Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2003., 16:38   #1
Restorani Kvarner (Rijeka, Opatija ...)

MODERATOR: buduci da imamo zasebne teme za kvarner i istru, ovaj sam post stavila pod kvarner jer ima vise preporuka za tu regiju.

znam da postoji vec tema restorani, ali na kvarneru i u istri je koncentracija dobrih restorana stvarno visa nego u ostalim djelovima hrvatske.......prosli vikend smo proveli onak gurmanski uz razgledavanje prirode i okolisa.....

kukuriku u kastvu sandra ga je vec spomenula, ali ovo mjesto je vrijedno da ga se spomene sto puta!!!!!!! slow food, gastronomski dozivljaj posebne vrste!!!!!! sandra je u pravu ako kaze da vam treba 5 sati za to.... naravno, moze se uzeti samo dva, tri jela, pa to onda traje samo dva sata.....
da skratim, naaaaaaaaajbolja papica, koju sam u zivotu okusila u restoranu. ovdje bi istaknula "gnocchi ala romana" na sugu od sipica......joooooj, jos mi sline cure......njam! vina su im izuzetno dobra, narocito bijela!!!
vi kao gosti ne narucujete hranu na uobicajeni nacin, nego samo naznacite, sto ne volite, ne smijete ili ne zelite jesti.
tako da vam je svako jelo ujedno i iznenadjenje!!! uz svako jelo ide posebno vino, koje pase uz tu vrstu hrane.
ugodjaj fenomenalan. posluga ugodna i izuzetno profesionalna. cijene jesu malo vise nego inace, ali isplati se svaka ulozena kuna!!!!
sveukupni dojam: ma fenomenalno!!!!!!!! the best!!

bevanda u opatiji prvi dojam: lokacija super, interijer blagi uzas...... totalni neukus!!
hladna predjela (riba i plodovi mora) s onog "pomicnog standa" su jako ukusna i fina!!
mijesana buzara je imala jedno 15 puta previse ulja i cesnjaka, da bi se nazvala jestivom, tj. probavljivom.
svijeza riba sa zara, mi smo jeli zubaca, fenomenalna.
otvoreno bijelo vino, pazinska malvazija: za tu cijenu vise nego odlicno lagano bijelo vino!!
posluga sarmantna i profesionalna.
sveukupni dojam: malo previsoke cijene, za to sto je. iako je hrana osim spomenute buzare bila odlicna. valjda se placa taj interijer, koji je iako gnjusan sigurno bio skup

plavi podrum u voloskom prvi dojam: ugodno iznenadjenje: imaju poseban odvojen (puno ljepse uredjen) dio za nepusace!!
riblja juha odlicna, ali zato i kosta 30 kn!!!!!!
rizoto sa skampima i divljim sparogama, fino, ali skampi su bili oni sitni, vec ocisceni, smrznuti.....to je ipak veliki minus!!!
lignje punjene s prsutom, solidno odlicne.
tagliatelle "slama i sijeno" (tako cudan naziv, pa zato zapamtih.... ) to bi bilo, tagliatelle sa skampima i tartufima. to cudo kosta 100 kn (manja porcijica, konobar nam je tvrdio da je porcija ogromna i da ne uzimamo vise nista nakon toga......definitivno je ili podcijenio nas ili precijenio kolicinu.... ) kad sam vec kod konobara, posluga je bila prilicno iritantna i nimalo profesionalna. na nas upit zasto gospodja za susjednim stolom pusi, a nama je naglaseno da se radi o nepusackom prostoru, konobar nam odbrusi: "a, sto ja znam, uostalom, sto cu joj ja....."
sveukupni dojam: solidna morska hrana, osim spomenute slame, ali definitivno preskupo za to sto nude. i vec spomenuta losa posluga.

konoba astarea u brtonigli prvi dojam: istarska konoba s otvorenim ognjistem i vrlo ljubaznim domacinom.
kao i u kukuriku-u, obavezno rezervirati barem dan ranije!!
domacin se, nakon sto vas pocasti s nekom "domacom kapljicom", sjedne za vas stol da bi se dogovorili oko hrane....netko iz drustva je spomenuo da postoji karta, mi je nismo vidjeli
nego nam je barba lijepo objasnio, sto bi on nama preporucio.
drusto je za predjelo smazalo "gulas od peteka s njokima" nakon kojeg su si prste lizali. ja sam jela tagliatelle s umakom od vrganja, nakon kojeg sam polizala i tanjur i zdjelicu....
uz to je isla salata od mladog radica (onog crvenog) i rige, koja je bila izvrsna.
brancin sa zara je bio svijez i jako ukusan, to peku na tom otvorenom ognjistu, ali stave poklopac preko onih resetki....
ostatak drustva se bacilo na neke "bistecche ala fiorentina" i ne lazem ako kazem da su bile velicine slonovog uha. tvrdili su da je bilo jako fino!!
sveukupni dojam: ugodna domaca, opustena atmosfera, uz izuzetno finu papicu.

eto, nadam se da su vam malo procurile sline ....

obavezno nastavite sa drugim restoranima ili s vasim dozivljajem gore spomenutih!!!!

Zadnje uređivanje tough_cookie : 09.07.2009. at 20:55.
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 17:54   #2
pakleni_vikend a?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 18:27   #3
ih, i vise nego pakleni_
narocito astarea.....mljac, mljac (sada bih stavila nekog smajlica, koji se onak slasno oblizuje)
samo steta, sto nisu imali nesto slatko s cokoladom....
n.pr. nesto s nutellom
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:48   #4
Restoran Plavi Podrum u Opatiji

Tamo se jede divna riba po prihvatljivim cijenama, inace se taj restorant nalazi kod turisticke luke u periferijskoj cetvrti Volosko, u blizini ima jos mnogo odlicnih ribljih restorana kao Mili, Bevandica, Amfora i Bevanda (posljednja su dva oni najskuplji)...
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 15:11   #5
Da, jako se popravio od kad je nova vlasnica. Mi smo ljetos bili i sve je bilo jako, jako dobro, a naravno i da je izbor vina vrlo dobar, jedino sto konobari misle da su i oni vrhunski sommelieri (se to tako pise?) kao i gazdarica, pa ti ne daju da narucis ono sto si zelis.
Al dobro. Hrana je bila jako dobra, a i vino kada smo ga na kraju uspjeli dobiti.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 22:52   #6
Quote:
bigblue2010 kaže:
Da, jako se popravio od kad je nova vlasnica. Mi smo ljetos bili i sve je bilo jako, jako dobro, a naravno i da je izbor vina vrlo dobar, jedino sto konobari misle da su i oni vrhunski sommelieri (se to tako pise?) kao i gazdarica, pa ti ne daju da narucis ono sto si zelis.
Al dobro. Hrana je bila jako dobra, a i vino kada smo ga na kraju uspjeli dobiti.
Plavi podrum ima iste vlasnike barem jedno sedam osam godina (kcer od vlasnika Amfore)...... Inace hrana je genijalna, vina ne pijem pa ne znam.

Michele...Bevandica vise nije tamo, prodali su je i sada je to neki superekskluzivni restoran sa ODVRATNIM CJENAMA i jedan grozno hladan ambijent, koji se ni malo ne uklapa u Volosko. Dajem im najvise godinu dana fore, do slijedeceg ljeta......
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 22:53   #7
Michele....ni Bevanda nije vise tamo, odselio se je u opatijsku luku (Lido). A na njegovom mjestu je neki novi restoran, zove se Evergreen ali nisam nikad bila pa ne znam...znam samo da je ovo ljeto bio uglavnom prazan.
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:14   #8
Quote:
ForzaFiume kaže:
Plavi podrum ima iste vlasnike barem jedno sedam osam godina (kcer od vlasnika Amfore)...... Inace hrana je genijalna, vina ne pijem pa ne znam.

Tako dugo? Pa znam da nisam stvarno dugo tamo bila, moze biti i da je vec 5-6 godina proslo, ali kad sam onda bila tamo nije mi se dopalo. Ljetos kad smo bili jela sam te famozne lancune i to je bilo bas kak velis, genijalno. A prijatelji su mi rekli da je ta kcer to preuzela relativno nedavno i jako unaprijedila restoran.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 16:11   #9
Moram reagirat na ovo...

naime, Kramarićka jest vrhunski sommelier, međutim ona NIJE vlasnica Plavog podruma (ovo što govorim sam nedavno čula) već samo voditeljica, a pravi vlasnik tog restorana je Damir Vrhovnik :2up: , jedna od najomraženijih ličnosti Riječkog područja.

Pa mu vi lijepo davajte lovu, ja neću
__________________
Idle talk And hollow promises Cheating Judases
Doubting Thomases Don´t just stand there and shout it Do something about it ... If you want my love
kokoschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 17:06   #10
Quote:
kokoschka kaže:
Moram reagirat na ovo...

naime, Kramarićka jest vrhunski sommelier, međutim ona NIJE vlasnica Plavog podruma (ovo što govorim sam nedavno čula) već samo voditeljica, a pravi vlasnik tog restorana je Damir Vrhovnik :2up: , jedna od najomraženijih ličnosti Riječkog područja.

Pa mu vi lijepo davajte lovu, ja neću
Krivo si cula, vjeruj mi, znam malo bolje od tebe
ForzaFiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 07:20   #11
Quote:
kokoschka kaže:
Moram reagirat na ovo...

naime, Kramarićka jest vrhunski sommelier, međutim ona NIJE vlasnica Plavog podruma (ovo što govorim sam nedavno čula) već samo voditeljica, a pravi vlasnik tog restorana je Damir Vrhovnik :2up: , jedna od najomraženijih ličnosti Riječkog područja.

Pa mu vi lijepo davajte lovu, ja neću
Ma kakav fukken Vrhovnik... Vlasnik Amfore i Plavog podruma je uz Bevandu, najpoznatiji opatijski ugostitelj Josip Tariba, a Kramarićka mu je kćer.

A i riknuo sam kad je bigblue napisala da je tamo jela "famozne lancune".
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 11:15   #12
Quote:
oskar kruška kaže:
Ma kakav fukken Vrhovnik... Vlasnik Amfore i Plavog podruma je uz Bevandu, najpoznatiji opatijski ugostitelj Josip Tariba, a Kramarićka mu je kćer.
Potvrđujem 100%!!!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 18:11   #13
Quote:
oskar kruška kaže:
Vlasnik Amfore i Plavog podruma je uz Bevandu, najpoznatiji opatijski ugostitelj Josip Tariba, a Kramarićka mu je kćer.

I ja ovo potvrdjujem!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 01:10   #14
ja protestiram. jebalo vas reklamiranje. koliko dobrih restorana ima a vi ste se jednog uhvatili
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:04   #15
Kukuriku, Kastav

jel mi moze netko objasnit kak se dodje do restorana kukuriku?

od zg ili ri.

hvala lijepa!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 27.04.2006. at 22:38.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 06:34   #16
Ovako, ako ideš iz zgb-a, pretpostavljam da dolaziš autoputom. U tom slučaju ne silaziš s autoputa nego ideš dalje kao prema Opatiji ili Puli. Sa zaobilaznice silaziš na izlazu za Zamet ili Srdoče (mislim da piše Rijeka zapad) i ideš prema Kastvu. Kukuriku ti je u samom centru mjesta i ne možeš pogriješit. Do Kastva je i cesta dobro označena.

Ako pak ideš iz centra Rijeke, onda pratiš smjer za zapadni dio grada (kvart Zamet) i ideš prema Kastvu. Možda nije loše ići do Škurinja pa ući na zaobilaznicu i ići opet prema zapadnom izlazu....

Nadam se da sam makar malo pomogla.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 07:23   #17
Quote:
Kyra kaže:
Ovako, ako ideš iz zgb-a, pretpostavljam da dolaziš autoputom. U tom slučaju ne silaziš s autoputa nego ideš dalje kao prema Opatiji ili Puli. Sa zaobilaznice silaziš na izlazu za Zamet ili Srdoče (mislim da piše Rijeka zapad) i ideš prema Kastvu. Kukuriku ti je u samom centru mjesta i ne možeš pogriješit. Do Kastva je i cesta dobro označena.

Ako pak ideš iz centra Rijeke, onda pratiš smjer za zapadni dio grada (kvart Zamet) i ideš prema Kastvu. Možda nije loše ići do Škurinja pa ući na zaobilaznicu i ići opet prema zapadnom izlazu....

Nadam se da sam makar malo pomogla.
jesi, Kyra, puno ti hvala
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:29   #18
Restorani Rijeka, Opatija ...

... koji su dobri? Moze preporuka za neki riblji i za neku dobru pizzeriu.

Tnx!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:30   #19
baš u rijeci ili može i okolo?
frenchkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:38   #20
Quote:
frenchkiss kaže:
baš u rijeci ili može i okolo?

Pa... ja bih bas u Rijeci jer necu biti dugo tamo pa da se ne moram vozati okolo.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.