Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2021., 14:29   #241
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Nije ono bio Dark One .
Ono je bio rođak Habiba Marwana, u slijedećoj sezoni ćemo vidjeti Jacka Bauera kako ga ispituje.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 16:52   #242
Nemam ništa protiv Arapina koji glumi tog lika, pogotovo zato jer se lik zove Ishamael.
Po meni je to OK casting.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 17:29   #243
Pogledao sam konačno zadnju epizodu.
Manjka strukture, napetosti i smisla.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 23:52   #244
Jedna stvar koja me veseli za S2 je ta sto u seriju stize Chrisjen Avasarala.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 23:53   #245
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv Arapina koji glumi tog lika, pogotovo zato jer se lik zove Ishamael.
Po meni je to OK casting.
Ma znam, zafrkavam se.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 08:24   #246
Pogledao sve

Skoro odustah na početku sa onim teen ljubavnim dramama i gupostima. Ali nakon toga ide to sasvim solidno. Možda i bolje da nisam čitao knjige jer mislim da bi mi bilo loše

Smorili su me sa potrošenim vremenom na sve moguće ljubavne odnose. Mogli su to izvesti suptilnije i bez toliko bezvezno utrošenih minuta. Mogli su to bolje iskoristiti za samu priču.

edit : zaboravih spomenuti da me glavni likovi iritiraju Dobri su mi samo sporedni likovi kao što je žena kovač, majka od Randa i onaj bard.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2021., 09:55   #247
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Jedna stvar koja me veseli za S2 je ta sto u seriju stize Chrisjen Avasarala.
Ako prva stvar koju kaze likovima kad ih vidi na okupu ne bude: "You are all fucking idiots.", totalni waste castinga
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2021., 12:41   #248
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pogledao sve

Skoro odustah na početku sa onim teen ljubavnim dramama i gupostima. Ali nakon toga ide to sasvim solidno. Možda i bolje da nisam čitao knjige jer mislim da bi mi bilo loše

Smorili su me sa potrošenim vremenom na sve moguće ljubavne odnose. Mogli su to izvesti suptilnije i bez toliko bezvezno utrošenih minuta. Mogli su to bolje iskoristiti za samu priču.

edit : zaboravih spomenuti da me glavni likovi iritiraju Dobri su mi samo sporedni likovi kao što je žena kovač, majka od Randa i onaj bard.
Šta bi tek bilo da si čitao knjige...5000 strana samo pletu i raspliću je*ene pletenice.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2022., 16:17   #249
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ma znam, zafrkavam se.
Da, ali koliko su Ok castali glumca koji glumi Ishamaela, toliko su zajebali sa njegovom pojavom.
Naime u knjigama je lik iz kojeg se vidi vatra u očima i ustima njegov pravi izgled, a ovaj Arapin može biti vidljiv samo kao Ishamael casta iluziju.
Ishamaek ima 100% human tijelo tek kad postane Moridin.
Tisućljeća korištenja True Power od Dark One su ga izmijenila. To je vrlo važna stvar u knjigama jer kad Dragon također počne koristiti True Power , shvati povezanost Light and Dark i temeljem toga na kraju donese ključnu odluku.
U seriji se prikauje kao da je glava koja gori iznutra obična iluzija.

Rafe
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2022., 19:33   #250
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Šta bi tek bilo da si čitao knjige...5000 strana samo pletu i raspliću je*ene pletenice.
točno u sridu

ja sam stao nakon pročitane 3 knjige tako da ću kroz seriju morat saznat kako waste of time saga završava.

dok sam čitao knjige djelovale su mi kao mnogo bolji materijal za ekranizaciju neg gospodar i pjesma. svaka knjiga ima jednog glavnog negativca kojeg heroj mora pobjedit obično u zadnji tren instiktivno otkrivajući novu moć. sljedeću knjigu ga ugrožava za jednu stepenicu jači lik pa naš junak mora savladat novu vještinu kako bi ga pobjedio. srećom ga u prvoj knjizi nije napa negativac iz treće jer bi bio mrtav
savršen materijal za ekranizaciju. serija je napravljena bolje od wichera ali mi je finale bilo mlako
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2022., 20:49   #251
Ma daj. Ne da je bilo mlako nego je bilo sranje.
Da, serija je bolje odrađena od Witchera, ali uzalud im to sa onakvim finalom sezone.
Bio je takav backlash od strane fanove knjiga, da nisam siguran da će Rafe zadržati posao, iako se snima i 2. i 3. sezona. WoT-u već sada prijeti pretvaranje u besmisleni bućkuriš kao zadnje dvije sezone GoT.
I da, u pravu si da je dobar matrerijel za ekranizaciju, ali vidiš i sam kako to može završiti kada daš to u ruke budali koja misli da je pametno mijenjati knjige i raditi neku svoju radnju.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2022., 21:47   #252
Preskočio sam sve da ne spoilam i samo pitam: isplati li se ovo gledati? Jer dojam nakon jedne i pol epizode je dozlaboga dosadan i jeftin. A obožavam tu tematiku inače.
notneven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 13:55   #253
Quote:
n3v3x kaže: Pogledaj post
Preskočio sam sve da ne spoilam i samo pitam: isplati li se ovo gledati? Jer dojam nakon jedne i pol epizode je dozlaboga dosadan i jeftin. A obožavam tu tematiku inače.
Također je u pitanju moj žanr.
Knjigu pročitao prvu, jedva, ocjena 3/10.
Seriju vjerovatno neću ni pokušati.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 20:36   #254
Ja sam te knjige čitao kako su izlazile i stao sam negdje na 9. knjizi. Jednostavno mi je tih 2-3000 likova, sve te reinkarnacije i milijun paralelnih radnji bilo too much.
Onda su prošle godine i vidio sam da je Sanderson završio serijal i onda krenuo u mazohizam zvan čitanje ispočetka. Mogu reći da sam bio jako zadoviljan sa zadnje tri knjige i samim finalom serijala.
Jedna od rijetkih fantasy serijala gdje sam na kraju rekao: Da, to je to. Perfect ending !

Opet, warning: Treba doslovni pišati krv za doći to tog kraja, a za nekoga tko nema puno slobodnog vremena serijal je stvarno too much.
Možda je sada lakše jer WoT ima jako dobar wiki companion i to stvarno pomaže u čitanju.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 14:17   #255
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ja sam te knjige čitao kako su izlazile i stao sam negdje na 9. knjizi. Jednostavno mi je tih 2-3000 likova, sve te reinkarnacije i milijun paralelnih radnji bilo too much.
Onda su prošle godine i vidio sam da je Sanderson završio serijal i onda krenuo u mazohizam zvan čitanje ispočetka. Mogu reći da sam bio jako zadoviljan sa zadnje tri knjige i samim finalom serijala.
Jedna od rijetkih fantasy serijala gdje sam na kraju rekao: Da, to je to. Perfect ending !

Opet, warning: Treba doslovni pišati krv za doći to tog kraja, a za nekoga tko nema puno slobodnog vremena serijal je stvarno too much.
Možda je sada lakše jer WoT ima jako dobar wiki companion i to stvarno pomaže u čitanju.
Vučete me da idem čitati. Sviđa mi se to što postoji kraj koji je zaokružen a ne da se zavlači do besvjesti , samo da se pišu nove epizode. Kolko ima knjiga serijal?
Jedino se bojim da mi čitanje knjiga ne pokvari seriju koja mi je za sad solidna (nisam još pogledao sve epizode), tj da mi se ne desi kak sa Fondacijom - serija je sama po sebi sasvim solidna, ali mi se nikako ne uklapa u Asimljevu Fondaciju, pa mi automatski nije gušt....
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 23:05   #256
Ne citam nastavke niti fentezi
Ali serija je ok
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 09:24   #257
S čitanjem nekad davno stao na sedmoj knjizi jer mi se činilo kako Jordan nema namjeru završiti serijal u neko skorije vrijeme. Ali od toga je bilo neke koristi, jer sam tada donio odluku da više ne započinjem čitati nedovršene serijale, ma kako dobre recenzije imali i koliko god mi radnja zvučala privlačno.
Seriju odgledao prije neki dan. Nisam očekivao ništa, jer se ionako više ne sjećam većine detalja iz knjiga. Serija nije loša, jedino je posljednja epizoda malo nalopatana na brzinu, dok su u prethodnim epizodama neki prizori nepotrebno razvlačeni do boli. Ali sve u svemu solidno ubijanje vremena.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 15:17   #258
Quote:
n3v3x kaže: Pogledaj post
Preskočio sam sve da ne spoilam i samo pitam: isplati li se ovo gledati? Jer dojam nakon jedne i pol epizode je dozlaboga dosadan i jeftin. A obožavam tu tematiku inače.
Upravo pogledao - nije loše, pogledaj.
Sam svijet nije na razini LOTRa, izvedba je mogla biti puno bolja, ali ukupni dojam je OK, ne žalim za potrošenim vremenom. Možda mi je prednost to što nisam čitao knjige, pa niti sam što očekivao, niti sam se ljutio što su seriji iskasapili orginal (ako jesu - ne znam, al po komentarima vidim da ipak jesu).
Glavna zamjerka je na zadnju epizodu koja je mogla/morala biti puno bolje napravljena, al eto.. gledao sam i gore završetke.

Prije sam bio zagovornik da se prvo pročitaju knjige, a onda gleda film/serija napravljen po knjizi. Tada možeš uživati u oživljavanju likova i radnje te nema nejasnih situacija jer znaš pozadinu priče (jer je jasno da film/serija jednostavno ne stigne sve prenijeti iz knjige). Jest da nije sve 100%, ali su razlike podnošljive.
A ovo kaj se danas radi je katastrofa! Uzme se knjiški predložak i likovi i onda se sve iskasapi kak se kome prohtije. Čemu onda uopće uzimati predložak? Izmislite likove i napravite kaj god hoćete....
Uglavnom, danas je preporuka prvo pogledati film/seriju, pa ako je OK, probati s knjigom. Ako nije OK, opet probati s knjigom jer možda serija nema veze...
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2022., 18:06   #259
Quote:
SilverB kaže: Pogledaj post
Glavna zamjerka je na zadnju epizodu koja je mogla/morala biti puno bolje napravljena, al eto.. gledao sam i gore završetke.
Prva knjige je ionako ispodprosječna pa ajde, nije se ni očekivalo puno od prve sezone što se tiče radnje. Opet kraj sezone nema nikakve veze sa knjigom. Ono, niti jedna dodirna točke.

Ovako to završava u knjizi:

WARNING SPOILERI:
Ekipa dođe do Eye Of The World koje je u knjizi nešto sasvim drukčije od serije. To je velika posuda sa čistim saidinom bez tainta Dark One.
Ekipu dočekaju dva forsakena, Aginor i Balthamel (izrezani iz serije). Obojica su bili zatvoreni odmah kod pečata pa je njima u boreu proticalo vrijeme (par tisuća godina) te Aginor izgleda ko mumija, a Bathamel nosi masku jer mu je otpalo svo meso sa lica.
Batlhamela ubije Someshta (tree man izrezan iz serije) ali ne prije nego ga Balthamel spali magijom.
Rand i Aginor krenu povlačiti saidin iz Eye u sebe. Aginor skuži da je Rand Dragon i uhvati ga panika pa povuče previše i izgori.
Rand povuče sav saidin i krene prema armiji Trolloca u Tarwin's Gap i tamo odradi "unleashed fire and lightining", ps sprži tisuće i tisuće Trolloca, a usput podere i Ishamaela koji je no match za Randa nafilanog tim boosterom, pa na kraju pobjegne.


Eto, sad to usporedi sa serijom gdje je njih par netreniranih ženskih chanellera poderalo Trolloc armiju, u odnosu na knjigu gdje je to napravio Dragon (najjači magic user ikad pod paskom kretora) tako što je upio sav saidin iz Eye.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 09:30   #260
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Prva knjige je ionako ispodprosječna pa ajde, nije se ni očekivalo puno od prve sezone što se tiče radnje. Opet kraj sezone nema nikakve veze sa knjigom. Ono, niti jedna dodirna točke.

Ovako to završava u knjizi:

WARNING SPOILERI:
Ekipa dođe do Eye Of The World koje je u knjizi nešto sasvim drukčije od serije. To je velika posuda sa čistim saidinom bez tainta Dark One.
Ekipu dočekaju dva forsakena, Aginor i Balthamel (izrezani iz serije). Obojica su bili zatvoreni odmah kod pečata pa je njima u boreu proticalo vrijeme (par tisuća godina) te Aginor izgleda ko mumija, a Bathamel nosi masku jer mu je otpalo svo meso sa lica.
Batlhamela ubije Someshta (tree man izrezan iz serije) ali ne prije nego ga Balthamel spali magijom.
Rand i Aginor krenu povlačiti saidin iz Eye u sebe. Aginor skuži da je Rand Dragon i uhvati ga panika pa povuče previše i izgori.
Rand povuče sav saidin i krene prema armiji Trolloca u Tarwin's Gap i tamo odradi "unleashed fire and lightining", ps sprži tisuće i tisuće Trolloca, a usput podere i Ishamaela koji je no match za Randa nafilanog tim boosterom, pa na kraju pobjegne.


Eto, sad to usporedi sa serijom gdje je njih par netreniranih ženskih chanellera poderalo Trolloc armiju, u odnosu na knjigu gdje je to napravio Dragon (najjači magic user ikad pod paskom kretora) tako što je upio sav saidin iz Eye.
Ovo već na prvu zvuči puno bolje od onoga kaj nam je servirano. I ima puno više smisla da Dragon "odradi glavni posao". Čemu onda uopće škola Aes Sedai, čemu potraga za Dragonom ako par random neistreniranih ženski može sve riješiti. (al naravno tek nakon što strada cijela vojska, umjesto da naprave s njima prvi a ne zadnji red obrane....)

Zašto, o zašto to rade Imaju dobro napisanu priču koju eventualno treba samo malo kozmetički prilagoditi za prikaz na ekranu, a oni idu izmišljati nešto svoje, što naravno iskasapi ono što je pisac zamislio.
Netko se cijeli život trudi da napiše nešto dobro i da sve to ima smisla, a onda dođe par idiota i sve to razbuca. To bi trebalo biti kažnjivo zatvorom.
Da ne spominjem što se spremaju napraviti Tolkienu i što su napravili Asimovu.
Ovaj put sam u prednosti jer nisam čitao knjige, a sad ni ne namjeravam jer bih htio seriju odgledati, pa onda idem na knjige da vidim kak bi to u stvari trebalo biti.
Žalosno je kaj je nečitanje knjiga prednost, al eto, takva su vremena...
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.