Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 00:33   #1
Fizika

Jel se pripremate sta za fiziku, test je za manje od mjesec dana (14.04.2010) . U skoli imamo za fiziku dodatne sate pa tako malo na to idem malo samostalno vjezbam dok uhvatim vremena.

Uzeo sam iz knjižnice od Vladimira Paar-a i Vladimira Šips-a knjiga Zbirka rijsenih zadataka i Udžbenik. Onako ima malo teorije, u zbirci su dobro objažnjeni zadaci.

Na probnoj sam rjesio za 2 bez ikakvih prirema, rijesio svu onu teoriju i jedan zadatak s racunjem.
Govori se da je fizika na drzavnoj jedan od prvih pet predmeta koji su maturant prijavili.

Nadam se da cu za 4 rjesiti na drzavnoj
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 00:40   #2
fizika je broj 1 po broju prijavljenih, barem od izbornih
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 01:13   #3
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Jel se pripremate sta za fiziku, test je za manje od mjesec dana (14.04.2010) . U skoli imamo za fiziku dodatne sate pa tako malo na to idem malo samostalno vjezbam dok uhvatim vremena.

Uzeo sam iz knjižnice od Vladimira Paar-a i Vladimira Šips-a knjiga Zbirka rijsenih zadataka i Udžbenik. Onako ima malo teorije, u zbirci su dobro objažnjeni zadaci.

Na probnoj sam rjesio za 2 bez ikakvih prirema, rijesio svu onu teoriju i jedan zadatak s racunjem.
Govori se da je fizika na drzavnoj jedan od prvih pet predmeta koji su maturant prijavili.

Nadam se da cu za 4 rjesiti na drzavnoj
ja se pripremam 4 godine tako što fiziku redovno učim na nastavi i ne zaboravljam gradivo jer se kroz natjecanja i dodatne nastave i sva sranja koja pohađam gradivo niti ne može samo tako zaboraviti.
skripte (odnosno zadatke) s priprema na koje idu moji kolege i masno plaćaju a na kraju nitko ništa ne kuži, dali su meni da im ja rješim i to ću za vikend srediti jer kad se uhvatim fizike ili matematike to je 12 sati u komadu s pauzom za pišanje.
tako da je fizika za mene rješena.

Quote:
seka.iz.osijeka kaže: Pogledaj post
fizika je broj 1 po broju prijavljenih, barem od izbornih
alaj smo nadobudan narod.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:36   #4
i ja pišen fiziku. bit će konkurecnije, al kolko san skužila, zadatci su jednostavni.

prošle godine san dobila 4 bez ikakvih priprema, pa se nadan da će i ove godine bit bar toliko
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:06   #5
Pa ne čudi me, koliko sam vidio najviše faksova traži fiziku za izborni.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:58   #6
Malo više od 3 tjedna do fizike, valja intezivno vježbat... Mene strah jer imam dosta rupa u znanju, a i za školu učit triba :S
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:30   #7
ja još ništa fiz... imam i bio i kem.. nemam pojma kako ću to sve...a za školu previše traže,nisu nam ništa olakšali
jel ima još iko ove izborne predmete? kako se pripremate?
ovionivakonako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:40   #8
Da, čuo sam da je fizika poprilično lagana, naravno za one koje si pratili gradivo kroz ove 4 godine,..nažalost mene potrefila profesorica koja em ne zna objasniti, em dopusta da joj se radi na satu sto nas je volja,..em em. Učenje bez primjene, učenje bez razumijevanja,..samo štebetanje

Prije nekih mjesec dana sam počeo ići kod jedne osobe,..ne da zna objasniti fiziku nego ju drži u malom prstu,..i ful je zanimljiv predmet!
Kako smo sad preživjeli dva uvodna ispita mogu lagano dalje nastaviti sa fizikom...matematika mi se ipak čini kao veći problem...
giga_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:58   #9
Quote:
ovionivakonako kaže: Pogledaj post
ja još ništa fiz... imam i bio i kem.. nemam pojma kako ću to sve...a za školu previše traže,nisu nam ništa olakšali
jel ima još iko ove izborne predmete? kako se pripremate?
Ja imam te iste izborne, kemiju znam koliko-toliko i neću je spremat više jer je samo dan iz biologije... Biologiju ću onaj tjedan intezivno kad prođe fizika, a fiziku ću sad...

Sadašnje stanje:
Fizika- katastrofično
Kemija- osrednje
Biologija- OK
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:13   #10
Ja sam za izborne prijavio samo fiziku, ostale nisam jer nemam volje raditi nesto sto ne zelim. Cilj mi je otici na jedan od teh. fakulteta i to je jedini uvjet da se trazi fizika. Ne mogu zamisliti kako je vama koji imate vise izbori a sve vam nakrcano dan do dana.
A valjda cu preko praznika uspjet dobro nauciti.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco

Zadnje uređivanje Groinx : 19.03.2010. at 18:35.
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 18:41   #11
mene ta fizika i kemija koje me cekaju skroz ubija imam namjeru upist studij sestrinstva iz a zavrsavam med sk..kža ta dva predmeta mi imamo samo dvi kog...ima ko u slicnoj situaciji pa da se tjesim e da napomenem da su mi te dvi profe bile ocajne neznan koja je gore objasjžnjavala
zvijezda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:27   #12
ima li neka dobra dušica kakvu skripticu ?
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:52   #13
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
ima li neka dobra dušica kakvu skripticu ?
iman ja, iman ja

skripta za fiziku 1.pdf
fiz 2
fiz 3
fiz 4

ima da me neko nagradi
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:57   #14
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
iman ja, iman ja
drago mi je zbog tebe , a možeš li učiniti nešto da mi bude drago i zbog mene ?
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:00   #15
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post

ima da me neko nagradi
da li te moj impozantan dekolte zadovoljava ?



Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:24   #16
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
da li te moj impozantan dekolte zadovoljava ?



joj, jebemu, da san lez ili bi, bilo bi itekako zadovoljavajuće..
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:30   #17
Quote:
Moschino_girl kaže: Pogledaj post
joj, jebemu, da san lez ili bi, bilo bi itekako zadovoljavajuće..
svjesna sam svojeg neiscrpnog šarma
Sharpey Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 22:08   #18
Jao blago sam rečenop najebo na toj fizici.

Sve ostalo više manje znam od izbornih i obaveznih predmeta ,ali ta fizika nikako,imamo je 1 sat tjedno,a niti na to ne dolazim najčešće jer je profesor katastrofa,tako da blage veze nemam.
Planiram na tehnički fakuletet di se fizika traži

E sad je pitanje od kud i kako počet...
Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:25   #19
Quote:
Nixxx kaže: Pogledaj post
Jao blago sam rečenop najebo na toj fizici.

Sve ostalo više manje znam od izbornih i obaveznih predmeta ,ali ta fizika nikako,imamo je 1 sat tjedno,a niti na to ne dolazim najčešće jer je profesor katastrofa,tako da blage veze nemam.
Planiram na tehnički fakuletet di se fizika traži

E sad je pitanje od kud i kako počet...
Vjezbaj onako osnovne zadatke, tamo gdje se samo treba formula ubaciti i rjesen zadatak.
Mislim da nam nece staviti neke sje**** zadatke da mi za njih 3 treba jedan skolski sat da ih rjesim.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 15:49   #20
e sad. na ovo pitanje nitko ne zna odgovor a važno je.
jel ispit rješavamo kemijskom ili običnom olovkom? ako pišemo kemijskom ne smijemo prepravljat? od osnovne su nas učili da se u vezi matematike i sl. sve piše olovkom.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.