Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 16:33   #1
Sjev. Dalmacija - pješčana plaža

Pozdrav

Unaprijed se ispričavam ako tema postoji htio bih na ljetovanje sa troje djece(1, 5, 7 god.) apartmanski smještaj da je blizu mora da nemoram se vozit na plažu i da je plaža pješčana doslovno, i ako je moguče da nema prevelike gužve, molim vas za savjet, preporuke iz prve ruke.

Unaprijed zahvaljujem....

OTAC
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:37   #2
sabunike? nin?
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:47   #3
...

Sabunike su Privlaka, odnosno dio Privlake. Uz Privlaku i Nin pogledaj i Zaton.

Samo pripazi na jako sunce, uzmi suncobran i faktor 50.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:51   #4
Od tih mjesta najljepša plaža je Škrapavac
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:55   #5
Nin
plaža velika,sve pod nosom,auto ti ne treba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:18   #6
Quote:
antemarta kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Unaprijed se ispričavam ako tema postoji htio bih na ljetovanje sa troje djece(1, 5, 7 god.) apartmanski smještaj da je blizu mora da nemoram se vozit na plažu i da je plaža pješčana doslovno, i ako je moguče da nema prevelike gužve, molim vas za savjet, preporuke iz prve ruke.

Unaprijed zahvaljujem....

OTAC
Svi zaboravili Rab? Tj. Lopar i njegovu Rajsku plazu/San Marino?
Definitivno najidealnija od svih gorenavedenih plaza za tako malu djecu kao tvoja. Plus najvise sadrzaja na samoj plazi od svih dosad navedenih.
Ali je guzva a to si rekao da ne bi?

Nin, na prvi pogled idealno, ali mene nije odusevilo previse, tj. pricam o samoj plazi. Dosta je muljevito tlo za razliku od drugih pjescanih plaza po Hrv. . Sam gradic Nin, ali za kupanje radije odem drugdje (iako je idealno za kitesurfing)

A Ljubač, ha? To je jako velika uvala di je sam pijesak, doslovno moras 500 m hodati da bi dosao do vode u visini trbuha a jako je malo mjesto. Ima kuca i soba i apartmana i na samoj toj plazi, ali nema sadrzaja. Eventualno 2-3 birca uz samo more, 1 ducan i to je to. Skoro da nema turista. Fotke na netu nisu dobre, imam ja fotke svih tih plaza ako te zanima.
Pag-juzna strana paskog zaljeva ima prekrasne pjescane plaze sa savrseno cistim morem i ima kuca za iznajmljivanje kod tih plaza, ali je minus da je od grada Paga udaljeno po 5 km i moras u ducan autom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 31.01.2011. at 22:04.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:26   #7
rab nije sjeverna dalmacija
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:40   #8
pardon, nisam razmisljala. razmisljala samo o sjevernom dijelu jadrana, sjevernije od ZD
e sjetila sam se..Vlašići na otoku Pagu
Malo mirno mjesto sa prekrasnom cistom savrsenom pjescanom plazom. Ima dosta kuca koje su na samoj plazi ili uz plazu..Malo mirno mjesto, nema previse ljudi. Ima ducan, restoran itd. Idealno za djecu (super pjescana plaza, predivno i savrseno bistro i cisto more, mirno, bez previse turista). Ima 15 min voznje do grada Paga a do Zadra pola sata.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:41   #9
Mislim da u Hrvatskoj nema pjescane plaze kao sto su na Karibima ili na Tajlandu, to je sve neki meki sljunak a ne pravi bijeli pijesak.

Jedina pjescana plaza koja mi je ok je na otoku Susku,
ljeti vozi svaki dan brod iz Pule (Jadrolinija: Pula-Susak-Losinj-Zadar).
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:33   #10
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Mislim da u Hrvatskoj nema pjescane plaze kao sto su na Karibima ili na Tajlandu, to je sve neki meki sljunak a ne pravi bijeli pijesak.

Jedina pjescana plaza koja mi je ok je na otoku Susku,
ljeti vozi svaki dan brod iz Pule (Jadrolinija: Pula-Susak-Losinj-Zadar).
Sabunike dolazi od riječi sabun, a to ti nije ništa drugo nego pijesak. Privlaka ti je bila poznata po (građevinskom) pijesku.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:01   #11
Predlažem otoke Ugljan i Pašman. Nema gužve, sugdje su pješčane plaže s dosta hlada, apartmani na par minuta od mora, trajektne veze odlične, ima dosta trgovina, kafića, restača...I da, pripada pod "Sjeverna Dalmacija"
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:27   #12
Definitivno: Privlaka (plaža u auto-kampu i kod ljekovitog blata), Privlaka (plaža Škrapavac, Sabunike), Privlaka-Škrapavac (plaža između Škrapavca i Mletka), Privlaka (plaža između Škrapavca i kampa Zaton).

Na plaži Škrapavac imaš jedan dućan, jedan birc (ako se kontejner u mahunama može tako nazvati), hotel 4* s bircom, te xyz apartmana (uglavnom ljetuju vikendaši, nađe se i za iznajmiti po razumnim cijenama).

Uglavnom, Privlaka.
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:51   #13
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Predlažem otoke Ugljan i Pašman.
imal jebote ružnijih otoka u hratskoj?

kad su već otoci, onda dugi otok i plaža saharun!

malo bude gužva ali




jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:12   #14
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
imal jebote ružnijih otoka u hratskoj?

NEMA, imaš pravo, nemojte ljudi dolazit na Pašman i Ugljan, fakat su "ružni", pa da ja lipo ostanem sama sa svojim dragim na plaži dovijeka
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:43   #15
antemarta, ako gledamo da sjev. Dalmacija pocinje na pola otoka i zavrsava kod Primostena, ubacit cu i Novalju pa cu ici redom.
Stara Novalja - mirno selo, ima dosta kuca za turiste i ispod tih kuca su male pjescane plazice sa hladom. U sredini uvale, u neposrednoj blizini kuca je velika pjescana plaza trinćel/Planjka di ima dosta sadrzaja za djecu i odrasle. Nema pentranja ni spustanja od kuca do te plaze, ali ima puno ljudi jer je vrlo popularna plaza. Ima ducan i nesto restorana ali se soping uglavnom obavi par km dalje, kod ulaza u novalju iz smjera paga ili trajekta ima ogroman supermarket itd.
Kod grada Paga, na juznoj strani paskog zaljeva ima kod podrucja Dubrava (5 km od centra Paga) (na netu navode Pag/Dubrava za smjestaj) par prekrasnih pjescanih plaza di nema previse ljudi, dapace. Kod nekih od tih plaza ima i kuca za turiste, pa to nije problem sa djecom hodati jer je jako blizu. Sve je tamo super, jedini je minus da se mora autom do grada do ducana ili u setnju.
Vlašići-o njima sam vec pisala, oni su moj favorit sto se tice mirnog odmora sa malom djecom. Malo mirno mjesto sa jednim ducanom, ima restoran na samoj plazi i to je to. Nije komercijalizirano turisticko mjesto, totalno je mirno.
Ljubač -isto pisala, tu se najvise mora hodati do malo dublje vode.
Nin i Sabunike-malo muljevita voda u plicaku i ima puno turista. Nin je bolji izbor od Sabunika, cisto jer je gradic Nin
Privlaka-vise tih pjescanih plaza, ali mozda previse ljudi u sezoni.
I na Viru ima pjescana plaza ali prenatrpano.
Sukosan i Sv. Filip i Jakov isto imaju pjescanih plaza ali previse ljudi, tu je fakat najveca guzva od dosad nabrojanih plaza.
Sto se tice otoka- Ugljan nema previse pjescanih plaza, ima je vise Pasman. Dugi otok ima prekrasnu plazu Saharun, ali je bed sto do prvih kuca ima bar 15 min hoda za odraslog covjeka a za tako malu djecu ima puno vise hodanja. I nema sadrzaja u selu, nego se mora do Bozave 5 km autom do ducana itd. A i otok je, pa zlu ne trebalo da morate hitno k doktoru jer morate i na trajekt.
mogu ti na mail poslati svoje fotke vecinu plaza koje sam ti nabrojala pa da lakse procijenis?
(malo gledala fotke na netu, pa nisu bas dobre i slab izbor)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 01.02.2011. at 12:25.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 11:47   #16
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Mislim da u Hrvatskoj nema pjescane plaze kao sto su na Karibima ili na Tajlandu, to je sve neki meki sljunak a ne pravi bijeli pijesak.

Jedina pjescana plaza koja mi je ok je na otoku Susku,
ljeti vozi svaki dan brod iz Pule (Jadrolinija: Pula-Susak-Losinj-Zadar).
covjek je pitao samo za sjevernu dalmaciju. mozemo bar na pjescane plaze u Hrv. kad nemremo na Karibe i ima vise tih plaza-od Istre do juga
nije bijeli pijesak (u Hrv. ima 2 plaze sa bijelim pijeskom) ali ima plaza sa finim svjetlosmedjim pijeskom mekog kao brasno. Ne mislim na sitni sljunak nego bas na pravi pijesak.
Btw, imas i malu pustinjicu u Hrv. - "Djurdjevacki peski". Toliko o pijesku.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:12   #17
Možeš mi poslati slike ako nije problem nasmijanonebo
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 10:49   #18
Quote:
antemarta kaže: Pogledaj post
Možeš mi poslati slike ako nije problem nasmijanonebo
posalji mi na pm (private messages) tvoj mail adresu pa cu ti poslati fotke (jer nema drugog nacina)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:06   #19
Ako se smijem ovdje prošvercati.. zanima me ima li tko prijedlog, savjet za mene. Ove godine idemo na more s 1godišnjim djetetom, znači tražimo plaže s hladom. Zanima nas sjeverna Dalmacija, apartmani blizu mora, ne otoci jer nam je i opcija da budemo relativno brzo do bolnice, zlu ne trebalo...
Ako ima tko kakav prijedlog, dapače neki poseban apartman za preporučiti, unaprijed zahvaljujem!
__________________
l
lida27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:10   #20
Quote:
lida27 kaže: Pogledaj post
Ako se smijem ovdje prošvercati.. zanima me ima li tko prijedlog, savjet za mene. Ove godine idemo na more s 1godišnjim djetetom, znači tražimo plaže s hladom. Zanima nas sjeverna Dalmacija, apartmani blizu mora, ne otoci jer nam je i opcija da budemo relativno brzo do bolnice, zlu ne trebalo...
Ako ima tko kakav prijedlog, dapače neki poseban apartman za preporučiti, unaprijed zahvaljujem!
Jedino mi na pamet pada Nin.Zadovoljava sve uvjete - jedino kaj je popodne manje hlada,ali ga svejedno ima.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.