko jednostavniji nego što mi mislimo. Netko tko jučer nije bio spreman za vezu....danas možda je. Vrijeme radi svoje. Također, iskustva ti daju i novi pogled na stvari. Puno ljudi od toga hoće napraviti nekakav "zločin" prema samom sebi.

Gle, ljudi smo...griješimo. Predomišljamo se. Osobno ne mislim da iza toga o čemu pričaš stoji ikakav zlonamjeran plan. Pretpostavka da te netko sad želi...zato jer si u vezi...mislim da je to filmska fantazija
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:01   #3
Quote:
krkr007 kaže: Pogledaj post
Gle, ljudi smo...griješimo. Predomišljamo se. Osobno ne mislim da iza toga o čemu pričaš stoji ikakav zlonamjeran plan. Pretpostavka da te netko sad želi...zato jer si u vezi...mislim da je to filmska fantazija
Ja mislim da nije. Skoro pa sam siguran da nije. Zato i ova tema.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:05   #4
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nije. Skoro pa sam siguran da nije. Zato i ova tema.
sve štima šefe.

Ja sam velim...evo..bio sam i sam u sličnoj situaciji. Bude ti ovako banalno. Prekineš sa nekim...ili nećeš ni uć...budeš solo neko vrijeme...zasitiš se samoće...i jedno jutro se probudiš i misliš si...ma baš sam glup što nisam ovo ono.

Situacija, okolnosti, vrijeme ti promjeni stav...ali ti hoćeš to zakomplicirat i napravit nekakvu internu urotu protiv tebe bajnog, divnog

Oprosti...mislim da je to pretjerano. Kao što rekoh..ljudski motivi su daleko banalniji nego što tvoj urotnički mozak može prihvatit
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:12   #5
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Skoro pa sam siguran da nije.
ja mislim da si ti gadno zabrijao.



ako me lik ne zanima kao solo, sasvim sigurno me neće zanimati kao zauzet. u mojoj ekipi zauzetim muškarcima ne uletava gotovo nitko, osim par padobranaca, ali zato ovi solo jebu sve u 16 i obično imaju po dvije ili tri ženskice istovremeno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:17   #6
Nisam baš siguran kolko je to pitanje urote u mojoj glavi. U trenutku kad osjećaš da ti je svijet na mjestu, javlja se avet s vrlo neugodnom i nezgodnom spikom, neprikladnim šlatanjem i pipkanjem, i sijasetom glupih pitanja. Ja sam pobjego jer mi to nije odgovaralo. Ne bih išao tako daleko da to opisujem kao seksualno uznemiravanje, ali idem tako daleko da pitam "zašto?" i "čemu to?".
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:24   #7
uvijek je bilo uleta, al posebno pamtim da je par mjeseci prije vjenčanja bilo najviše uleta ikad.
ne znam zakaj.
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:29   #8
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
uvijek je bilo uleta, al posebno pamtim da je par mjeseci prije vjenčanja bilo najviše uleta ikad.
ne znam zakaj.
Možda i je...al eto...ja osobno ne kužim.

Ako me išta odbija kod žena, onda su to svježe u vezi, zaručene, svježe udane i svježe majke. Mislim..odbija za uletit Mislim da nisam tu poseban i da većina tipova koji bi nekaj...radije gledaju nešto što je dostupnije. Slobodnije. Da ima pokoja iznimka ima...ali ja ne bih napravio pravilo od toga.
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:32   #9
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
OTaj koncept krađe sam čuo od jedne ženske osobe u mojoj okolini. Meni totalno odvratan, a čini se toliko čest i omiljen, posebno kod žena.
moram te ispraviti jer mislim da je opisani fenomen jednako učestao kod oba spola. uvijek me iznova fascinira, ali mislim da dio priče čini i to da mogu bit opuštenije oko tebe jer ne moraju promišljati kako ćeš reagirati / protumačiti svaki potez, a dio pak to što si vjerojatno sam puno opušteniji i u interakcije sa ženama ulaziš neopterećen krajnjim ishodom.

a nekima je jednostavno zabranjeno voće najslađe
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:33   #10
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
uvijek je bilo uleta, al posebno pamtim da je par mjeseci prije vjenčanja bilo najviše uleta ikad.
ne znam zakaj.
Pa to je to. Osoba s kojom nije bilo nikakvog neprikladnog kontakta i nije imala nikakvih glupih pitanja, sad odjednom izvodi pizdarije. I to žešće. Prvo što ti se u glavi slože pitanja "koji je sad ovo vrag?" i "a di si bila dok sam bio solo?".

Možda nekima to izgleda filmski, al uvjeravam da se to događa i da je prilično normalna pojava. Samo ne razumijem pozadinu toga. Ono, prošla baba s kolačima, ostavite se pizdarija.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:36   #11
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Pa to je to. Osoba s kojom nije bilo nikakvog neprikladnog kontakta i nije imala nikakvih glupih pitanja, sad odjednom izvodi pizdarije. I to žešće. Prvo što ti se u glavi slože pitanja "koji je sad ovo vrag?" i "a di si bila dok sam bio solo?".

Možda nekima to izgleda filmski, al uvjeravam da se to događa i da je prilično normalna pojava. Samo ne razumijem pozadinu toga. Ono, prošla baba s kolačima, ostavite se pizdarija.
a čekaj...da te pitam...a dok si bio solo...jesi ti htio tu žensku ?
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:37   #12
Quote:
raptured kaže: Pogledaj post
moram te ispraviti jer mislim da je opisani fenomen jednako učestao kod oba spola. uvijek me iznova fascinira, ali mislim da dio priče čini i to da mogu bit opuštenije oko tebe jer ne moraju promišljati kako ćeš reagirati / protumačiti svaki potez, a dio pak to što si vjerojatno sam puno opušteniji i u interakcije sa ženama ulaziš neopterećen krajnjim ishodom.

a nekima je jednostavno zabranjeno voće najslađe
Da, mislio sam već da je i do samog body talk-a. Samci su često napeti i nervozni. I to zna odbijati. A kad ti se konckice poslože, onda obično ljudi krenu bit vedri, veseli, opušteni.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:39   #13
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Samo ne razumijem pozadinu toga. Ono, prošla baba s kolačima, ostavite se pizdarija.
Ja ti samo velim...a tiče se pozadine koja te zanima...da je motivacija daleko banalnija nego neki promišljeni plan da tebi sjebe vezu
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:40   #14
Quote:
krkr007 kaže: Pogledaj post
a čekaj...da te pitam...a dok si bio solo...jesi ti htio tu žensku ?
Samo s jednom sam konkretno nešto prije pokušavao, ali brzo odustao. Tako da, to su više bile situacije solo ljudi koji se druže skupa i nikad ne bude ništa više od prijateljske cugice. Možda ja nisam trzao na očite stvari!? Ali opet, čemu onda izvodit ovako nešto sad kad više nisam dostupan.

Ja to jedino mogu protumačiti na ona četiri načina kako sam napisao u prvom postu.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:41   #15
Quote:
krkr007 kaže: Pogledaj post
Ja ti samo velim...a tiče se pozadine koja te zanima...da je motivacija daleko banalnija nego neki promišljeni plan da tebi sjebe vezu
Da. Onaj broj četiri je najmanje vjerojatan. Ali ne i nemoguć.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:43   #16
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Pa to je to. Osoba s kojom nije bilo nikakvog neprikladnog kontakta i nije imala nikakvih glupih pitanja, sad odjednom izvodi pizdarije. I to žešće. Prvo što ti se u glavi slože pitanja "koji je sad ovo vrag?" i "a di si bila dok sam bio solo?".

Možda nekima to izgleda filmski, al uvjeravam da se to događa i da je prilično normalna pojava. Samo ne razumijem pozadinu toga. Ono, prošla baba s kolačima, ostavite se pizdarija.

to ti je do energije. nisi u grču/potrazi, imaš opušteniju vibru plus si "bezopasan" jer si zauzet, znači mogu koketirat, zajebavat se bez straha da će biti nekog ozbiljnog proganjanja i komplikacija. ipak imaš curu/ženu

tako ja to objašnjavam. ja osobno ne koketiram sa zauzetima niti me privlače, ali da mi djeluju bezazlenije da

ista stvar ti je i kod ženskog spola. meni je puno više upada kad sam u vezi nego kad sam solo. vjerovatno ista stvar
Limechutney is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:45   #17
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Taj koncept krađe sam čuo od jedne ženske osobe u mojoj okolini.
aha, fenomen poznat i kao ako valja njoj, valjat će i meni.

neki ljudi naprosto ne vjeruju svojoj procjeni pa im treba potvrda u obliku postojećeg supružnika, mig da "roba" valja... ako vide muškarca (ili ženu) u ulozi vjernog supružnika ili oca, to je potvrda da je spreman za ulogu i odgovornost.

iz moje okoline su to uglavnom ženskice koje biraju muškarce kao prstom u govna, a i ne bih se složila da je to podjednako kod žena i muškaraca - brijem da "krađu" u smislu pursuinga definitivno predvode žene.

a i da, svakako je i do body languagea i do toga da svi mislite za onog drugog da je bezopasan pa se granice vrlo lako i brzo prijeđu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 10:46   #18
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Samo s jednom sam konkretno nešto prije pokušavao, ali brzo odustao. Tako da, to su više bile situacije solo ljudi koji se druže skupa i nikad ne bude ništa više od prijateljske cugice. Možda ja nisam trzao na očite stvari!? Ali opet, čemu onda izvodit ovako nešto sad kad više nisam dostupan.

Ja to jedino mogu protumačiti na ona četiri načina kako sam napisao u prvom postu.
evo..imam ja jedno drugo tumačenje. Družili ste se dugo...curi si se uvijek sviđao. Čekala je da napraviš neki korak...ti nisi...i sad kad je shvatila da odlaziš...odlučila je bacit oprez u vjetar i pokušat nešto napravit.

Koliko god banalno zvučalo, jednako vjerojatno kao i tvoje 4 teorije
krkr007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 11:09   #19
Nisu mi napeti zauzeti

Ali...

- ljudi u sretnim vezamam zrače nekim zadovoljstvom i ne šire onu očajnu vibru koju zna širiti solo ekipa koja traži nekoga.

- s ljudima koji su u vezi sam često opuštenija jer imam osjećaj da ne moram paziti kakve signale šaljem jer se (barem meni) podrazumijeva da se ne upucavamo jedno drugome. Btw ovo me često zeznulo u životu pa sam sad pažljivija.

- nekad se družim s nekime tko mi se sviđa u nekoj mjeri, ali ne dovoljno. I onda taj završi u vezi s nekom poduzetnijom a ja se počnem pitati zašto nisam nikad napravila korak više. To ne znači da mi je on sad napetiji nego da sam se tek sad (kad sam ga "izgubila") suočila sa svojim nekim potencijalnim osjećajima prema njemu. No ne treba se zavaravati - da su ti osjećaji bili dovoljno jaki, nešto bi se među nama odavno pokrenulo.
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 11:16   #20
Kad si u vezi valjda si opušteniji u kontaktu sa ljudima, pa možda zato imaš više uleta nego kad si solo

Ako mi netko nije bio napet solo, neće mi ni kad uđe u vezu.
Meni je općenito zauzetost turn off, ne vidim ništa zanimljivo u slinjenju za tuđim partnerom
Chocobella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger