Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 16:02   #1
Post Maline

Pozdrav svima koje interesira uzgoj malina...

Interesira me da li je netko u uzgoju malina u hrvatskoj i da li se može od toga pristojno zarađivati???

Ima li tko kakva iskustva sa tvrtkom Fragaria d.o.o. koji posluju sa voćem a jedno od njih su maline pa bi molio sve koji nešto znaju o uzgoju i poslovanju da nešto napišu o tome...

Hvala svima

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 13.03.2009. at 16:31.
SANCHOPANSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 14:40   #2
pa javi se malinarima. meni se osobno zgadilo to sitno, osjetljivo voce i ne pada mi na pamet filozofirati i popovati ljudima koji ga zele uzgajati. ako oces, siknem ti broj na pp od nekog malinara koje poznam, mada ne vjerujem da ces se javiti jer je takva praksa ovdje.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:56   #3
Fragaria

Mi smo potpisali ugovor sa tvrtkom Fragaria, a na jesen ćemo saditi!
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:35   #4
Ja bi sadio , ja volim maline
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:41   #5
Quote:
Milky2 kaže: Pogledaj post
Mi smo potpisali ugovor sa tvrtkom Fragaria, a na jesen ćemo saditi!
Kako velika površina , koliko sadnica , po kojoj cijeni , kamo sa plodom ?
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 01:14   #6
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Kako velika površina , koliko sadnica , po kojoj cijeni , kamo sa plodom ?
koliko se dugo ceka na novceke? kakvo je pakiranje, kud se vozi roba, treba li mozda imati bar-kod? po svim izgledima, bar-kod je obavezna stavka na kutijicama sa vocem.

znamo li kome se obratiti za bar-kod, koliko nas to veselje kosta, imamo li kakav ugovor sa fragariom? bez cvrstog ugovora nista. zapamtite.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 21:11   #7
imas udrugu bobicastog voca tam se javi pa ce ti ljudi pomoc
http://www.borovnicaunas.hr/
zmija6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 11:31   #8
Quote:
Milky2 kaže: Pogledaj post
Mi smo potpisali ugovor sa tvrtkom Fragaria, a na jesen ćemo saditi!
pazi na sadni material dosta njih se zalili
porecan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 07:33   #9
Nije da me zanima, ali .... nekako mi se cini, dopustam da sam u krivu, da takve kombinacije gdje te se uvjetuje za nekakav ugovor o dugorocnoj suradnji da moras kod nekoga kupiti sadnice nije neka prica kojoj treba vjerovati. Kazem, dopustam da sam u krivu.
Zasto tako mislim? Zato jer mi to govori da ako se otkupljivac mora petljati sa sadnicama i nekakvim kapitalnim (na tudjoj zemlji, tudji projekt, dakle na polulegalan nacin jer uvijek postoji mogucnost da drzava promijeni uvjete pod kojima ce dati novce) a koja se cekaju godinu dana (a znamo koliko kostaju novci na godinu dana) da mu otkup nije glavni posao, odnosno da ne gleda dugorocno vec se bojim da se radi o sistemu "take the money and run". Nesto slicno prici sa puzevima. Sistem gdje ce jedna strana uloziti sve (novce, zemlju, rad ...) a druga barata samo sa obecanjem da ce proizvedeno otkupiti mi ne lici (molim lijepo, meni osobno) na potencijal za dugorocnu suradnju. Mozda jednog dana i promjenim misljenje, ali sada tako mislim.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 11:59   #10
Sve je moguće!
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:04   #11
Oni također kreću u sadnju 100-tinjak Ha malina i najveći su proizvođač jagoda u RH pa zbog toga mislim da nije nekakva zajebancija!
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:36   #12
Da ne otvaram drugu temu, pitat ću ovdje...
Ako ima ovdje netko tko zna nešto o malinama...možda zna što se događa s mojima....?

Ove godine sam ih 1. put presadila jer su se razgranale na starom mjesto i počele mi smetati za vrt, ali mi ove godine za razliku od prošle nikako ne rode, niti su plodovi veliki [to malo što ih je bilo, nekih 2-3 tjedna su cvjetale i zrelile i to je to, sad više ništa]...

Pola ih ima suhe listove gore... ne znam, možda im smeta to drugo tlo jer sada su bliže odvodu vode iz kuhinje (iako ne preblizu, po mom mišljenju...) ?
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 11:08   #13
Pozdrav svima koga interesira ova tema

Mene zanima kolika je ove godine bila otkupna cjena malina i dali se dobije neki stimulans na cjenu, ako imaš veču količinu malina. I gdje se nalazi ta firma FRAGAL i dali ima još koja firma koja otkupljuje maline?

Pozzzz
GONDULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:06   #14
Quote:
GONDULA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koga interesira ova tema

Mene zanima kolika je ove godine bila otkupna cjena malina i dali se dobije neki stimulans na cjenu, ako imaš veču količinu malina. I gdje se nalazi ta firma FRAGAL i dali ima još koja firma koja otkupljuje maline?

Pozzzz
dali se dobije neki stimulans na cjenu, ako imaš veču količinu malina
Da dobiju stimulans otkupljivači a ne ti ako imaš veču količinu a nemaš tržište.
Izvini šta bi ti tija da dobiješ veču cijenu od veleprodajne zato šta imaš puno malina.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 16:20   #15
Quote:
more kaže: Pogledaj post
dali se dobije neki stimulans na cjenu, ako imaš veču količinu malina
Da dobiju stimulans otkupljivači a ne ti ako imaš veču količinu a nemaš tržište.
Izvini šta bi ti tija da dobiješ veču cijenu od veleprodajne zato šta imaš puno malina.
Ma ne nemam ja maline.Bio sam prije desetak dana u BiH kod ženine familije a oni su se počeli baviti malinama pa su me malo upoznali stom proizvodnjom.Tako da sam htijo usporedit proizvodnju i otkup kod nas i BIH.
i preporučili su mi da se počnem stim bavit a moram priznat da su mi bacili bubu u uho (kako se ono kaže). A gledo sam na plodovin zemlje da je trište gladno tih malina tako da neznam ni sam sta da mislim o tome
GONDULA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:12   #16
Naučite osnovno o uzgoju maline !
Zeleni dašak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 18:03   #17
Postovanje svima, Imam pitanje u vezi plasmana maline. Zelio bih je prodavati po pijacama pa me zanima na kojoj temperaturi bih joj mogao produziti rok trajanja. Da li bi obicni frizideri ili zamrzivaci mogli da obave tu funkciju i za koliko dana bi je mogli cuvati od propadanja. Nasao sam negdje na internetu da bi na temperaturi od 1 stepen mogle da traju i do 7dana ali nisam nesto siguran u taj podatak pa sam odlucio ipak da se jos malo raspitam . Smislio sam neku strategiju da prodavcima na pijacama dam na raspolaganje frizidere u slucaju da prodaja ide sporije. Unaprijed zahvalan na bilo kakvoj informaciji.
vladan05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:26   #18
ne vjeruj slijepo svemu što pročitaš na netu. znaš što ćeš dovući na tržnicu nakon 7 dana čuvanja u komori? marmeladu. i to smrdljivu. malinu šeć dovući na prodajno mjesto, nju će velika temperaturna razlika šokirati i bit će jao tebi.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:56   #19
Višak pretvori u alkohol, plasiraš friško, vratiš doma, napraviš vino ili rakiju i opa opet na plac. Uvijek friške maline, a kasnije lupaju ko lude od alkohola. Dosta se ljudi pali na alkohol, ako nisi primjetio. I najbolje se čuva. Jest da kasnije imaš pun podrum alkohola, ali uvijek možeš prodati po cijeni rakije. Inače, bolje lova u đepu nego skupa cijena na polici u dućanu ili na placu.
Ja ti imam 4 jabuke stare sorte, koje rode ko TETA Elzine sve zajedno......;O) visoke oko 8 metara, stare ko biblija, pa i starije, i tako radim ti ja ocat, jabučni, super, mislim si ja to će ići,( sad imam još uvijek 250 litara jabučnog octa u inoxici, pravi cognac od octa) ma kufer, ne ide , nitko ne pati na jabučni ocat EKO od starih sorti, jedva ih poberem i to kad padnu, a kamoli da špricam, i jedne godine napravim ti ja rakiju ( to je bilo prije ovih poreznih i carinskih davanja, sad sam odustao), i nemreš verovat, sve se popilo, i bila im je fina, a zamisli sad od Maline, kakva bi to bila fina rakija ili vino ? I zato ne razmišljaj o frižiderima, prodaj što prodaš, pa doma u lagvić i paravi vino od ostatka. U ekonomiji se to zove nešto kao dodana vrijednost.Valjda.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:11   #20
vino od maline je fino, ja probala. kaj se octa tiče, hehe, ja sam ga isto radila, ponudila jednoj poznatoj tvrtki i dobila pedalu. rekli su mi da ću im s tim octom napraviti kaos na tržištu, oni svoj rade iz kemije i hm, neću dalje. ocat je završio u septičkoj.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.