Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 07:18   #41
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Svaka čast!
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 09:11   #42
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Kada stupi na snagu propis da plinski spremnik vrijedi 10 godina od dana proizvodnje (što je i utisnuto na spremniku)svi spremnici bez obzira kada su ugrađeni imali bi isti tretman kao i potpuno novi.
Konkretno spremnik koji je ugrađen 2008 vrijedio bi do 2018 bez ikakvog produžetka tlačne probe.
Poanta je da se izbjegnu te nepotrebne tlačne probe.
Pridružujem se zahvalama za informacije iz prve ruke
ijelavicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 10:17   #43
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Sastanak je u gospodarskoj komori iza nas i mogu reći da je ono što sam u prijašnjim postovima najavio upravo i prihvačeno.Slijedi samo administrativni dio i datum stupanja na snagu a to će biti vrlo brzo.

A što je sa formulom za računanje cijene ?
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 11:46   #44
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
A što je sa formulom za računanje cijene ?
Radna skupina sada radi na tome da svatko od nas predstavnika u toj skupini pisanim putem daje prijedloge i mišljenja koja će se na sljedečem sastanku ( nije još određeno vrijeme sastanka) razmatrati a svatko od nas će braniti svoje stavove.Ništa još definitivno nije riješeno jer ima puno nejasnoća i pokušaja za nerealnim povećanjem cijene ili nekakvim rastezljivim postocima koji u konačnici upravo to omogučuju što smo mi (HUNP) protiv toga.Osim toga osnovni problem je što se formira cijena autoplina a da se ne zna njegov sastav i da li ga rafinerije mogu kao takvog proizvesti.
Pa ne može se odrediti cijena za nešto a da se ne zna kvaliteta tog proizvoda.
Mislim da se većina vas slaže sa tom konstatacijom.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 12:06   #45
Tako je

Realno ne znam ni kakav benzin kupujem osim da bi trebao zadovoljiti nekakve standarde a da li ih zadovoljava ....

U svkom slučaju je dobro što više nepoznanica definirati da se smanji manevarski prostor za razne malverzacije.

U konanačnici krajnji korisnik je onaj koji sve to plati, pa bi bilo ok i da zna što kupuje.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:07   #46
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Tako je

Realno ne znam ni kakav benzin kupujem osim da bi trebao zadovoljiti nekakve standarde a da li ih zadovoljava ....

U svkom slučaju je dobro što više nepoznanica definirati da se smanji manevarski prostor za razne malverzacije.

U konanačnici krajnji korisnik je onaj koji sve to plati, pa bi bilo ok i da zna što kupuje.
Često mi ne znamo što kupujemo i dali usluge koje dobivamo vrijede onoliko koliko plaćamo,ali dok ti koji nam nešto prodaju imaju monopol nemamo izbora.
Evo ja san danas bija na prvom servisu plina i dok sam u uredu plaća račun od 408 kn,momci u servisu su mi prominili filter plina (onaj cilindrični, fini šta se nalazi odmah do injektora), sve skupa je trajalo nekih 15-ak min. a od ovih 408kn, 244kn otpadaju na uslugu servisa. Po meni je to previše al morao sam platiti jer inače gubim garanciju, a i ne znam di uopće nabaviti taj filter i koliko stvarno vridi, a nikad neću ni saznat u kakvom je stanju bija stari filter.
ijelavicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:37   #47
Quote:
ijelavicc kaže: Pogledaj post
Često mi ne znamo što kupujemo i dali usluge koje dobivamo vrijede onoliko koliko plaćamo,ali dok ti koji nam nešto prodaju imaju monopol nemamo izbora.
Evo ja san danas bija na prvom servisu plina i dok sam u uredu plaća račun od 408 kn,momci u servisu su mi prominili filter plina (onaj cilindrični, fini šta se nalazi odmah do injektora), sve skupa je trajalo nekih 15-ak min. a od ovih 408kn, 244kn otpadaju na uslugu servisa. Po meni je to previše al morao sam platiti jer inače gubim garanciju, a i ne znam di uopće nabaviti taj filter i koliko stvarno vridi, a nikad neću ni saznat u kakvom je stanju bija stari filter.
Mislim da griješiš dušu.To što ti nisu odradili sve radnje koje su kod plinskog servisa potrebne ide na dušu servisera ali reći da promjena samo filtera košta 408 kn nije korektno.Da su radili sva ostala čišćenja i kompjutorsku dijagnostiku kao i pregled kompletne instalacije što je svakako u normativu kod plinskog servisa onda bi za to bilo potrebno sat vremena a to je onda opravdana cijena radnog sata.Ova cijena od 244 kn je sa PDV-om pa onda kada odbiješ PDV ispada da je radni sat zarade servisa 200 kn što je u većini servisa tako.
Konačno gledajući i sam servis vozila u garantnom roku je upitan ako na to tako gledaš.Ti kao stranka ne znaš što bi trebalo na svakom servisu odraditi i da li je to korektno odrađeno ali sve jedno moraš odraditi servis radi garancije.
Stvar je samo u tome poštuju li se sva pravila o servisima i odrađuje li se to u servisima kako treba.Imaš i bizarnih slučajeva da ti ne promijene niti ulje u motoru a naplate ti ga kao da su ga mijenjali.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:25   #48
Na žalost sve je to istina.

"Iz sigurnosnih razloga" ne smiješ biti u prostoru gdje se obavljaju radovi, ako ima kakav nadzor putem kamera to je ionako napravljeno da ne možeš raspoznati ni svoj auto a kamoli nešto drugo. Ako ti mjenjaju nekakav dio trebali bi ti stari barem pokazati, ali u bilo kojem servisu nije problem naći brdo takvih tako da ako baš ne znaš da je to sa tvoga auta opet ništa.

Dakle ti bi nakon servisa trebao biti "nevjerni Toma" i sve provjeriti iz čega proizilazi nepovjerenje prema serviseru itd.... Uglavnom povjerenje je ključ ali kada ga jedna strana izigra teško je ostati ravnodušan.
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:31   #49
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Mislim da griješiš dušu.To što ti nisu odradili sve radnje koje su kod plinskog servisa potrebne ide na dušu servisera ali reći da promjena samo filtera košta 408 kn nije korektno.Da su radili sva ostala čišćenja i kompjutorsku dijagnostiku kao i pregled kompletne instalacije što je svakako u normativu kod plinskog servisa onda bi za to bilo potrebno sat vremena a to je onda opravdana cijena radnog sata.Ova cijena od 244 kn je sa PDV-om pa onda kada odbiješ PDV ispada da je radni sat zarade servisa 200 kn što je u većini servisa tako.
Konačno gledajući i sam servis vozila u garantnom roku je upitan ako na to tako gledaš.Ti kao stranka ne znaš što bi trebalo na svakom servisu odraditi i da li je to korektno odrađeno ali sve jedno moraš odraditi servis radi garancije.
Stvar je samo u tome poštuju li se sva pravila o servisima i odrađuje li se to u servisima kako treba.Imaš i bizarnih slučajeva da ti ne promijene niti ulje u motoru a naplate ti ga kao da su ga mijenjali.
Mislim da ne griješim dušu jer je ovo dobar primjer gdje plaćam nešto, a da u biti ne znam što. Ovi vaši primjeri za običan servis vozila u garantnom roku također stoje i sve se vrti oko riječi "moraš", a kad netko zna da nešto moraš onda tu ostaje prostor za "pumpanje" cijena.
Sva ostala čišćenja i kompjutorsku dijagnostiku kao i pregled kompletne instalacije, što je po vama u normativu plinskog servisa, mi nisu radili jer mi je rečeno da se to ne radi na prvom servisu, ali će raditi na sljedećim pa mi je isto tako rečeno da je sljedeći servis skuplji te pretpostavljam da neće biti ispod 500kn,a nebi me iznenadilo da bude i 600kn.
Budući da godišnje prelazim oko 30000km, a gubim garanciju ako ne napravim servis nakon svakih 15000km, znači da u godini moram obaviti 2 servisa što me košta cca 900kn što je skoro duplo više od cestarine.
ijelavicc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 11:16   #50
Tlačna proba u Pastoru je pomaknuta sa utorka na četvrtak. A ja skinuo bocu već...
A niš, vozim ju danas pa nek stoji, nebum je vraćao pa opet za par dana van.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:05   #51
moja ide van u nedjelju.
čišćenje izvana i iznutra, pranje, lakiranje crnim mat sprejem ako treba, uređenje zaštite....

treba reći da je tlačna proba u pastoru 350 kn + PDV.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:35   #52
Da, i u PCZ je montaža cilindrične boce 2 radna sata ilitiga 380 kn.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:43   #53
Ako stvari gledaš na takav način onda imaš pravo.Mi uvoznici plinskih instalacija ne možemo previše određivati interval servisa kao niti njihovu cijenu.
Kod sklapanja ugovora nama je najvažnije da se pokriju eventualno mogući kvarovi u garantnom roku i tehnika realizacije.
Mislim da će se i tržište iskristalizirati na taj način da če stranke birati marke vozila koje će kupovati sa plinskom instalacijom i procijeniti što im koji od njih nudi i za koje novce.
U svakom od naših ugovora stoji u servisnoj knjižici sve upute o garancijskim rokovima i servisnim intervalima a cijenu servisa dobiješ direktno kod prodavača vozila.Prije same kupnje ti možeš odlučiti isplati li ti se to ili ne.U tom slučaju ne možeš reći da nisi bio upoznat sa svim propzicijama vezanim uz plinsku instalaciju u tom autu.
Konačno plinska instalacija ne košta toliko koliko ju prodavači automobila naplačuju pa opet pristaneš kupiti novi auto sa plinskom instalacijom jer dobivaš sa time pisanu garanciju na sve pa i ako ti izgore ventili i dosjedi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 14:04   #54
Bio sam sad ostaviti bocu, ima ih već valjda 15-20 po podu. Kolko ih tek bude do četvrtka... I veli lik da će se probe raditi u četvrtak i petak a papiri stižu tek tjedan dana kasnije, jebala ih birokracija njihova! Uglavnom, sad sam 2 tjedna benzinac ponovo!
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:29   #55
a zašto?

u četvrtak ili petak podigni bocu, ugradi je i vozi se na plin dok ne dođu papiri.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:09   #56
Pa tak će i biti, nadam se da će uspjeti sve i istlačiti u ta 2 dana tak da ih dobijemo u petak. Samo još moram i ugradnju dogovoriti. Di ćeš ti svoju ugraditi i jel se moraš najaviti ili dođeš i ugrade ti?
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:26   #57
nema nas dosta za ugradnju kod mireka s popustom, pa idem k najbližem.

oni hohštapleri u štasniju sumnjam da mogu ugraditi bocu bez vađenja motora.
rončević na kostanjeku je OK. bil sam par puta kod njega, ne komplicira i hoće izaći u susret. a i radi subotom, što mi je jako važno.
već sam ga zval ali ga nije bilo. u pon se naručujem k njemu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:32   #58
Možeš mi njegov broj puknut na pm da i ja dogovorim za subotu onda? Blizu mi je a valjda bude ispod 380 kn ugradnja.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:35   #59
a zašto tako?
pa nije to tajna ni reklama.

Disk-Rončević Kostanjek 11/1. Zagreb Tel.:01/3459-099. Mob.:098/1710-125
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 23:07   #60
Pa meni su jednom brisali broj koji sam nekome dao (ne svoj), pa sam mislil da se to ne smije.
Fala!
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.