Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2008., 01:09   #21
Quote:
Eleonora Bow kaže: Pogledaj post
Za početak, nemoj slušati previše savjete na ovom podforumu!
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije
. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš.
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:10   #22
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se to može poboljšati, ima nade. Uzmi si dovoljno vremena, duže vremensko razdoblje, kreni malim koracima. Nekada sitni detalj podigne cijelu kombinaciju. Obične traperice i majica izgledaju puno ženstvenije uz neke lijepe cipele s petom. Meni je jako ženstveno kada cure nose tunike s tajicama i čižme. Ženstvenosti mogu pridonijeti i čarape s nekim uzorkom ili mrežaste ili u nekoj lijepoj boji, koje diskretno proviruju ispod npr. traperica. Topim se, kada curi ispod majice viri naramenica crvenog ili roza grudnjaka. To su sve sitni detalji, a mogu povećati ženstvenost. Bitan je i hod. Hodaj smireno, polako, bez žurbe, opušteno. Možda ćeš se osjećati ženstveno, ako ispod odjeće obučeš neko sexy donje rublje, drugi neće za to znati, a ti ćeš možda zbog toga zračiti.
meni ovo sve
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:20   #23
i meni
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:47   #24
aurelie, svaka cast na trudu! Stvarno si to odlicno docarala!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:27   #25
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
aurelie, svaka cast na trudu! Stvarno si to odlicno docarala!
potpis, odličan post
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:49   #26
@Aurelié - wow, koji post.. svaka čast!!
__________________
" Will you love me for the rest of my life? "
" No, I'll love you for the rest of mine. "
strawberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 14:36   #27
Pa evo, za mene su moje curke rekle da imam stila Pokušat ću ti dati kakav savjet...

Evo, ja kupujem po dva glavna kriterija - da pristaje mojem tijelu i da mi pristaje boja. Ovo prvo zato jer hoću u tome lijepo izgledati, naravno, a ne smiješno, a drugo zato jer određene boje naglašavaju ljepotu. Npr. ako si tamnokosa i tamnoputa definitivno moraš probati sa bijelom bojom, a ako si svijetlokosa super će ti pristajati crna. Općenito tamnokosim curama bolje pašu svijetle boje (bijela, crvena, žuta, narančasta, ružičasta...), a svijetlokosim tamne (crna, smeđa, maslinastozelena...). Naravno, netrebaš sad to uzet kao pravilo, možeš odlučiti po svoje feelingu...
Al ja recimo izbjegavam crnu, jer sam tamna, pa mi crna ubije nekako sjaj, štajaznam....

Pričala si o ''običnim'' kombinacijama... Traperice i majica jesu obične, ali neće biti ako dodaš neki dodatak...pokušaj s remenom, ogrlicama, narukvicama... bilošto... To je ''touch'' tvojeg stila...

I pazi na frizuru Kosa uvijek mora bit lijepa.
Fuck.Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:37   #28
Aurelie, puno hvala. Di ti nalaziš te svoje sličice?

Ima u svemu ovome nešto. Ja recimo te dodatke uopće ne nosim, dapače ne posjedujem ih. Prije sam nosila barem neke lude naušnice, ali sam dobila alergiju na bižuteriju tako da sad imam samo obične male naušnice koje se ni ne vide. Ali da, ne smeta mi bižuterija oko vrata pa bi mogla ubrati pokoji lanac negdje, kakvu narukvicu...
Vidim ja to na drugima, mislim si da super izgleda, ali sebi nikad niš takvog ne kupim jer se nekak blesavo osjećam sa tim. Isto ko i u štiklama. I uvijek mi se čini da ću loše odabrati. Mislim da ću se morati prisliliti par puta pa će mi možda to postati normalno.
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 22:43   #29
Quote:
christina aguilera kaže: Pogledaj post
meni ovo sve
Vidi se, da nismo istoga spola
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 23:04   #30
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Vidi se, da nismo istoga spola
vidi fakat, pa ti si musko
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 12:23   #31
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
aurelie, svaka cast na trudu! Stvarno si to odlicno docarala!
i ja potpisujem. odlično sročeno.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 14:15   #32
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
Aurelie, puno hvala. Di ti nalaziš te svoje sličice?

Ima u svemu ovome nešto. Ja recimo te dodatke uopće ne nosim, dapače ne posjedujem ih. Prije sam nosila barem neke lude naušnice, ali sam dobila alergiju na bižuteriju tako da sad imam samo obične male naušnice koje se ni ne vide. Ali da, ne smeta mi bižuterija oko vrata pa bi mogla ubrati pokoji lanac negdje, kakvu narukvicu...
Vidim ja to na drugima, mislim si da super izgleda, ali sebi nikad niš takvog ne kupim jer se nekak blesavo osjećam sa tim. Isto ko i u štiklama. I uvijek mi se čini da ću loše odabrati. Mislim da ću se morati prisliliti par puta pa će mi možda to postati normalno.
Bez brige, ja sam isto na "vi" s dodacima. Imam strašno puno nakita, šalova, čak i pokoju maramu, a najčešće nosim jednu jedinu stvar od svih tih silnih "dodataka". I, iako mi na drugim curama super izgleda kada na sebi imaju milijardu stvari, ja se u tome osjećam užasno neudobno i imam osjećaj da cijelu večer moram na sebi nešto "popravljati".
Tako da se moje kombinacije za izlaske svode isključivo na uske traperice (iako ipak najčešće minicu ), obavezno visoke pete i gore neka majica ili košulja, eventualno narukvica ili ogrlica koju najčešće skinem u toku večeri jer mi ide na živce I ne mislim da imam neki ludi stil od kojeg ljudi padaju u nesvijest, ali se osjećam dobro i dobivam dobre kritike (sad bih tu nadodala: pogotovo od muškog roda, ali neću iako već jesam ).
Ako nisi u stanju isfurati stil u kojem ima puno aksesorajza (kao što ni ja nisam), ne forsiraj. Iako mnogi kažu da stil čine dodaci, to ti ništa ne znači ako se ti s time ne osjećaš ugodno i imaš feeling da na sebi nosiš oklop a ne, primjerice, šal. Iako je aurelie zaista napisala odličan post, ipak mislim da postoji nada i za nas koji za aksesoariranje nemaju ni živaca ni potrebe.
Then again, možda se varam i totalni sam seljo-beljo
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:35   #33
Mislim da je bolje kombinirati po principu "manje je više".
Ponekad, kad mi je negdje jaako dosadno, zabavljam se time da promatram (i u sebi komentiram) kako je netko odjeven... pri tome mi nije važna marka, potpis, cijena... smatram da se i za malo novaca može dobro obući.
Mislim da je dobro npr. kombinirati skuplje i jeftinije stvari. Npr. kupiti dobre traperice i kombinirati ih s onim majčicama od po 30,40...kn...
Ljudi najviše griješe s torbom i/ili cipelama. Ne moraju biti u istoj boji, naravno, ali kako znati da se neće pogriješiti? Kombinirajte boju torbe/cipela s nekim dijelom odjeće/modnog detalja. Npr. torba+remen, cipele+košulja... i bolje da su "udaljeni", a ne npr. hlače+cipele...
Ako nosite nakit, odlučite se za max.2 od navedenog: naušnice, ogrlica, narukvica! 3 je u pravilu previše (koliko god vam se sviđa, čak i kad je svo troje u kompletu - u pravilu je uvijek previše!)
Nakit kombinirati s jednobojnim košuljama, sakoima... u protivnom će rijetko ispasti ok.
Minica(posebno uska) + crne salonke s visokom petom rijetko kome dobro stoje. Ako nosite minice, nosite ih sa čizmama.
Isto tako kapri-hlače(svih duljina:6/8, 7/8...) s cipelama na visoku petu izgledaju grozno. Nosite ih s japankama ili čizmama, tako ćete najmanje pogriješiti.
Ne nosite više od 3 boje na sebi, a boju modnih dodataka uskladite s odjećom i obućom.
Trenirke nositi samo kad idete na trčanje, u teretanu i sl. Za kavu je najbolja provjerena kombinacija: traperice + majica (+jakna, ovisno o godišnjem dobu). Ta kombinacija najbolje podnosi "lude" remene, ogrlice, naočale i torbe...

Slobodno me ispravite ako mislite da griješim ili ako imate bolji savjet. Nisam nikakav stilist
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 16:38   #34
Quote:
Fuck.Off kaže: Pogledaj post
Pa evo, za mene su moje curke rekle da imam stila Pokušat ću ti dati kakav savjet...


Pričala si o ''običnim'' kombinacijama... Traperice i majica jesu obične, ali neće biti ako dodaš neki dodatak...pokušaj s remenom, ogrlicama, narukvicama... bilošto... To je ''touch'' tvojeg stila...

I pazi na frizuru Kosa uvijek mora bit lijepa.

Slažem se. I dobra frizura, šminka... puno znače. Ako ne izgledate savršeno (ili to mislite ) velike sunčane naočale su zakon!
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 17:02   #35
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
blabla trućtruć
ti nemaš šta tražit na ovoj temi. s takvim izgledom mo'š i u vreći hodat okolo i dobro bi izgledala.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 17:44   #36
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje kombinirati po principu "manje je više".
Ponekad, kad mi je negdje jaako dosadno, zabavljam se time da promatram (i u sebi komentiram) kako je netko odjeven... pri tome mi nije važna marka, potpis, cijena... smatram da se i za malo novaca može dobro obući.
Mislim da je dobro npr. kombinirati skuplje i jeftinije stvari. Npr. kupiti dobre traperice i kombinirati ih s onim majčicama od po 30,40...kn...
Ljudi najviše griješe s torbom i/ili cipelama. Ne moraju biti u istoj boji, naravno, ali kako znati da se neće pogriješiti? Kombinirajte boju torbe/cipela s nekim dijelom odjeće/modnog detalja. Npr. torba+remen, cipele+košulja... i bolje da su "udaljeni", a ne npr. hlače+cipele...
Ako nosite nakit, odlučite se za max.2 od navedenog: naušnice, ogrlica, narukvica! 3 je u pravilu previše (koliko god vam se sviđa, čak i kad je svo troje u kompletu - u pravilu je uvijek previše!)
Nakit kombinirati s jednobojnim košuljama, sakoima... u protivnom će rijetko ispasti ok.
Minica(posebno uska) + crne salonke s visokom petom rijetko kome dobro stoje. Ako nosite minice, nosite ih sa čizmama.
Isto tako kapri-hlače(svih duljina:6/8, 7/8...) s cipelama na visoku petu izgledaju grozno. Nosite ih s japankama ili čizmama, tako ćete najmanje pogriješiti.
Ne nosite više od 3 boje na sebi, a boju modnih dodataka uskladite s odjećom i obućom.
Trenirke nositi samo kad idete na trčanje, u teretanu i sl. Za kavu je najbolja provjerena kombinacija: traperice + majica (+jakna, ovisno o godišnjem dobu). Ta kombinacija najbolje podnosi "lude" remene, ogrlice, naočale i torbe...

Slobodno me ispravite ako mislite da griješim ili ako imate bolji savjet. Nisam nikakav stilist

OK, ne slažem se s nekim stvarima (i to jako), pa ću prokomentirati.

Minice sa čizmama? Meni je to recimo koma... Pogotovo sad kad vrijeme ide na toplije. Ja sam sve svoje čizme pospremila i ne namjeravam ih vaditi do jedanaestog mjeseca.

Dalje, kapri hlače s petama? Naravno da ako uzmeš neke obične kapri trapke da bude bezveze, ali ja furam svoje full šminkerske trapke na petu i izgleda super. I nosim ih i na punu petu i tanku petu, pa i na japanke i sve (osim čizama, to je grozno) i uvijek izgleda dobro. Sve ovisi o stilu trapka. Šminkerske traperice možeš kupiti u Phardu, imaju fakat lijepih modela.

I još za trenirke... Iako ja trenirke nosim samo po doma i na trčanje, zašto se nebi nosile i po gradu? Meni je to ono baš cool... šta, ideš do Mc Donaldsa, pa nećeš se valjda nakitit s neznam čim. Samo obučeš neku lijepu trenirku i idemo!


Imati stila ne znači biti od jutra do mraka na petama od 10cm. Zapravo, to mi je seljački, kad netko pokušava uvijek biti sređen ko da ide neznam kamo. Meni je ukus kad netko u svakoj situaciji izgleda lijepo i primjereno obučen.
Fuck.Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 18:30   #37
jao hvala zene enivej, collien, slicice ti je najbolje uzimat sa ovdje teme streetstyle a imas i puno webova, al to uglavnom cure skupe s tih webova pa stave na temu. ja sam shvatila da ja kad kupujen akcesoar previse mislim ide li mi na što. recimo nedavno san kupila ogroman leptir prsten i mislila sam ajme kako ce ovo izgledat ,a sad mi anonimni ljudi prilaze na ulici i pitaju odakle mi nekad jednostavno riskiras, naravno kupis ono sto je tvoj stil ali opusti se i kupi ono sto ti se svidja. moras postat na ''ti'' s akseosorajom evo ja recimo imam mjerila koliko dajem za odredjeni komad posto mi budžet nije velik. recimo na ovom zadnjem snizenju sam kupila 4 lančiča u tally weijla svaki 9 kn, snizeni sa otprilike 45 kn. moj ogromni prsten leptir snizen na 17 kn, bija isto oko 50, šalove mozes naci u accessorize ducanu na snizenju po pola cijene znaci za 50 kn stvarno se nadje vrhunskih stvari. moj savjet ti je da ides cesto u soping ali bez da kupujes ista.
enivej, ne znam sto da ti kazem nego da se jednostavno moras oslobodit jer vjerujem da iznutra imas ''stil'' koji čuči i čeka da se ti oslobodis. ja se recimo osjecam previse sredjeno ako stavljam puder i jaci make up, ali onda pogledam oko sebe, pa bar danas mozes vidit modnih katastrofa i onda se zamisli, ako se ona ne srami tako izac, zasto bih ja u nekoj dobroj kombinaciji? free your mind
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 18:41   #38
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje kombinirati po principu "manje je više".
Ponekad, kad mi je negdje jaako dosadno, zabavljam se time da promatram (i u sebi komentiram) kako je netko odjeven... pri tome mi nije važna marka, potpis, cijena... smatram da se i za malo novaca može dobro obući.
Mislim da je dobro npr. kombinirati skuplje i jeftinije stvari. Npr. kupiti dobre traperice i kombinirati ih s onim majčicama od po 30,40...kn...
Ljudi najviše griješe s torbom i/ili cipelama. Ne moraju biti u istoj boji, naravno, ali kako znati da se neće pogriješiti? Kombinirajte boju torbe/cipela s nekim dijelom odjeće/modnog detalja. Npr. torba+remen, cipele+košulja... i bolje da su "udaljeni", a ne npr. hlače+cipele...
Ako nosite nakit, odlučite se za max.2 od navedenog: naušnice, ogrlica, narukvica! 3 je u pravilu previše (koliko god vam se sviđa, čak i kad je svo troje u kompletu - u pravilu je uvijek previše!)
Nakit kombinirati s jednobojnim košuljama, sakoima... u protivnom će rijetko ispasti ok.
Minica(posebno uska) + crne salonke s visokom petom rijetko kome dobro stoje. Ako nosite minice, nosite ih sa čizmama.
Isto tako kapri-hlače(svih duljina:6/8, 7/8...) s cipelama na visoku petu izgledaju grozno. Nosite ih s japankama ili čizmama, tako ćete najmanje pogriješiti.
Ne nosite više od 3 boje na sebi, a boju modnih dodataka uskladite s odjećom i obućom.
Trenirke nositi samo kad idete na trčanje, u teretanu i sl. Za kavu je najbolja provjerena kombinacija: traperice + majica (+jakna, ovisno o godišnjem dobu). Ta kombinacija najbolje podnosi "lude" remene, ogrlice, naočale i torbe...

Slobodno me ispravite ako mislite da griješim ili ako imate bolji savjet. Nisam nikakav stilist

whatever, anyway, boring
__________________
zhuri polako ;D
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 18:56   #39
trenirke nositi samo doma, daj molim te
kaj nisam žensko ako nosim trenirku..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 20:07   #40
danas je bio bas lezeran dan

izasla setati u trenirci i tenisicama, a zavrsila spontano u kavani gdje su svi bili sredjeni povodom nekog koncerta na koji nisam isla , bas je bilo oke, ne patim na to, imala sam opranu sjajnu kosu kao i svaki dan te jos malo rumenila i korektora
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.