Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 18:34   #1
Nabavljam psa, molim pomoć!

Već neko vrijeme želim(o) nabaviti psa, no nikako da odlučimo kojeg. Meni je pasmina Border Collie savršena, prelijepi su, lijepo se kreću i navodno su jako pametni, no stalno čitam kako će mi stan biti uništen ako pas nije aktivan 58 sati dnevno. Mislim, doma bi stalno bio netko sa njime i normalno bi bio šetan, a ja (koji radim) bi ga vodio u Maksimir na malo aktivnije "šetnje" kad god mogu jer volim bacati frizbi, a oni mi se čine kao da to obožavaju. Baš sam danas u Maksimiru sreo nekog vlasnika sa Border Collijem i dao mi je da mu bacim par puta njegov frizbi, super osjećaj.

Uglavnom dilema mi je grozna jer mi se stvarno sviđa pasmina i to što su pametni, a s druge strane se bojim toga svega što sam pročitao, da će pas biti nesretan ako ne bude aktivan non-stop..
Negdje sam doduše pročitao da se zna dogoditi da su skroz schillani i da nisu hiperaktivni, no to ne mogu predvidjeti.. Također, čuo sam da postoje i (pod)pasmine BC-a, odnosno neki su baš ono za čuvanje ovaca po cijele dane, ful aktivni, a drugi su za show i izložbe, tj kao mirniji, ima li čega u tome?
I dosta često vidim različite primjerke, neki su "normalni", a neki dosta vitkiji i sa ljepšom dlakom, ti su baš jako lijepi.

Uglavnom, što vi mislite o svemu tome, kakva su vaša iskustva? Gdje uopće konkretno ići nabaviti takvog psa (npr meni se više sviđaju ti vitkiji primjerci)?

I ako mislite da su Borderi možda prehiperaktivna opcija za mene, ima li sličnih pasmina (po izgledu) malo mirnijih karakteristika?

Hvala i pozdrav!
Euronymous is offline  
Old 22.03.2017., 18:37   #2
Postoji tema za ovakve upite - https://www.forum.hr/showthread.php?t=115985&page=53
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.