Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 21:44   #41
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kukuljeviceva je psihijatrijska bolnica za djecu i mlade i jedina u hrvatskoj. konstantno su prebukirani, onim najtezim slucajevima, mislim da oni definitivno nisu to sto cura trazi (osim ak ne trazi samo detaljnu dijagnostiku)

meni se cini da je za to sto ona trazi puno bolja Poliklinika za djecu (gajnice), a zapravo bi najbolje bilo privatno, jer tesko da ce dobiti dobar tretman u sustavu zdravstva
Znaš nekog privat psihologa koji je kvalitetan? Imaš koga za preporučiti? Može i na pp.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 22:35   #42
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Znaš nekog privat psihologa koji je kvalitetan? Imaš koga za preporučiti? Može i na pp.
Mogu ti ja preporučiti - prof. Miranda Novak, MODUS. Iako, mislim da to ovisi i o dobi djeteta, mislim da ona radi uglavnom s adolescentima.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 23:07   #43
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Znaš nekog privat psihologa koji je kvalitetan? Imaš koga za preporučiti? Može i na pp.
Modus (placa se, al mislim da je nesto jeftinije nego privatni, uglavnom su im okej psiholozi)

jasenka pregrad, zdenka pantić....

od psihijatara Z. Bastašić, ljiljana bastaić

(ovo sve se radi o obiteljskoj, jer za vecinu djecjih probelma moras ukljuciti i obitelj, bez njih nema promjena kod djece)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 10:21   #44
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Modus (placa se, al mislim da je nesto jeftinije nego privatni, uglavnom su im okej psiholozi)

jasenka pregrad, zdenka pantić....

od psihijatara Z. Bastašić, ljiljana bastaić

(ovo sve se radi o obiteljskoj, jer za vecinu djecjih probelma moras ukljuciti i obitelj, bez njih nema promjena kod djece)
Treba mi netko tko radi sa malima, dakle 3,5-4 godine jer se radi o kroničnoj opstipaciji i zadržavanju stolice. Želim konzultaciju te mišljenje. Mislila sam prvo otići bez djeteta na razgovor jer ne želim moj aspekt cijele situacije iznostiti pred djetetom.
Hvala vam puno!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 11:00   #45
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Kukuljevićeva.
Klinika za psihološku medicinu (Šalata).
Nisam spomenula da je brat jedno vrijeme išao na razgovore sa mamom kod dr Majića, na Šalatu, ali jednostavno nisu kliknuli, dr nije uspio doprijeti do njega

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kukuljeviceva je psihijatrijska bolnica za djecu i mlade i jedina u hrvatskoj. konstantno su prebukirani, onim najtezim slucajevima, mislim da oni definitivno nisu to sto cura trazi (osim ak ne trazi samo detaljnu dijagnostiku)

meni se cini da je za to sto ona trazi puno bolja Poliklinika za djecu (gajnice), a zapravo bi najbolje bilo privatno, jer tesko da ce dobiti dobar tretman u sustavu zdravstva
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Mogu ti ja preporučiti - prof. Miranda Novak, MODUS. Iako, mislim da to ovisi i o dobi djeteta, mislim da ona radi uglavnom s adolescentima.
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Modus (placa se, al mislim da je nesto jeftinije nego privatni, uglavnom su im okej psiholozi)

jasenka pregrad, zdenka pantić....

od psihijatara Z. Bastašić, ljiljana bastaić

(ovo sve se radi o obiteljskoj, jer za vecinu djecjih probelma moras ukljuciti i obitelj, bez njih nema promjena kod djece)
Da normalno je da bi se svi uključili... ako sam dobro povezala ti si ili psiholog ili psihijatar...zanima me što bi bilo bolje u ovome slučaju, odnosno koja je razlika.... i hvala puno svima na preporukama
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:50   #46
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Treba mi netko tko radi sa malima, dakle 3,5-4 godine jer se radi o kroničnoj opstipaciji i zadržavanju stolice. Želim konzultaciju te mišljenje. Mislila sam prvo otići bez djeteta na razgovor jer ne želim moj aspekt cijele situacije iznostiti pred djetetom.
Hvala vam puno!
A jeste sa pediajtrom iskljucili somatski uzrok? mislim, psiholog ce vas prvo to poslati da se iskljuci.

da, definitivno prvi put bez djeteta, a moze se napraviti da dodjes u pratnji jos nekog, pa ti prva udjes, a dijete je vani sa tim nekim, a onda ti i dijete (tesko da cete dobiti dva bliska termina)

za ovo ti je okej i Klajceva, psihotrauma

isto tako, nije lose konzultirat se sa vrtickim psihologom (ak idete u vrtic)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 13:12   #47
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
A jeste sa pediajtrom iskljucili somatski uzrok? mislim, psiholog ce vas prvo to poslati da se iskljuci.

da, definitivno prvi put bez djeteta, a moze se napraviti da dodjes u pratnji jos nekog, pa ti prva udjes, a dijete je vani sa tim nekim, a onda ti i dijete (tesko da cete dobiti dva bliska termina)

za ovo ti je okej i Klajceva, psihotrauma

isto tako, nije lose konzultirat se sa vrtickim psihologom (ak idete u vrtic)
Hvala puno na savjetu. Dijete je pregledala gastroenterologica pedijatar te je rekla da joj samim pregledom uključujući i digitorektalni pregled, dijete izgleda zdravo i da ju ne bi za sada slala na daljnju obradu tim više što je imala nekakvu alergološku obradu u dobi od cca 14 mj. koja nije niš posebno pokazala.
Mala ima stolicu uz Portalak svaki do svaki drugi dan, no isključivo u pelenu isključivo na određenom mjestu te nikako drugačije. Dakle, problem je zasigurno i psihološke prirode čak i ako postoji nekakva organska podloga u što sumnjam.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 14:05   #48
Poliklinika za zaštitu djece i mladež grada Zagreba. Mislim da se nalazi u Argentinskoj.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:50   #49
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Poliklinika za zaštitu djece i mladež grada Zagreba. Mislim da se nalazi u Argentinskoj.
Pa zar nije to je za zlostavljanju i zanemarivanu djecu i maloljetnike.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 22:37   #50
Tanja Sever i njena ekipa, Psihološki centar Medveščak.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 12:18   #51
Quote:
Lady Grey kaže: Pogledaj post
Tanja Sever i njena ekipa, Psihološki centar Medveščak.
Hvala puno, nazvat ću ih.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:06   #52
Vidim u prethodnim postovima da se preporucuje Kukuljeviceva,iz vlastitog iskustva moja preporuka je da djecu ne vodite tamo,pogotovo ne kod dr.Foller!
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:13   #53
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Vidim u prethodnim postovima da se preporucuje Kukuljeviceva,iz vlastitog iskustva moja preporuka je da djecu ne vodite tamo,pogotovo ne kod dr.Foller!
Možeš li reći zašto? Ja sam tamo samo išla nekoliko puta na EEG. Moram iz nekih razloga rutinski obavljati taj pregled. I ono što sam primijetila je samo to da je tamo sve užasno neorganizirano. Nisam već dugo bila tamo, ali u sjećanju mi je ostao samo taj kaos. Ja ne bih tamo vodila dijete. Možda ima i tamo sposobnih ljudi, ali u takvim uvjetima teško možeš nešto napraviti kako treba...

A ta dr. Foller je psihijatar ili...?

Zadnje uređivanje nicole2007 : 30.05.2011. at 18:19.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:52   #54
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Možeš li reći zašto? Ja sam tamo samo išla nekoliko puta na EEG. Moram iz nekih razloga rutinski obavljati taj pregled. I ono što sam primijetila je samo to da je tamo sve užasno neorganizirano. Nisam već dugo bila tamo, ali u sjećanju mi je ostao samo taj kaos. Ja ne bih tamo vodila dijete. Možda ima i tamo sposobnih ljudi, ali u takvim uvjetima teško možeš nešto napraviti kako treba...

A ta dr. Foller je psihijatar ili...?
Dr.Foller je psihijatrica i njen muz tamo radi.
Zbog te zene do kraja zivota ce mi ostat vidljive posljedice njenog lijecenja,ja imam 25 godina a tresem se koda imam parkinsonovu bolest.
Ja sam tamo sa 16 godina bila 3 mjeseca,ona uopce ne razgovara tamo sa djecom vec samo propisuje terapije,ja sam dobila dnevno 36 teskih tableta za zivce.
Sad da nebi mislili da sam ja neka ludjakinja,mene je u to vrijeme lupio pubertet i zeljela sam prekinuti skolovanje,pa me je stari tamo odveo da s nekim popricam.
Svega sam se tamo nagledala,male djece od 3 godine koji su isto tako pili teske tablete za zivce jer su ih starci doveli jer su hiperaktivni,pa su tamo bili ko biljke do ozbiljnih slucajeva shizofrenije.

Ja znam samo ako ikad mojim kcerima bude potreban psiholog oni tamo ih sigurno nece vidjeti
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:19   #55
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Dr.Foller je psihijatrica i njen muz tamo radi.
Zbog te zene do kraja zivota ce mi ostat vidljive posljedice njenog lijecenja,ja imam 25 godina a tresem se koda imam parkinsonovu bolest.
Ja sam tamo sa 16 godina bila 3 mjeseca,ona uopce ne razgovara tamo sa djecom vec samo propisuje terapije,ja sam dobila dnevno 36 teskih tableta za zivce.
Sad da nebi mislili da sam ja neka ludjakinja,mene je u to vrijeme lupio pubertet i zeljela sam prekinuti skolovanje,pa me je stari tamo odveo da s nekim popricam.
Svega sam se tamo nagledala,male djece od 3 godine koji su isto tako pili teske tablete za zivce jer su ih starci doveli jer su hiperaktivni,pa su tamo bili ko biljke do ozbiljnih slucajeva shizofrenije.

Ja znam samo ako ikad mojim kcerima bude potreban psiholog oni tamo ih sigurno nece vidjeti
Strašno! Vidiš, sad si me na nešto podsjetila. Ja sam, kad sam bila mala, bila dosta nemirna na EEG-u. Bilo mi je jako teško biti tako skroz mirna oko pol sata. I onda su mi isto tako davali tablete. I to nikad nije bila jedna tableta. Nego odmah bar dvije. I onda opet, uz komentar: "Još uvijek je nemirna" još tableta itd...

Zadnje uređivanje nicole2007 : 30.05.2011. at 19:43.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:38   #56
E da, kad sam zadnji put bila tamo, glavna je bila dr.Zdenka Gruden. Jesi sa njom imala kakvih iskustava?
Inače, procedura je ta da kad napraviš EEG, nosiš ga neurologu/neuropsihijatru da ti ga očita i kaže što treba. Ja obavim tamo EEG i mislim si "Pa dobro, kad već tu imaju neurologa ići ću ovdje. Kad tamo - povuci- potegni danima.
Naruči me kad da dođem i onda ili je nema ili kasni i obećaje mi da danas još ne može ili je - na bolovanju.
Kad sam rekla mami da je sad na bolovanju, rekla je : "A joj, oni su ti stalno na bolovanju. Tako je bilo još i onda..."

Mislim da sam na kraju samo uzela taj nalaz i odnijela ga drugom neurologu na Vinogradsku. To je bilo zadnji put da sam išta pokušala tamo obaviti.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 00:42   #57
snjezana1979 post ti je prebačen ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=747868
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 10:22   #58
ne živi baš ova tema, ali možda se netko nađe s idejom, prijedlogom, savjetom, preporukom...
Kćer (4,5g) je iznimno povučena, preplašena, teško se (ako ikako) snalazi u novim situacijama i s novim ljudima, a povrh svega je jaaaaaaako osjetljiva (na tuđu bol, tugu... A da ne pričam ako se nju povrijedi na bilo koji način-reći joj nešto što nije željela čuti, ili da padne, poreže se... To je drama kakvu je teško opisati).
Čak nas je i njena teta iz vrtića upozorila da moramo malo poraditi na "jačanju" nje jer da kad su imali prije par godina curicu u grupi kao što je sad K, kad je došlo do upisa u školi, pedagogica/psihologica je napisala odgodu polaska u školu. Savjetovala nam je da razmislimo o razgovoru s nekim stručnim. Osim razgovora s vrtićkom psihologicom, imate li preporuku nekog privatnog psihologa ili nekakave psihološke evaluacije... ne znam... iskreno, cijelo to područje medicine mi je strano pa ne znam ni što mi trebamo u biti tražiti.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 19:30   #59
Dobar dan!
Kakva su vam iskustva sa dječjim psiholozima kada se testiraju za promjenu školskog programa? Gdje se sve može testirati? Kako to izgleda, imate nekoga za preporučiti? Imam djevojčicu peti razred, poteškoće učenja, slabije čita i sporo shvaća matematiku.

Hvala
rozamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:32   #60
Pozdrav!
Moze li mi netko preporuciti dobrog djecjeg psihologa koji radi s adolescentima?
Hvala
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.