Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 20:57   #301
Ja i muz smo mjesani brak i imamo dvoje male djece, posto zivimo u rakvom okruzenje gde nas ne prihvataju i ponizavaju. Posto sam ja rodjena u Hrvatskoj i prosla sam kao djete razna ponizavanja od skole pa i sada kroz to prolazim, nezelim da mi djeca kroz to prolaze, ja i muz smo razmisljali da se iselimo u Australiju. Ja sam po zanimanju Cvecar- Vrtlar i imam 25 godina, a muz mi je Pekar i ima 24 godine, djeca nam imaju 4 i 1 godinu. Kakve sanse mi imamo za iseljenje u Australiju?
RolnaPVCfolije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:59   #302
Molim te da procitas topice o preseljenju, ima ih masa.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:08   #303
Quote:
RolnaPVCfolije kaže: Pogledaj post
Ja i muz smo mjesani brak i imamo dvoje male djece, posto zivimo u rakvom okruzenje gde nas ne prihvataju i ponizavaju. Posto sam ja rodjena u Hrvatskoj i prosla sam kao djete razna ponizavanja od skole pa i sada kroz to prolazim, nezelim da mi djeca kroz to prolaze, ja i muz smo razmisljali da se iselimo u Australiju. Ja sam po zanimanju Cvecar- Vrtlar i imam 25 godina, a muz mi je Pekar i ima 24 godine, djeca nam imaju 4 i 1 godinu. Kakve sanse mi imamo za iseljenje u Australiju?
Misliš da će ti u Australiji biti drugačije? Sorry ali bojim se da će ti tamo biti još gore s našima jer vas neće prihvatit ni jedni ni drugi dijasporaši! Raspadom bivše države tamo kao i bilo gdje u svijetu je došlo do teškog razdvajanja po nacionalnostima.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:43   #304
Quote:
RolnaPVCfolije kaže: Pogledaj post
Ja i muz smo mjesani brak i imamo dvoje male djece, posto zivimo u rakvom okruzenje gde nas ne prihvataju i ponizavaju. Posto sam ja rodjena u Hrvatskoj i prosla sam kao djete razna ponizavanja od skole pa i sada kroz to prolazim, nezelim da mi djeca kroz to prolaze, ja i muz smo razmisljali da se iselimo u Australiju. Ja sam po zanimanju Cvecar- Vrtlar i imam 25 godina, a muz mi je Pekar i ima 24 godine, djeca nam imaju 4 i 1 godinu. Kakve sanse mi imamo za iseljenje u Australiju?
Mozda da si u 25 godina zivota naucila da se kaze 'cvjecar', mozda i ne bi imala problema

A ako se u Australiji mislis druzit s ljudima s ovih prostora, mos zaboravit na to odmah u startu, a i zanimanje ti je suficitarno.
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.01.2013., 21:41   #305
Najbolje ti je da se preselis u zemlju u kojoj slabo ima nasih.. UK je odlicna za to...nikoga tu ne zanima sto si i kako si...zivis svoj zivot, a sto dalje od nasih to bolje.... Cekaj slijedecih par godina kada cemo moci raditi u UK , jos uvijek ste mladi da mozes sacekati.... U meduvremenu uci dobro engleski... Ovdje se cvjecari traze, a i pekari takoder, samo papire zanto sada neces dobiti, zato pricekaj..i ne obaziri se na to jeli Se kaze cvecar ili cvjecar ili cvljecar..to nikoga normalnog ne zanima, osim mozda onog kome je glavna diskusija torcida i navijaci i nogomet...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:19   #306
Quote:
Brainfear kaže: Pogledaj post
Mozda da si u 25 godina zivota naucila da se kaze 'cvjecar', mozda i ne bi imala problema
.
Molim bez ovakvih ispada.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:25   #307
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
to nikoga normalnog ne zanima, osim mozda onog kome je glavna diskusija torcida i navijaci i nogomet...
Zanimljiv odgovor, pomalo ograničen ali ok, neću uzet za ozbiljno.
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:28   #308
Molim da se drzite teme.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:38   #309
Dapace, u AU nebi niko obracao paznju odakle je i koje je nacionalnosti? Australia je doseljenicka zemlja sa mnogo ljudi iz svih krajeva svijeta. Nema problema ko si odakle si, tamo ljudi nisu optereceni time. Jedino ako odes u klub odredjene nacije, mozda da se neko nadje da nesto kaze, mada sumnjam da ce se i na takvom mjestu naci netko ko ce ti nesto prigovoriti. Jedino kod nas se jos uvjek vode brigu ko si i odakle si? Nazalost tako je. Pokusaj ako postoji ikakva sansa da ides tamo gdje ces biti ista kao i ostali, gdje te nitko nece pitati ko si i odakle si?
Ovo sto gore pisu nije tecno i znaj da tamo ima nasih ljudi ali oni se tamo svi druze i ne pada im na pamet da se opterecuju glupostima kako se sta kaze.
mimozaaa is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.02.2013., 00:49   #310
[QUOTE=Actros1841;43363206]Misliš da će ti u Australiji biti drugačije? Sorry ali bojim se da će ti tamo biti još gore s našima jer vas neće prihvatit ni jedni ni drugi dijasporaši! Raspadom bivše države tamo kao i bilo gdje u svijetu je došlo do teškog razdvajanja po nacionalnostima.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2[/QU


Mislim da ce nam dole biti bolje nego ovdje, jer su moj stric otiso dole jos 1998 godine. Ali samo zato sto moj tata nije htjeo da ode iz ove zemlje, pa je moja mama dala papire da oni odu a sada kad dodju ovamo nece ni da se jave a kmoli da se zahvale toliko o tome. Duplo bolje zive nego ovdje sto su zivjeli. Vi kad dodjete ovdj vise kukate nego mi koji bukvalno prezivljavamo dane. I moslim da se manje gleda nacionalnos kodvas dole nego kod nas ovdje ovdje prvo sto te pita koje si nacionalnosti i u kojojsi stranci politickoj to je kada dodjes pitati za posao. Toliko i hvala.
RolnaPVCfolije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 01:10   #311
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Baš sam htjela tvoj post kopirati i na topic o Novom Zelandu, a onda vidjela da si to učinila i sama na svim relevantnim topicima. Vrlo lijepo od tebe, vjerujem da će i forumaši pozdraviti tvoju ljubaznost i dobru volju.

Drago mi je što si našla sreću na prekrasnom NZ i želim ti dobrodošlicu na Dijasporu. Ukoliko i ti, kao friški forumaš, imaš kakvih pitanja, slobodno nam se obrati.
Imam pitanje kakvu sansu ja i muz imamo on je Pekar a ja sam Cvjecar-Vrtlar, i imamo dvoje djece 4 i 1 godinu a muz ima 24 god. a ja imam 25 god.
RolnaPVCfolije is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 02.02.2013., 02:15   #312
Molim te da ne postavljas isto pitanje ponovno. Ako ti nitko nije odgovorio, to znaci da nemaju odgovor ili pitanje nije dovoljno zanimljivo.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 18:32   #313
Quote:
RolnaPVCfolije kaže: Pogledaj post
Imam pitanje kakvu sansu ja i muz imamo on je Pekar a ja sam Cvjecar-Vrtlar, i imamo dvoje djece 4 i 1 godinu a muz ima 24 god. a ja imam 25 god.
Nisam u Australiji ali cu ti pokusati dati par savjeta za pocetak. Bilo gdje da idete, bit ce strahovito tesko porodici sa dvoje djece tim vise sto ste oboje bez posla. Ukoliko nemate nekoga da vas "ugosti", skoro pa da je nemoguce da vam netko iznajmi stan. Za pocetak, probajte kontaktirati neku od agencija bilo kod nas ili u inozemstvu za sezonske poslove. Mozda bi na taj nacin suprug uspio nesto naci na neki period od npr. 6 mjeseci. Cak i ako se radi o fizicki tezim poslovima, barem ce moci vidjeti kako to sve skupa izgleda na licu mjesta. U tom periodu, ako uspije naci neki stalni posao i smjestaj, postoji mogucnost da vas povuce za sobom. Isto tako, u velikoj vecini gradova, jake su nase katolicke organizacije. Primjera radi, jako puno cura je uspjelo naci posao preko nasih casnih sestara. Znam da je tesko odvojiti se od porodice, ali je veca vjerojatnost da cete uspjeti. Isto tako, kontaktirajte nase klubove...mozda se nesto nadje.
Ne znam koliko ste financijski potkovani, ali i upis na neki fakultet nije losa opcija.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:38   #314
Quote:
cukerina kaže: Pogledaj post
Nisam u Australiji ali cu ti pokusati dati par savjeta za pocetak. Bilo gdje da idete, bit ce strahovito tesko porodici sa dvoje djece tim vise sto ste oboje bez posla. Ukoliko nemate nekoga da vas "ugosti", skoro pa da je nemoguce da vam netko iznajmi stan. Za pocetak, probajte kontaktirati neku od agencija bilo kod nas ili u inozemstvu za sezonske poslove. Mozda bi na taj nacin suprug uspio nesto naci na neki period od npr. 6 mjeseci. Cak i ako se radi o fizicki tezim poslovima, barem ce moci vidjeti kako to sve skupa izgleda na licu mjesta. U tom periodu, ako uspije naci neki stalni posao i smjestaj, postoji mogucnost da vas povuce za sobom. Isto tako, u velikoj vecini gradova, jake su nase katolicke organizacije. Primjera radi, jako puno cura je uspjelo naci posao preko nasih casnih sestara. Znam da je tesko odvojiti se od porodice, ali je veca vjerojatnost da cete uspjeti. Isto tako, kontaktirajte nase klubove...mozda se nesto nadje.
Ne znam koliko ste financijski potkovani, ali i upis na neki fakultet nije losa opcija.
Ako pročitaš njezin prvi upis na ovoj temi shvatit ćeš nešto
__________________
dulce et decorum est pro patria mori
Brainfear is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:08   #315
Quote:
RolnaPVCfolije kaže: Pogledaj post
Ja i muz smo mjesani brak i imamo dvoje male djece, posto zivimo u rakvom okruzenje gde nas ne prihvataju i ponizavaju. Posto sam ja rodjena u Hrvatskoj i prosla sam kao djete razna ponizavanja od skole pa i sada kroz to prolazim, nezelim da mi djeca kroz to prolaze, ja i muz smo razmisljali da se iselimo u Australiju. Ja sam po zanimanju Cvecar- Vrtlar i imam 25 godina, a muz mi je Pekar i ima 24 godine, djeca nam imaju 4 i 1 godinu. Kakve sanse mi imamo za iseljenje u Australiju?
actros ti fino napisao za Australiju vezano za prihvat sto se tice socijalnog zivota.rece da ti je stric tamo.ako vec imas rodbinu zatrazi info.

sto se tice UK, ako Hr udje u Srpnju mozes raditi kao self-employed.trustno ti je napisala da je gore drugacija sredina.potrazi temu Englezi imas tamo linkove vezano za self employed.takodje na google potrazi oglase vezano za tvoje i muzevo zanimanje (u UK) okvirno da vidis kako ide.vrtlal cini mi se oko £6.50-10 po satu.znanje engleskog ti je potrebno.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:29   #316
Pozdrav ljudi, unaprijed se ispričavam ako sam fulala temu....ne znam di bi smjestila ovo pitanje...
Ovako, od kud krenuti?! kao i svi, namjeravam tj. želja mi je otići van hrvatske, dobila sam otkaz prije 3 mjeseca, i trenutno radim na ugovoru o djelu, ali ne zaradim ništa puno da bi mogla preživjeti....
Imam na raspolaganju 3300 eura, mlada sam, neudana, i htjela bi otići negdje, ma bilo gdje, što preporučate? koju zemljU?
Pamella_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:18   #317
Quote:
Pamella_19 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, unaprijed se ispričavam ako sam fulala temu....ne znam di bi smjestila ovo pitanje...
Ovako, od kud krenuti?! kao i svi, namjeravam tj. želja mi je otići van hrvatske, dobila sam otkaz prije 3 mjeseca, i trenutno radim na ugovoru o djelu, ali ne zaradim ništa puno da bi mogla preživjeti....
Imam na raspolaganju 3300 eura, mlada sam, neudana, i htjela bi otići negdje, ma bilo gdje, što preporučate? koju zemljU?
Pozdrav, evo ako te zanima
http://www.canadainternational.gc.ca...hr.aspx?view=d
marina.bulldog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:30   #318
Ne znam vise gdje citati ili pitati!
Ali eto; imam srednju skolu, faks nije blizu kraja jer imam roditelje koji su nezaposleni pa radim prek studentskog sto se da da se ima,
znaci da imam srednju skolu i nikako da nadem neki lak nacin da nadem nesto lagano s engleskim govornim podrucjem, rodbina iz au je odbila pomoc tako da molim nekog ako ima savjet! sto se moze sa zavrsenom srednjom; naravno bez radnog iskustva.
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 11:18   #319
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Ne znam vise gdje citati ili pitati!
Ali eto; imam srednju skolu, faks nije blizu kraja jer imam roditelje koji su nezaposleni pa radim prek studentskog sto se da da se ima,
znaci da imam srednju skolu i nikako da nadem neki lak nacin da nadem nesto lagano s engleskim govornim podrucjem, rodbina iz au je odbila pomoc tako da molim nekog ako ima savjet! sto se moze sa zavrsenom srednjom; naravno bez radnog iskustva.
Ako nemas neku lovu sa strane (a cini se da nemas) mozda bi mogla poceti kao au pair za neku familiju u Europi. Koliko znam oni te smjeste i cuvas im djecu. Ako imas kakvu lovicu sa strane i ako zelis dobar posao u Europi, moras se kvalificirati/skolovati za njihovo trziste. Faks kosta, ali ima drugih tecajeva koji nisu toliko skupi a istodobno radis dok ucis. Nakon kvalifikacije pocnes traziti pravi posao.
__________________
"The alleged short-cut to knowledge, which is faith, is only a short circuit destroying the mind." - Ayn Rand
Skndlz2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 14:52   #320
Ovo i mene interesira.
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.