Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 12:06   #41
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ja bih se mijenjala s tobom za ta bolna leđa.. sve mi se to čini super dok ne pođe kočiti kao što mene sad.. nema šanse da legnem na leđa, a zadnji tjedan ni na jedan bok.. potrbuške ne mogu.. a ležati moram.. smanji sva opterećenja na kičmu koliko možeš a ja ti držim palčeve da ostane samo na bolu ili pak da uskoro prođe..
a joooj tebi stvarno nije lako... a koliko si sad trudna?

meni je super dok ležim al dok sjedim koma mi je... meni je to skroz čudno da me leđa već sad toliko bole, kaj će tek bit kad mi trbuh naraste... bit ću nepomičnaaa
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:16   #42
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
a joooj tebi stvarno nije lako... a koliko si sad trudna?

meni je super dok ležim al dok sjedim koma mi je... meni je to skroz čudno da me leđa već sad toliko bole, kaj će tek bit kad mi trbuh naraste... bit ću nepomičnaaa
ja sam danas puna 33 tjedna.. ali to je moja stara ozljeda samo sto je problem što nemam postavljenu dijagnozu prije trudnoće pa mi nitko od doktora ne vjeruje već veli da je to od trudnoće.. prije me hvatalo povremeno, ali u trudnoći svaki put kad lednem na leđa.. na leđima sam (negdje od 10.tjedna) samo kad idem na kontrolu i na uzv.. a ti sad imas onu fazu kad od hormona i tog širenja može boliti i može i proći.. ja sam sebi nabavila loptu i trudnički pojas sve u nadi da ću malo rasteretiti taj dio leđa, ali sam danas čak i normabele dobila kod doktora da malo mišiće popusti.. mene ne bole ni kad sjedim ni kad hodam... samo me ukoči da se ne mogu pomaknuti a kamoli ustati iz ležećeg položaja..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:19   #43
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ja sam danas puna 33 tjedna.. ali to je moja stara ozljeda samo sto je problem što nemam postavljenu dijagnozu prije trudnoće pa mi nitko od doktora ne vjeruje već veli da je to od trudnoće.. prije me hvatalo povremeno, ali u trudnoći svaki put kad lednem na leđa.. na leđima sam (negdje od 10.tjedna) samo kad idem na kontrolu i na uzv.. a ti sad imas onu fazu kad od hormona i tog širenja može boliti i može i proći.. ja sam sebi nabavila loptu i trudnički pojas sve u nadi da ću malo rasteretiti taj dio leđa, ali sam danas čak i normabele dobila kod doktora da malo mišiće popusti.. mene ne bole ni kad sjedim ni kad hodam... samo me ukoči da se ne mogu pomaknuti a kamoli ustati iz ležećeg položaja..
A joooj draga, pa koji će ti položaj onda odgovarat za vrijeme poroda...

ja ti držim fige da do tada leđa prestanu boljet...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:24   #44
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
A joooj draga, pa koji će ti položaj onda odgovarat za vrijeme poroda...

ja ti držim fige da do tada leđa prestanu boljet...
probala sam na tečaju na bok kad smo radili pripreme za porod.. mogu minutu, onda me ukoči, a njih 7 leži na leđima i sve kukaju kako ih leđa bole, ali sve ostale mobilne.. jedna od opcija je stolčić, ali morala bih putovati u osijek ili varaždin.. nisam još ni sama pametna..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:32   #45
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Patka
tnx blue!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:51   #46
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
probala sam na tečaju na bok kad smo radili pripreme za porod.. mogu minutu, onda me ukoči, a njih 7 leži na leđima i sve kukaju kako ih leđa bole, ali sve ostale mobilne.. jedna od opcija je stolčić, ali morala bih putovati u osijek ili varaždin.. nisam još ni sama pametna..
hm, hm....mozda bi ti jos najbolje bilo u vodi, ali i to bi trebala potegnuti do Rijeke (tamo imaju porodjaj u vodi jedino, zar ne?).
Da, zeznuto ti je sto patis od kronicnih bolova .
Ja sam ih (akutnih) imala svake fele i svakog dijela ledja, ali to su samo usputni i lako ih je potjerati vjezbicama i slicno. Recimo, nedavno me ubijao neki glupavi zivac kod lopatice i toliko me to probadalo da sam npr. jedva vozila auto, jer se nisam smjela ni malo negdje nasloniti i opustiti (bilo je puno gore u opustenom polozaju). I onda sam jednostavno nocu dodala jos jedan jastuk pod glavu i postavila ju na visi polozaj i bol je nestala kao da je nikad nije ni bilo!!
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 15:29   #47
iva

lobelt je superica, predivna beba, pravi mali frajer i sarmer

joj, kak mi je drago zbog tebe!!!!!!!!!!!!!
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:08   #48
Mene boli skroz nisko u ledima i probada kroz desnu nogu.Najcesce kad poslije duzeg stajanja (na poslu)sjednem.Lezanje mi odgovara.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:25   #49
samo da se javim da već tri noći spavam na leđima k'o beba , lopta, pojas i normabel (2 dana) u kombinaciji učinili svoje.. sad osjetim da me leđa bole, ali se uspijem leći kako hoću i ustati kad i kako želim.. kako će dalje ići, vidjet ćemo..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 17:24   #50
Ja moram evo priznati da me od jučer bole leđa za poludit...još sam dobro i izdržala, jer inače imam jako problema sa kralježnicom zbog saobraćajke...e sad, kako ću si pomoći i izdržati još 5 mjeseci-nemam pojma
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 17:48   #51
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
samo da se javim da već tri noći spavam na leđima k'o beba
Yea!!!
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:44   #52
Ovaj post je priveden kraju, ali evo ja ću ga ponovno aktivirati da ne otvaram novi, a tiče se vrlo sličnog problema.

Naime, 16+ sam i mogu reči da me već zasigurno 4 tjedna boli lijeva noga, konkretnije u lijevom guzu, kao da se neki živac upalio. Do nedavno me svako malo štrecalo, ali u zadnje vrijeme me boli prečesto-gotovo svaki put kada stanem na lijevu nogu-meni oči iskoče od boli koja prožme cijelu nogu i udari u mozak.
Molila bi da se javi netko tko je, eto, imao barem približno slična iskustva? Stano se pitam-hoće li to trajati do kraja trudnoće, što će biti kada budem imala 10 kg više (što će biti gotovo četvrtina moje ukupne težine) i trbuh pred sobom: hoću li se uopće moći kretati? Je li bolje šetati ili ležati: i da li nešto od toga ima utjecaja?

Budem ja pitala i dok. slijedeći tjedan na redovnom pregledu, ali možda netko ima iskustva i preporuku?
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:27   #53
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Ovaj post je priveden kraju, ali evo ja ću ga ponovno aktivirati da ne otvaram novi, a tiče se vrlo sličnog problema.

Naime, 16+ sam i mogu reči da me već zasigurno 4 tjedna boli lijeva noga, konkretnije u lijevom guzu, kao da se neki živac upalio. Do nedavno me svako malo štrecalo, ali u zadnje vrijeme me boli prečesto-gotovo svaki put kada stanem na lijevu nogu-meni oči iskoče od boli koja prožme cijelu nogu i udari u mozak.
Molila bi da se javi netko tko je, eto, imao barem približno slična iskustva? Stano se pitam-hoće li to trajati do kraja trudnoće, što će biti kada budem imala 10 kg više (što će biti gotovo četvrtina moje ukupne težine) i trbuh pred sobom: hoću li se uopće moći kretati? Je li bolje šetati ili ležati: i da li nešto od toga ima utjecaja?

Budem ja pitala i dok. slijedeći tjedan na redovnom pregledu, ali možda netko ima iskustva i preporuku?
Meni se to dogadjalo i dr.mi je rekla da mi se beba naslonila na isijaticni zivac a to mu je dugo i ostao najdrazi polzaj, par puta me mm morao dizati iz kreveta zbog toga. Probaj natjerat bebu da se pomakne, ja sam radila cucnjeve, znala sam i poskakivat, sve da se okrene i pusti moj zivac
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 15:33   #54
meni se dogodilo. prvo je bol pocela u lijevoj strani kriza, pa se prebacila na desnu, a onda se spustila na desni guz. UZASNA bol. sepala sam i nisam mogla spavati 3 tjedna. isla kod doktora, fizijatra i svi su rekli da ne smiju nista raditi jer sam trudna. proslo samo od sebe. odvratna bol. ne ponovilo se.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:29   #55
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
meni se dogodilo. prvo je bol pocela u lijevoj strani kriza, pa se prebacila na desnu, a onda se spustila na desni guz. UZASNA bol. sepala sam i nisam mogla spavati 3 tjedna. isla kod doktora, fizijatra i svi su rekli da ne smiju nista raditi jer sam trudna. proslo samo od sebe. odvratna bol. ne ponovilo se.
Onda znaš kako mi je Danas sam tri puta i oplakala od boli.

Mene jedino po noći ne boli. Ustvari ne boli me dok ležim ili sjedim. Noć mi je za sada najdraži dio dana

Ako trebam biti strpljiva bit ću, što mi drugo preostajesamo da bebač bude dobro - to mi je nekako najvažnije.
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:02   #56
Mene bole križa već dva tjedna, i to prilično jako. Doc je rekao da je to normalno, da se ligamenti opuštaju i da nema veze vježba li žena ili ne....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:24   #57
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Ovaj post je priveden kraju, ali evo ja ću ga ponovno aktivirati da ne otvaram novi, a tiče se vrlo sličnog problema.

Naime, 16+ sam i mogu reči da me već zasigurno 4 tjedna boli lijeva noga, konkretnije u lijevom guzu, kao da se neki živac upalio. Do nedavno me svako malo štrecalo, ali u zadnje vrijeme me boli prečesto-gotovo svaki put kada stanem na lijevu nogu-meni oči iskoče od boli koja prožme cijelu nogu i udari u mozak.
Molila bi da se javi netko tko je, eto, imao barem približno slična iskustva? Stano se pitam-hoće li to trajati do kraja trudnoće, što će biti kada budem imala 10 kg više (što će biti gotovo četvrtina moje ukupne težine) i trbuh pred sobom: hoću li se uopće moći kretati? Je li bolje šetati ili ležati: i da li nešto od toga ima utjecaja?

Budem ja pitala i dok. slijedeći tjedan na redovnom pregledu, ali možda netko ima iskustva i preporuku?

I meni je to bilo. Mislila sam da sam jedinstven slučaj. Trajalo je nekih 2-3 tjedna. Kad bih ležala bilo je ok, ali hodati je bilo grozno. Doslovno sam šepala. Nekad je bolilo više, nekad manje i odjednom nestalo samo od sebe.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 11:30   #58
Mene taj išijas muči skoro od početka trudnoće, iako je u početku bol bila intenzivnija i skoro stalna, a sada tu i tamo zaboli ili bolje rečeno priklješti. I križa me bole, već sad se jedva saginjem i moram to oprezno raditi.
Nažalost, dok se beba sama ne pomakne i oslobodi živac, pomoći neke i nema.Tablete se ne smiju piti, ne smije se masirati niti mazati onim hot ili cold gelovima.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:24   #59
Mene je isto bolila lijeva noga cca zadnja dva mjeseca trudnoće, čitala da to beba pritišće na išijasni živac, pitala ginića potvrdio, reko da će proći poslije poroda - i prošlo je , dakle drage moje to je normalno - čekajte da se porodite i nestat će.
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:03   #60
Quote:
bubaspara kaže: Pogledaj post
Mene je isto bolila lijeva noga cca zadnja dva mjeseca trudnoće, čitala da to beba pritišće na išijasni živac, pitala ginića potvrdio, reko da će proći poslije poroda - i prošlo je , dakle drage moje to je normalno - čekajte da se porodite i nestat će.
pa tko živ, tko mrtav do onda...
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.