Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 17:20   #7401
Postforming o kojem pričaš ima tendenciju zakrivljavanja (deformacija po dužnoj osi) ,a i definirana je širina fronti ,ali je odnos cijene i kvalitete trenutno najbolji.
Old fart is offline  
Old 04.05.2010., 17:30   #7402
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
@sandra
najveci je stos sto prakticki za cijenu sjajnoga iverala mozes dobiti MDF presvucen u foliju, finis je negdje sa sjajem izmedju pravoga lakiranoga MDF-a i nekoga sjajnoga iverala

svi rubovi stranica ( vanjski ) imaju minimum radijus zakrivljenja od cca 3mm i nigdje nema trake....

BTW - ja sam vidio sjaj bijeli iveral kuhinju sa pločom koja je imitacija svijetloga lameliranoga drva, u istu tu boju su bile kantirane fronte - izvrsno je izgledalo
ako uzimaš obični bijeli sjajni iveral, daleko je jeftiniji i od postforming i mdf.

a ovo za kantiranje svijetlim drvetom se slažem. ja ću svoje gornje elemente vjerovatno kantirati trakom kao što su mi donji elementi (svijetlije drvo).
inra is offline  
Old 04.05.2010., 19:42   #7403
Nekome se sviđa ovo, a nekome ono. Bože moj... ništa tu nije loše. Ja pred kućom imam vrtnog patuljka koji gura tačke. Moj izbor i gotovo...
Netko je spominjao mdf presvučen s folijom. Osim ako nije u pitanju neka skuplja industrijska kuhinja (talijanska ili slovenska recimo), tu foliju treba izbjegavati u sistemu izrade "po mjeri". Naime, trenutno najbolju prešu za ljepljenje folije na mdf-u ima Oreški u čučerju. Cca 100 000 €. Ta će preša napraviti dobro manje plohe, ali veća vrata (ugradbeni hladnjak ili perilica) će često imati šuplje nezaljepljene džepove na sredini. Na većim radiusima na kutevima nerijetko napravi "faldu" od folije itd... Zato nije čudno da poštena tehnolgija ljepljenja folije na mdf košta cca milijun eura, dakle desetak puta više...
maliodpalube is offline  
Old 04.05.2010., 21:08   #7404
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Postforming o kojem pričaš ima tendenciju zakrivljavanja (deformacija po dužnoj osi) ,a i definirana je širina fronti ,ali je odnos cijene i kvalitete trenutno najbolji.
ima tvrtka u hr koja radi postforming na MDF u bilo kojoj dimenziji ( duzina i sirina ), dakle nema kantiranja, svi rubovi su isti. i naravno nema uvjetovane najmanje kolicine koju treba kupiti
paleta od cca 20 boja i 10 drvnih dekora

cijena teoretski je velika, ali kada se uzme cijena iverala + rezanje + kantiranje + neki ostatak cijena dolazi ista!


Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Netko je spominjao mdf presvučen s folijom. Osim ako nije u pitanju neka skuplja industrijska kuhinja (talijanska ili slovenska recimo), tu foliju treba izbjegavati u sistemu izrade "po mjeri". Naime, trenutno najbolju prešu za ljepljenje folije na mdf-u ima Oreški u čučerju. Cca 100 000 €. Ta će preša napraviti dobro manje plohe, ali veća vrata (ugradbeni hladnjak ili perilica) će često imati šuplje nezaljepljene džepove na sredini. Na većim radiusima na kutevima nerijetko napravi "faldu" od folije itd... Zato nije čudno da poštena tehnolgija ljepljenja folije na mdf košta cca milijun eura, dakle desetak puta više...
osobno sam vidio podosta velikih fronti xy hr firme koju sam gore spominjao i sve je uvijek bilo vrhunski napravljeno
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 04.05.2010., 22:43   #7405
pozdrav svima!

uskoro useljavamo u novi stan, prilažem tlocrt.
Click image for larger version

Name:	tlocrt stan IIa.jpg
Views:	266
Size:	8.0 KB
ID:	10897
target: kuhinja. namjera nam je dati napraviti šank uz desni zid kuhinje. pitanje: imate li prijedlog kako iskoristiti prostor između šanka i kuhinje, odnosno kako bi se tu uklopio neki podni ili viseći element da se dobije kuhinja na U? ili pak smatrate da je kuhinja premala za takvo što?

unaprijed se zahvaljujem na svim prijedlozima!

p.s. ne uspijevam staviti veću sliku od ove
Crumble23 is offline  
Old 04.05.2010., 23:05   #7406
OK!
Kome se ne svidjaju crte od ABS-a i crtice na mjestu spajanja radnih ploča, uvijek može odabrati lakirani MDF i corian-kerock RP.
Ne treba pljuvati po za većinu ljudi pristupačnim tehnologijama.
Danas stvarno ljudi sve više i više traže dlaku u jajetu.

Prije 5 godina nije bilo na tržištu sjajnog iverala, a prije 10 se kantiralo peglom dok su za ABS znali tek rijetki pojedinci.
Ne kažem da ne treba težiti savršenijem proizvodu, naprotiv, ali ako nekoga smeta mala crtica na spoju radne ploče, koliko će tek mu smetati prljavo posudje u sudoperu i oko njega.
Sve što izgleda savršeno to i košta (I materijal i posao) pa tko može taj će si priuštiti kvalitetu, ljepotu i funkcionalnost, a tko ne može može birati izmedju mase iverala od sjajnih do onih koji tako imitiraju drvo da bi ga lako mogli prodati pod pravo da se ne vidi crtica od ABS-a. Manje ljepote, kvalitete i funkcionalnosti, ali je još uvijek izbor vrlo velik.
Možda i prevelik?!!
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 05.05.2010., 09:08   #7407
@Crumble23 , ipak bi trebala veca slika.... ovako se zbilja nista ne vidi
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 05.05.2010., 10:04   #7408
bubica1 - evo nadam se da sam stavila dobar link na imageshack

http://img8.imageshack.us/img8/811/tlocrtstanii.jpg
Crumble23 is offline  
Old 05.05.2010., 10:27   #7409
Help, muško sam i izgubljen...

Dakle, imam prostor od 33 m2 koji će biti dnevni boravak spojen s kuhinjom.
Kuhinja će biti kutna, a granica s dnevnim prostorom će biti šank (dakle s šankom nije kutna već u obliku slova U).
Trebam pomoć i par ideja kako funkcionalno složiti kuhinju...
Imam jedan nacrt, no nisam sto posto zadovoljan, nešto mi fali... tipa rasvjeta ispod gornjih elemenata, zatim šank je dosta velik, no dosadan... fali mi neko idejno rješenje da dodam neki "hip" faktor cijeloj kuhinji.
Prilažem 3 slike nacrta, i jednu sliku gdje vidite pločice i laminat... dakle pločice kuhinje su tamnosmeđe, a laminat prošaran s smeđim bojama. Kuhinju bih definitivno htio u nekim komplementarnim bojama, predložili si mi sivo/smeđe donje elemete, bijele gornje elemente i bijelu radnu plohu. No previše mi je tu bijelo, pogotovo šank ne bih volio u bijeloj... sumnjam da je to zahvalna boja, pogtovo za radnu plohu.
Što se tiče mjera, zid gdje je frižide je 205 cm, zid na kojem je pećnica je 216 cm, a šank može biti nekih 205 cm...

Ajmo ljudi, dajte mi ideje, kombinacija boja, idejnih rješenja?

http://img64.imageshack.us/i/kuhinja31.jpg/
http://img52.imageshack.us/i/kuhinja21.jpg/
http://img130.imageshack.us/i/kuhinja1.jpg/

laminat/pločice
http://img571.imageshack.us/i/photovp.jpg/

Hvala!!!!
plavi222 is offline  
Old 05.05.2010., 11:04   #7410
Definitivno nije previše bijele (i teško može biti previše bijele), i često tu bude rasprava o tome pa ukratko - bijela je jako zahvalna za održavanje čak i na radnoj ploči u kuhinji.

Prva stvar koja me smeta kod ove kuhinje su gornji elementi. Gornji elementi trebaju biti ujednačeni, jednakih dimenzija i od jednakih materijala, i samo na jednom zidu (ili na suprotnim zidovima) jer inače vizualno nastaje kaos što pogotovo dolazi do izražaja u ovakvoj kuhinji. S time da je ovdje jedini zid kandidat za gornje elemente ovaj gdje je frižider, a taj je dosta kratak, pa mislim da bi bilo dobro ili skroz maknuti gornje elemente ili samo staviti na taj zid jedan do dva uska i dugačka elementa sa dizanjem prema gore.

U tom slučaju bi iznad štednjaka bila samostojeća napa i vizualno je to ok.. Ali moram reći da mene osobno smeta što je štednjak toliko zguran u kut. Ako je moguće, možda bi bilo bolje rješenje da se štednjak i pećnica stave u ovaj krak gdje je šank, i to na sredinu. Tada bi napa visila direktno sa plafona, tj. zapravo trebalo bi spustiti strop u tom dijelu kako bi se mogla provesti cijev od nape.

Treća stvar koja me smeta je boja donjih elemenata. Uz ovako jake boje na laminatu, mislim da tu ne bi pasao nikakav uzorak drveta već isključivo nešto jednobojno. Pasalo bi dosta boja ovisno o tome što ti se sviđa, a eventualne gornje elemente bih obavezno stavila bijele. Ovakvim odabirom laminata si jako ograničio varijante za ostali namještaj, sve mora biti što jednostavnije da ne bi prostor izgledao živčano. Ali to je itekako moguće, jedan forumaš ovdje ima isti takav laminat i super mu izgleda stančić.
Aoife is offline  
Old 05.05.2010., 12:07   #7411
I kad malo bolje razmislim, od silnih boja koje bi tu pasale ostaju bijela, beige, svijetlosiva i eventualno plavosiva
Smeđa tu ne bi išla jer je već ima previše, a crna tu ne može kao niti bilo koja tamna boja. Boxerkai je pokazao da se uz takav parket pašu kričave boje kao trava zelena il magenta, ali mislim da bi takva jaka boja na svim donjim elementima bila previše, bar za moj ukus. Tako da mislim da treba biti nešto neutralno i svijetlo dolje, gornji ormarići i radna ploha bijeli, pa eventualno neki zid obojati u boju ako baš mora.
Ja bih razmislila i o tome da stavim frižider na laminat pa produžim kuhinju za jedan element, jer mi je taj krak kuhinje nekako vizualno prekratak a i sudoper u kutu nije neka sreća vizualno i funkcionalno.
Aoife is offline  
Old 05.05.2010., 12:23   #7412
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Definitivno nije previše bijele (i teško može biti previše bijele), i često tu bude rasprava o tome pa ukratko - bijela je jako zahvalna za održavanje čak i na radnoj ploči u kuhinji.

Prva stvar koja me smeta kod ove kuhinje su gornji elementi. Gornji elementi trebaju biti ujednačeni, jednakih dimenzija i od jednakih materijala, i samo na jednom zidu (ili na suprotnim zidovima) jer inače vizualno nastaje kaos što pogotovo dolazi do izražaja u ovakvoj kuhinji. S time da je ovdje jedini zid kandidat za gornje elemente ovaj gdje je frižider, a taj je dosta kratak, pa mislim da bi bilo dobro ili skroz maknuti gornje elemente ili samo staviti na taj zid jedan do dva uska i dugačka elementa sa dizanjem prema gore.

U tom slučaju bi iznad štednjaka bila samostojeća napa i vizualno je to ok.. Ali moram reći da mene osobno smeta što je štednjak toliko zguran u kut. Ako je moguće, možda bi bilo bolje rješenje da se štednjak i pećnica stave u ovaj krak gdje je šank, i to na sredinu. Tada bi napa visila direktno sa plafona, tj. zapravo trebalo bi spustiti strop u tom dijelu kako bi se mogla provesti cijev od nape.

Treća stvar koja me smeta je boja donjih elemenata. Uz ovako jake boje na laminatu, mislim da tu ne bi pasao nikakav uzorak drveta već isključivo nešto jednobojno. Pasalo bi dosta boja ovisno o tome što ti se sviđa, a eventualne gornje elemente bih obavezno stavila bijele. Ovakvim odabirom laminata si jako ograničio varijante za ostali namještaj, sve mora biti što jednostavnije da ne bi prostor izgledao živčano. Ali to je itekako moguće, jedan forumaš ovdje ima isti takav laminat i super mu izgleda stančić.

Hvala ti na opsežnom odgovoru!!
Ako bih izbacio sve te gornje elemente, ostalo bi mi jako malo mjesta za sve ono što u kuhinji mora stajati, čaše, tanjuri, lonci... ne znam di bih to sve pometao, iskreno. Štednjak je tamo di je jer bih volio da mi ploha šanka bude full iskoristiva kao radna ploha, ali i da nekoliko ljudi može sjesti za taj šank, jesti s njega...
Još nešto, na zidovima su već postavljene pločice, tak da ne znam kak bi to izgledalo kada ne bi bilo elementa na tom zidu.
plavi222 is offline  
Old 05.05.2010., 12:28   #7413
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
I kad malo bolje razmislim, od silnih boja koje bi tu pasale ostaju bijela, beige, svijetlosiva i eventualno plavosiva
Smeđa tu ne bi išla jer je već ima previše, a crna tu ne može kao niti bilo koja tamna boja. Boxerkai je pokazao da se uz takav parket pašu kričave boje kao trava zelena il magenta, ali mislim da bi takva jaka boja na svim donjim elementima bila previše, bar za moj ukus. Tako da mislim da treba biti nešto neutralno i svijetlo dolje, gornji ormarići i radna ploha bijeli, pa eventualno neki zid obojati u boju ako baš mora.
Ja bih razmislila i o tome da stavim frižider na laminat pa produžim kuhinju za jedan element, jer mi je taj krak kuhinje nekako vizualno prekratak a i sudoper u kutu nije neka sreća vizualno i funkcionalno.
Tu se slažem s tobom, što više razmišljam to mi je opcija svijetlih elemenata prihvatljivija, s tima da bih radnu plohu ali obavezno stavio nekako tamnu.
A i razmišljao sam o tome da fridge stavim na laminat, da produžim krak...
Sudoper je na žalost tam di je zbog odvoda, eventualno bi ga se moglo još mrvicu u desno pomaknut.
Ima negdje slika kuhinje od Boxercai?
Thanks još jednom!
plavi222 is offline  
Old 05.05.2010., 12:30   #7414
@Aoife kako ti se cini ovakva kombinacija svijetlih elemenata upakiranih u tamni korpus s tamnom radnom plohom. Eventualno bi korpus šanka bio bijeli, ali ploha isto ovako tamna.

http://img256.imageshack.us/img256/3856/kuh1.jpg
plavi222 is offline  
Old 05.05.2010., 13:09   #7415
@ plavi, ovo na slici nije lose, al mislin da je tebi kuhinja premala za ovako nesto. i nekako mi se cini da je svitlija ploha dosta zahvalnija od tamne.
naravno, sve ovisi o materijalu.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 05.05.2010., 13:43   #7416
Pitanje: ima li netko crnu radnu ploču sa onim kao mrvicama po sebi. Vidjela je na Dan Kuchenovim kuhinjama, a i jučer u Bauhausu. Znači crna je, kao malo hrapava i imna po sebi špriane mrvice u raznoraznim bojama. Ili ako netko ima bilo šta slično, kakvo je to zapravo za održavanje? Vidi li se sve kao i na mojoj wenge?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 05.05.2010., 13:51   #7417
@plavi, zapravo ne znam kakva je kuhinja od boxer-kai, mislim da je bijela
Ovako mu izgleda blagovaona, a trenutno ne mogu naći slike dnevne sobe koja je isto na bazi bijele ali sa kričavo zelenim, fuksija i svijetlosivim detaljima.
Ova kuhinja sa slike mi je tako-tako, ali svejedno mislim da se ništa tamno ne bi pasalo kod tebe, pa ni radna ploha. Ako misliš zbog održavanja, svijetla boja radne plohe je stvarno puno zahvalnija - na tamnoj se vidi prašina, kamenac, vide se tragovi krpe kad pobrišeš - na svijetloj se ne vidi ništa od toga nego se samo vidi kad npr. proliješ nešto - a to ćeš valjda ionako odmah obrisati. Ja recimo imam skroz bijelu plohu i super je za održavanje. Što se tiče održavanja tamnih površina, samo pitaj Hannumu
Što se tiče mjesta za stvari u slučaju da nema gornjih elemenata, pa.. Možda bi se mogli neki ormarići staviti na zidu van kuhinje iza šanka ako sam dobro shvatila tlocrt

Edit: ako baš mora biti tamna ploča, onda mislim da je ovakva smeđa boja slična parketu sa bijelim/krem elementima dobar izbor, ali mislim da bi uokviravanje elemenata sa tamnim bilo prekomplicirano za tvoj prostor, gdje mislim da treba ići na vizualno što jednostavniji namještaj

Zadnje uređivanje Aoife : 05.05.2010. at 14:03.
Aoife is offline  
Old 05.05.2010., 13:56   #7418
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Pitanje: ima li netko crnu radnu ploču sa onim kao mrvicama po sebi. Vidjela je na Dan Kuchenovim kuhinjama, a i jučer u Bauhausu. Znači crna je, kao malo hrapava i imna po sebi špriane mrvice u raznoraznim bojama. Ili ako netko ima bilo šta slično, kakvo je to zapravo za održavanje? Vidi li se sve kao i na mojoj wenge?
ja nemam dan kuchen kuhinju, ali imam tamnu šargopirgastu ploču. točnije crnu, nema mrvice po sebi nego vise ko neke sivkaste sare.
nije jako hrapava, stovise, rekla bih da nije uopce, ali ima one neke tipicne ivelrane pore, ne znam kako da to nazovem.

meni se osobno ploca ne svidja, na dezen mislim, al' nije bilo $ za izvoljevanje.

http://img22.imageshack.us/ifs/7163/...1/kuhinja3.jpg

elem, zahvalna je sto se odrzavanja tice, dapace, nista se ne vidi i to mi strasno smeta. ja stujem bijele ploce bas zato jer vidis kad je zmazano i to pocistis.

citala sam sto si prije pisala o mukama po ploci, ne znam sto je zapravo problem kod tvoje? sta se zapravo vidi? prasina, mrvice, packe, sto? jel mozda vise do materijala, a ne dezena. jerbo imam wenge komodu u spavacoj i jedaći stol. i s njima se patim.
Kris79 is offline  
Old 05.05.2010., 15:44   #7419
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Dakle, imam prostor od 33 m2 koji će biti dnevni boravak spojen s kuhinjom.....

prvo što se boja tiče, ja bih uzela neku bež, magnoliju , vaniliju i sl jer je laminat je ionako jakih boja pa je teško sa njim kombinirati pa mi je bolje da je kuhinja neka svjetla neutralna

kao što ti je i aoife rekla možeš ofarbati zid u neku jaču boju ili sl. što će podići cijeli prostor


a što se rasporeda elemenata tiče, meni i nije tako loše. ja bi gornje ostavila ovako kako jesu jedino bi onaj sa staklenim elementom uz napu makla tj. bila bi puna jedna vertikalna vrata ormarića
ako je moguće stavila bi perilicu uz frižider pored sudopera, a to bi onda ostavilo mogućnost pomaka ploče i pećnice prema sredini jer ovako da su ti i perilica i pećnica uz rub može biti malo nespretno kod otvaranja vrata
ja imam tako perilicu i često zašpricam sa vodom susjedni element kad vadim suđe van ak je mokro al to je samo voda, i en bih baš htjela da mi i pećnica bude tako blizu pa da mi nešto masno kojim slučajem špricne po fronti ormarića

ako ti šank služi samo kao šank a ne kao i stol onda radnu plohu ne bi produživala izvan elemenata bočno, ali to ovisi i o tome koliko imaš prostora što se tiče dnevne, a ako ti služi i kao stol, onda bi zapravo smanjila ispod ormariće i imala radnu plohu na nogama , al onda bi mogao staviti stolice i sa vanjske i unutrašnje i ako treba i sa bočne strane šanka

zapravo ti je kuhinja slična mojoj, pa su moje sugestije onako kako se meni sviđa i kako sam si i ja neke stvari rješila
cilla is offline  
Old 05.05.2010., 18:01   #7420
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
šank je dosta velik, no dosadan... fali mi neko idejno rješenje da dodam neki "hip" faktor cijeloj kuhinji.
Mislim da bi luster visilica ludog dizajna (sto ne znaci nuzno "skupo") upotpunili sliku i dali novu dimenziju i look toj kuhinji. Predvidjeno mjesto - iznad sanka.
avril is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.