Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2010., 21:56   #61
Ma od bilo kakve boje će ti zahrđavit kad tad...........

cinčanje rulz i nije tak skupo baš, a isplati se....
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 08:42   #62
svakako vruče cinčanje....pa na to boja....a najbolje ti je ako češ sad raditi vrata,ostavit ih da dobro pohrđaju pa tek onda na cinčanje a na prolječe ih ofarbaš u željenu boju.....naj kvalitetnije.....ako treba još koji savjet,pitaj
slavkometalcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 10:20   #63
Quote:
slavkometalcek kaže: Pogledaj post
svakako vruče cinčanje....pa na to boja....a najbolje ti je ako češ sad raditi vrata,ostavit ih da dobro pohrđaju pa tek onda na cinčanje a na prolječe ih ofarbaš u željenu boju.....naj kvalitetnije.....ako treba još koji savjet,pitaj
Mozeš ovo malo pojasniti,da zahrđa pa onda cincanje ???
Zašto se onda skida hrđa, pjeskari......???
Zašto drze svi majstori željezo natkriveno,što to ne odnesu na more pa ce zahrđati za 10 dana,ne mora se cekati cjela godina !
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 10:21   #64
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ma od bilo kakve boje će ti zahrđavit kad tad...........

cinčanje rulz i nije tak skupo baš, a isplati se....
Ovo kad tad je sigurno i za cink !!!
I inox-oksidira ako se ne polira !
Koliko bi dobra boja držala ??
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:05   #65
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
Ma od bilo kakve boje će ti zahrđavit kad tad............
ak izdrži 15-20 godina što tome fali ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:44   #66
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
ak izdrži 15-20 godina što tome fali ??
ako ti boja izdrži 15-20 god. da ne hrđa, ja se za jaja objesim na vrbu


ma već za 3-5 god ti počinje hrđavit, zavisno u kojem dijelu kontinenta si



znači...........Cinčanje>>>>>Wash primerom premazat>>>>>kvalitetna boja
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:16   #67
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Mozeš ovo malo pojasniti,da zahrđa pa onda cincanje ???
Zašto se onda skida hrđa, pjeskari......???
Zašto drze svi majstori željezo natkriveno,što to ne odnesu na more pa ce zahrđati za 10 dana,ne mora se cekati cjela godina !
hrđa se skida i pjeskari kao priprema za kvalitetno bojanje.nitko ne pjeskari i onda daje cinčat....hrđa digne masnoče i nečistoče a prije cinčanja se proizvod uranja u kiselinu koja očisti hrđu pa se tek onda uranja u vruči cink....
slavkometalcek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 06:28   #68
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
ako ti boja izdrži 15-20 god. da ne hrđa, ja se za jaja objesim na vrbu

čak i sa najjeftinijom bojom (kemolux recimo, temeljna i lak ) ako uredno pripremiš podlogu na kontinentu izdrži bez ikakovih problema i više od 10 godina

možeš tražiti vrbu , slobodno
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:06   #69
nema šanse da ju poražim


radije neka počeka malo, pa "skupi" još love za cinčanje pa je bez brige čovjek
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 12:41   #70
Hvala !
Kad napravim vrata,znaci najbolje da ih potopim u more mjesec dana da se skine masnoca i onda na cincanje.
Tako ce biti najbrze i najkvalitetnije odradjeno.
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 14:34   #71
ehh to je to...
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:50   #72


Kako vam se sviđa ovakva kapija...malo kičasta?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 10:58   #73
pa i nije loše....
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 14:51   #74
Bojanje kovane ograde

da skratim napravio sam kovanu ogradu, danas je određeno toplo pocinčavanje, sad bi to trebao bojiti, interesuje me čime sad to obojit, ws plast nemogu nabaviti ovdje gdje živim interesuje me neka druga marka, i kako mogu dobiti nešto tipa bakra, ps ima i kompresor za farbanje nije problem....

Zadnje uređivanje Majstor : 14.09.2015. at 07:55. Reason: Pisanje naslova posta malim slovom
ajlmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 15:31   #75
Zašto pocinčanu ogradu farbati?
Ok, o ukusima....toliko!
Moraš sve pofarbati sa temeljnom za obojene metale (obično dvokomponentna), npr (čita se) prajmer plus ili nešto slično i onda na to željenu bojicu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:43   #76
ja nešto razumijem oko farbanja ali kovane nikad nisam radio, efekat od toplog pocinčavanja mi nije lijep zato tražim nešto drugo, tj sa čim boje, ako je neko radio...
ajlmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:46   #77
efekt - staro kovano zeljezo - obojaj ogradu s crnom mat bojom (grezo je obojaj, da ostane neravnina) - kad se osusi, krpicu lagano umoci u srebrnu boju. krpicom lagano prodi po obojanom, kao da cistis ogradu. sto uhvati to je to. neda mi se sad slikat, ali to je to (ako stavis puno srebra neces dobit efekt. samo kap srebra)

primarna ti treba ako je pocincano i po varovima... ali mozes i prekocit jer mat boja je kao katran

efekt - stari bakar - isto samo srebro zamjeni bakrom
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 11:14   #78
Quote:
houar kaže: Pogledaj post
Antikorozivne tekučine su bacanje novca.Ono što brusni papir može to je dovoljno.
Pravilo je bojati 2 puta temeljnom pa 2 puta završnom.
meni pak lakirer kaže da je đabe sve ako je čelik loš tj. današnji su od previše recikliranog željeza pa probije hrđa prije ili poslije...

šta onda na kraju nakon brušenja staviti?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 15:37   #79
Isto kaj stavljaju svi majstori. Temeljnu boju. Boja se ne smije do kraja osušiti, danas premaz temeljne boje i sutra premaz laka.
Ako se temeljna boja do kraja osuši, lak više ne prima za takvu čvrstu površinu i nakon nekog vremena se počne samo ljuštiti.

Pravilo je da temeljna boja mora malo "pikati" - površina boje nije se skroz zatvorila. Kada se na takvu površinu stavlja premaz laka, stvori se međusobna kohezija i sve zajedno dulje traje.

ovo je moje osobno iskustvo, bez obzira na sva moguća i nemoguća mudrovanja u vezi farbanja.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 16:28   #80
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Isto kaj stavljaju svi majstori. Temeljnu boju. Boja se ne smije do kraja osušiti, danas premaz temeljne boje i sutra premaz laka.
Ako se temeljna boja do kraja osuši, lak više ne prima za takvu čvrstu površinu i nakon nekog vremena se počne samo ljuštiti.
hm... prije nekog vremena sam ovdje na forumu pitao koji bi mogao biti razlog da mi se lak nakon par godina poceo gulit u krpama s jednih metalnih vrata i nitko nije ovo spomenuo, a bas mi se cini da je razmak izmedju temeljne i laka bio tjedan - dva, ako ne i vise...

A sta u slucaju kad se lak poceo gulit? Samo skinut lak pa preko temeljne staviti novu temeljnu ili brusiti sve dolje pa ispocetka? (Uf, mrzim farbanje...)
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.