Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2005., 21:12   #1
Chat, off topic i oglasna ploča s informacijama

Ova tema za sve one koji se žele početi baviti borilačkim vještinama ali ne znaju što, gdje, kako i kada trenirati.... Dakle, ako imate bilo kakvo konkretno pitanje u vezi lokacija klubova borilačkih vještina, tipova vještina, raspored treninga, turnira ili seminara... pitajte.

Molim sve kolege forumaše da na ovoj temi ne idu u preopširne rasprave, već da samo odgovore na postavljena pitanja....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 16:37   #2
dakle, ja se želim početi baviti borilačkim vještinama ali ne znam što, gdje, kako i kada trenirati....
uglavnom, zainteresiran sam za karate (ne znam ima li to neke podvrste koje trebam navesti jer se ne kuzim u to), gledao sam malo po netu te klubove, ali mi se cini da svi primaju samo djecu?
pa ako netko zna gdje mogu poceti trenirati i oni malo stariji (imam 21god) koji su totalni pocetnici, neka me plz malo uputi
hvala
lord_of_light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2006., 17:39   #3
Quote:
lord_of_light kaže:
dakle, ja se želim početi baviti borilačkim vještinama ali ne znam što, gdje, kako i kada trenirati....
uglavnom, zainteresiran sam za karate (ne znam ima li to neke podvrste koje trebam navesti jer se ne kuzim u to), gledao sam malo po netu te klubove, ali mi se cini da svi primaju samo djecu?
pa ako netko zna gdje mogu poceti trenirati i oni malo stariji (imam 21god) koji su totalni pocetnici, neka me plz malo uputi
hvala
Iako nisam baš ekspert za karate, pokušati ću odgovoriti....

Nažalost nisi naveo odakle si (koji grad), ali ako si iz Zagreba karate ne bi trebao biti velik problem jer ima dosta klubova. Jedino bi ih trebalo kontaktirati da se vidi je li primaju isključivo djecu ili primaju i odrasle početnike.

Inače, postoji nekoliko stilova karatea: shotokan, shito-ryu, wado-ryu, goju-ryu i kyokushinkai, ali mislim da se odmah u početku nebi trebao time previše zamarati. Uglavnom u najviše klubova se trenira shotokan, a ponegdje se nađe i poneki u kojem se treniraju ostali stilovi.

Nadam se da sam koliko-toliko pomogao....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 01:34   #4
imam pitanjce, možda malo off topic, al možda baš i ne.

Dakle: jeste gledali Star Wars 1? Onaj prvi (znači 4 snimljeni, prvi dio prve trilogije)? Jel se sjećate Darth Maula, i one njegove dvostrane svjetlosne sablje? Eh: koja je to vještina? Ta tehnika borbe štapom, što je to?

thx
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 01:58   #5
Quote:
Shoki kaže:
imam pitanjce, možda malo off topic, al možda baš i ne.
Malo je off-topic ali ću ti odgovoriti....
Quote:
Shoki kaže:
Dakle: jeste gledali Star Wars 1? Onaj prvi (znači 4 snimljeni, prvi dio prve trilogije)? Jel se sjećate Darth Maula, i one njegove dvostrane svjetlosne sablje? Eh: koja je to vještina? Ta tehnika borbe štapom, što je to?
Ray Park (koji glumi tu ulogu) je Wu Shu majstor, pa je svoje znanje obilato koristio u tom filmu. Međutim sam način borbe je manje-više čista koreografija (kao i u većini drugih filmova)....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 11:50   #6
gdje se mogu kupit rukavice za ultimate,kakve kvalitete i koje cijene(ZG)?
fedayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 12:24   #7
Koliko moze/mora covjek biti fizicki (ne)spreman prije pocetka bavljenja s boriliackim. Zanima me konkretno Hisardut (ili nesto u tom stilu), medjutim ne znam da li trebam bit u posebo dobroj kondiciji. Malo sam onako popunjeniji , ali jos uvijek nabacim 30 - 40 sklekova, a i prilicno sam rastezljiv!
Hvala
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 12:34   #8
Quote:
German kaže:
Koliko moze/mora covjek biti fizicki (ne)spreman prije pocetka bavljenja s boriliackim. Zanima me konkretno Hisardut (ili nesto u tom stilu), medjutim ne znam da li trebam bit u posebo dobroj kondiciji. Malo sam onako popunjeniji , ali jos uvijek nabacim 30 - 40 sklekova, a i prilicno sam rastezljiv!
Hvala
VOLJA,VOLJA,I JOŠ MALO VOLJE, A OSTALO DOLAZI SAMO PO SEBI.
fedayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:02   #9
Fedayn : www.profightstore.com


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 14:18   #10
Quote:
German kaže:
Koliko moze/mora covjek biti fizicki (ne)spreman prije pocetka bavljenja s boriliackim. Zanima me konkretno Hisardut (ili nesto u tom stilu), medjutim ne znam da li trebam bit u posebo dobroj kondiciji. Malo sam onako popunjeniji , ali jos uvijek nabacim 30 - 40 sklekova, a i prilicno sam rastezljiv!
Hvala
Ma slobodno kreni na trening, na pocetku ce ti trebati jedno mjesec dana da se tijelo navikne i to ti je to.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 16:22   #11
Quote:
Toco1980 kaže:
Iako nisam baš ekspert za karate, pokušati ću odgovoriti....

Nažalost nisi naveo odakle si (koji grad), ali ako si iz Zagreba karate ne bi trebao biti velik problem jer ima dosta klubova. Jedino bi ih trebalo kontaktirati da se vidi je li primaju isključivo djecu ili primaju i odrasle početnike.
da, iz zg-a sam..
to me najvise i zanima - ako netko zna da napise - koji klubovi primaju odrasle pocetnike i ako netko moze preporucit neki klub kao malo bolji..
da, i koliko se (otprilike) plaća mjesečno?
hvala
lord_of_light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 16:26   #12
Quote:
Shoki kaže:
imam pitanjce, možda malo off topic, al možda baš i ne.

Dakle: jeste gledali Star Wars 1? Onaj prvi (znači 4 snimljeni, prvi dio prve trilogije)? Jel se sjećate Darth Maula, i one njegove dvostrane svjetlosne sablje? Eh: koja je to vještina? Ta tehnika borbe štapom, što je to?

thx
shoki

ta vještina će ti se razviti tek u budućnosti.. dobro je prouči, možda si čak i ti njen začetnik. veliki sensei shoki
lord_of_light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 17:55   #13
Quote:
German kaže:
Koliko moze/mora covjek biti fizicki (ne)spreman prije pocetka bavljenja s boriliackim. Zanima me konkretno Hisardut (ili nesto u tom stilu), medjutim ne znam da li trebam bit u posebo dobroj kondiciji. Malo sam onako popunjeniji , ali jos uvijek nabacim 30 - 40 sklekova, a i prilicno sam rastezljiv!
Hvala
- Hej! Nemoras opce biti spreman, i tih 30 sklekova je cist ok, sve sto trebas ces dobiti s treningom kroz neko vrijeme.. A imas mase, to ce ti pomoci u "hrvanju".
Inace, u klubu imas grupu ljudi od 20 - preko 50 godina, i kad ih gledam nitko nije posebno utreniran, ali svi se trude. Jednom sam se fajtao s jednim starijim gospodinom (uvjeren sam da ima preko 50), ja imam 19. Naravno da sam fizicki nadmocniji i poletniji, a zanimljivo kako mi je dobro kontrirao, da nemam znanja o judu nebi mu nis mogao bez obzira kaj sam jaci!
Ljudi se trude.
Btw. treneri su ti vrhunski, takva specificna znanja nema puno ljudi.
Dakle ako te zanima, odi, vidi... Mislim da je ta grupa uto/cet od 8 navecer..

- Lorde, preporucio bih ti kyokushin ako mozes naci, naj realniji i najkontaktniji stil karatea...

- Shoki, neznam nista o wu shuu, ali nesto slicno posjeduje vjestina zvana arnis(escrima,kali) - borba nozevima, macetama i stapovima kakvu jos nisi vidio.(mogu ti dati linkove za filmice i tekstove) Steta sto trenutno, koliko znam, ne postoji neki klub s cistim arnisom u zg, osim mozda da se radi privat sa gosp. Kukuljem (koji je tu vjestinu i doneo u HR)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:22   #14
Quote:
Jujigatame kaže:
-

- Lorde, preporucio bih ti kyokushin ako mozes naci, naj realniji i najkontaktniji stil karatea...
Jedan moj prijatelj je trenirao Kyokushin kai karate i bio iznimno zadovoljan s njim.
Ja također osobno mislim da oni najviše od karataša pridaju pažnje pravilnom ( realnom ) izvođenju udaraca i iznimno im je težak trening i mogu primiti puno batina.

Jedini problem karatea jest u tome što rade samo udarce.
P.S. Evo ti link www.kyokushin.hr
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:52   #15
ja isto glasam za kyokushin. treniro sam u samoboru nešto malo.

nije istina da rade samo udarce, ali se rijetko rade poluge i bacanja.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 21:26   #16
Pitanje:
Čisto informatino... Za li netko kako se kreću cijene novih tatamija? Znam da Kwon ima u ponudi nekoliko različitih vrsta pa ak netko možda ima njihov cjenik... I prodaje li tko drugi tatamije?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 17:23   #17
Prodaje combat sport, pogledaj na webu, imas cjenike brijem...
Bas sam jucer u klubu vidio cjenik ali nisam pogledao cjenik nego stitnike za jaja...mozda mi zatrebaju - ima ko kakvih iskustava/savjeta?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 13:39   #18
Quote:
Jujigatame kaže:
Prodaje combat sport, pogledaj na webu, imas cjenike brijem...
Bas sam jucer u klubu vidio cjenik ali nisam pogledao cjenik nego stitnike za jaja...mozda mi zatrebaju - ima ko kakvih iskustava/savjeta?
Sto se tiče štitnika za jaja, zavisi koliko jake i koliko često češ primati udarce.
Imaš one krute štitnike koji stvarno mogu zaustaviti napad, a imaš i one slabije, koji su više za one slučajne udarce u jaja.

P.S. Čuo sam od dosta izbacivaća da neki redovito koriste štitnike, jer kažu da je to prvo mjesto di ih netko pokuša nogom udariti.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 19:21   #19
Da...Cuo sam da u NY u velikim klubovima uz to idu i stitnici za koljena, pistolj u holster, pancirka. Preko svega odijelo

...treba mi za slucajne udarce, a i kod hrvanja/bacanja svako malo dobijem po jajima
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:19   #20
zna li netko di bi se mogao nabaviti neki hvalitetniji stap ( bo - 180 cm) ?
i koja je cijena otprilike?
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.