Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2012., 20:59   #1
Guardians of the Galaxy (2014)

Prvi detalji o Čuvarima galaksije



Nakon što je Marvel prije koji mjesec potvrdio kako ćemo u kolovozu 2014. u kinima moći uživati u pustolovinama izvanzemaljskih odmetnika znanih pod nazivom Čuvari galaksije, odmah su se pojavila pitanja vezana uz radnju filma, kao i uz povezanost navedenog s ostalim Marvelovim filmovima.

No, nakon što je prošli tjedan objavljena osnovna premisa filma, o "američkom pilotu koji se nađe svemiru, usred sukoba epskih proporcija, a potom i u bijegu zajedno sa skupinom futurističkih kažnjenika u čijem se posjedu nalazi predmet koji svi žele", zapitali smo se nije li Marvel odlučio preseliti Farscape na veliko platno.

Podsjetimo, nedavno je potvrđeno kako će se film bazirati na rebootu stripa iz 2008. godine, gdje tim čine Star-Lord, Drax, Groot, Gamora i Rocket Racoon. Osim toga, lik Petera Quila, tj. Star-Lorda doživjeti će neke prilagodbe, a zbog činjenice kako će navedeni biti glavni lik filma.

Kako bilo, evidentno je kako će Dc Comicsov Green lantern dobiti konkurenciju u obliku Marvelovih Čuvara galaksije, nadajmo se sa boljim uspjehom na kinoblagajnama. Zasada nije poznatko tko bi se mogao suprostaviti Čuvarima, no na um nam pada Thanos, pogotovo ako se ispostavi kako je "predmet koji svi žele" ustvari Infinity Gem.

Prvu inačicu scenarija već je napisala Nicole Perlman, a nedavno je zbog dorade navedenog angažiran Chris McCoy. Vezano uz redatelja, napomenimo kako su u tijeku pregovori sa Jamesom Gunnom, poznatom po crnohumornoj superjunačkoj komediji Super iz 2010. godine.

Guardians of the Galaxy u pohod američkim kinima kreću 1. kolovoza 2014. godine.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 21:38   #2
U jbte, ukrali mi ideju za scenarij.
Nisam pratio strip, ali volim superjunake iz budućnosti (iako je Green Lantern bio sranje). Pratit ću novosti.

Rakun s golemim pištoljem. Kjut!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 21:48   #3
Ej, ej, ej! Rocket Racoon FTW!! Haha. Ali stvarno, ovi likovi su baš stvoreni za jedan veliki epski spektakl. Groot, drvo koje se hrani drvom. Arthur Douglas, tip koji je umro, a zatim su ga Mentor i Kronos vratili u život, ali ovog puta u obliku nadljudskog tijela, te je tako stvoren Drax the Destroyer. Izbrisali su mu sva sjećanja. Stvoren je samo iz jednog razloga: da ubije Thanosa. Zatim Rocket Racoon, tu se nema što reći... vidite ga i sami. Legenda. Haha. Gamora je posljednja od svoje vrste (Zen Whoberi), koju su uništili alien vojska Badooni. Thanos ju je spasio i odgojio. I na kraju, Star-Lord (Peter Quill), koji je rođen za vrijeme neobičnog astronomskog fenomena. On je nešto kao Tony Stark u svemiru. Sve i svemu, jedva čekam.
__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:24   #4
hoće li ovo biti animirani film
flashman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:28   #5
Quote:
flashman kaže: Pogledaj post
hoće li ovo biti animirani film
Isto kao i Avengersi.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:54   #6
Iskreno sumjam u uspjeh ovoga filma jer meni ovi likovi su nepoznati a citam marvel stripove te sam osto wtf koji su ovi, al s dobrim marketingom sigurno ce marvel dignuti neki hype. Od svih novih marvel filmova tj fransiza jedino AntMan mi zvuci da bude nesto.

Ovi gourdiansi ce biti vise CGI nego pravi ljudski glumci i zato cu s skepsom ici u kino, zivu glumu nista nemoze zamijeniti
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:39   #7
Quote:
flashman kaže: Pogledaj post
hoće li ovo biti animirani film
Nope.
__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:41   #8
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Iskreno sumjam u uspjeh ovoga filma jer meni ovi likovi su nepoznati a citam marvel stripove te sam osto wtf koji su ovi
Ne čitaš puno stripova onda.
__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:13   #9
Quote:
gambit_09 kaže: Pogledaj post
Ne čitaš puno stripova onda.
Vise od tebe sigurno no ovo nije tema za to , ja temeljim svoju pretpostavku na cinjenici da gourdians nisu zvucno ime kao jedan iron man, thor, captain america jer kada ne citac stripova cuje za ova imena zna tko su oni jer su postali dio kulture, ne citac stripova za gourdianse sigurno nije cuo ili nije popamtio aka nisu dio mainstream stripovske kulture i poznato ime, moj stari koji u zivotu americki strip nije procito zna za recimo iron mana ali za gourdianse nema blage, kladim se da je tako i s 80% drugih necitaca stripova ili casual citaca
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:52   #10
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Vise od tebe sigurno no ovo nije tema za to , ja temeljim svoju pretpostavku na cinjenici da gourdians nisu zvucno ime kao jedan iron man, thor, captain america jer kada ne citac stripova cuje za ova imena zna tko su oni jer su postali dio kulture, ne citac stripova za gourdianse sigurno nije cuo ili nije popamtio aka nisu dio mainstream stripovske kulture i poznato ime, moj stari koji u zivotu americki strip nije procito zna za recimo iron mana ali za gourdianse nema blage, kladim se da je tako i s 80% drugih necitaca stripova ili casual citaca
Ne čitač najvjerojatnije nije čuo, to stoji. Ako već čitaš više od mene, kako to da nikad nisi čuo za GOTG? Hmm. S obzirom da je prvi Guardians of the Galaxy tim nastao 1969, ne znam baš koliko si upoznat sa svim time.
__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 17:30   #11
Quote:
gambit_09 kaže: Pogledaj post
Ne čitač najvjerojatnije nije čuo, to stoji. Ako već čitaš više od mene, kako to da nikad nisi čuo za GOTG? Hmm. S obzirom da je prvi Guardians of the Galaxy tim nastao 1969, ne znam baš koliko si upoznat sa svim time.
Vise sam DC comic guy nego marvel pa zato, nisam reko šta čitam više od tebe , DC univerzum znam sve zivo, marvel sam se koncentriro na zvucnija imena, bio sam ogroman spiderman fan i sve zivo od njega cito do "One more day" priče, zgadila mi se kao i marvel s takvom glupošću, smatram osobno da danas marvel ima rijetko koji naslov vrijedan čitanja nasuprot dc-a ali da radi oblje filmove, no ovaj dc/marvel psike su druga prica

Posto ce ovo u iflm preporuci mi neke stripove vezane uz njih, oblje sage if you catch my drift
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 18:09   #12
Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Vise sam DC comic guy nego marvel pa zato, nisam reko šta čitam više od tebe
E sad. Haha. Ja volim Marvel i DC jednako, tako da pratim sve.

Quote:
Krscho kaže: Pogledaj post
Posto ce ovo u iflm preporuci mi neke stripove vezane uz njih, oblje sage if you catch my drift
Film će biti baziran prema ovom novijem timu iz 2008, tako da počni sa Annihilation: Conquest i onda kreni sa Guardians of the Galaxy (Vol. 2) 1 - 25. Kad završiš to, možeš još pročitati The Thanos Imperative 1 – 6 .
__________________
Hurry up, we're dreaming.

Zadnje uređivanje gambit_09 : 20.08.2012. at 18:21.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 09:16   #13
Quote:
gambit_09 kaže: Pogledaj post

Film će biti baziran prema ovom novijem timu iz 2008, tako da počni sa Annihilation: Conquest i onda kreni sa Guardians of the Galaxy (Vol. 2) 1 - 25. Kad završiš to, možeš još pročitati The Thanos Imperative 1 – 6 .
Ja bi to preporucio ovako:
1. Annihilation (zbog Thanos prequela takodjer Drax prequela)
2. Annihilation Conquest
3. War of Kings
4. Realm of Kings
5. Thanos Imperative
6. Annihilators

Ako treba upload, salji mi PM.

Drax je ionako u filmu samo se nadam da Rocket Raccoon nece biti comic relief sidekick.

Usput, Gambit - dal slika kaze tko je u timu? Drax, Raccoon, Groot, Starlord i Gamora?
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 21.08.2012. at 10:02.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 12:27   #14
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Usput, Gambit - dal slika kaze tko je u timu? Drax, Raccoon, Groot, Starlord i Gamora?
Da, da. Feige je rekao da taj concept art prikazuje tim koji će biti u filmu.
__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:35   #15
Isto bi valjalo da u film ubace Ryga. I Bena Browder u ulozi Star Lorda.

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 21:43   #16
Clip iz animirane serije Avengers: Earth's Mightiest Heroes, sa Guardiansima u gostujućim ulogama.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:24   #17
Thanos u Čuvarima galaksije?



Nakon što smo ga prvi put vidjeli u skrivenoj sceni na kraju Avengersa, čini se kako će se supermoćni titan Thanos nasmješiti gledateljima i prije Avengersa 2. Naime, predsjednik uprave Marvela Kevin Fiege je u nedavnom intervjuu za japanski blog Nifty otkrio kako će Thanos, prema svemu sudeći, biti neizostavan dio nadolazećih Čuvara galaksije.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 00:26   #18
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Da, sve mi se više čini da će Thanos definitvno biti u ovom filmu.



__________________
Hurry up, we're dreaming.

Zadnje uređivanje gambit_09 : 08.09.2012. at 00:31.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 02:34   #19
Baš me zanima da li će se Adam Warlock pojaviti u filmu. Iako možda neće biti dio tima kao što vidimo u concept artu, ima i drugih načina da predstave ovog lika.

__________________
Hurry up, we're dreaming.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 18:24   #20
Za sve vas koji nisu upoznati sa ovim likovima i općenito "cosmic" svijetom u Marvelu, MTV Splashpage je počeo sa jako dobrim Guardians of the Galaxy vodičem. Preporučam da pročitate ako vas zanimaju ovi likovi i film. Par linkova:

GALAXY GUIDE #1: Who Are The Guardians Of The Galaxy?

GALAXY GUIDE #5: Plotting A Course For 'Guardians'

>>
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.