Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji Batman film
Batman (1989) 157 32.64%
Batman Returns (1992) 53 11.02%
Batman Forever (1995) 10 2.08%
Batman & Robin (1997) 3 0.62%
Batman Begins (2005) 69 14.35%
The Dark Knight (2008) 189 39.29%
Glasovatelji: 481. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 17:33   #41
neznam, meni su nekako ti stari batmani smješni....npr. jebote ovaj baca u kanalizaciju neki otrov od kojeg svi dobe osmjeh od uha do uha i umro od smijanja, meni je to nekako totalno smješno i neozbiljno i sve je napravljeno nekako nelogično, od arnolda kao neki ice man il sta vec, znam da je bila neka zenska s biljakama. dok je u novim batmanima to nekako napravljeno da ima nekakvog smisla, npr. onaj doktor s maskom ima više logike neg u starom batmanu, ovdje on pušta neki plin il šta već od čeg ljudi počnu halucinirat....onda batmanova oprema, onak james bondovski to mi je fora, a njegovo vozilo mi je baš orginalno, a ne neki smješni autić s opremom kakvu nema ni enterprise u star treku.
a sto se tiče glumaca bale je car definitivno trenutno meni najbolji glumac, a joker u dark knightu jednostavno legendaran. eto to je moje mišljenje
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:42   #42
Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Tebi je realno da u politički potpuno omraženom svijetu s politički potpuno isprepletenim centrom svjetske moći prenatrpanom kriminalcima i psihopatima Gothamom te s jednim jedinim najvećim moćnikom koji raspolaže tehnologijom kakve valjda današnji svijet niti nema još nitko ne može izvući tko je Batman?

Realno ti je da se izvršavaju masovna uništenja zgrada i vozila i pljački banaka gdje se unutar jednog dana daju izračunati milijarde dolara štete u samo jednom gradu?

Realno ti je da netko ima toliko novaca da može poskrivećki od samih poznavatelja lokacije i prostorija izgraditi virtualni špijunski centar koji promatra milijune mobitela koji po pitaj-boga-kakvom-sistemu projiciraju čitav prostor oko sebe?

Tebi je realno da se u jednom gradu vrti više love nego trenutno u čitavom svijetu?

Majstore. Na stranu psihologije likova i dobre priče (koja opet ne bi samo tako prošla bez gore navedenog), tehničke egzekucije, dobre glume itd, novi filmovi su teža, apsrudna megalomanija i većina sadržaja filma je nadrealno nerealna. Da si komentirao bilo što drugo, ali bilo što drugo, sve bi bilo ok. No ti baš pogodiš u realnost.
e al zato se bale dok nije batman, dok je bruce ponaša ko razmaženi bogataš kojem je samo do trošenja novaca i fešta, uopće ne daje nikakve naznake da bi on mogao bit neki pravednik, daje dojam koda ga zaboli za sve, npr kad je došao s one dve dronfulje na neku feštu e da i posao kolko ja znam za njega vodi sve onaj crnac tak da i tu izgleda sasvim nezainteresirano, sto se tiče opreme i tehnologije ona je tajna kolko sam ja skuzio.
dobro ono za mobitele je i meni čudno
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:47   #43
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
e al zato se bale dok nije batman, dok je bruce ponaša ko razmaženi bogataš kojem je samo do trošenja novaca i fešta, uopće ne daje nikakve naznake da bi on mogao bit neki pravednik, daje dojam koda ga zaboli za sve, npr kad je došao s one dve dronfulje na neku feštu e da i posao kolko ja znam za njega vodi sve onaj crnac tak da i tu izgleda sasvim nezainteresirano, sto se tiče opreme i tehnologije ona je tajna kolko sam ja skuzio.
dobro ono za mobitele je i meni čudno
Napravili su Jokera toliko nadmoćnog da nisu znali kako bi ga u priči sjebali, pa su ufurali to s mobitelima.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:27   #44
Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Tebi je realno da u politički potpuno omraženom svijetu s politički potpuno isprepletenim centrom svjetske moći prenatrpanom kriminalcima i psihopatima Gothamom te s jednim jedinim najvećim moćnikom koji raspolaže tehnologijom kakve valjda današnji svijet niti nema još nitko ne može izvući tko je Batman?

Realno ti je da se izvršavaju masovna uništenja zgrada i vozila i pljački banaka gdje se unutar jednog dana daju izračunati milijarde dolara štete u samo jednom gradu?

Realno ti je da netko ima toliko novaca da može poskrivećki od samih poznavatelja lokacije i prostorija izgraditi virtualni špijunski centar koji promatra milijune mobitela koji po pitaj-boga-kakvom-sistemu projiciraju čitav prostor oko sebe?

Tebi je realno da se u jednom gradu vrti više love nego trenutno u čitavom svijetu?

Majstore. Na stranu psihologije likova i dobre priče (koja opet ne bi samo tako prošla bez gore navedenog), tehničke egzekucije, dobre glume itd, novi filmovi su teža, apsrudna megalomanija i većina sadržaja filma je nadrealno nerealna. Da si komentirao bilo što drugo, ali bilo što drugo, sve bi bilo ok. No ti baš pogodiš u realnost.
E, jebi ga sad. Pa realnije je nego kad Joker izvadi pištolj od metra i pol i sruši šišmišoplov. To nisu radili ni Mirko ni Slavko.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:46   #45
nema jokera do jacka nicholsona!
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:22   #46
Prvi Batman dakako. Drugi je vrlo blizu.
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:40   #47
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
I kada smo već kod realnosti, novi nastavci su mi draži upravo zbog toga- uspjeli su zadržati realnost koliko je moguće. Prethodni nastavci su mi bili previše nerealni.
Ne kužim potrebu za realnošću u ekranizaciji stripa o tipu koji se oblači kao šišmiš po noći u borbi s kriminalom.
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:14   #48
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
e al zato se bale dok nije batman, dok je bruce ponaša ko razmaženi bogataš kojem je samo do trošenja novaca i fešta, uopće ne daje nikakve naznake da bi on mogao bit neki pravednik, daje dojam koda ga zaboli za sve, npr kad je došao s one dve dronfulje na neku feštu
tak se ponaša da izazove ljubomoru kod nekog, a ne da bi zamutil svoje drugo lice....pogledaj BB bilo bu jasnije da se ponaša itekak uštogljeno!
ljudi vi uopće ne kužite film a to najbolje pokazujete tak kaj su vam Nolanove verzije stvarnije......one su stvarnije samo u nemaštovistosti i svojom pseudorelanošću prodaju maglu naivcima poput vas (:

pročitajte još jednom...
Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Tebi je realno da u politički potpuno omraženom svijetu s politički potpuno isprepletenim centrom svjetske moći prenatrpanom kriminalcima i psihopatima Gothamom te s jednim jedinim najvećim moćnikom koji raspolaže tehnologijom kakve valjda današnji svijet niti nema još nitko ne može izvući tko je Batman?

Realno ti je da se izvršavaju masovna uništenja zgrada i vozila i pljački banaka gdje se unutar jednog dana daju izračunati milijarde dolara štete u samo jednom gradu?

Realno ti je da netko ima toliko novaca da može poskrivećki od samih poznavatelja lokacije i prostorija izgraditi virtualni špijunski centar koji promatra milijune mobitela koji po pitaj-boga-kakvom-sistemu projiciraju čitav prostor oko sebe?

Tebi je realno da se u jednom gradu vrti više love nego trenutno u čitavom svijetu?

Majstore. Na stranu psihologije likova i dobre priče (koja opet ne bi samo tako prošla bez gore navedenog), tehničke egzekucije, dobre glume itd, novi filmovi su teža, apsrudna megalomanija i većina sadržaja filma je nadrealno nerealna. Da si komentirao bilo što drugo, ali bilo što drugo, sve bi bilo ok. No ti baš pogodiš u realnost.
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 21:23   #49
Quote:
~~~RI~~~ kaže: Pogledaj post
Ne kužim potrebu za realnošću u ekranizaciji stripa o tipu koji se oblači kao šišmiš po noći u borbi s kriminalom.
I ja ne kužim zašto vi ne čitate moje postove s razumijevanjem. To je moj ukus i ja imam svoje razloge, a LV je rekao (neke) koji su. Možda su ekranizacija stripa, al' ja više volim kada održe realnim koliko je moguće. Ukusi se razlikuju- netko voli starije verzije, netko voli novije i svatko ima svoje razloga. Smatram da je nepristojno, i da se isto tako vrijeđa kada se kaže: "ljudi vi uopće ne kužite film a to najbolje pokazujete tak kaj su vam Nolanove verzije stvarnije......one su stvarnije samo u nemaštovistosti i svojom pseudorelanošću prodaju maglu naivcima poput vas".
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 29.11.2009. at 22:38.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 22:55   #50
Ne shvaćam zašto bi nečije mišljenje bilo ispravnije od moga niti ne shvaćam zašto si mnogi ljudi uzimaju za pravo smatrati svoje mišljenje objektivnijim odnosno točnijim i samim time dovoljnim razlogom da se kaže izjava koju sam citirao? Mislim da u mom mišljenju ima puno manje stvari koji se ne mogu shvatiti. Općenito, ne želim ulaziti u rasprave i dalje stojim pri svom mišljenju o tome koji mi je Batman film najdraži. Toliko od mene.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:20   #51
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto bi nečije mišljenje bilo ispravnije od moga niti ne shvaćam zašto si mnogi ljudi uzimaju za pravo smatrati svoje mišljenje objektivnijim odnosno točnijim i samim time dovoljnim razlogom da se kaže izjava koju sam citirao? Mislim da u mom mišljenju ima puno manje stvari koji se ne mogu shvatiti. Općenito, ne želim ulaziti u rasprave i dalje stojim pri svom mišljenju o tome koji mi je Batman film najdraži. Toliko od mene.
A kaj onda pišeš na forumu? Forum je bar namijenjen diskusiji. Osobno, nisam reagirao na to koji ti je film bolji, to me ne zanima, reagirao sam na konstataciju da je "realniji." Nemjerljivo je veća fantazija od starih Batmana, a ako je to slučajno upitno, tada bi valjalo prihvatiti kao kompromis da su podjednako fantazijski. Al da je ovaj realniji i da ti to igra ulogu u odabiru koji ti je film od tih bolji, naprosto mi je to toliko zapelo za očni živac da nijesam mogao ignorirati. Ton smrtne ozbiljnosti ne čini ga ništa realnijim od tona Burtonove mračne komike.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:35   #52
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
I ja ne kužim zašto vi ne čitate moje postove s razumijevanjem. To je moj ukus i ja imam svoje razloge, a LV je rekao (neke) koji su. Možda su ekranizacija stripa, al' ja više volim kada održe realnim koliko je moguće. Ukusi se razlikuju- netko voli starije verzije, netko voli novije i svatko ima svoje razloga. Smatram da je nepristojno, i da se isto tako vrijeđa kada se kaže: "ljudi vi uopće ne kužite film a to najbolje pokazujete tak kaj su vam Nolanove verzije stvarnije......one su stvarnije samo u nemaštovistosti i svojom pseudorelanošću prodaju maglu naivcima poput vas".
Tko napada tvoje mišljenje?
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 09:21   #53
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
neznam, meni su nekako ti stari batmani smješni....npr. jebote ovaj baca u kanalizaciju neki otrov od kojeg svi dobe osmjeh od uha do uha i umro od smijanja, meni je to nekako totalno smješno i neozbiljno i sve je napravljeno nekako nelogično, od arnolda kao neki ice man il sta vec, znam da je bila neka zenska s biljakama. dok je u novim batmanima to nekako napravljeno da ima nekakvog smisla, npr. onaj doktor s maskom ima više logike neg u starom batmanu, ovdje on pušta neki plin il šta već od čeg ljudi počnu halucinirat....onda batmanova oprema, onak james bondovski to mi je fora, a njegovo vozilo mi je baš orginalno, a ne neki smješni autić s opremom kakvu nema ni enterprise u star treku.
a sto se tiče glumaca bale je car definitivno trenutno meni najbolji glumac, a joker u dark knightu jednostavno legendaran. eto to je moje mišljenje
Ajde pročitaj stripove ili nađi ostale njegove protivnike, pa više od pola njegovih protivnika su smiješni, i to je Burton prenio savršeno...
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 09:36   #54
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
Kaeton je imo fenomenalan glas, od Baila me živcira nekako mi je neprirodan.
Gle koja razlika http://www.youtube.com/watch?v=3m5xG...feature=relate

Bale ovdje zvuči kao da se svim silama trudi zvučati macho dok ga muče hemeroidi i mamurluk istovremeno! Čini mi se da u "Batman Begins" nije ovako smiješno iskrivljavao glas.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 09:46   #55
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
E, jebi ga sad. Pa realnije je nego kad Joker izvadi pištolj od metra i pol i sruši šišmišoplov. To nisu radili ni Mirko ni Slavko.


Al su Keatonovi Batmani stilizirani tako da te stvari izgledaju uklopljeno u bajkovitu okolinu.
Dark Knight je snimljen kao kakav špijunski triler.
Recimo u sceni gdje Gordon i onaj odvjetnik nešto normalno raspravljaju. Takva scena je mogla biti u bilo kom trileru na temu mafije. Odjednom se iza njih stvori čovjek u plaštu sa špićastim ušima koji mrmlja. A oni ga potpuno normalno doživljavaju. Ne možeš da se ne odvališ od smijeha na tu scenu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 09:58   #56
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Al su Keatonovi Batmani stilizirani tako da te stvari izgledaju uklopljeno u bajkovitu okolinu.
Dark Knight je snimljen kao kakav špijunski triler.
Recimo u sceni gdje Gordon i onaj odvjetnik nešto normalno raspravljaju. Takva scena je mogla biti u bilo kom trileru na temu mafije. Odjednom se iza njih stvori čovjek u plaštu sa špićastim ušima koji mrmlja. A oni ga potpuno normalno doživljavaju. Ne možeš da se ne odvališ od smijeha na tu scenu.
Ono što je originalno to je burton...ma kakve ozbiljnosti???kome je to trebalo???
A novi je veći sf nego što su burtonovi ikada bili...Jednostavno nije Nolan za to...nikako...
Batman je zamišljen kao mračni bajkoviti lik, njegovi neprijatelji su dijelom komične i opake verzije izopačene strane mračnog i nemilosrdnog Gothama...
I Gotham izgleda gotički kako i treba izgledati...da se barem burton primi režiranja Batmana još jednom...jbg to je nemoguće, ja sentimentalan
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:14   #57
Nema pravila kako film o Batmanu stilski treba izgledati. Batman postoji od 30-ih i stripovi o Batmanu su bili svakakvi. "Batman i Robin" je isto inspiriran Batmanom iz nekog stripa. Batman iz 60-ih je sasvim batmanovski Batman. Danas je u modi Frank Millerov Batman.

U stvari, "Batman Begins" je možda najveće odstupanje od Batmana ikada. Batman nije ninja.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:15   #58
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Ono što je originalno to je burton...ma kakve ozbiljnosti???kome je to trebalo???
A novi je veći sf nego što su burtonovi ikada bili...Jednostavno nije Nolan za to...nikako...
Batman je zamišljen kao mračni bajkoviti lik, njegovi neprijatelji su dijelom komične i opake verzije izopačene strane mračnog i nemilosrdnog Gothama...
I Gotham izgleda gotički kako i treba izgledati...da se barem burton primi režiranja Batmana još jednom...jbg to je nemoguće, ja sentimentalan
totalno se slažem s tonom. Gotham bi trebao izgledati mračno i gotički, a ne ko svaki drugi grad u Americi. a neprocijenjiva mi je ona scena kad Batman vozi Vicky Vale do svoje špilje, ona maglovita šuma u pozadini, ona predobra muzika. ma Burton je Car
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:20   #59
najbolja rečenica ikad "Did you ever dance with the devil in the pale moonlight?"
http://www.youtube.com/watch?v=t-bIE...eature=related, ovaj glumac šta je glumio mladog Jacka je presavršen
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:27   #60
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
najbolja rečenica ikad "Did you ever dance with the devil in the pale moonlight?"
http://www.youtube.com/watch?v=t-bIE...eature=related, ovaj glumac šta je glumio mladog Jacka je presavršen
Da, zbilja, neznam kako su našli glumca koji ima isti ubojiti smiješak i uzdignute obrve kao Nicholson

Netko je gore spomenuo, ovo je nedadjebivo, kakva atmosfera

http://www.youtube.com/watch?v=D5c2fQp68BA
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.