Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 13:35   #21
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Procitala sam sve sto si pisala o hrabrosti i o Marsu u Djevici. Iz tog razloga sam i dala komentar. Procitaj sto sam napisala.
Ja sam isto pročitala sve što si napisala i odgovorila ti.
Quote:
Takodjer mislim da je vrlo nezgodno reci kako "smo to apsolvirali".
To je "cinični" komentar na spiku od jučer.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:35   #22
a kako komentirate mars u vagi kod žene
reygiane is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:36   #23
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto pročitala sve što si napisala i odgovorila ti.
Onda mi je sve jasno.

Quote:
To je "cinični" komentrar na spiku od jučer.
Buduci da nisam bila u "spici jucer", ne znam cemu cinicni komentar na moj post, no dobro. Chit - chat gotov.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:40   #24
Samo bi htjela reći Fish i S.C. da sam oduševljena sa njihovim opisom marsa u biku sa početka teme Meni je totalno pogođeno.

Jedino šta možda češće šaltam brzine , a i desi se pokoje izletavanje s ceste , ali to pripisujem vodi u svom natalnu, koja me čini fleksibilnijom i prilagodljivijom..

No, kada imam cilj, kada se zalaufam, teško me skrenut s puta ..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:46   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Zato jer hrabrost nije osobina, ona je refleks, ona je instinkt – svatko tko je sposoban riskirati nešto iznimno vrijedno (život, sigurnost itd.) ne čini to nakon višemjesečnog promišljanja, već u trenutku. Ono što se naziva hrabrošću tek je oznaka za razliku – razliku između osobe koja djeluje i one koja u istim uvjetima tako ne bi djelovala.
e pa to sam te pitala Fish, tamo na temi s osobinama...spadaju li refleksi u domenu hrabrosti? (naglasak na domenu!!)

evo jednog marsa u djevici koji ima hebeno dobre reflekse!! toliko su mi izraženi da kad god se nađem u nekoj situaciji svi se čude odakle mi to?!

hrabrost je refleksno potrčati i spasiti nekog...ali stara moja mislim da je veća hrabrost nakon razmišljanja o posljedicama priznati nešto, preuzeti krivnju (za nekog drugog)...hrabro je i biti iskren..

i to ne mislim iskren izlanuti se u trenutku pa prije na drumu nego na umu..nego iskrenost o nekoj velikoj stvari koja se kuha neko vrijeme

mislim da mars kao takav više govori o energiji koju imamo, znači imamo ju svi, jer svi imamo marsa; a znak u kojem se nalazi govori o tome kako se ona manifestira u osobi, kako ta osoba reagira na tu energiju i na koji način ju upražnjava...

mars u ovnu bi označavao nekoga tko je hiperaktivan, eksplozivan, lako zapaljiv, ali isto tako i brzo ga prođe ta bura..
(kad smo već zapeli) mars u djevici bi značio da je netko mentalno jako aktivan, isto tako lako podražljiv (zbog samog, promjenjivog znaka djevice) ali i analitičan...bilo da se radi prije ili poslje akcije
mars u djevici svoju energiju može kanalizirati kroz pisanje..(često to radim)...ali slažem se marsu je potrebna fizička aktivnost, i znaš kako izgleda moja fizička aktivnost? trčanje, sama sa sobom i svojim mislima, muzikom i blejanjem u nebo...možda bi mars u ovnu tražio društvo, neko natjecanje nadmetanje između dvojih prijatelja koji se pale na pobjedu..
mars u djevici nije opsjednut pobjedom, pod ovim mislim da ne izmišlja natjecanja kako bi konstantno pobjeđivao, ali isto tako je mars pa ako se nađe u situaciji gdje se treba natjecati...oooo vjeruj mi da tadad daje sve kako bi pobijedio (bilo refleksno - nesvjesno, ili taktizirajući - promišljeno)

eto

@ S.C. ja sam mislila napisati nešto što i ti, iako to već piše cijeli jučerašnji dan...pa sam malo individualizirala temu
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:52   #26
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Onda mi je sve jasno.

Buduci da nisam bila u "spici jucer", ne znam cemu cinicni komentar na moj post, no dobro. Chit - chat gotov.
Idem onda objasniti skroz kada vidim da nam je danas komunikacija začepljena.

Daklem, mislila sam ciničan komentar na općenito jučerašnjeg Marsa na koji si se nadovezala, a ne na tvoj komentar. Ali kao što pišeš nema veze.

Drugo ono što sam primjetila u postovima koje pišem s tobom jest da nešto što se meni podrazumjeva ti često izfilozofiraš do besvijesti. A o ovom konkretno smo obje puno pisale. Zato sam upotrijebila riječ "apsolvirali".

Daklem, naravno da svi Marsevi djeluju, ali samo je jedan u sjedištu i samo je kod jednog Saturn-strah u padu. A posve druga stvar je ona koju sam istaknula pod pojmom hrabrost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:58   #27
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
e pa to sam te pitala Fish, tamo na temi s osobinama...spadaju li refleksi u domenu hrabrosti? (naglasak na domenu!!)
Ma da, to jest cijeli problem oksimorona hrabrosti, problem oko "pojma hrabrosti", zato sam i istakla ono što si citirala.


Refleksi su opisani aspektom Merkur-Mars a upravo to sadrži Mars u djevici. Zato je tako učinkovit.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:12   #28
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
hrabrost je refleksno potrčati i spasiti nekog...ali stara moja mislim da je veća hrabrost nakon razmišljanja o posljedicama priznati nešto, preuzeti krivnju (za nekog drugog)...hrabro je i biti iskren..

i to ne mislim iskren izlanuti se u trenutku pa prije na drumu nego na umu..nego iskrenost o nekoj velikoj stvari koja se kuha neko vrijeme
Kao sto rekoh i ja, nije hrabrost samo "udri muski", ali to je Fish naravno jasno, a ja filozofiram do besvjesti. Ne znam uopce zasto je nastala potreba da se to spominje.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Idem onda objasniti skroz kada vidim da nam je danas komunikacija začepljena.
Iskreno i bez uvrede, mislim da s tvoje strane nesto steka. Evo zasto:

Quote:
Drugo ono što sam primjetila u postovima koje pišem s tobom jest da nešto što se meni podrazumjeva ti često izfilozofiraš do besvijesti. A o ovom konkretno smo obje puno pisale. Zato sam upotrijebila riječ "apsolvirali".
Makar smo "puno pisale" ocigledno je da se ima jos nesto za reci. Kako si rekla u jednom postu gore, mi mozda pisemo o istoj stvari.....ali treba ti biti jasno da ne pisemo isto. Dakle ti pises o Marsu u sjedistu (Ovnu) kao o "pravom" (i hrabrom) Marsu, koji djeluje a ne razmislja - sto cini Mars u Djevici manje hrabrim. Pokusavam ti reci da si se prevec zaletila s tim stavom, a ti tvrdis da ti je jasno o cemu ja "filozofiram". E pa meni se uopce ne cini tako.

Quote:
Daklem, naravno da svi Marsevi djeluju, ali samo je jedan u sjedištu i samo je kod jednog Saturn-strah u padu. A posve druga stvar je ona koju sam istaknula pod pojmom hrabrost.
To sto je samo jedan Mars u sjedistu, ne cini ga jedinim "pravim", niti mozemo "spikati" u takvim terminima. Osim toga, Mars je egzaltiran u znaku Saturnovog Jarca, tamo gdje je Saturn - strah u domicilu.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:18   #29
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh i ja, nije hrabrost samo "udri muski", ali to je Fish naravno jasno, a Makar smo "puno pisale" ocigledno je da se ima jos nesto za reci. Kako si rekla u jednom postu gore, mi mozda pisemo o istoj stvari.....ali treba ti biti jasno da ne pisemo isto. Dakle ti pises o Marsu u sjedistu (Ovnu) kao o "pravom" (i hrabrom) Marsu, koji djeluje a ne razmislja - sto cini Mars u Djevici manje hrabrim.
Evo vidiš to je to oko čega nas dvije nikako u komunikaciji na zelenu granu.

Ne mogu više ponavljati o tome "što je hrabrost". U tom kontekstu je Mars u ovnu "pravi Mars od 12 komada koliko ih ima".


Dakle, što je po tebi hrabrost?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:24   #30
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Dakle ti pises o Marsu u sjedistu (Ovnu) kao o "pravom" (i hrabrom) Marsu, koji djeluje a ne razmislja - sto cini Mars u Djevici manje hrabrim.
možda je razlika u tome šta si mars u djevici uzme neko vrijeme za taktiku, a mars u ovnu ide grlom u jagode. što u svakom slučaju je hrabrije, to je luda hrabrost, ali pitanje je koliko je i pametnije?!
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:25   #31
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne mogu više ponavljati o tome "što je hrabrost". U tom kontekstu je Mars u ovnu "pravi Mars od 12 komada koliko ih ima".
Ne, nije .....


Quote:
Dakle, što je po tebi hrabrost?
...upravo zato jer hrabrost nije samo ono sto ti pod time podrazumijevas. Nego i mnogo vise. Vec sam ti ja napisala, a evo gore i zvonkaaa....a kazes da ti je sve jasno. Odnosno da podrazumijevas ono o cemu ja filozofiram.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:26   #32
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
možda je razlika u tome šta si mars u djevici uzme neko vrijeme za taktiku, a mars u ovnu ide grlom u jagode. što u svakom slučaju je hrabrije, to je luda hrabrost, ali pitanje je koliko je i pametnije?!
Pa rekoh da je to mozda prije ludost. A hrabrost ne mora biti uvijek luda.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:29   #33
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ne, nije ........upravo zato jer hrabrost nije samo ono sto ti pod time podrazumijevas. Nego i mnogo vise. Vec sam ti ja napisala, a evo gore i zvonkaaa....a kazes da ti je sve jasno. Odnosno da podrazumijevas ono o cemu ja filozofiram.
Ma ne podrazumjevam "ja" nego je taj pojam tako podrazumjevan u životu. Zato sam i citirala "definiciju hrabrosti" ne bi li imali orjentir na priču o njoj. Možeš slobodno napisati neku drugu "definiciju" ako je imaš. I nemoj se ljutiti na ono "filozofiranje".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:30   #34
Fish kako onda objašnjavaš ushićenje marsa u jarcu - saturnovom znaku?

samo to me zanima
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:33   #35
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
Fish kako onda objašnjavaš ushićenje marsa u jarcu - saturnovom znaku?

samo to me zanima
Kao izdržljivost i sposobnost da se osoba kroz istu suoči s svojim strahom-Saturnom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:43   #36
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa rekoh da je to mozda prije ludost. A hrabrost ne mora biti uvijek luda.
Moraš priznat da je zapravo *ebeno hrabro usudit se reagirat impulsivno Iskreno, da me na ulici lema nepoznati huligan više bih voljela da naiđe netko sa marsom u ovnu nego djevici
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:46   #37
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma ne podrazumjevam "ja" nego je taj pojam tako podrazumjevan u životu. Zato sam i citirala "definiciju hrabrosti" ne bi li imali orjentir na priču o njoj. Možeš slobodno napisati neku drugu "definiciju" ako je imaš. I nemoj se ljutiti na ono "filozofiranje".
Mislim da se hrabrost u krajnjoj liniji (bez suvisnog filozofiranja ) moze smatrati kao svladavanje straha (Saturna) u odredjenoj situaciji. Naglasak na situaciji, ne momentu (kao Mars u Ovnu ).

Inace, Mars kao takav predstavlja hrabrost, izmedju ostalog. A buduci da svatko ima Mars u karti, mozemo zakljuciti kako je svatko sposoban biti hrabar. Nacine i situacije, pronalazimo kroz znak u kojem se taj Mars nalazi. Dakle, polozaj Marsa u znaku, ne moze ukinuti njegove principe, odnosno ono za sto on stoji u opisu jedne individue. Moze se samo ispoljavati na razlicite nacine (u razlicitima situacijama). Zato reci da samo instinktivno djelovanje jeste ono hrabro - nema smisla.

Isto tako svi imamo strahove, buduci da svi imamo Saturna u karti. A gdje nam je Mars opcenito egzaltiran - u Jarcu, domicilu Saturna (straha) gdje se bezglavi nagon susrece s najjacom preprekom - strahom. Vrlo hrabro.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:46   #38
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Moraš priznat da je zapravo *ebeno hrabro usudit se reagirat impulsivno Iskreno, da me na ulici lema nepoznati huligan više bih voljela da naiđe netko sa marsom u ovnu nego djevici
Uh, al' bi te taj izmaltretirao. Mislim....taj u djevici.

Zato jer bi te ovaj u ovnu pukao ravno u glavu pa ne bi mogla više ni makac.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:47   #39
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uh, al' bi te taj izmaltretirao. Mislim....taj u djevici.

A ovaj u ovnu bi te pukao ravno u glavu pa ne bi mogla više ni makac.
ma mislila sam da naiđe mars u ovnu da me brani a ne da je on taj koji me napao..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:48   #40
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Moraš priznat da je zapravo *ebeno hrabro usudit se reagirat impulsivno Iskreno, da me na ulici lema nepoznati huligan više bih voljela da naiđe netko sa marsom u ovnu nego djevici
ok, kako hoćeš, ali da te netko lema...mislim da bih mu prva zafitiljila bocu u glavu..
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.