Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2013., 18:43   #1001
Hvala!
ploska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 09:18   #1002
Quote:
ploska kaže: Pogledaj post
Hvala!
Veli ekipa da je fejk pa pripazi.

http://www.linkedin.com/groups/Conxe...39.S.230181569
Stefo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:49   #1003
Sinoć sam još surfo i našao da je definitivno fejk! Tako da i ostali pripazite!!!!
ploska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 21:42   #1004
samo kratko da vas pozdravim...evo nakon 9 kalendarskih dana od dolaska imam sve sredjeno...Residence Permit, ID Card, Driving License i Liquer License, Banck Account/Credit Card/Online Banking....ako netko bude trebao pomoc i instrukcije kako to sve obavit u 7 radnih dana nek se javi....moram samo napomenut da je najvaznija bila priprema i morao sam potrosit nekih 1000 QAR (200 eur)....sve sam radio i isao/obavljao sam.....da sam cekao firmu potrajalo bi sigurno 4-6 tjedana...nisam imao zivaca cekat i sve sredio sam...

P.S. rentao sam stan u Pearl-u, Porto Arabia, Tower 6, prvi na ulazu u Pearl desno....pa ako netko od nasih zivi tu nek se javi za neku kavicu u Armanijevom kaficu
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:57   #1005
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
samo kratko da vas pozdravim...evo nakon 9 kalendarskih dana od dolaska imam sve sredjeno...Residence Permit, ID Card, Driving License i Liquer License, Banck Account/Credit Card/Online Banking....ako netko bude trebao pomoc i instrukcije kako to sve obavit u 7 radnih dana nek se javi....moram samo napomenut da je najvaznija bila priprema i morao sam potrosit nekih 1000 QAR (200 eur)....sve sam radio i isao/obavljao sam.....da sam cekao firmu potrajalo bi sigurno 4-6 tjedana...nisam imao zivaca cekat i sve sredio sam...

P.S. rentao sam stan u Pearl-u, Porto Arabia, Tower 6, prvi na ulazu u Pearl desno....pa ako netko od nasih zivi tu nek se javi za neku kavicu u Armanijevom kaficu
تقبل الله أعمالكم جيدة
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 12:35   #1006
Wink Zahvala

Pozdrav svima,
izvinjavam se, jer moj hrvatski nije baš dobar (živim u sloveniji)

Več nekoliko dana čistam vaš forum. Jako zanimljivo.
Zahvaljujem se za tako otvorene odgovore i savjete od svih formaša.

Oni, koji živite u Qatru..molim vas za savjet...
moj poso je polaganje parketa i ostalih talnih podloga (tepihi, itisoni, pvc).
imam jako dobre reference u sloveniji. koliko su barem odprilike plate i šta još nude..imam i porodicu, ali bi prvo otišo sam raditi, pa da vidimo kako če biti.

unaprijed vam hvala za vaš cjenjeni čas i odgovor.
ljep pozdrav,
boden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:50   #1007
Quote:
boden kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
izvinjavam se, jer moj hrvatski nije baš dobar (živim u sloveniji)

Več nekoliko dana čistam vaš forum. Jako zanimljivo.
Zahvaljujem se za tako otvorene odgovore i savjete od svih formaša.

Oni, koji živite u Qatru..molim vas za savjet...
moj poso je polaganje parketa i ostalih talnih podloga (tepihi, itisoni, pvc).
imam jako dobre reference u sloveniji. koliko su barem odprilike plate i šta još nude..imam i porodicu, ali bi prvo otišo sam raditi, pa da vidimo kako če biti.

unaprijed vam hvala za vaš cjenjeni čas i odgovor.
ljep pozdrav,

Nula poena. Ovdje je vecinom mramor i plocice po podovima, a postavljaju azijati koji rade za sitnis i biryani.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 14:52   #1008
Pozdrav svima na forumu, i zahvaljujem se na nesebicnosti ljudima sa ovog foruma, na utrosenom vremenu i zelji da nam donekle razbiju iluzije o "lagodnom" zivotu u inostranstvu. Molila bih ljude koji zive u Dohi, i ukoliko su upoznati sa radom Ortopedske klinike " Aspetar" napisu bilo kakve informacije, o visini plata i uslovima rada.Po profesiji sam fakultetski obrazovan fizioterapeut sa 10 god. radnog staza u bolnici. Kakvi su uslovi za rad ljudi iz moje struke?
selena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 19:47   #1009
place u regiji za 2013 godinu....info za zadnjih 6 mjeseci...

http://www.morganmckinley.com/sites/...e2013Final.pdf

sretno!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:40   #1010
Pozdrav svima!!! Novi sam na forumu i jos uvek iscitavam vase postove.Svaka cast,odlicni ste!Ja sam isto jedan od onih koji zeli u Katar i iskreno se nadam da ce i mene sreca i ovo malo pameti koje imam posluziti.Za sada mogu reci da saljem cv na sve strane i naravno cekam i cekam.Znam da treba biti uporan i zato ne odustajem od svog plana.
charlie123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:29   #1011
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
ugrubo

1. cistaci na ulici i pomocni ljudi koji kuhaju samo caj/kavu po firmama imaju place oko 150 eur mjesecno

2. kuhari/konobari/prodavaci po manjim trgovinama oko 500-1000 eur

3. inzenjeri/arhitekti u gradjevini oko 2000-3000 eur, stjuardese izmedju 1400-2000 eur

4. IT inzinjeri/telecom oko 4500-10 000 eur u ovisnosti o godinama iskustva.radnom mjestu i firmi

Generalno su fizicki poslovi jako slabo placeni za nase prilike....to uglavnom rade indijci,pakistanci,filipinci kojima je 500 eur brdo love...
ja sam buduci ing. IT. sistema i mreza dali znas ili zna netko dal' je taj posao deficitan tamo? odnosno moze li se lako ili teze doci do posla no u ostaloj bransi... vec duze vrijeme pratim ovu temu no konkretno me zanima misljenje ....naime razmisljam da odem tamo nakon faksa ....hvala!
__________________
Never back down
Krlja dbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 07:07   #1012
Quote:
Krlja dbeat kaže: Pogledaj post
ja sam buduci ing. IT. sistema i mreza dali znas ili zna netko dal' je taj posao deficitan tamo? odnosno moze li se lako ili teze doci do posla no u ostaloj bransi... vec duze vrijeme pratim ovu temu no konkretno me zanima misljenje ....naime razmisljam da odem tamo nakon faksa ....hvala!
ja ti nikako ne bih preporucio da dolazis ovamo radit odmah poslije faksa na temelju mog iskustva ovdje (5 godina zivim i radim na bliskom istoku)....iz nekoliko razloga i vjerujem da si o tome mogao vec procitat na istoj ovoj temi...vjerojatnost da te netko zaposli je vrlo malena ili ce ponudjena placa biti smijesna cak i za nase prilike u hrv

IT sector je preplavljen indijcima koji su prilicno jeftiniji nego europljani tako da ti u startu novci koje oni nude za vecinu pozicija nece biti bas nesto privlacni....najbolja strategija bi bila da se zaposlis u nekoj od stranih velikih firmi kod nas u hrvatskoj na jedno 3-4 godine i pokusas sto vise iskustva skupit i specijalizirat se za nesto pa onda preko te firme pokusat dobit premjestaj na bliski istok ili preci konkurenciji....govorim o Microsoft, IBM, Ericsson, Siemens, Nokia Siemens Networks (NSN), Huawei....



Pocetnici ovdje imaju smijesno male place i dodatni je problem sto se jako tesko napreduje...ljudi cesto ostaju 5-6 godina na istoj placi i poziciji na koju su dosli radit....taj problem se rijesava tako da mijesnjas firmu nakon 2-3 godine i u tim promjenama skaces uvijek u novu firmu na bolju poziciju od prosle...

sretno!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:53   #1013
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
ja ti nikako ne bih preporucio da dolazis ovamo radit odmah poslije faksa na temelju mog iskustva ovdje (5 godina zivim i radim na bliskom istoku)....iz nekoliko razloga i vjerujem da si o tome mogao vec procitat na istoj ovoj temi...vjerojatnost da te netko zaposli je vrlo malena ili ce ponudjena placa biti smijesna cak i za nase prilike u hrv

IT sector je preplavljen indijcima koji su prilicno jeftiniji nego europljani tako da ti u startu novci koje oni nude za vecinu pozicija nece biti bas nesto privlacni....najbolja strategija bi bila da se zaposlis u nekoj od stranih velikih firmi kod nas u hrvatskoj na jedno 3-4 godine i pokusas sto vise iskustva skupit i specijalizirat se za nesto pa onda preko te firme pokusat dobit premjestaj na bliski istok ili preci konkurenciji....govorim o Microsoft, IBM, Ericsson, Siemens, Nokia Siemens Networks (NSN), Huawei....



Pocetnici ovdje imaju smijesno male place i dodatni je problem sto se jako tesko napreduje...ljudi cesto ostaju 5-6 godina na istoj placi i poziciji na koju su dosli radit....taj problem se rijesava tako da mijesnjas firmu nakon 2-3 godine i u tim promjenama skaces uvijek u novu firmu na bolju poziciju od prosle...

sretno!
thanks! evo jos jedno pitanje pa ak nije problem. kad bi isao na master preko stipendije u katar dal' bi lakse sredio neki posao , kakve bi bile sanse za zaposaljavanje uopce nakon mastera...dal' gledaju na to kao neku prednost(taj master) ili im je bitnije samo radno iskustvo bez obzira na diplomu mastera?
__________________
Never back down

Zadnje uređivanje Krlja dbeat : 16.07.2013. at 22:00.
Krlja dbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 10:16   #1014
magistar struke je svakako prednost prilikom zaposljavanja ali najvaznije je radno iskustvo i znanje koje donosis firmi...bitno je znati tehnologije i sustave koje firma prodaje itd...sve ce ti biti jasnije kad se zaposlis na par godina kod nas pa malo vidis o cemu i kako se tu radi...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 00:57   #1015
Dragi forumasi,

citam vec duze vrijeme postove na ovoj temi, zanima me, da li neko od vas ima iskustva u vezi zaposlenja pravnika-advokata u Kataru? Da li neko sa Balkana ima prodju u oblasti korporacijsko prava, medjunarodnog poslovnog prava i sl ili taj sektor njima pokrivaju njihovi pravni strucnjaci.

Da li ste upoznati sa time, kakvi su uslovi, plate... Vidio sam da je iskustvo najbitnije i da bukvalno bez 4-5 godina radnog iskustva se nema sto ici tamo.
andrejmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 11:39   #1016
LJudi pozdrav
Beton1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 11:40   #1017
Pazite se posla u Qatru, ima jako puno prevaranata
Beton1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 11:42   #1018
Trenutno je dolje jedna građevinska firma Hidroservice koja zapošljava radnike bosance tesare, armirače i stalno kasne plaće i varaju ljude na satnicama i nedaju ugovor o radu tako da se nemate kome žaliti OPREZ!!!!!!!!
Sve vode neka brača slovenci Hrženjak (prezime) i tko god ide za njih raditi neka se pazi!!!!!
Beton1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 06:25   #1019
Quote:
Beton1984 kaže: Pogledaj post
Trenutno je dolje jedna građevinska firma Hidroservice koja zapošljava radnike bosance tesare, armirače i stalno kasne plaće i varaju ljude na satnicama i nedaju ugovor o radu tako da se nemate kome žaliti OPREZ!!!!!!!!
Sve vode neka brača slovenci Hrženjak (prezime) i tko god ide za njih raditi neka se pazi!!!!!
ovdje je vecina firmi slicnog "ponasanja" i "mentaliteta" bez obzira na porijeklo radne snage...tako da ako firma nije prema necijoj preporuci ili ozbiljna svijetska/europska RIZIK je uvijek ogroman...posebno u Katru zbog ogranicenja putovanaj izvan zemlje....dozvolu moras trazit od firme..bez dozvole moras ostat u zemlji...na neodredjeno i ici na sud...itd...nije tema ovdje ali treba biti oprezan...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:58   #1020
Onaj tko nije bio dolje (osoba ili firma) i ne zna pravila igre vrlo je vjerovatno da će se opeći ili biti preveslan na neki način :-)
Sjećam se kad je HIS (Hidroservice) prvi put se pojavio dolje da su i oni bili preveslavani (neću govorit o detaljima :-) ) i to duže vrijeme od strane nekih drugih, dolje je to skoro pa nepisano pravilo, prvo netko tebe a onda ti nekoga kad uhvatis uzde.
Ipak drugačije je kad firma najebe a drugo je kad plaće kasne ili ne dolaze, iako je i to vjerovatno uzročno posljedična veza problema sa financirianjem projekata i lošim ugovorima.
Tek nakon 3 godine dolje možeš reći da si upoznao pravila i smanjio rizik za zajeb.
Btw., nadam se da ću što prije opet dolje.
Pozzzz

Sent from my GT-P7100 using Tapatalk 2
__________________
Bjezanje pred neprijateljem je kukavicluk, bjezanje pred zenama je mudrost !
Arty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.