Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 13:39   #1961
Možeš postići to s kanom, ako ti je kosa prirodno plava ili bojana u plavo ili narančasto, ali svjetlije nijanse.....
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:37   #1962
Quote:
lelthora kaže: Pogledaj post
ELVENPATH prekrasna si! I pjegice, i oči i sve.....
:blush:

Sad si opet lagano izblajhah obrve Čupkom i držim kanu na njima da budu malo riđaste ko kosa
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 11:33   #1963
hmmm malo vas citam i ovakoc..ja se farbam vec godinama ovim drogerijskim farbama tipa Garnier,njezno crna boja....moja mama je prije stavljala kanu,puno prije nas i znam da je mijesala sa crnim cajom ili crnom kavom,ne znam tocan omjer ,morala bi ju pitati, ja sam takodjer prije dok je u Mulleru bilo za kupiti one neutralne kane znala staviti kanu cisto radi sjaja i kao neke njege...iako mi jedna frizerka rekla da je ta kana cisto ubojstvo za tjeme jer cepi pore bla bla,meni je bilo ok ,nakon sto su izbacili tj povukli iz prodaje tu neutralnu kanu, uzimala sam bilo koju nijasu, crvenu npr i drzala sam po 4h ali meni se nista to ne primi, niti mi prekrije sjede (normalno) a ne dobijem ni crveni odjsjaj znaci apsolutno nista osim tog sjaja, pitala frizerku i na jos par mjesta ,rekle mi tete zato sto sam farbana "obicnim" farbama pa kana i ne moze primiti,a citajuc vas ,vama primi
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:43   #1964
Ako si farbana na crno nije ni čudo da se ništa ne vidi, ne vidi se ni na nefarbanoj crnoj, osim tog odsjaja vatrenog na suncu. Al čudno mi za odsjaj, si držala tu smjesu dobro umotanu na toplom?
Kad sam na crnu farbu stavljala kanu crvenu znala sam s folijom na glavi i tim blatom otić pod haubu na dva sata da se paca i vidio mi se odsjaj na suncu itekakako vatren. To je i bio razlog za blajh kupku i da pređem skroz na crvenu. Jer mi je samo crna s odsjajem na svjetlu bila premalo crvena i htjela sam još više, i sad sam opsjednuta da nisam dosta crvena i riđa i da bi najradje imala "napalm orange" na glavi
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 11:13   #1965
napalm orange, LOL
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:08   #1966
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Ako si farbana na crno nije ni čudo da se ništa ne vidi, ne vidi se ni na nefarbanoj crnoj, osim tog odsjaja vatrenog na suncu. Al čudno mi za odsjaj, si držala tu smjesu dobro umotanu na toplom?
Kad sam na crnu farbu stavljala kanu crvenu znala sam s folijom na glavi i tim blatom otić pod haubu na dva sata da se paca i vidio mi se odsjaj na suncu itekakako vatren. To je i bio razlog za blajh kupku i da pređem skroz na crvenu. Jer mi je samo crna s odsjajem na svjetlu bila premalo crvena i htjela sam još više, i sad sam opsjednuta da nisam dosta crvena i riđa i da bi najradje imala "napalm orange" na glavi
jesam,jesam drzala je dugo i dobro umotanu, na toplom...jedino sto nisam isla pod haubu jer je i nemam, a meni bi bio dovoljan taj crveni odsjaj na suncu jer ne zelim da mi se vidi ona crna farbana boja, to mi jako neprirodno i ne volim....dobro i ne vidi mi se jako ta crna jer cijelu kosu ne farbam po 8mj nekada i cijelu godinu, samo izrast i to sa njezno crnom...ugl probat cu opet kada odem na godisnji, drzati cijelo jutro ono oko ca 5-6h mozda sta bude
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:57   #1967
Ja ne mogu držat kanu duže od 2 sata jer imam gliste u guzici, ali mi se svedno primi odsjaj na crnu kosu
Stavim nutra jušnu žlicu cimeta i limuna 3 do 4 (ako su manji)
Ps. i stavljam kanu na vlažnu isfrotiranu kosu, prethodno opranu nekim šamponom protiv peruti i bez silikona.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫

Zadnje uređivanje Elvenpath : 20.01.2012. at 15:05.
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:42   #1968
Znam da nije tema o samponima al da podijelim svoje iskustvo mozda nekome bude od koristi.Za normalnu kosu sam kupila sampon od Himalaya s proteinima,odlican za kaniranu kosu.Sadrzi same biljke,izmedju ostalog i kanu,amlu,itd.Uglavnom sjaj je neopisiv.Svima ga preporucam!Toliko je blag da kosu vec sampon nahrani i bez balzama a i Balzam je takodje odlican,i super mirisi.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:47   #1969
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu držat kanu duže od 2 sata jer imam gliste u guzici, ali mi se svedno primi odsjaj na crnu kosu
Stavim nutra jušnu žlicu cimeta i limuna 3 do 4 (ako su manji)
Ps. i stavljam kanu na vlažnu isfrotiranu kosu, prethodno opranu nekim šamponom protiv peruti i bez silikona.
Jel ti isusuje limun kosu?Ja iso stavljam kanu na opranu kosu i isfrotiranu,isto bez silikona,al rijetko kad stavljam limun jer se bojim isusivanja?Kanu predhodnu vece zamutim s nekim cajem,malo maslinovog,i sutradan se kaniram i drzim od 2-5h kako kad,sto duze drzim boja mi bude tamnija,i duze traje.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:31   #1970
Quote:
Bikicka kaže: Pogledaj post
Znam da nije tema o samponima al da podijelim svoje iskustvo mozda nekome bude od koristi.Za normalnu kosu sam kupila sampon od Himalaya s proteinima,odlican za kaniranu kosu.Sadrzi same biljke,izmedju ostalog i kanu,amlu,itd.Uglavnom sjaj je neopisiv.Svima ga preporucam!Toliko je blag da kosu vec sampon nahrani i bez balzama a i Balzam je takodje odlican,i super mirisi.
Di si to kupila?
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:49   #1971
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Di si to kupila?
Moze se narucit preko neta: www.himalayadirect.com ja koristim protein shampoo daily care za normalnu kosu.Sampon i balzam su odlicni! ! !Nikad nisam imala bolji a koristila sam sve moguce poznate marke.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:58   #1972
Cure, da ne čitam sve od početka... Zanima me par pitanja, pa bih bila zahvalna na odgovorima.
1. jel ta kana (ili kako već) iz Lusha zaista prirodna ili?
2. jel postoji neka druga kana koju preporučate?
3. kakvo je stanje sa sijedima, jel i njih prekriva?
4. jel to bolje rješenje od farbe za kosu?
5. jel postoji neki određeni tretman za tako obojanu kosu?
Nisam se nikad u životu farbala, pa nemam iskustva s tim stvarima, zato trebam vašu pomoć!
Hvala mnogo na odgovorima!!
Garava xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:19   #1973
mijesanje plave i smeđe kane???

pozdrav !

namijeravala sam se ofarbat, ali me strah da ce mi se previse kosa ostetit, pa sam se odlucila za kanu, e sad, smeđa kana bi mi bila pretamna,a i bojim se, zelenila na pramenovima, ne zelim bas preveliko odtupanje od moje sadasnje boje, koja je ova :

na suncu
http://imageshack.us/photo/my-images/405/naegel057.jpg/

i bez sunca
http://imageshack.us/photo/my-images/256/naegel051.jpg/

zeljela bi malo izjednacit prirodnu boju kose s pramenovima, jer ih vise ne namijeravam stavljat.
-ima li smisla mijesat plavu kanu s smeđom????
-moze mi kosa sa pramenovima pozelenit od smede kane???
-jel itko probao mijesat plavu i smeđu???


i jos me zanima jel kana iz mullera cista kana ili ima nekih kemijiskih dodataka ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 23:46   #1974
nitko nezna ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:21   #1975
ja znam.

boja ti je krasna skupa sa tim pramenovima.
nisam sigurna za muller kanu, ali čuj, samo crvena kana je čista kana.
sad, šta su umiješali, nisam sigurna, postoji bilje koje se stavlja u smeđu kanu, neke vrste algi, orahova kora itd.
Plava kana ne postoji, to je u najboljem slučaju cassia, kamilica sa kanom... a u najgorem..uff, neću ni misliti.

uglavnom, ne vjerujem da ćeš dobiti ono što želiš.
nije to tako jednostavno....zavisi šta su stavili unutra da dobiju plavu tj smeđu, a to znači da bi mogla ispasti crvenkasta, zelenkasta, siva, žuta...kužiš šta mislim?

radije kupi neku farbicu bez amonijaka u ljekarni tipa Color Erbe, Biokap ili Sante mislim da ga Muuller drži.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:24   #1976
hvala žalfija

kod nas u mulleru nemaju sante, planiram otici pogledat nijanse od biokapa.

hvala!
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:33   #1977
Ah, šteta, ja trenutno nisam u sudelovanju z naravo , zadnji put sam vidjela Sante u slovenskom Mulleru.

Niš', evo onda linak na Biokap nijanser.

Ovdje se bolje vide, ali su sve nijanse i proizvođači ispremiješani. , ako ti se da...

http://www.twenga.pl/dir-Zdrowie-i-U...-wlosow-020209

Zadnje uređivanje žalfija : 07.02.2012. at 00:39.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:37   #1978
super, hvala puno !!!!

jel mozda jos znas jel njihove boje ispadaju puno tamnije ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 00:56   #1979
Ispadnu nijansu tamnije, ali ništa strašno, ne znam za tamnije nijanse stvarno, one moguće ispadu crne da...
ja sam koristila plave, recimo 8.0 od Biokapa, od Erbica više njih..recimo da na moju prirodnu koja je tu negdje kao tvoja, tamno pepeljasta, ispadaju sve više manje ovako.
znači, neka prirodna topla plavkasto smeđa bojica.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:13   #1980
Pozdrav komadi
Ja sam se napokon odlučila pobojati, jer mi je postala prevelika razlika između izrasta i donjeg dijela kose, i kanom to nikako nisam mogla izjednačiti, jer donji dio kose ima slojeve od 4 godine kaniranja, a kako je rasla moja kosa, nju je bilo teze izjednačiti s ostatkom.
Budući da sam maximalno pokušavala što je više moguće izbjegavati kemiju i štetnost boja za kosu.
Pobojala sam se Biokap bojom, kosa je ispala ovako:

http://imageshack.us/photo/my-images...ture002ho.jpg/






Sad, mene je strah da mi se ultra brzo ne ispere boja, pogotovo s kaniranog dijela, pa ne znam, što vi mislite da odmah kanu na ovo nabacim? Da fixiram i zarobim boju? :Đ
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.