Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2013., 10:47   #1
Sex and the ŽUD

Imamo već jednu temu o nedostatku seksa u braku, no ovaj topic nije, ili barem ne bi trebao biti o tome

Ovo je topic o važnosti seksa u ŽUD-u, dakle koliko vam je bitan seks u braku/vezi, dali je pri vrhu bitnih stvari ili pri dnu?
Za parove sa djecom, kako je vaš seksualni život preživio dolazak djece? i dali je preživio?
Kako je dolazak djece utjecao na njegovu kvalitetu i kvantitetu?
Što činite da održite strast u braku, i dali uopće išta činite?

Parovi koji imaju problema sa nedostatkom seksa u zajedničkom životu, dali smatrate da je prvo nastalo seksualno ili emotivno zahlađenje? Koliko je, po vašem mišljenju jedno povezano sa drugim?
Što smatrate uzrokom seksualne nestašice u braku?
Ostali koji ste u dugim vezama/braku, ako usporedite vaš seksualni život sa početka veze/braka i sad nakon više godina ŽUD-a dali ima razlike? I ako ima, dali je ta razlika pozitivna ili negativna? Dali je prije bilo bolje, intenzivnije, češće?

Osobno, smatram seks vrlo bitnom stavkom ŽUD-a. Nakon skoro desetljeća veze i dalje mi je pri vrhu bitnih stavki. Smatram da produbljuje prisnost sa partnerom i da ako se zanemari vrlo lako može dovesti do otuđenja i u emotivnom smislu.
S obzirom da još nemamo djece jedan od strahova je kako će se imanje djece odraziti na naš seksualni život
No spremna sam ubaciti ga u raspored, ako treba, kao Madonna svojedobno
Eto,
slobodno se raspišite
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:11   #2
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ostali koji ste u dugim vezama/braku, ako usporedite vaš seksualni život sa početka veze/braka i sad nakon više godina ŽUD-a dali ima razlike? I ako ima, dali je ta razlika pozitivna ili negativna? Dali je prije bilo bolje, intenzivnije, češće?
Rekla bi da se po jutru dan ne poznaje Naime, prije je bilo sve onak raštimano, pa je uslijedilo neko usklađivanje, a kasnije strast svaki put sve veća i jača, tako da je razlika drastična naravno-nabolje, inače nas vjerojatno ne bi ni bilo To povezujem s jačanjem emotivne bliskosti među nama kako vrijeme prolazi i zato kužim one koji (zagovaraju predbračnu apstinenciju jer) vjeruju da seks među bliskim osobama ne može biti loš.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:27   #3
U vezi mi je seks bio najvažniji aspekt, s dragim me je spojila upravo jaka privlačnost. Poklapanje u afinitetima je došlo kasnije..
S dolaskom djeteta se stvar preokrenula, bila sam preokupirana kućanstvom i djetetom pa nisam imala toliku potrebu za seksom i trebalo nam je neko vrijeme da se posložimo i prilagodimo. Srećom, on sudjeluje u svim poslovima vezano za kuću i dijete i imam dovoljno vremena za sebe - a smatram da je osobno zadovoljstvo individue samom sobom vezano za kvalitetno funkcioniranje u odnosu (kojeg je seks važan segment).

Da, važan mi je seks i danas, važan je i njemu. Zadovoljna sam, bilo da se pohvatamo u kupaoni nabrzaka ili gledamo filmove ili vadimo koji od rekvizita..
Ne mogu reči da se nešto ekstra trudim oko uvođenja noviteta, zadržali smo bliskost i komunikaciju i stalno apdejtanje seksualnog aspekta dolazi samo po sebi.
Ono što je možda najpozitivnije, a mislim da ima veze s podužim stažom u ŽUD je izgrađeno povjerenje, prepuštanje osobi do kraja.. e, to je u direktnoj vezi s jaaaaako napaljujućim stvarima..
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:34   #4
Mojem mužu je uvijek bio važniji nego meni...kad se osvrnem unatrag promjenili smo se u ovim našim zajedničkim godinama oboje,kao da smo oboje pomalo odstupili od onoga što jesmo,a da bi bili bliže jedno drugome.
Nismo to planirali,dogovarali se i sl nego se valjda spontano dogodilo.

Djeca?
Apsolutno nisu promjenila ništa.
Baš ništa.
Imamo vrijeme za sebe,stvorimo ga,izmislimo i sl iako ih je 4 komada.
Zato mi je uistinu neobično čitati kad ljudi sa jednim djetetom vele da nemaju vremena jedno za drugo,za intimnost a kao sve zbog djeteta.
Ja to čitam samo kao nedostatak želje i volje..
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:41   #5
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Za Lepricorn: U mojemu braku je seksa počelo nestajati sa rođenjem drugog djeteta. Nisam imala želju jer sam se osjećala loše, ružno, nakon nekoliko godina mučenja smo se rastali, ja sam imala ljubavnika i on je imao ljubavnicu. Sada nemam nikoga.
Dakle dali bi mogla reći da je uzrok razvoda - seks?
Odnosno nedostatak istog?
Ili smatraš da je nedostatak seksa bio prvi problem koji je onda uzrokovao sve ostalo pa i razvod naposljetku?

Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Ono što je možda najpozitivnije, a mislim da ima veze s podužim stažom u ŽUD je izgrađeno povjerenje, prepuštanje osobi do kraja.. e, to je u direktnoj vezi s jaaaaako napaljujućim stvarima..
Potpisujem u potpunosti

Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Djeca?
Apsolutno nisu promjenila ništa.
Baš ništa.
Imamo vrijeme za sebe,stvorimo ga,izmislimo i sl iako ih je 4 komada.
Zato mi je uistinu neobično čitati kad ljudi sa jednim djetetom vele da nemaju vremena jedno za drugo,za intimnost a kao sve zbog djeteta.
Ja to čitam samo kao nedostatak želje i volje..
Tvoje iskustvo daje nadu
I ja sam okružena parovima koji imaju 1-2 djece i ne stižu ništa, ni otuširati se, a kamoli seksati.
zbog takvih uvijek radim reviziju svoje želje za djecom
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 11:46   #6
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Dakle dali bi mogla reći da je uzrok razvoda - seks?
Odnosno nedostatak istog?
Ili smatraš da je nedostatak seksa bio prvi problem koji je onda uzrokovao sve ostalo pa i razvod naposljetku?
Bilo je tu od svega po malo. Imala sam ljubavnika na poslu, tamo sam bila zriktana i šarmantna, uspješna itd a doma ko strašilo, zbljuvana od klinaca, prašnjava od spremanja. Zaljubila sam se u ljubavnika.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:24   #7
Quote:
tajci-sok kaže: Pogledaj post
Bilo je tu od svega po malo. Imala sam ljubavnika na poslu, tamo sam bila zriktana i šarmantna, uspješna itd a doma ko strašilo, zbljuvana od klinaca, prašnjava od spremanja. Zaljubila sam se u ljubavnika.
Čista logika.

Meni je bilo stresno iz štikli i pici-pici haj lajfa uskočiti u komotne praktične maice, konjski rep i papuče. Samo majčinstvo sam doživjela kao jedno od najlješih iskustava u životu, ali sam zapela u spajanju sebe majke i sebe kakva sam prije bila (zavodnica?). Skockala sam se tek kada sam integrirala ulogu majke i ulogu zavodnice i shvatila da sve to skupa - jesam.
Srećom, bilo je to prije povratka na posao.


Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ma neeeeeee nego ova Daje me tu uzela na pik, prvi put je vidim pa ne kužim s čim sam joj se zamjerila.
Btw. o sebi (osim kroz kritiziranje drugih) nije rekla ni riječ.
Mene si citirala, pa mi niš ni bilo jasno.

Bude Daje napisala nešto konstruktivno čim se napapa.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:24   #8
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja se doduše nisam osvrnula na ovo boldano al i na ono kaj jesam i to mi je prisjelo. Ukratko, zbog Lepri :* - meni se ništa nije promijenilo, dapače, libido može itekako porasti i u trudnoći i nakon poroda
Oke, libidno je isti sad i prije
ali što je sa spontanošću? nema više prekidanja kuhanja ručka jer je se on izbezumio kad sam se nagnula preko pulta
kako seks preživi tempiranje, odnosno ubacivanje u raspored?
jer vjerujem da je planiranje nužno kada klinci dođu...
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:25   #9
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
J
a i možete se samo hvaliti, super mi je kad pročitam " 20 godina smo u braku, seksamo se ko ludi i dalje"
Ja sam skeptična prema takvim izjavama Možda zbog mog iskustva
Ali kažu da su sada četrdesete nove dvadesete pa možda kada djeca porastu sex postane bolji
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:30   #10
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Oke, libidno je isti sad i prije
ali što je sa spontanošću? nema više prekidanja kuhanja ručka jer je se on izbezumio kad sam se nagnula preko pulta
kako seks preživi tempiranje, odnosno ubacivanje u raspored?
jer vjerujem da je planiranje nužno kada klinci dođu...
Meni libido poslije poroda nije bio isti ko prije. U trudnoci je bio prilično visok.

Huh.. tu imaš napaljujućih situacija more. On se i dalje izbezumi kada se ti nagneš preko pulta. Ako situacija dopušta, skoknete do kupaone pa se poslije smijuljite cijeli dan, a ako situacija ne dopušta cijeli dan osjećaš napaljenost koja te pod uvjetom da si bliska s partnerom neće odvesti do frustracije .

Ubacivanje seksa u raspored ti ide spontano, bitno je nastaviti komunicirati s parterom ko s partnerom, ne ko s nekim tko je tata od središta tvog svemira.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:39   #11
Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Meni libido poslije poroda nije bio isti ko prije. U trudnoci je bio prilično visok.
Ja sam stalno bljuvala pa mi nije bilo do ničeg

Quote:
Petra369 kaže: Pogledaj post
Huh.. tu imaš napaljujućih situacija more. On se i dalje izbezumi kada se ti nagneš preko pulta. Ako situacija dopušta, skoknete do kupaone pa se poslije smijuljite cijeli dan, a ako situacija ne dopušta cijeli dan osjećaš napaljenost koja te pod uvjetom da si bliska s partnerom neće odvesti do frustracije .

Ubacivanje seksa u raspored ti ide spontano, bitno je nastaviti komunicirati s parterom ko s partnerom, ne ko s nekim tko je tata od središta tvog svemira.
A mi smo se spontano udaljili. Ja sam smršala turbo i bila kao anoreksičarka a on se udebljao i nismo si više bili privlačni.
Baš je lijepo kada vidim da nije svima isto. Možda i meni svane sunce jednoga dana.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 12:53   #12
Meni je sex na prvom mjestu....vjerojatno zato i jesam u trećem braku...
Apsolutno ne pristajem na nikakve kompromise što se toga tiče...
To me pokreće, to volim i ne zanimaju me isprike...eto
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:49   #13
Sex? Što je to sex? Znam kaj je to samozabava...... Inaće 6 i kusur godina braka+1 godina veze, treće dijete na putu....

Kako je bilo prije? Pa puno bolje i puno više.
Ustvari prije braka je to bilo nekaj. Kad smo se oženili krenula je i prva trudnoća.... bilo je u tom periodu nekih 6 puta, pa onda su tu bile obaveze i problemi... Njoj se nije dalo, pa se meni nije dalo, pa druga trudnoća, bilo je nešto više od 6 puta. A sada od početka trudnoće ni jednom.... a ide 4. mjesec...

A stvar je u tome da ako se nekom ne da onda će naći milion isprika, kad postoji želja onda ne postoji ni jedna prepreka.
Sada je situacija takva da se nikome ne da. Ja se zabavim sam i spavanac. A ona .... nemam pojma
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:52   #14
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Sex? Što je to sex? Znam kaj je to samozabava...... Inaće 6 i kusur godina braka+1 godina veze, treće dijete na putu....

Kako je bilo prije? Pa puno bolje i puno više.
Ustvari prije braka je to bilo nekaj. Kad smo se oženili krenula je i prva trudnoća.... bilo je u tom periodu nekih 6 puta, pa onda su tu bile obaveze i problemi... Njoj se nije dalo, pa se meni nije dalo, pa druga trudnoća, bilo je nešto više od 6 puta. A sada od početka trudnoće ni jednom.... a ide 4. mjesec...

A stvar je u tome da ako se nekom ne da onda će naći milion isprika, kad postoji želja onda ne postoji ni jedna prepreka.
Sada je situacija takva da se nikome ne da. Ja se zabavim sam i spavanac. A ona .... nemam pojma
I meni je bilo izrazito teško kad mi je žena bila trudna.. To je izrazito bolno iskustvo za zdravog muškarca
Daje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:55   #15
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Sex? Što je to sex? Znam kaj je to samozabava...... Inaće 6 i kusur godina braka+1 godina veze, treće dijete na putu....

Kako je bilo prije? Pa puno bolje i puno više.
Ustvari prije braka je to bilo nekaj. Kad smo se oženili krenula je i prva trudnoća.... bilo je u tom periodu nekih 6 puta, pa onda su tu bile obaveze i problemi... Njoj se nije dalo, pa se meni nije dalo, pa druga trudnoća, bilo je nešto više od 6 puta. A sada od početka trudnoće ni jednom.... a ide 4. mjesec...

A stvar je u tome da ako se nekom ne da onda će naći milion isprika, kad postoji želja onda ne postoji ni jedna prepreka.
Sada je situacija takva da se nikome ne da. Ja se zabavim sam i spavanac. A ona .... nemam pojma
Oprosti...ali ovo je pretužno za čitati
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:56   #16
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
A sada od početka trudnoće ni jednom.... a ide 4. mjesec...
Ajoj...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:59   #17
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Sex? Što je to sex? Znam kaj je to samozabava...... Inaće 6 i kusur godina braka+1 godina veze, treće dijete na putu....

Kako je bilo prije? Pa puno bolje i puno više.
Ustvari prije braka je to bilo nekaj. Kad smo se oženili krenula je i prva trudnoća.... bilo je u tom periodu nekih 6 puta, pa onda su tu bile obaveze i problemi... Njoj se nije dalo, pa se meni nije dalo, pa druga trudnoća, bilo je nešto više od 6 puta. A sada od početka trudnoće ni jednom.... a ide 4. mjesec...

A stvar je u tome da ako se nekom ne da onda će naći milion isprika, kad postoji želja onda ne postoji ni jedna prepreka.
Sada je situacija takva da se nikome ne da. Ja se zabavim sam i spavanac. A ona .... nemam pojma
Da nema trećeg djeteta mislila bi da to piše moj bivši muž
Ali možda je kod vas drugačija situacija, ako ona recimo ima rizične trudnoće pa se mora paziti a da su sve za redom pa nema pauze za seks.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 14:00   #18
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Oprosti...ali ovo je pretužno za čitati
Zašto pak? Tak je kak je. Da mi dođe dobra vila i pita me da mi vrati ono što je bilo prije, da nema djece, izabrao bi ovo što je sada.

Da mi ne padaju svakave misli lagao bi, ali što je tu je.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 14:02   #19
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Zašto pak? Tak je kak je. Da mi dođe dobra vila i pita me da mi vrati ono što je bilo prije, da nema djece, izabrao bi ovo što je sada.

Da mi ne padaju svakave misli lagao bi, ali što je tu je.
Ok...kako ti kažeš
Možda i je to sve tako zbog tog tvog stava...kak je tak je
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 14:03   #20
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Zašto pak? Tak je kak je. Da mi dođe dobra vila i pita me da mi vrati ono što je bilo prije, da nema djece, izabrao bi ovo što je sada.
Tako i ja razmišljam. Jedino vrjedno šta mi je ostalo iz braka su moja djeca.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.