Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 12:44   #1
Lightbulb Mir i mirenje

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Vidjela sam taj podatak o satu rođenja, kola netom već dugo vremena netko ga je napisao po svom nahođenju bez rektifikacije. Mir isto kao i diplomacija i sklad je u simbolici Venere, a ne Neptuna. Venera je taj socijalni dio u nam koji ima težnju da spaja, zato je u ribama egzaltirana jer tamo predstavlja "višu ljubav" odnosno ona tu govori o univerzalnoj ljubavi.
težnja da se spaja nije isto što i mirotvorstvo. Mir - Neptun, harmonija/sklad - Venera, dva različita pojma.
Mirotvorci su Neptunijanci, ne Vage. Tolerancija ili uvažavanje je npr Vaga. Evo vidi kad su osnovani Ujedinjeni narodi - 24.10.1945. Istaknuta jest Vaga radi pravde, odnosno zaštite ljudskih prava, al u steliju je jak Neptun - mirotvorstvo. Zastava im je plave boje - simbolika Neptuna.
Dalje, simbol mira je golub s maslinovom grančicom koja se vezuje i uz kršćanstvo - Neptun.
Uostalom, lako se provjeri preko horoskopa, npr oni koji su dobili Nobelovu nagradu za mir - dobili su je preko Neptuna, a ne Vage.....
- Martin L.King - nagrade i priznanja su u 9k....gdje se vidi njegova nobelova nagrada za mir?
vl. 9k SA 120 NE.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:58   #2
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
težnja da se spaja nije isto što i mirotvorstvo. Mir - Neptun, harmonija/sklad - Venera, dva različita pojma.
Mirotvorci su Neptunijanci, ne Vage. Tolerancija ili uvažavanje je npr Vaga.
Da ne odemo u širine ne slažem se s tim da je mir u simbolici Neptuna, pače mir je jedan od temeljnih pojmova koji živi u simbolici Venere. Venera vlada vagom koja je simbol spajanja suprotnosti i ravnoteže bez konflikata, ona koja uvijek teži pomirenju suprotnih strana plitice. S druge strane Neptun jest simbol dezintegracije - mjesta gdje nestaju sve suprotnosti i spajaju se u jedno. Dakle Venera teži pomiriti, a Neptun dezintegrirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 15:46   #3
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
S druge strane Neptun jest simbol dezintegracije - mjesta gdje nestaju sve suprotnosti i spajaju se u jedno. Dakle Venera teži pomiriti, a Neptun dezintegrirati.
zar temeljni princip vage nije kompromis? mir se ne postiže kompromisom jer obje strane moraju zatomiti jedan dio sebe i svojih načela, pa je taj kompromis uvijek neki vid tempirane bombe. uvijek je pitanje hoće li i dokad će jedna od strana "trpiti" odricanje od sebstva. to bi bio tek privid mira, a postignut dogovorom/pregovorom (vaga) i diplomacijom (vaga), dok u dezintegraciji nema potrebe za zatomljavanjem (ikakvim pregovorima) jer suprotnosti uopće ne postoje i dolazi do stanja ultimativnog mira (postojanja). odnosno, mir jest.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 22.11.2012. at 15:52.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:48   #4
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
zar temeljni princip vage nije kompromis?
JeSt i to je jedan od principa, kompromis jest vrsta ravnoteže.
Quote:
mir se ne postiže kompromisom jer obje strane moraju zatomiti jedan dio sebe i svojih načela, pa je taj kompromis uvijek neki vid tempirane bombe. uvijek je pitanje hoće li i dokad će jedna od strana "trpiti" odricanje od sebstva. to bi bio tek privid mira, a postignut dogovorom/pregovorom (vaga) i diplomacijom (vaga), dok u dezintegraciji nema potrebe za zatomljavanjem (ikakvim pregovorima) jer suprotnosti uopće ne postoje i dolazi do stanja ultimativnog mira (postojanja). odnosno, mir jest.
Jest, slažem se s ovim što pišeš na način kada bi se mir definirao kao odsustvo svake suprotnosti onda bi to bilo tako. No mi živimo i egzistiramo u svijetu dualnosti, svijetu u kojem sve ima svoju suprotnost zato i jest Venera koja teži mirenju suprotnosti egzaltirana u Neptunovskom znaku u kojem se onda ta potreba dezintegrira u apsolutno. No tada nestaje i sve ono pojedinačno i svaki identitet. To je više stanje svijesti koje proizlazi iz nestanka svih suprotnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 17:04   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
No mi živimo i egzistiramo u svijetu dualnosti, svijetu u kojem sve ima svoju suprotnost zato i jest Venera koja teži mirenju suprotnosti egzaltirana u Neptunovskom znaku u kojem se onda ta potreba dezintegrira u apsolutno. No tada nestaje i sve ono pojedinačno i svaki identitet. To je više stanje svijesti koje proizlazi iz nestanka svih suprotnosti.
oprosti, možda nije mjesto, ni vrijeme, ali asociralo me na kena wilbera i njegovu knjigu- bez granice. o prelasku tanke crvene linije i prelasku u više stanje svijesti gdje nema granica (crte razgraničenja), pa automatski nema ni sukoba i vlada mir. meni to opet vodi do neptuna.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 17:50   #6
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
oprosti, možda nije mjesto, ni vrijeme, ali asociralo me na kena wilbera i njegovu knjigu- bez granice. o prelasku tanke crvene linije i prelasku u više stanje svijesti gdje nema granica (crte razgraničenja), pa automatski nema ni sukoba i vlada mir. meni to opet vodi do neptuna.
Evo otvorih temu za ovo gdje možemo sve o tome detaljno.


Dakle, to što navodiš jest apsolutno stanje svijesti u kojem nema nikakvih suprotnosti jer su one potpuno dezintegrirane jest u simbolici Neptuna. Definitivno se slažem s tim. No težnja mirenju suprotnosti ne živi u Neptunu već Veneri jer Neptun ne miri već dezintegira.

No evo pogledaj definicije mira, ima ih masu - wiki.


- Mir se obično definira kao razdoblje bez ratova. Druge definicije mira uključuju slobodu od prepirki, spokoj, harmoniju ili unutarnje zadovoljstvo i vedrinu i dr. jer se značenje riječi mir mijenja s kontekstom.

- Mir se može odnositi na dogovor za završetak rata ili prestanak okupacije. Mir se također može odnositi općenito. Na kraju, mir može biti bilo koja kombinacija ovih definicija.

- U svojem najfantastičnijem značenju, mir označava stanje potpuna harmonije, bez ikakvih konflikata ne samo između ljudi, nego i između ljudi i prirode, i stvorenja u prirodi (međusobno).

Postoji više teorija i definicija mira, a neke od njih su: mir kao nesebičan čin ljubavi, mir kao odsustvo nasilja i zla s prisustvom pravde, fantastičan mir, unutarnji mir i dr.

Jednostavna i neopširna definicija mira kaže da je mir odsustvo ratova. (Još su Rimljani mir definirali kao odsustvo ratova; Pax, absentia belli).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:02   #7
Ako gledamo Ve kao mirotvorca onda sam ja bas to posto mi Ve pravi trigon sa Mo i sa Sa. Sto mislite
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:12   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo otvorih temu za ovo gdje možemo sve o tome detaljno.
baš mi je drago.

neptun je viša oktava venere (ljubavi). venera bi bila ovozemaljska ljubav, dok je neptun duhovna ljubav i kao takva ljubav na većoj, kozmičkoj razini i ono čemu fizička ljubav teži. ideal ljubavi. neptun je egzaltiran u vodenjaku. vodenjak je humanost, ljubav prema čovječanstvu i mirotvorac. sunce (ego) je u vodenjaku u izgonu. ultimativna neptunova ljubav znači konačno rastakanje/nestajanje ega jer tek tada smo sposobni za taj vid ljubavi.

vaga- kompromis, ravnoteža (oduzmi od jednog i dodaj drugom), pravda

no, je li mir pravda (vaga) ili čista (produhovljena) ljubav (neptun)? meni osobno ljubav je mir sa sobom i drugima, ali onaj istinski, gdje nema sukoba ega i persone, nema dualnosti...sve je jedno, a ne dogovoreni u obliku kompromisa jer je tako "pravedno".

na jednoj drugoj temi si mi objašnjavala konjukciju neptuna i mjeseca kao beskonačnu emocionalnu potragu. ali budući da sama imam taj aspekt i da me poprilično pere maloprije mi je sinulo ta moja potreba i beskonačna potraga je ustvari potraga za konačnim mirom- ultimativnom, bezuvjetnom ljubavi.

edit: mirotvorac

po meni su mirotvorci znaci ribe i vodenjaka, a ne vaga. evo zašto. venera je i ljepota. vaga osim pravdi teži i stvaranju ljepote.
mir je naravno nešto jako lijepo. mir u svojoj suštini jest i pravedan, ali bez ultimativne ljubavi (neptun) nije "potpun". vaga je simbol veze i ujedinjenja, simbol braka i ugovora, pravednog ugovora i skladnog suživota. skladna veza je također nešto lijepo, ali to sve je na ljudskom, fizičkom nivou.

ribe, zbog vladara neptuna dolaze do stanja svijesti ultimativne ljubavi tj. mira kroz procese duše.
vodenjak, zbog egzaltacije neptuna i izgona sunca dolazi do stanja svijesti ultimativne ljubavi tj. mira kroz mentalne procese jer je vodenjak znak intelekta.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 22.11.2012. at 19:02.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 18:14   #9
Pao meni bi "Mir" trebao da predstavlja Saturn u VAgi jer sama Venera u ovom znaku je okrenuta ulazenju u odnose sa drugima(7 kuca,partner)sto opet predstavlja odredjenu vrstu sukoba jer svaki odnos moze da bude ovakav ili onakav(ne mora isljucivo da bude miran) ,ali ako dvije strane ogranice(Saturn) svoje djelovanje ili svoju pravu prirodu da bi postigle mir onda se tu nesumnjivo radi o SAturnu u znaku VAge.I ne postoje one osobe koje zelju za mirom bastine tek tako,a da kroz te zelje nemaju neki interes(sigurnost,SAturn)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:08   #10
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da ne odemo u širine ne slažem se s tim da je mir u simbolici Neptuna, pače mir je jedan od temeljnih pojmova koji živi u simbolici Venere. Venera vlada vagom koja je simbol spajanja suprotnosti i ravnoteže bez konflikata, ona koja uvijek teži pomirenju suprotnih strana plitice. S druge strane Neptun jest simbol dezintegracije - mjesta gdje nestaju sve suprotnosti i spajaju se u jedno. Dakle Venera teži pomiriti, a Neptun dezintegrirati.
dezintegracija

- dezintegrirati znači raspasti, rastaviti cjelinu na manje djelove - neće biti Neptun
- primjer: '...prerađena hrana je uglavnom denaturirano i dezintegrirano tkivo...'
- antonim: integrirati - spojiti u cjelinu, ujediniti, povezati

Ovo o integraciji kao spajanju manjih dijelova u jednu cjelinu se može čak objasniti preko Merkura i Urana, gdje Merkur označava sitne djeliće, a Uran kao njegova viša oktava povezivanje ili grupiranje. Neharmoničan Uran rastavlja ili vrši dezintegraciju.
Ove pojmove ne bih trpala u mirotvorstvo i Neptun.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:11   #11
Ja mislim da to sve ovisi o tome kako tumačimo definiciju mira.
Ukoliko smatrate mir kao kompromis, toleranciju onda je to definitivno Venera i znak Vage. Jer tu se osobe odriču nečeg svog da bi bio mir.
A ukoliko smatrate da je mir produhovljen, odnosno mir na kolektivnoj razini ljudi, bez ikakvog odricanja i jednih i drugih da bi vladao mir, onda mi je to više Neptun. Iako, mislim da ovo drugo što sam navela ne postoji na ovozemaljskom, odnosno fizičkom svijetu.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:23   #12
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
zar temeljni princip vage nije kompromis? mir se ne postiže kompromisom jer obje strane moraju zatomiti jedan dio sebe i svojih načela, pa je taj kompromis uvijek neki vid tempirane bombe. uvijek je pitanje hoće li i dokad će jedna od strana "trpiti" odricanje od sebstva. to bi bio tek privid mira, a postignut dogovorom/pregovorom (vaga) i diplomacijom (vaga), ....
e baš to. Vaga je kompromis. Simbol Vage je vaga, tezulja - balans, sklad, harmonija. To nije isto što i mir.
Mir je 'tranquility' - spokojstvo, odsustvo napetosti.....'biti u miru sam sa sobom ili s drugima, biti spokojan....' - Neptun i Ribe.
Balansirati (Vaga) u odnosima s drugima ne znači biti mirotvoran već tolerantan, kompromisan i diplomatičan - Venera i Vaga.
Iz aspekta 7k - tamo su ugovori, sporazumi....tamo se dogovaramo oko nečeg, surađujemo, a težnja miru je u 12k.
Razlika između Vage/Venere i Riba/Neptun je u elementu. Zrak i Voda. Zrak promišlja, voda osjeća. Mirotvorstvo i težnja miru je stvar osjećaja (voda), a ne mentalna procjena (zrak).
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:51   #13
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
- Mir se obično definira kao razdoblje bez ratova. Druge definicije mira uključuju slobodu od prepirki, spokoj, harmoniju ili unutarnje zadovoljstvo i vedrinu i dr. jer se značenje riječi mir mijenja s kontekstom.
Mir u kontekstu razdoblja bez ratova tiče se vodenog trojstva, Rak/Škorpija/Ribe, gdje Rak/Mjesec označava narod, Škorpija/Pluton ratove, a Ribe/Neptun mir. Kad je ovo trojstvo vodenog elementa poremećeno dešava se rat (PL) i nema mira (NE).
Sloboda od prepirki, harmonija i unutrašnje zadovoljstvo (mentalno) je stvar zračnog trojstva Blizanci/Vaga/Vodenjak. Ovdje Blizanci predstavljaju mentalni stav i komunikaciju, Vaga harmoniju i usuglašenost s drugima, a Vodenjak razne slobode, pa tako i slobodu od prepirke. Vodenjak je grupa i integracija.
Slažem se da sve ovisi o kontekstu, ali može se jasno definirati određen pojam.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
- Mir se može odnositi na dogovor za završetak rata ili prestanak okupacije. Mir se također može odnositi općenito. Na kraju, mir može biti bilo koja kombinacija ovih definicija.
Dogovori su u 7k, to je Vaga, a i kombinacija s 3k i Blizancima što označava komunikaciju. Ratovi počinju i završavaju na istom mjestu, u 8k. Samo su putevi završetka različiti. Prestanak okupacije je već upliv 4k, jer okupirati se odnosi na neko područje gdje se nalazi narod (4k). Dakle, opet vodeno trojstvo.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
- U svojem najfantastičnijem značenju, mir označava stanje potpuna harmonije, bez ikakvih konflikata ne samo između ljudi, nego i između ljudi i prirode, i stvorenja u prirodi (međusobno).
Ovo jest Ribe i Neptun. Ali ovaj znak ne radi samo na 'fantastičnom' nivou, nego i svakodnevno. Nisu svi na nivou svetaca, al težnja miru i sve ono što se radi vezano za očuvanje mira ide preko Neptuna i Riba/12k. Osim kad imamo interes i kalkuliramo, to je već Saturn i njegova egzaltacija u Vagi.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Postoji više teorija i definicija mira, a neke od njih su: mir kao nesebičan čin ljubavi, mir kao odsustvo nasilja i zla s prisustvom pravde, fantastičan mir, unutarnji mir i dr.
Mir kao nesebičan čin ljubavi – Ribe i egzaltacija Venere. Pravda je Jupiter, suvladar Riba.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jednostavna i neopširna definicija mira kaže da je mir odsustvo ratova. (Još su Rimljani mir definirali kao odsustvo ratova; Pax, absentia belli).
Pax Romana. Odsustvo ratova ili absentia belli je odnos Pluton-Neptun, Škorpija-Ribe, 8k-12k. Riječ 'absentia' – engl. Absence – odsutan.......nema ga, daleko je....Neptun. Ovo je utopija-Neptun, jer otkad je ljudskog roda ima i ratova negdje. Primirje je Vaga, ali ne i mir.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:54   #14
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pao meni bi "Mir" trebao da predstavlja Saturn u VAgi jer sama Venera u ovom znaku je okrenuta ulazenju u odnose sa drugima(7 kuca,partner)sto opet predstavlja odredjenu vrstu sukoba jer svaki odnos moze da bude ovakav ili onakav(ne mora isljucivo da bude miran) ,ali ako dvije strane ogranice(Saturn) svoje djelovanje ili svoju pravu prirodu da bi postigle mir onda se tu nesumnjivo radi o SAturnu u znaku VAge.I ne postoje one osobe koje zelju za mirom bastine tek tako,a da kroz te zelje nemaju neki interes(sigurnost,SAturn)
to nije mir već kompromis. Dvije osobe surađuju (7k) kako bi postigle harmonočan odnos (7k), jer imaju interes (SA Li).
Mir ne možeš postignuti s drugim ako ga nemaš sam sa sobom. A postići mir sam sa sobom ide preko 12k i NE. Kad je čovjek u miru sa sobom, onda je i sa drugima.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:55   #15
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
baš mi je drago.

neptun je viša oktava venere (ljubavi). venera bi bila ovozemaljska ljubav, dok je neptun duhovna ljubav i kao takva ljubav na većoj, kozmičkoj razini i ono čemu fizička ljubav teži. ideal ljubavi. neptun je egzaltiran u vodenjaku. vodenjak je humanost, ljubav prema čovječanstvu i mirotvorac. sunce (ego) je u vodenjaku u izgonu. ultimativna neptunova ljubav znači konačno rastakanje/nestajanje ega jer tek tada smo sposobni za taj vid ljubavi.

vaga- kompromis, ravnoteža (oduzmi od jednog i dodaj drugom), pravda

no, je li mir pravda (vaga) ili čista (produhovljena) ljubav (neptun)? meni osobno ljubav je mir sa sobom i drugima, ali onaj istinski, gdje nema sukoba ega i persone, nema dualnosti...sve je jedno, a ne dogovoreni u obliku kompromisa jer je tako "pravedno".

na jednoj drugoj temi si mi objašnjavala konjukciju neptuna i mjeseca kao beskonačnu emocionalnu potragu. ali budući da sama imam taj aspekt i da me poprilično pere maloprije mi je sinulo ta moja potreba i beskonačna potraga je ustvari potraga za konačnim mirom- ultimativnom, bezuvjetnom ljubavi.

edit: mirotvorac

po meni su mirotvorci znaci ribe i vodenjaka, a ne vaga. evo zašto. venera je i ljepota. vaga osim pravdi teži i stvaranju ljepote.
mir je naravno nešto jako lijepo. mir u svojoj suštini jest i pravedan, ali bez ultimativne ljubavi (neptun) nije "potpun". vaga je simbol veze i ujedinjenja, simbol braka i ugovora, pravednog ugovora i skladnog suživota. skladna veza je također nešto lijepo, ali to sve je na ljudskom, fizičkom nivou.

ribe, zbog vladara neptuna dolaze do stanja svijesti ultimativne ljubavi tj. mira kroz procese duše.
vodenjak, zbog egzaltacije neptuna i izgona sunca dolazi do stanja svijesti ultimativne ljubavi tj. mira kroz mentalne procese jer je vodenjak znak intelekta.
Da, lijepo si dotaknula razne pojmove koji su bliski cijeloj priči, kužim što pišeš...i sama već jednom pisah o ovome kada opisivah pacifizam.


Mir kao posljedica uravnoteženosti je u simbolici vage, to je ono što na ljudskom nivou osjećamo kada pomirimo neku suprotnost. Venera miri suprotnosti i ona na taj način teži Neptunu/apsolutu budući da živimo u dualnom svijetu. Tj. astrološkim riječnikom ona-Venera teži točci svoje egzaltacije, mjestu gdje nema nikakvih suprotnosti...baš kao što čovjek mirenjem suprotnosti u sebi može samo težiti apsolutu/Neptunu (neki to nazivaju božansko, kozmičko...). Evo jedan mali citat iz knjigice Neptun - vizionarski sanjar Paul Haydna koji se osvrće na to što pišem. On Neptun naziva univerzalnim rastvaračem jer vlada procesom razlaganja kako on veli "koji je alkemijska faza koja je u stanju da dezintegrira represivne barijere i granice..."


Pokušaj da se shvati i definira Neptun je nemoguć zadatak. Na kraju se shvati da ne postoji ograničeni Neptun, da je on bezobličan i da obitava duboko unutar biti svega i svakoga kao garancija da nijedna struktura ili forma nije vječna, već se pojavljuje i nestaje kao izraz beskonačne kreativnosti Božanskog Vizionarskog sanjara.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:36   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
e baš to. Vaga je kompromis. Simbol Vage je vaga, tezulja - balans, sklad, harmonija. To nije isto što i mir.
Mir je 'tranquility' - spokojstvo, odsustvo napetosti.....'biti u miru sam sa sobom ili s drugima, biti spokojan....' - Neptun i Ribe.
Balansirati (Vaga) u odnosima s drugima ne znači biti mirotvoran već tolerantan, kompromisan i diplomatičan - Venera i Vaga.
Iz aspekta 7k - tamo su ugovori, sporazumi....tamo se dogovaramo oko nečeg, surađujemo, a težnja miru je u 12k.
Razlika između Vage/Venere i Riba/Neptun je u elementu. Zrak i Voda. Zrak promišlja, voda osjeća. Mirotvorstvo i težnja miru je stvar osjećaja (voda), a ne mentalna procjena (zrak).
Ako je teznja miru predstavljena 12 kucom otkud onda okrenutost 12 polja kriminalu i lazima?Ako osoba ima u sebi unutarnji mir onda nema potrebu da krade,da ubija,laze itd.
Potreba za mirom nije zasnovana na osjecajima nego opet na licnom interesu koji moze da bude svjestan ili nesvjestan.Osjecanje da ce nam u miru biti mnogo lakse da zivimo nego u ratu ili u nekom sukobu(Mars je u padu u VAgi) je opet jedna vrsta interesa,pa sam pokusaj da negdje "nametnemo" mir bi opet opisala Saturna u znaku VAge.Saturn uvijek predstavlja neku korist koju zelimo da steknemo kroz neki interes(u ovom slucaju Mir,jer smo na taj nacin sigurniji),koji moze da bude kako materijalan tako i duhovan.Duhovni interes se kasnije najcesce vezuje za ovaj materijalni.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:02   #17
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mir kao posljedica uravnoteženosti je u simbolici vage, to je ono što na ljudskom nivou osjećamo kada pomirimo neku suprotnost. Venera miri suprotnosti i ona na taj način teži Neptunu/apsolutu budući da živimo u dualnom svijetu. Tj. astrološkim riječnikom ona-Venera teži točci svoje egzaltacije, mjestu gdje nema nikakvih suprotnosti...baš kao što čovjek mirenjem suprotnosti u sebi može samo težiti apsolutu/Neptunu (neki to nazivaju božansko, kozmičko...). Evo jedan mali citat iz knjigice Neptun - vizionarski sanjar Paul Haydna koji se osvrće na to što pišem. On Neptun naziva univerzalnim rastvaračem jer vlada procesom razlaganja kako on veli "koji je alkemijska faza koja je u stanju da dezintegrira represivne barijere i granice..."
ja nemam apsolutno nikakvo znanje o astrologiji već sam samo zaljubljenik u nju, i pišem samo ono što sam na vlastitoj koži iskusila i ono do čega je moja logika došla. i sama sam prije doživljavala vagu kao znak mira, ali nešto se u mom razmišljanju "prevrnulo" i stvari sam posložila onako kako napisah. sad mi je vaga znak tolerancije jer ona "voli" harmoniju i osjeća se nelagodno prilikom bilo kakvog sukoba. vaga teži stvari izgladiti i odatle po meni proizlazi njena tolerancija, a ne zato jer vaga zbiljski kuži i živi mir. vaga je znak pravde i mjesto saturnove egzaltacije- osuda. mir i osuda su mi dva nespojiva pojma. tako vagino prihvaćanje nije istinsko prihvaćanje drugoga, ni istinsko razumijevanje i ta pomirenost s drugim. ona jednostavno ne trpi ružnoću. nesklad je asimetrija i ružnoća. zato ona teži poravnati i uljepšati. da bi osjećala ugodu.

vodenjakova tolerancija, neka su oba zračna znaka proizlazi iz drugih poriva. u vodenjaku je žudnja za znanjem/spoznajom/ultimativnom istinom. iz tog razloga on istinski prihvaća (nema potrebu izvršiti pravdu u smislu da oduzima ili dodaje nešto ličnosti), a ne samo tolerira i voli sve ljude. i male, i velike, i ružne, i lijepe i ovakve i onakve. kakvi god bili oni ga ne ugrožavaju jer on "nema" ego. i odatle ta njegova ljubav prema čovječanstvu i urođeno mirotvorstvo.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 22.11.2012. at 22:14.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:21   #18
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
vodenjakova tolerancija, neka su oba zračna znaka proizlazi iz drugih poriva. u vodenjaku je žudnja za znanjem/spoznajom/ultimativnom istinom. iz tog razloga on istinski prihvaća (nema potrebu izvršiti pravdu u smislu da oduzima ili dodaje nešto ličnosti), a ne samo tolerira i voli sve ljude. i male, i velike, i ružne, i lijepe i ovakve i onakve. kakvi god bili oni ga ne ugrožavaju jer on "nema" ego. i odatle ta njegova ljubav prema čovječanstvu i urođeno mirotvorstvo.
Vodenjakova tolerancija se odnosi na princip različitosti, a proizlazi iz njegove zračne (društvene) prirode te principa humanosti (Uran) pa ima potrebu da prihvati sve ljude bez obzira na različitosti među njima. No vodenjak/Uran je daleko od mirotvorca/vage, vodenjak kojim vlada Uran jest onaj koji ima potrebu da reformira, on vlada nepredvidivim, nenadanim, ekscentričnim, šokovima...vodenjak poziva na revoluciju a ne mir.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:34   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...vodenjak poziva na revoluciju a ne mir.
duhovnu revoluciju?

asociralo me na jednog vodenjaka it takes a revolution to make a solution
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 22:39   #20
Po meni....

Venera predstavlja mir. Svaki je mir na našoj zemaljskoj ravni proizvod usklađena, uravnoteženja i kompromisa. Ne poznajem niti jednu uspostavu mira koja nije bila proizvod dogovora. Mi smo i dalje bića od krvi i mesa sa raznolikim psihološkim obrascima i ne poznajemo drugi način uspostavljanja mira. A sve je to Vaga/Venera

Neptun je dezintegracija sebstva i ega u cilju spoznaje neke druge vrste mira koja nema veze sa našim svakodnevnim životima. Nije slučajno da je Riba/Neptun povezana sa ovisnicima o drogama. Oni traže neki svoj mir na umjetni način, no opet kada ga nađu nisu sposobni djelovati na fizičkoj ravni. Mir koji se može usporediti kada se kocka šećera rastopi u vodi. Neptun je mir koji možemo očekivati za nekih par tisuća godina kada ljudska vrsta napravi sljedeći korak ka evoluciji van materijalnog tijela (strijelac sam i uz to optimista )
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.